Środa, 20 lutego 2019 r.   Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-20, 15:47 Damian Klich/Redakcja

Nikt nie chce wywieźć tartaku, a sam tartak się rozbudowuje

Tartak przy Ujejskiego wciąż blokuje przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Damian Klich
Tartak przy Ujejskiego wciąż blokuje przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Damian Klich
Nikt nie zgłosił się do ogłoszonego przez wojewodę przetargu na egzekucję tartaku przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy. W związku z tym nadal zablokowana jest rozbudowa Trasy Uniwersyteckiej.
- Dysponowaliśmy kwotą 300 tys. zł na przetarg - mówi Adrian Mól, rzecznik wojewody.

- Ze względu na brak zainteresowania i brak ofert postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Planowany jest kolejne, będziemy informować o tym w najbliższym czasie. Być może będzie to postępowanie z tak zwanej wolnej ręki, że będzie można skierować się do konkretnych wykonawców i negocjować zakres zadań jakie będą wykonywane i kwotę za ich wykonanie - powiedział Adrian Mól.

Na kolejny przetarg wojewoda ma 600 tys. zł. 300 tys. zł. przekazał na ten cel premier rządu Mateusz Morawiecki, co bulwersuje właściciela tartaku Krzysztofa Pietrzaka.

- Dzisiaj wysyłamy do premiera pismo, w którym informujemy, że popełnił przestępstwo, dołożył wojewodzie pieniądze na próbę popełnienia przestępstwa. Cała decyzja wojewody została uchylona przez ministra, wojewoda wydał decyzję na podstawie błędnie sporządzonego wniosku Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Wojewoda nie ma prawa ogłaszać żadnych przetargów [na egzekucję tartaku - dop.red.]. Jeśli trzeba będzie na dzień wywozu ściągniemy międzynarodowe telewizje, żeby ludzie na świecie zobaczyli, że w Polsce jest łamane prawo i robi to premier polskiego rządu - powiedział Krzysztof Pietrzak.

Pietrzak złożył również skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uważa, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami.

Tymczasem tartak się rozbudowuje. Jego właściciel tłumaczy to tym, że musi zarobić na przenosiny firmy.
Relacja Damiana Klicha
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-02-19, godz. 20:46 Grudziądzkie Dni Kopernikowskie Rozpoczęły 47. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie. Uroczysta inauguracja odbyła się na pl. Miłośników Astronomii. Tam zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Mikoła ... » więcej 2019-02-19, godz. 19:39 Śmiertelne ranienie nożem w centrum Bydgoszczy. Podejrzanemu grozi dożywocie Dożywocie grozi Jakubowi G. - za śmiertelne ranienie nożem 42-letniego Ukraińca. Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę przed pubem przy ul. Parkowej ... » więcej 2019-02-19, godz. 19:36 Kosma Złotowski "jedynką" PiS do PE. Tomasz Latos "dwójką" Decyzję o kandydatach podjął Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. 'Dwójką' na Kujawach i Pomorzu będzie poseł Tomasz Latos. » więcej 2019-02-19, godz. 18:45 Fotowoltaika szkodzi zdrowiu? Tak twierdzą niektórzy mieszkańcy gminy Pakość W Wielowsi, w gminie Pakość na 40 hektarach ma powstać farma fotowoltaiczna. Inwestycji sprzeciwiają się mieszkańcy wsi, którzy obawiają się o plony i własne ... » więcej 2019-02-19, godz. 17:39 Protest niepełnosprawnych w Toruniu. Chcą pomocy od miasta [wideo] Karta osoby niepełnosprawnej i 500 złotych dopłaty od miasta dla chorych od urodzenia - takimi postulatami pojawili się przed toruńskim ratuszem niepełnospraw ... » więcej 2019-02-19, godz. 15:53 Ruszył ciężki sprzęt! Najpierw wyburzanie, później przebudowa ul. Kujawskiej w Bydgoszczy [wideo] Rozpoczęło się wyburzanie kamienic na rogu ulic Toruńskiej i Kujawskiej w Bydgoszczy. » więcej 2019-02-19, godz. 15:15 Czujniki czadu w placówkach oświatowych? Pół na pół Połowa kujawsko-pomorskich szkół, która do ogrzewania budynku używa węgla, oleju lub gazu nie ma zamontowanych czujników ostrzegających przed ewentualnym zagr ... » więcej 2019-02-19, godz. 14:20 Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego zainaugurował 5. kadencję Inicjowanie, opiniowanie projektów ustaw i uchwał - to część zadań Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rozpoczęła się 5. kaden ... » więcej 2019-02-19, godz. 12:45 Zostań inżynierką! Zachęca Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy 'Inżynierki 4.0' - projekt pod takim hasłem promuje Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy. Zachęca studentki do nawiązywania kontaktów z pres ... » więcej 2019-02-19, godz. 10:30 Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika [wideo] Od złożenia kwiatów pod pomnikiem patrona uczelni na Rynku Staromiejskim w Toruniu rozpoczęły się obchody Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Potem uroczy ... » więcej
1234567