Poniedziałek, 09 grudnia 2019 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-27, 12:21 Marcin Doliński

Kłopoty finansowe Grudziądza nie pozbawią urzędników wynagrodzeń

Zdaniem prezydenta Grudziądza wynagrodzenia dla urzędników nie są zagrożone. Fot. Pixabay.com
Zdaniem prezydenta Grudziądza wynagrodzenia dla urzędników nie są zagrożone. Fot. Pixabay.com
Znalazły się pieniądze na wypłaty dla grudziądzkich urzędników. Prezydent miasta Maciej Glamowski obiecał, że wszyscy pracownicy otrzymają wynagrodzenia za listopad i grudzień mimo, że w kasie samorządu brakuje kilkadziesiąt milionów złotych.
Sytuacja finansowa grudziądzkiego samorządu jest dramatyczna. Po objęciu stanowiska prezydenta miasta, Maciej Glamowski otrzymał informację, że do końca roku w kasie urzędu brakuje 50 milionów złotych na bieżące wydatki. Istniało niebezpieczeństwo, że zagrożone są wypłaty dla pracowników.

Maciej Glamowski obiecuje, że pieniądze znajdą się na kontach urzędników.
- Wynagrodzenia będą wypłacane w terminie. Wszystkie wynagrodzenia, jeżeli chodzi o wypłaty za listopad, są zabezpieczone tak samo jak zabezpieczone są płatności z tytułu ZUS. Zmobilizowaliśmy wszystkie możliwe źródła, przesuwamy płatności tak, aby zabezpieczyć wynagrodzenia, które z mojego punktu widzenia są najważniejsze - mówi nowy prezydent Grudziądza.

To nie jedyne problemy nowego prezydenta Grudziądza. Miasto nie posiada Wieloletniej Prognozy Finansowej zatwierdzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
Maciej Glamowski obiecuje, że pieniądze znajdą się na kontach urzędników

Wiadomości lokalne

2019-12-08, godz. 22:32 Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta RP [aktualizacja] Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta Polski. W Bydgoszczy sympatycy głosowali dziś na 1 z 9 polityków, którzy chcą reprezentować ugrupowanie w wyborac ... » więcej 2019-12-08, godz. 21:13 Kochamy świąteczne jarmarki! Kolejny odbył się w bydgoskim Wiatraku W bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II odbył się kolejny jarmark bożonarodzeniowy. » więcej 2019-12-08, godz. 20:05 „Nasze dobre” czyli targi samych pysznych rzeczy! Czego tam nie było? „Nasze dobre” to Targi Żywności Lokalnej zorganizowane jako kontynuacja konkursu Gazety Pomorskiej pod nazwą „Nasze dobre”. » więcej 2019-12-08, godz. 18:34 Święta na ludowo? Takie ozdoby warto mieć w domu! Około 90 twórców ludowych z całej Polski i niemal wszystkich regionów kraju oraz z zagranicy, prezentowało swoje prace rękodzielnicze na Kiermaszu przedświąte ... » więcej 2019-12-08, godz. 16:55 Postanowili pomóc choremu Kubie na sportowo. Zorganizowali turniej piłkarski Magia świąt i mistrzowskie emocje w zespole szkół nr 9 w Bydgoszczy. Dziś odbył się tam turniej o puchar poseł Ewy Kozaneckiej. » więcej 2019-12-08, godz. 15:34 Off–Roadowe ho ho ho!!! Świetna akcja! A wszystko dla dzieciaków! [wideo] Sanie to już przeżytek - dziś św. Mikołaj przesiadł się do samochodu terenowego i miał jedną misję - zdobyć pieniądze na wypoczynek dla dzieci z domu dziecka. » więcej 2019-12-08, godz. 14:34 Zrób dzieciom radość darując pluszaka lub przybory szkolne Zabawki, maskotki, przybory szkolne i słodycze. Wszystko to można przynosić w ramach akcji „Za każdy uśmiech dziecka”, która odbywa się w Toruniu. » więcej 2019-12-08, godz. 12:24 Groźny wypadek w Gościeradzu. Rowerzysta w szpitalu Na drodze krajowej nr 25 w Gościeradzu doszło do wypadku. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Gdy znalazł się na ścieżce rowerowej uderzył w prawidłowo ... » więcej 2019-12-08, godz. 11:31 Rozbudowa Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Nowa przestrzeń przy ul. Gdańskiej Ostatnie prace konstrukcyjne wykonywane są przy nowej części Muzeum Okręgowego. Wykonywane jest zadaszenie. Nowa przestrzeń pozwoli wprowadzić szereg nowych f ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:04 "Chcemy uratować ich od niesłusznej kary". Maraton Pisania Listów w Toruniu Torunianie stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Włączyli się w Międzynarodowy Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. » więcej
1234567