Piątek, 14 grudnia 2018 r.   Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-19, 17:40 Adriana Andrzejewska

Pierwsza sesja nowej kadencji sejmiku województwa nie wniosła zmian

Piotr Całbecki ponownie marszałkiem, Ryszard Bober ponownie przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Piotr Całbecki ponownie marszałkiem, Ryszard Bober ponownie przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Z pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Z pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Ryszard Bober. Fot. Łukasz Piecyk
Przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Ryszard Bober. Fot. Łukasz Piecyk
Marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Piotr Całbecki. Fot. Łukasz Piecyk
Marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Piotr Całbecki. Fot. Łukasz Piecyk
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Trwa pierwsza w nowej kadencji sesja sejmiku województwa. Marszałkiem województwa ponownie został wybrany Piotr Całbecki z Platformy Obywatelskiej, a przewodniczącym sejmiku Ryszard Bober z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jak powiedział wybrany ponownie na marszałka Piotr Całbecki - chce być reprezentantem wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza.

- Obiecuję, że nie zawiodę. Wiem, że kandydowałem z jednego okręgu, który ma swoje granice. Rola marszałka wykracza poza te granice i myślę, że tyle lat już dobrej współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa, dostrzeganie szczególnie potrzebujących w naszym województwie sprawia, że to zaufanie przenosi się na cały region - mówił Piotr Całbecki.

18 z 29 radnych w wyborach na wicemarszałka zagłosowało na Zbigniewa Ostrowskiego z Platformy Obywatelskiej, a 19 na Dariusza Kurzawę z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdaniem Michała Krzemkowskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy, w zarządzie dominuje Toruń, a dobre reprezentowanie Bydgoszczy przez Zbigniewa Ostrowskiego budzi obawy.

- Nie był niestety nadzwyczajnym reprezentantem Bydgoszczy, na pewne rzeczy reagował dopiero wówczas, kiedy radni z Bydgoszczy podnosili larum i mówili o pewnego rodzaju wątpliwościach. Wówczas wchodził do gry, natomiast sam nie przejawiał nadzwyczajnej inicjatywy, jeżeli chodzi o sprawy bydgoskie - mówił o Zbigniewie Ostrowskim radny bydgoski, Michał Krzemkowski.

- Ja nie będę tego komentował. Czeka mnie mnóstwo pracy. Będę kontynuował projekty, które zostały rozpoczęte przed kampanią wyborczą. Jeżeli ktoś ma problem z moim pochodzeniem bydgoskim, niech po prostu to przeżywa sam - odpowiada Zbigniew Ostrowski.

Nie uległ zmianom również skład zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Tak jak w poprzedniej kadencji, jego członkami zostali: Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść. Przewodniczącym sejmiku został ponownie Ryszard Bober, a jego zastępcami: Łukasz Krupa, Wojciech Jaranowski i Elżbieta Piniewska.

Przed pierwszą sesją sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, ze swoją petycją na salo obrad pojawiła się delegacja z Grudziądza.
Z sali obrad pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego (Popołudnie z nami)
Mówi wybrany ponownie na stanowisko marszałka wojewodztwa Piotr Całbecki
O Zbigniewie Ostrowskim mówi radny bydgoski, Michał Krzemkowski
Mówi wybrany ponownie na stanowisko wicemarszałka wojewodztwa, Zbigniew Ostrowski

Wiadomości lokalne

2018-12-13, godz. 20:16 Bez odblasków pieszy jest niewidoczny. Policjanci pokazywali to dzieciom 300 dzieci z Bydgoszczy i okolic wzięło udział w zorganizowanej w kinoteatrze Adria imprezie uświadamiającej konieczność stosowania elementów odblaskowych. » więcej 2018-12-13, godz. 18:24 Milena Kindziuk w Bydgoszczy: Śmierć ks. Popiełuszki nie była dziełem przypadku - Jest mało prawdopodobne, że ks. Jerzy Popiełuszko był torturowany w bunkrach w Kazuniu i zmarł dopiero 25 października - dowodziła dr Milena Kindziuk, autor ... » więcej 2018-12-13, godz. 16:28 Policjant karze mandatem? Tym razem były nagrody dla kierowców Happening 'Bezpieczne Przejście 'zorganizowano w Świeciu. Policjanci zamiast mandatu nagradzali kierowców, którzy poprawnie zachowywali się na drodze. » więcej 2018-12-13, godz. 15:17 Bydgoszczanie złożyli hołd ofiarom wojskowych obozów internowania W ramach obchodów 37. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, na skwerze Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy odsłonięto tablicę poświęconą ofia ... » więcej 2018-12-13, godz. 14:47 Stan wojenny wraca pamięcią w trakcie wieczornych uroczystości w Toruniu Toruńskie obchody 37. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, rozpoczęły się już w nocy 13 grudnia br. Od wczesnych godzin wieczornych mieszkańcy Toru ... » więcej 2018-12-13, godz. 14:33 Grudniowa noc stanu wojennego. Odwiedź wystawę we Włocławku Kujawsko-Pomorskie czci pamięć o wydarzeniach sprzed 37 lat. W gmachu głównym Biblioteki Miejskiej we Włocławku zorganizowano z tej okazji okolicznościową wys ... » więcej 2018-12-13, godz. 11:27 Pamięć o stanie wojennym w uroczystościach na Pomorzu i Kujawach Dokładnie o północy z 12 na 13 grudnia mieszkańcy Torunia uczcili 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W nocnych uroczystościach przy kościele akademick ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:12 Stan wojenny w Polsce planowano miesiące wcześniej! Wydarzenia sprzed 37 lat, pierwsze godziny stanu wojennego w naszym regionie, ocena politycznej i historycznej tamtych wydarzeń z dzisiejszej perspektywy - o ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:54 W trzy lata objechali świat autostopem! Wyruszyli 1 września 2014 roku, wrócili trzy lata później. Po drodze odwiedzili Europę, Azję, Australię i Oceanię. W planach początkowych ich wyprawa miała tr ... » więcej 2018-12-13, godz. 08:03 Żywa choinka? Tylko z legalnych źródeł. Najlepiej z nadleśnictwa! Świerki, jodły a może sosny - wybór jest duży - Lasy Państwowe rozpoczęły sprzedaż świątecznych drzewek. Polskie Radio PiK odwiedziło Nadleśnictwo Dąbrowa. » więcej
1234567