Sobota, 21 września 2019 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-21, 09:05 Kamila Zroślak

Zwiedzimy Bydgoszcz w rajdowym tempie

Kadr z rejestracji filmu pt. "Bydgoszcz - emocje gwarantowane". Fot. archiwum PR PiK
Kadr z rejestracji filmu pt. "Bydgoszcz - emocje gwarantowane". Fot. archiwum PR PiK
"Bydgoszcz - emocje gwarantowane" - pod tym tytułem zrealizowany został 4-minutowy film promujący miasto. 21 listopada pierwsi widzowie obejrzą obraz w trakcie specjalnego pokazu w bydgoskim kinie "Orzeł"
W akcję filmu wpisany jest przejazd ulicami Bydgoszczy samochodem o mocy 500 koni mechanicznych. Za kierownicą Marcin Gagacki, dwukrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, oczywiście bydgoszczanin.

Przemierzając charakterystyczne miejsca w Bydgoszczy, mistrz wykonuje skomplikowane manewry m.in. na bydgoskiej starówce, Wyspie Młyńskiej oraz w okolicach Filharmonii Pomorskiej i Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo.

- Przyglądają się temu znani ludzie ze świata sportu i kultury oraz mieszkańcy - mówi Marcin Gagacki.

Film powstał w ramach konkursu pod hasłem "Bydgoszcz kręci". Patronat nad produkcją objął prezydent miasta Rafał Bruski.

Premiera filmu 21 listopada w bydgoskim kinie "Orzeł". Wstęp tylko na zaproszenia . Później film będzie dostępny w internecie.

Poniżej prezentujemy pierwsze sceny do filmu "Bydgoszcz - emocje gwarantowane", rejestrowane na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej "Łuczniczka".
O zdjęciach do filmu "Bydgoszcz - emocje gwarantowane", mówi dwukrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, Marcin Gagackimówi Marcin Gagacki.
Pierwsze zdjęcia do filmu pt. "Bydgoszcz - emocje gwarantowane"

Wiadomości lokalne

2019-09-20, godz. 23:10 Skąd rząd PiS ma pieniądze? Odpowiadał w Inowrocławiu Ireneusz Stachowiak - Osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej to było funkcjonowanie państwa teoretycznego - mówił podczas wyborczej konferencji Ireneusz Stachowiak, „ósemka” na ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 Bilard wciąga! Naprawdę! A w Żninie wciąga najbardziej! Na Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Bilardzie, które rozpoczęły się w piątek (20.09.) w Żninie, przyjechało kilkanaście drużyn i kilkudzies ... » więcej 2019-09-20, godz. 21:00 Katastrofa klimatyczna jest nieunikniona - młodzi to czują, więc strajkują! [galeria] Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przeszedł przez Bydgoszcz. Na całym świecie manifestacje w obronie ziemi zorganizowano w prawie 140 krajach, w Polsce pikiety m ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:14 Za krótka kołdra w inowrocławskim szpitalu. Dyrektor jej nie rozciągnie. Czas na negocjacje Nie będzie strajku w inowrocławskim szpitalu Błażka. Taka decyzja zapadła podczas piątkowego (20.09.) spotkania z pracownikami. To grupa m.in. fizjoterapeutów ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:08 Konfederacja o służbie zdrowia. Co uleczy system? Może kredyt specjalizacyjny? Podwojenie liczby lekarzy i pielęgniarek, a przez to skrócenie kolejek do specjalistów, to najważniejszy punkt programu, który chce realizować Konfederacja. K ... » więcej 2019-09-20, godz. 17:15 Na żywieniu bydła zna się jak nikt! Jubileusz przyjaciela studentów, rolników i zwierząt 90 rocznicę urodzin i 60 pracy naukowej świętował w piątek (20.09.) prof. dr hab. Witold Podkówka, wybitny zootechnik, twórca nowoczesnych pasz dla zwierząt g ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Kandydaci PiS chcą rozmawiać z ludźmi. O Polsce, nie o Białorusi... - Bo Polska to nie Białoruś - tłumaczył na przedwyborczym spotkaniu w Toruniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu Zbigniew Rasielewski. Głos zabrał tak ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:15 Czterysta lat, miliony godzin lekcyjnych, tysiące uczniów, setki profesorów... I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy to szkoła, która historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego. ... » więcej 2019-09-20, godz. 13:53 Młodzi walczą w obronie Ziemi. Protest Tysiąca Miast w Toruniu - Nie damy zabrać sobie przyszłości - przekonywali uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podobne manifest ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:55 Zabytkowe autobusy, komunikacja za darmo. Dzień Bez Samochodu w Bydgoszczy Darmowa komunikacja miejska, zlot zabytkowych autobusów i parada pojazdów - tak Bydgoszcz będzie świętowała Europejski Dzień bez Samochodu. » więcej
1234567