Środa, 24 lipca 2019 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-20, 15:47 Damian Klich/Redakcja

Nikt nie chce wywieźć tartaku, a sam tartak się rozbudowuje

Tartak przy Ujejskiego wciąż blokuje przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Damian Klich
Tartak przy Ujejskiego wciąż blokuje przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Damian Klich
Nikt nie zgłosił się do ogłoszonego przez wojewodę przetargu na egzekucję tartaku przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy. W związku z tym nadal zablokowana jest rozbudowa Trasy Uniwersyteckiej.
- Dysponowaliśmy kwotą 300 tys. zł na przetarg - mówi Adrian Mól, rzecznik wojewody.

- Ze względu na brak zainteresowania i brak ofert postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Planowany jest kolejne, będziemy informować o tym w najbliższym czasie. Być może będzie to postępowanie z tak zwanej wolnej ręki, że będzie można skierować się do konkretnych wykonawców i negocjować zakres zadań jakie będą wykonywane i kwotę za ich wykonanie - powiedział Adrian Mól.

Na kolejny przetarg wojewoda ma 600 tys. zł. 300 tys. zł. przekazał na ten cel premier rządu Mateusz Morawiecki, co bulwersuje właściciela tartaku Krzysztofa Pietrzaka.

- Dzisiaj wysyłamy do premiera pismo, w którym informujemy, że popełnił przestępstwo, dołożył wojewodzie pieniądze na próbę popełnienia przestępstwa. Cała decyzja wojewody została uchylona przez ministra, wojewoda wydał decyzję na podstawie błędnie sporządzonego wniosku Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Wojewoda nie ma prawa ogłaszać żadnych przetargów [na egzekucję tartaku - dop.red.]. Jeśli trzeba będzie na dzień wywozu ściągniemy międzynarodowe telewizje, żeby ludzie na świecie zobaczyli, że w Polsce jest łamane prawo i robi to premier polskiego rządu - powiedział Krzysztof Pietrzak.

Pietrzak złożył również skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uważa, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami.

Tymczasem tartak się rozbudowuje. Jego właściciel tłumaczy to tym, że musi zarobić na przenosiny firmy.
Relacja Damiana Klicha
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-07-23, godz. 20:45 Lodownia rozebrana, prace przed dworcem PKP w Inowrocławiu pełną parą Nie ma śladu po odkryciu przed dworcem kolejowym w Inowrocławiu, jakim były fundamenty byłej „lodowni” - XIX-wiecznego obiektu służącego do przechowywania żyw ... » więcej 2019-07-23, godz. 18:45 Lewica idzie razem: Wiosna, SLD i Partia Razem na jednej liście Regionalni przedstawiciele Wiosny, SLD i Partii Razem spotkali się na pl. Wolności w Bydgoszczy. Te trzy ugrupowania zamierzają wspólnie wystartować w wyborac ... » więcej 2019-07-23, godz. 16:11 Postępowania dyscyplinarne po incydencie w toruńskim komisariacie Komendant Miejski Policji w Toruniu wszczął postępowania dyscyplinarne wobec 7 funkcjonariuszy, którzy mieli uczestniczyć lub wiedzieli o nieformalnym spotkan ... » więcej 2019-07-23, godz. 15:23 Na trudne tematy najlepiej rozmawia się przy stole, na przykład o wychowaniu Ogólnopolski cykl spotkań 'O wychowaniu przy okrągłym stole' zainaugurowany został w Dworze Artusa w Toruniu. Debatowali nauczyciele, rodzice, przedstawiciele ... » więcej 2019-07-23, godz. 14:00 Polityka lekowa w Polsce jest chora. Opozycja chce ten system uleczyć. Jak? O realne rozwiązanie problemu z dostępnością leków w aptekach apeluje Koalicja Obywatelska. Poseł PO Arkadiusz Myrcha, po wyjściu z jednej z aptek na toruński ... » więcej 2019-07-23, godz. 12:57 Dramaturgu, gdzie twoje granice? Jarosław Jakubowski: - Na linii dystansu, namysłu - Teatr zawsze podejmował tematy polityczne, ale uważam, że nie powinien on brać udziału w bieżącej walce politycznej, a to niestety się dziś często dzieje — ... » więcej 2019-07-23, godz. 12:07 Podwójne roczniki ściągnęły z urlopów pracowników. Medycyna pracy oblężona! Kandydaci do techników i szkół zawodowych, niektórzy z rodzicami, szturmują Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Bydgoszczy. Wszyscy stoją po zaświadczenia o b ... » więcej 2019-07-23, godz. 11:40 Szacunek, tolerancja, prawa człowieka. O tym się mówi w Sępólnie Krajeńskim 30 opiekunów młodzieży z Polski i z kilku innych państw europejskich przyjechało do Sępólna Krajeńskiego na warsztaty poświęcone prawom człowieka. » więcej 2019-07-23, godz. 09:59 Warlubie: motocyklista nie przeżył zderzenia z fiatem ducato W poniedziałek wieczorem, w Warlubiu - powiat świecki - doszło do tragicznego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym zginął 30- ... » więcej 2019-07-23, godz. 08:15 Od tego barszczu lepiej się trzymać z daleka! Nie dotykać! Latem, w chaszczach, czyhają różne niespodzianki. W tym i niebezpieczne rośliny, które przy bezpośrednim kontakcie mogą grozić poparzeniem. Gdzie? Nawet w cen ... » więcej
1234567