Środa, 15 lipca 2020 r.   Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Małyssak
2018-11-27, 06:00 Redakcja, na bazie informacji KMP w Grudziądzu

Wpadł w ręce policjantów dzięki szybkiej reakcji świadka

Pijany kierowca zjechał z drogi i uszkodził trzy zaparkowane w pobliżu pojazdy. Fot. KMP w Grudziądzu
Pijany kierowca zjechał z drogi i uszkodził trzy zaparkowane w pobliżu pojazdy. Fot. KMP w Grudziądzu
Pijany kierowca zjechał z drogi i uszkodził trzy zaparkowane w pobliżu pojazdy. Fot. KMP w Grudziądzu
Pijany kierowca zjechał z drogi i uszkodził trzy zaparkowane w pobliżu pojazdy. Fot. KMP w Grudziądzu
W nocy 24 listopada na ul. Kulerskiego w Grudziądzu mężczyzna kierujący volkswagenem zjechał z drogi i uszkodził trzy zaparkowane w pobliżu pojazdy. Sprawca chciał uciec, ale skutecznie zatrzymał go świadek zdarzenia. Po chwili 21–letni kierowca był już w rękach policjantów. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Jego zachowanie rozpatrzy sąd.
W sobotę, 24 listopada ok. godz. 2.30 w nocy kierujący samochodem marki VW Golf na ul. Kulerskiego w Grudziądzu na łuku zjechał z drogi i doprowadził do uszkodzenia trzech zaparkowanych tam samochodów: mazdy, hyundaia oraz skody. Zdarzenie widział mężczyzna, który w tym samym czasie w pobliżu parkował swoje auto. Świadek natychmiast zainterweniował, otworzył drzwi golfa i wyjął kluczyki ze stacyjki, ponieważ sprawca chciał odjechać.

Świadek kolizji powiadomił o niej policjantów, którzy po chwili dojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że samochodem kierował 21-letni mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych wykazało w powietrzu wydychanym przez sprawca kolizji prawie 0,5 promila alkoholu.

Stróże prawa zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu. Kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to wykroczenia, za które będzie odpowiadał 21-letni kierowca. Mężczyzna może stracić prawo jazdy na okres nawet 3 lat.

Na słowa uznania zasługuje z pewnością postawa świadka, którego natychmiastowa reakcja doprowadziła do zatrzymania sprawcy i być może zapobiegła kolejnym zdarzeniom.

Wiadomości lokalne

2020-07-15, godz. 16:51 Wspierają chore dzieci i niepełnosprawnych. Oba ośrodki do rozbudowy Fundacje ,,Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych' z Łasina oraz prowadząca w Toruniu hospicjum dla dzieci „Nadzieja”, rozbudują swoje obiekty. Dof ... » więcej 2020-07-15, godz. 14:55 Tragedia na bydgoskim lotnisku: śledztwo po wypadku awionetki [zdjęcia] W piątek 17 lipca poznamy wstępne ustalenia, dotyczące przyczyny tragicznego wypadku awionetki. Do zdarzenia doszło we wtorek (14.07), na terenie bydgoskiego ... » więcej 2020-07-15, godz. 11:48 Targowisko: kolejki, zatory w alejkach, a maseczki gdzie? Posypią się mandaty Straż Miejska patroluje toruńskie targowiska. Municypalni sprawdzają, czy sprzedawcy i klienci zachowują zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim, czy mają zał ... » więcej 2020-07-15, godz. 10:31 Współpraca rządu z Konfederacją? O tym w Rozmowie Dnia z Grzegorzem Braunem - My wszystkie poważne propozycje będziemy traktować poważnie - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, odnosząc się do ... » więcej 2020-07-15, godz. 06:00 Ludzi biedni najczęściej sami muszą wystąpić o pomoc. Gminy czekają na wniosek Gminy skutecznie pomagają ubogim, ale rzadko z własnej inicjatywy - to jeden z wniosków Najwyższej Izby Kontroli. W raporcie po kontroli czytamy m.in., że sam ... » więcej 2020-07-14, godz. 20:09 Finał mógł być tragiczny, szczęśliwie obyło się bez ofiar Do groźnego wypadku doszło w Bydgoszczy na skrzyżowaniu ulic Bielickiej i Solskiego. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Uderzenie było tak silne, że ... » więcej 2020-07-14, godz. 20:00 Kary rosną, rozmowy trwają, a śmieci zalegają. Co będzie gdy upał dołoży swoje? Szczury, smród i brud - bydgoszczanie wciąż skarżą się na „Komunalnika”. 14 lipca o sytuacji śmieciowej w mieście rozmawiali podczas spotkania na bydgoskim Ok ... » więcej 2020-07-14, godz. 19:00 Trzy miesiące aresztu dla nietrzeźwego sprawcy śmiertelnego wypadku Sąd Rejonowy w Mogilnie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla nietrzeźwego sprawcy wypadku, w którym zginął pieszy. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2020-07-14, godz. 17:00 Senator z honorową prezesurą - wyróżnienie zobowiązuje! Tytuł honorowego prezesa Stowarzyszenia Radnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego odebrał w Jabłonowie Pomorskim senator Ryszard Bober. » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Była duża frekwencja w wyborach - będą marszałkowskie bonusy! Miasta i gminy na Kujawach i Pomorzu, w których w II turze wyborów prezydenckich odnotowano największą frekwencję, otrzymają od Urzędu Marszałkowskiego w Toru ... » więcej
1234567