Sobota, 20 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-21, 09:05 Kamila Zroślak

Zwiedzimy Bydgoszcz w rajdowym tempie

Kadr z rejestracji filmu pt. "Bydgoszcz - emocje gwarantowane". Fot. archiwum PR PiK
Kadr z rejestracji filmu pt. "Bydgoszcz - emocje gwarantowane". Fot. archiwum PR PiK
"Bydgoszcz - emocje gwarantowane" - pod tym tytułem zrealizowany został 4-minutowy film promujący miasto. 21 listopada pierwsi widzowie obejrzą obraz w trakcie specjalnego pokazu w bydgoskim kinie "Orzeł"
W akcję filmu wpisany jest przejazd ulicami Bydgoszczy samochodem o mocy 500 koni mechanicznych. Za kierownicą Marcin Gagacki, dwukrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, oczywiście bydgoszczanin.

Przemierzając charakterystyczne miejsca w Bydgoszczy, mistrz wykonuje skomplikowane manewry m.in. na bydgoskiej starówce, Wyspie Młyńskiej oraz w okolicach Filharmonii Pomorskiej i Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo.

- Przyglądają się temu znani ludzie ze świata sportu i kultury oraz mieszkańcy - mówi Marcin Gagacki.

Film powstał w ramach konkursu pod hasłem "Bydgoszcz kręci". Patronat nad produkcją objął prezydent miasta Rafał Bruski.

Premiera filmu 21 listopada w bydgoskim kinie "Orzeł". Wstęp tylko na zaproszenia . Później film będzie dostępny w internecie.

Poniżej prezentujemy pierwsze sceny do filmu "Bydgoszcz - emocje gwarantowane", rejestrowane na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej "Łuczniczka".
O zdjęciach do filmu "Bydgoszcz - emocje gwarantowane", mówi dwukrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, Marcin Gagackimówi Marcin Gagacki.
Pierwsze zdjęcia do filmu pt. "Bydgoszcz - emocje gwarantowane"

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 19:44 Paliły się trawy i trzcinowiska w gminie Kruszwica 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar traw i trzcinowisk w miejscowości Grodztwo w gminie Kruszwica. Ogień objął około 400 metrów kwadratowych terenu. » więcej 2019-04-19, godz. 18:25 Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:14 Kieszonkowcy nie mają świąt! Warto też zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem Kujawsko-pomorscy policjanci przygotowali poradnik o tym, jak bezpiecznie zrobić zakupy i nie dać się okraść w centrum handlowym, na dworcu czy przystanku. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Praca, praca, praca, a później: święta, święta! [wideo] Sprzątnie mieszkań i zakupy. Tak wyglądają ostatnie przygotowania przed świętami wielkanocnymi. Z mieszkańcami Torunia rozmawiał w Wielki Piątek nasz reporter. » więcej 2019-04-19, godz. 13:42 Nie będzie wypłaty, będą nagrody? Bydgoszcz chce zapłacić nauczycielom Za zajęcia dodatkowe i jako nagrody - w takiej formie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski planuje przekazać pieniądze nauczycielom za czas strajku. Zgodnie z pr ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:18 Tak się kiedyś pościło. I biło... w ramach pokuty wielkopostnej! Toruńskie Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało aranżacje świąteczne w chałupach na terenie skansenu. Wystawy ilustrują przygotowania do świąt , tradycj ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:53 W roli głównej: pirat drogowy. Śledziła go policyjna kamera Pędził ponad sto kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowca opla został zatrzymany w Złotnikach koło Żnina. 36 - latek ponad dwukrotnie przekroczył ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:34 Specjaliści od przedmiotów z duszą. Czy wielki biznes to kupi? Chodzi o to, by duże firmy zainteresowały się drobną wytwórczością ludzi niepełnosprawnych - o tym rozmawiano podczas piątkowego posiedzenia Komisji Przedsięb ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:58 Jedni strajkują, inni - dla protestujących - spacerują Reakcje na strajk nauczycieli? Wsparcie. W czwartek nauczyciele spotkali się w centrum Bydgoszczy, by dodać sił swoim związkowcom, z kolei w Toruniu - dla nau ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:22 Terytorialsi pamiętają o weteranach AK, czyli akcja "Paczka dla bohatera" (galeria) Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” tuż przed świętami Wielkanocnymi w odwiedzili weteran ... » więcej
1234567