Sobota, 16 lutego 2019 r.   Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-19, 17:40 Adriana Andrzejewska

Pierwsza sesja nowej kadencji sejmiku województwa nie wniosła zmian

Piotr Całbecki ponownie marszałkiem, Ryszard Bober ponownie przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Piotr Całbecki ponownie marszałkiem, Ryszard Bober ponownie przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Z pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Z pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Ryszard Bober. Fot. Łukasz Piecyk
Przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Ryszard Bober. Fot. Łukasz Piecyk
Marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Piotr Całbecki. Fot. Łukasz Piecyk
Marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Piotr Całbecki. Fot. Łukasz Piecyk
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Trwa pierwsza w nowej kadencji sesja sejmiku województwa. Marszałkiem województwa ponownie został wybrany Piotr Całbecki z Platformy Obywatelskiej, a przewodniczącym sejmiku Ryszard Bober z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jak powiedział wybrany ponownie na marszałka Piotr Całbecki - chce być reprezentantem wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza.

- Obiecuję, że nie zawiodę. Wiem, że kandydowałem z jednego okręgu, który ma swoje granice. Rola marszałka wykracza poza te granice i myślę, że tyle lat już dobrej współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa, dostrzeganie szczególnie potrzebujących w naszym województwie sprawia, że to zaufanie przenosi się na cały region - mówił Piotr Całbecki.

18 z 29 radnych w wyborach na wicemarszałka zagłosowało na Zbigniewa Ostrowskiego z Platformy Obywatelskiej, a 19 na Dariusza Kurzawę z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdaniem Michała Krzemkowskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy, w zarządzie dominuje Toruń, a dobre reprezentowanie Bydgoszczy przez Zbigniewa Ostrowskiego budzi obawy.

- Nie był niestety nadzwyczajnym reprezentantem Bydgoszczy, na pewne rzeczy reagował dopiero wówczas, kiedy radni z Bydgoszczy podnosili larum i mówili o pewnego rodzaju wątpliwościach. Wówczas wchodził do gry, natomiast sam nie przejawiał nadzwyczajnej inicjatywy, jeżeli chodzi o sprawy bydgoskie - mówił o Zbigniewie Ostrowskim radny bydgoski, Michał Krzemkowski.

- Ja nie będę tego komentował. Czeka mnie mnóstwo pracy. Będę kontynuował projekty, które zostały rozpoczęte przed kampanią wyborczą. Jeżeli ktoś ma problem z moim pochodzeniem bydgoskim, niech po prostu to przeżywa sam - odpowiada Zbigniew Ostrowski.

Nie uległ zmianom również skład zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Tak jak w poprzedniej kadencji, jego członkami zostali: Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść. Przewodniczącym sejmiku został ponownie Ryszard Bober, a jego zastępcami: Łukasz Krupa, Wojciech Jaranowski i Elżbieta Piniewska.

Przed pierwszą sesją sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, ze swoją petycją na salo obrad pojawiła się delegacja z Grudziądza.
Z sali obrad pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego (Popołudnie z nami)
Mówi wybrany ponownie na stanowisko marszałka wojewodztwa Piotr Całbecki
O Zbigniewie Ostrowskim mówi radny bydgoski, Michał Krzemkowski
Mówi wybrany ponownie na stanowisko wicemarszałka wojewodztwa, Zbigniew Ostrowski

Wiadomości lokalne

2019-02-16, godz. 08:02 O energii odnawialnej i nie tylko! W Grudziądzu powstanie "Młyn Energii"! W Grudziądzu powstanie centrum edukacji i nauki o nazwie 'Młyn Energii'. Porozumienie w tej sprawie podpisał dzisiaj marszałek województwa Piotr Całbecki i pr ... » więcej 2019-02-16, godz. 07:09 Czy Skarb Bydgoski wypromuje Bydgoszcz? Gadżety promujące bydgoski skarb wkrótce będą dostępne dla mieszkańców i turystów. W Bydgoskim Centrum Informacji pojawią się wkrótce kubki, koszulki, czy baw ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:25 Na warszawskich szynach Hyundai, a nie PESA? - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dokładnie zbadać uczciwość całego przetargu na zakup tramwajów w Warszawie - zapowiedział na konferencji prasowej sek ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:45 Setna rocznica zakończenia powstania wielkopolskiego - uroczystości w Bydgoszczy Setną rocznicę zakończenia powstania wielkopolskiego uczczono w Bydgoszczy. Jedynego zwycięskiego powstania w historii Polski. » więcej 2019-02-15, godz. 18:20 Do banku z dowodem osobistym? Interwencja Polskiego Radia PiK Kolejna interwencja dziennikarska na prośbę Naszych Słuchaczy, tym razem dotycząca ochrony danych osobowych. » więcej 2019-02-15, godz. 17:18 Kosma Złotowski: W Bydgoszczy powinien powstać port multimodalny W trakcie lutowej sesji plenarnej Parlament Europejski debatował nad przyszłością planu działań Komisji Europejskiej na rzecz pobudzenia transportu śródlądowe ... » więcej 2019-02-15, godz. 16:15 Zarzuty dla mężczyzny, który miał spowodować wypadek na A1 Kierowca, który jadąc pod prąd spowodował karambol na autostradzie A1 - usłyszał prokuratorskie zarzuty. » więcej 2019-02-15, godz. 15:15 Europoseł Kosma Złotowski pyta Komisję Europejską o przetarg na dostawy tramwajów dla Warszawy Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski wysłał do Komisji Europejskiej pytanie dotyczące wątpliwości związanych z wygraną firmy Hyundai Rotem w prze ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:05 Zanim Kujawską w Bydgoszczy pojedzie tramwaj. Niebawem rozbiórka kamienic [wideo] To ostatnie chwile budynków u zbiegu ul. Kujawskiej i Toruńskiej w Bydgoszczy. Trwają przygotowania do ich rozbiórki w związku z budową linii tramwajowej na u ... » więcej 2019-02-15, godz. 12:25 Nie pili alkoholu, a jeżdżą jak pijani! Przemęczeni kierowcy oszukują system liczący ich czas pracy. Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy zapowiada jeszcze więcej kontroli na nowym ... » więcej
1234567