Czwartek, 09 lipca 2020 r.   Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Kręgielnia
2018-11-27, 12:21 Marcin Doliński

Kłopoty finansowe Grudziądza nie pozbawią urzędników wynagrodzeń

Zdaniem prezydenta Grudziądza wynagrodzenia dla urzędników nie są zagrożone. Fot. Pixabay.com
Zdaniem prezydenta Grudziądza wynagrodzenia dla urzędników nie są zagrożone. Fot. Pixabay.com
Znalazły się pieniądze na wypłaty dla grudziądzkich urzędników. Prezydent miasta Maciej Glamowski obiecał, że wszyscy pracownicy otrzymają wynagrodzenia za listopad i grudzień mimo, że w kasie samorządu brakuje kilkadziesiąt milionów złotych.
Sytuacja finansowa grudziądzkiego samorządu jest dramatyczna. Po objęciu stanowiska prezydenta miasta, Maciej Glamowski otrzymał informację, że do końca roku w kasie urzędu brakuje 50 milionów złotych na bieżące wydatki. Istniało niebezpieczeństwo, że zagrożone są wypłaty dla pracowników.

Maciej Glamowski obiecuje, że pieniądze znajdą się na kontach urzędników.
- Wynagrodzenia będą wypłacane w terminie. Wszystkie wynagrodzenia, jeżeli chodzi o wypłaty za listopad, są zabezpieczone tak samo jak zabezpieczone są płatności z tytułu ZUS. Zmobilizowaliśmy wszystkie możliwe źródła, przesuwamy płatności tak, aby zabezpieczyć wynagrodzenia, które z mojego punktu widzenia są najważniejsze - mówi nowy prezydent Grudziądza.

To nie jedyne problemy nowego prezydenta Grudziądza. Miasto nie posiada Wieloletniej Prognozy Finansowej zatwierdzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
Maciej Glamowski obiecuje, że pieniądze znajdą się na kontach urzędników

Wiadomości lokalne

2020-07-09, godz. 10:38 Krzysztof Gawkowski: - Głosujcie na kogo chcecie, byle byście poszli do urn - Te wybory są proste i jasne - wiemy kogo, i po co wybieramy. Dlatego są takie popularne - powiedział Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy, ... » więcej 2020-07-09, godz. 08:20 Toruń rośnie w siłę! Im dalej w miasto, tym więcej młodych drzew! A stare są badane Toruński park tysiąclecia, park Glazja i teren zielony na osiedlu JAR odzyskały w tym roku dawny blask. Ich rewitalizacja kosztowała Toruń prawie 25 milionów ... » więcej 2020-07-08, godz. 21:00 Ważny temat: niepełnosprawni - kto się nimi zajmie po śmierci opiekunów? Jak skutecznie pomóc osobom niepełnosprawnym? W jaki sposób mądrze zabezpieczyć ich przyszłość? Na naszej antenie mówił na ten temat podczas wizyty w Bydgoszc ... » więcej 2020-07-08, godz. 20:15 Gdzie grzebać zwierzęta? Włocławscy społecznicy wskazują os. Kazimierza Wielkiego We Włocławku miłośnicy czworonogów starają się o zrealizowanie tego celu od półtora roku. Problemem jest jednak lokalizacja. Na propozycję Krzywej Góry zaprot ... » więcej 2020-07-08, godz. 19:21 Głosowanie się opłaca. Gminy z dostaną bonusy za wysoką frekwencję - Nie mamy tak pokaźnych promes, jakie wręczają samorządowcom przedstawiciele rządu, ale o czeki na 20 tys zł też warto powalczyć - mówił w Toruniu marszałek ... » więcej 2020-07-08, godz. 17:10 Rafał Trzaskowski w Radziczu: - Rolników trzeba traktować jak przedsiębiorców Współpracę z rządem i walkę o jak największe unijne dopłaty dla rolników oraz stworzenie funduszu klęskowego, jeśli wygra wybory - obiecywał na spotkaniu w Ra ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Duma Ciechocinka zrzuciła "kieckę"! Od pół wieku nie było tak dużego remontu tężni [wideo, zdjęcia] Najdłuższe w Europie tężnie są właśnie odświeżane. Nową tarninę przywiezie około 180 tirów. Rewitalizacja symbolu Ciechocinka pochłonie 22 mln zł, z czego 15 ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:04 Łączy dwie części gminy, ułatwia życie ludziom. Nowa droga w gminie Koneck Na ten remont czekali mieszkańcy - 4,5-kilometrowy odcinek drogi otwarto uroczyście w Kolonii Straszewskiej, w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-07-08, godz. 15:02 Policja z Bydgoszczy i Poznania wpadła na trop złodziei samochodów [zdjęcia, wideo] Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z poznańskimi policjantami zatrzymali dwie osoby zamieszane w przestępczość samochodową. 41 i ... » więcej 2020-07-08, godz. 13:12 „Prezydent Warszawy pozbył się problemu”. Odpady z Czajki zagrożeniem dla regionu Co z bombą ekologiczną, którą zafundowała m.in. naszemu regionowi warszawska oczyszczalnia Czajka? Pytała dziś na polu koło Wójcina bydgoska poseł PiS Ewa Koz ... » więcej
1234567