Środa, 19 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-20, 15:47 Damian Klich/Redakcja

Nikt nie chce wywieźć tartaku, a sam tartak się rozbudowuje

Tartak przy Ujejskiego wciąż blokuje przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Damian Klich
Tartak przy Ujejskiego wciąż blokuje przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Damian Klich
Nikt nie zgłosił się do ogłoszonego przez wojewodę przetargu na egzekucję tartaku przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy. W związku z tym nadal zablokowana jest rozbudowa Trasy Uniwersyteckiej.
- Dysponowaliśmy kwotą 300 tys. zł na przetarg - mówi Adrian Mól, rzecznik wojewody.

- Ze względu na brak zainteresowania i brak ofert postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Planowany jest kolejne, będziemy informować o tym w najbliższym czasie. Być może będzie to postępowanie z tak zwanej wolnej ręki, że będzie można skierować się do konkretnych wykonawców i negocjować zakres zadań jakie będą wykonywane i kwotę za ich wykonanie - powiedział Adrian Mól.

Na kolejny przetarg wojewoda ma 600 tys. zł. 300 tys. zł. przekazał na ten cel premier rządu Mateusz Morawiecki, co bulwersuje właściciela tartaku Krzysztofa Pietrzaka.

- Dzisiaj wysyłamy do premiera pismo, w którym informujemy, że popełnił przestępstwo, dołożył wojewodzie pieniądze na próbę popełnienia przestępstwa. Cała decyzja wojewody została uchylona przez ministra, wojewoda wydał decyzję na podstawie błędnie sporządzonego wniosku Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Wojewoda nie ma prawa ogłaszać żadnych przetargów [na egzekucję tartaku - dop.red.]. Jeśli trzeba będzie na dzień wywozu ściągniemy międzynarodowe telewizje, żeby ludzie na świecie zobaczyli, że w Polsce jest łamane prawo i robi to premier polskiego rządu - powiedział Krzysztof Pietrzak.

Pietrzak złożył również skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uważa, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami.

Tymczasem tartak się rozbudowuje. Jego właściciel tłumaczy to tym, że musi zarobić na przenosiny firmy.
Relacja Damiana Klicha
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-12-19, godz. 06:02 Jest nowy prezes włocławskiej ciepłowni. Trzeci w ciągu pół roku Włocławska ciepłownia miejska ma nowego prezesa. Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej powołała na to stanowisko Andrzeja Walczaka. P ... » więcej 2018-12-18, godz. 20:36 Na razie dwie szkoły bez nauczycieli. ZNP popiera protestujących Związek Nauczycielstwa Polskiego popiera działania nauczycieli, którzy udają się na zwolnienia lekarskie. To może oznaczać, że nauczycieli na L4 będzie jeszcz ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:22 Nagrody od marszałka dla najzdolniejszych uczniów z regionu Kajetan Rożej z Liceum Akademickiego w Toruniu został 'Prymusem Pomorza i Kujaw'. Podczas uroczystej gali w Toruniu wręczono nagrody najlepszym stypendystom m ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:37 Prokuratura: Nie było znieważenia rosyjskiej flagi na koncercie Chóru Aleksandrowa Prokuratura umarza postępowanie związane z incydentem, do którego doszło 7 grudnia, podczas występu Chóru Aleksandrowa w bydgoskiej hali Łuczniczka. » więcej 2018-12-18, godz. 17:55 Jest ładniej i cieplej. Komenda policji we Włocławku po remoncie [zdjęcia] Poprawiły się warunki służby mundurowych z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Po dwóch latach zakończył się remont budynku ,,E'. » więcej 2018-12-18, godz. 17:27 Dziewięciolatka pogryziona przez psy. Ratowała 4-letniego brata Do dramatycznej sytuacji doszło w minioną niedzielę w jednej z miejscowości w gminie Lipno. Dzieci bawiące się na śniegu zostały zaatakowane przez duże psy. 9 ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:19 Grudziądz dostał miliony od marszałka, Bydgoszcz też się domaga Łukasz Krupa - wiceprzewodniczący sejmiku kujawsko-pomorskiego krytykuje marszałka za sposób, jaki w udzielił pomocy finansowej dla Grudziądza. Z kolei prezyd ... » więcej 2018-12-18, godz. 15:16 Pierwsze drzewka rozdane! Ty też możesz wygrać jedną ze 100 choinek Trwa akcja 'Choinka z Polskim Radiem PiK i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu'. Pierwsi laureaci naszych konkursów już odebrali swoje choinki. » więcej 2018-12-18, godz. 14:00 Tramwaj z kolędami jeździ po Toruniu Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki można usłyszeć w specjalnym tramwaju, który kursuje po Toruniu. Świąteczna linia nr 1 jest nie tylko rozśpiewana, a ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:11 Druhowie na medal. Sami wyremontowali sobie remizę Strażacy - ochotnicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego z Osia w powiecie świeckim wyremontowali stary budynek, by utworzyć w nim remizę. Zrobili to sa ... » więcej
1234567