Wtorek, 23 lipca 2019 r.   Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-19, 17:40 Adriana Andrzejewska

Pierwsza sesja nowej kadencji sejmiku województwa nie wniosła zmian

Piotr Całbecki ponownie marszałkiem, Ryszard Bober ponownie przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Piotr Całbecki ponownie marszałkiem, Ryszard Bober ponownie przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Z pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Z pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Ryszard Bober. Fot. Łukasz Piecyk
Przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Ryszard Bober. Fot. Łukasz Piecyk
Marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Piotr Całbecki. Fot. Łukasz Piecyk
Marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego został ponownie Piotr Całbecki. Fot. Łukasz Piecyk
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. Łukasz Piecyk
Trwa pierwsza w nowej kadencji sesja sejmiku województwa. Marszałkiem województwa ponownie został wybrany Piotr Całbecki z Platformy Obywatelskiej, a przewodniczącym sejmiku Ryszard Bober z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jak powiedział wybrany ponownie na marszałka Piotr Całbecki - chce być reprezentantem wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza.

- Obiecuję, że nie zawiodę. Wiem, że kandydowałem z jednego okręgu, który ma swoje granice. Rola marszałka wykracza poza te granice i myślę, że tyle lat już dobrej współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa, dostrzeganie szczególnie potrzebujących w naszym województwie sprawia, że to zaufanie przenosi się na cały region - mówił Piotr Całbecki.

18 z 29 radnych w wyborach na wicemarszałka zagłosowało na Zbigniewa Ostrowskiego z Platformy Obywatelskiej, a 19 na Dariusza Kurzawę z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdaniem Michała Krzemkowskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy, w zarządzie dominuje Toruń, a dobre reprezentowanie Bydgoszczy przez Zbigniewa Ostrowskiego budzi obawy.

- Nie był niestety nadzwyczajnym reprezentantem Bydgoszczy, na pewne rzeczy reagował dopiero wówczas, kiedy radni z Bydgoszczy podnosili larum i mówili o pewnego rodzaju wątpliwościach. Wówczas wchodził do gry, natomiast sam nie przejawiał nadzwyczajnej inicjatywy, jeżeli chodzi o sprawy bydgoskie - mówił o Zbigniewie Ostrowskim radny bydgoski, Michał Krzemkowski.

- Ja nie będę tego komentował. Czeka mnie mnóstwo pracy. Będę kontynuował projekty, które zostały rozpoczęte przed kampanią wyborczą. Jeżeli ktoś ma problem z moim pochodzeniem bydgoskim, niech po prostu to przeżywa sam - odpowiada Zbigniew Ostrowski.

Nie uległ zmianom również skład zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Tak jak w poprzedniej kadencji, jego członkami zostali: Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść. Przewodniczącym sejmiku został ponownie Ryszard Bober, a jego zastępcami: Łukasz Krupa, Wojciech Jaranowski i Elżbieta Piniewska.

Przed pierwszą sesją sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, ze swoją petycją na salo obrad pojawiła się delegacja z Grudziądza.
Z sali obrad pierwszej w nowej kadencji sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego (Popołudnie z nami)
Mówi wybrany ponownie na stanowisko marszałka wojewodztwa Piotr Całbecki
O Zbigniewie Ostrowskim mówi radny bydgoski, Michał Krzemkowski
Mówi wybrany ponownie na stanowisko wicemarszałka wojewodztwa, Zbigniew Ostrowski

Wiadomości lokalne

2019-07-22, godz. 19:07 Zabójstwo dziecka w Ameryce. Polska opiekunka zatrzymana pod Bydgoszczą Morderstwo drugiego stopnia - taki zarzut postawiła 44-letniej Sylwii P., prokuratura w Minnesocie. Kobieta, zdaniem śledczych, miała doprowadzić do śmierci d ... » więcej 2019-07-22, godz. 17:21 „Dzieci sieci”: rosną w cieniu smartfonów, więc bez Internetu, jak bez tlenu Czego młodzi szukają na portalach społecznościowych? Jakie informacje tam publikują? Czy są one prawdziwe, czy oderwane od rzeczywistości? O aktywność w sieci ... » więcej 2019-07-22, godz. 15:59 Konsultacje społeczne? Nie znam się! Nie mam czasu! Nic ode mnie nie zależy! - Nie umiemy organizować konsultacji społecznych i nie potrafimy w nich uczestniczyć - taki wniosek płynie ze spotkania przedstawicieli organizacji społecznyc ... » więcej 2019-07-22, godz. 14:26 Partia Zieloni chce rezygnacji z węgla. Jakie ma jeszcze postulaty? Odejście od pozyskiwania energii z węgla - to główny postulat Partii Zieloni. Piotr Malich, działacz Zielonych z Bydgoszczy, powiedział Polskiemu Radiu PiK, ż ... » więcej 2019-07-22, godz. 13:28 Mieli chronić, a podobno pobili. Ochroniarze nie przyznają się do winy Ochroniarze z jednego z bydgoskich klubów staną wkrótce przed sądem. W lipcu zeszłego roku mieli pobić 51-letniego bydgoszczanina. Mężczyzna dwa tygodnie późn ... » więcej 2019-07-22, godz. 11:27 Bydgoszcz - Białe Błota: od jutra drogowy zawrót głowy Od jutra (wtorek 23.07), duże utrudnienia czekają kierowców na wprawdzie krótkim, acz niezwykle obciążonym ruchem odcinku drogi wojewódzkiej 223: Bydgoszcz - ... » więcej 2019-07-22, godz. 11:10 Ranny policjant w komisariacie w Toruniu. Minister zapowiada kontrolę i surowe konsekwencje [aktualizacja] Natychmiastową kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zleciła minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. » więcej 2019-07-22, godz. 08:42 Poszukiwania zaginionych na jeziorze w Chomiąży Szlacheckiej Specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, ma być użyty do poszukiwania dwóch osób zaginionych wczo ... » więcej 2019-07-22, godz. 07:00 Przeciągali TIR - a, poszli na spacer farmerski. Inowrocław wzięty siłą! [galeria] Top 10 najsilniejszych zawodników w kraju, stanęło w sobotę (20.07.) w szranki o tytuł Mistrza Polski Strongman. Turniej odbył się w Inowrocławiu, przy hali w ... » więcej 2019-07-21, godz. 17:28 Myślęcinek latem jest bezkonkurencyjny. Jeszcze więcej atrakcji dla rodzin! W niedzielę (21.07.) w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy wystąpili Teatr Vaśka i Klaun Pablo, a przy wejściu do parku czekało stoisko Akademii Wy ... » więcej
1234567