Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-19, 17:40 Adriana Andrzejewska

Pierwsza sesja nowej kadencji sejmiku województwa nie wniosła zmian

Piotr Całbecki ponownie marszałkiem, Ryszard Bober ponownie przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Piotr Całbecki ponownie marszałkiem, Ryszard Bober ponownie przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Z pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Z pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Ryszard Bober. Fot. Łukasz Piecyk
Przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Ryszard Bober. Fot. Łukasz Piecyk
Marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Piotr Całbecki. Fot. Łukasz Piecyk
Marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Piotr Całbecki. Fot. Łukasz Piecyk
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Trwa pierwsza w nowej kadencji sesja sejmiku województwa. Marszałkiem województwa ponownie został wybrany Piotr Całbecki z Platformy Obywatelskiej, a przewodniczącym sejmiku Ryszard Bober z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jak powiedział wybrany ponownie na marszałka Piotr Całbecki - chce być reprezentantem wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza.

- Obiecuję, że nie zawiodę. Wiem, że kandydowałem z jednego okręgu, który ma swoje granice. Rola marszałka wykracza poza te granice i myślę, że tyle lat już dobrej współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa, dostrzeganie szczególnie potrzebujących w naszym województwie sprawia, że to zaufanie przenosi się na cały region - mówił Piotr Całbecki.

18 z 29 radnych w wyborach na wicemarszałka zagłosowało na Zbigniewa Ostrowskiego z Platformy Obywatelskiej, a 19 na Dariusza Kurzawę z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdaniem Michała Krzemkowskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy, w zarządzie dominuje Toruń, a dobre reprezentowanie Bydgoszczy przez Zbigniewa Ostrowskiego budzi obawy.

- Nie był niestety nadzwyczajnym reprezentantem Bydgoszczy, na pewne rzeczy reagował dopiero wówczas, kiedy radni z Bydgoszczy podnosili larum i mówili o pewnego rodzaju wątpliwościach. Wówczas wchodził do gry, natomiast sam nie przejawiał nadzwyczajnej inicjatywy, jeżeli chodzi o sprawy bydgoskie - mówił o Zbigniewie Ostrowskim radny bydgoski, Michał Krzemkowski.

- Ja nie będę tego komentował. Czeka mnie mnóstwo pracy. Będę kontynuował projekty, które zostały rozpoczęte przed kampanią wyborczą. Jeżeli ktoś ma problem z moim pochodzeniem bydgoskim, niech po prostu to przeżywa sam - odpowiada Zbigniew Ostrowski.

Nie uległ zmianom również skład zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Tak jak w poprzedniej kadencji, jego członkami zostali: Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść. Przewodniczącym sejmiku został ponownie Ryszard Bober, a jego zastępcami: Łukasz Krupa, Wojciech Jaranowski i Elżbieta Piniewska.

Przed pierwszą sesją sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, ze swoją petycją na salo obrad pojawiła się delegacja z Grudziądza.
Z sali obrad pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego (Popołudnie z nami)
Mówi wybrany ponownie na stanowisko marszałka wojewodztwa Piotr Całbecki
O Zbigniewie Ostrowskim mówi radny bydgoski, Michał Krzemkowski
Mówi wybrany ponownie na stanowisko wicemarszałka wojewodztwa, Zbigniew Ostrowski

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 07:55 „Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profil ... » więcej 2020-01-29, godz. 06:30 Poseł Piotr Król szefem podkomisji stałej ds. transportu drogowego Bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król został przewodniczącym podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogow ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:15 Co dalej z portem multimodalnym w Emilianowie? Wojewoda odpowiada Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski w sprawie powstania portu multimodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą. „Express Bydgoski” napisa ... » więcej 2020-01-28, godz. 18:35 Sądowa batalia o uniewinnienie wójta gminy Warlubie Wójt Warlubia walczy o uniewinnienie. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna. To pokłosie wyroku świeckiego sądu z czerwca 2019 roku, ... » więcej 2020-01-28, godz. 17:20 Naukowcy z UMK, UKW i UTP w komitetach naukowych Polskiej Akademii Nauk Bydgoscy i toruńscy naukowcy członkami nowo wybranych komitetów Polskiej Akademii Nauk. W 77 zespołach naukowych PAN na kadencję 2020-2023 znalazło się 65 ucz ... » więcej 2020-01-28, godz. 16:26 Co jest w pojemnikach przy stawie Kozłówka w Inowrocławiu? W okolice stawu Kozłówka w Inowrocławiu ktoś podrzucił dwa pojemniki z nieznaną zawartością. Prawdopodobnie doszło do skażenia terenu. Dochodzenie w celu ujaw ... » więcej 2020-01-28, godz. 15:12 Nie ma zgody na pochwalanie zabójstwa i zniesławianie w internecie. Wyrok dla „Magicala” Daniel Z., znany w sieci jako „Magical ”, i jego matka zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Toruniu na prace społeczne m.in. za pochwalanie zabójstwa Pawła Ad ... » więcej 2020-01-28, godz. 14:10 Długi odpracujesz sam, albo ktoś za ciebie. Miejski program we Włocławku Włocławianie będą mogli odpracować swoje zaległości czynszowe w ramach kolejnego miejskiego programu. Dziś radni zdecydowali o przyjęciu projektu „Wolontariat ... » więcej 2020-01-28, godz. 13:17 Wskoczył do lodowatej wody i uratował kobietę. Honory dla policjanta Sierżant Juliusz Lewandowski z Torunia uratował kobietę, która wskoczyła do Wisły. Młody policjant został we wtorek uhonorowany przez wojewodę. » więcej 2020-01-28, godz. 12:16 Wiadomo, jak nazywa się dwulatek z okna życia. Co dalej z dzieckiem? Dwuletni chłopiec, zostawiony przy oknie życia w Bydgoszczy, ma szansę na adopcję. Policji udało się ustalić jego tożsamość. » więcej
1234567