Czwartek, 22 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Cezarego, Tymoteusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-13, 14:39 Polska Agencja Prasowa/Monika Kaczyńska

Nowe centrum aktywności w Toruniu

Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro rozpoczęło swoją działalność. To miejsce, w którym organizacje pozarządowe, nie mające swojej siedziby, będą miały własną przestrzeń.
TCAL 2. Piętro mieście się na ul. Konopnickiej 13 i składa z 4 sal, pokoju zwierzeń i wspólnej kuchni. W tym miejscu rozpoczynające działalność organizacje z trzeciego sektora będą mogły przyjmować swoich gości, uczestniczyć w warsztatach czy korzystać z komputerów i z Internetu. Dostaną także adres do korespondencji i siedzibę, co bardzo często jest dla nowych organizacji barierą nie do przebycia w trakcie rejestracji w KRS.

- Tutaj będą mogły działać nowe stowarzyszenia i fundacje. Tym miejscem będzie "opiekowało się" Centrum Wsparcia Biznesu, które ma już wiedzę odnośnie opieki nad przedsiębiorstwami. Mamy za sobą kilkuletnią procedurę przystosowania tego budynku, którą prowadził Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia. To już ostatni etap prac w tym miejscu. Wszystkim korzystającym z niego na zasadzie współdzielenia życzę, by powstały tu nowe, ciekawe inicjatywy – powiedział podczas otwarcia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dodał, że liczy na "wyfruwanie" kolejnych organizacji z tego miejsca, jako wzmocnionych i sprawnych. - Na ich miejsce przychodzić będą dziesiątki innych, które będą tutaj chciały rozpoczynać swoją działalność – ocenił prezydent.

Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Aleksandra Łukomska-Smulska wskazała, że jest wzruszona, gdyż marzyła od wielu kadencji o takim miejscu.

- W Toruniu istnieje i działa ponad 1,2 tys. stowarzyszeń i fundacji. Bardzo się cieszę, tak, jakby dziecko rodziło się w mojej rodzinie, bo to historyczny moment. Tyle lat zabiegaliśmy o to i stało się to rzeczywistością – podkreśliła. Dodała, że ma nadzieję na powstawanie w Toruniu kolejnych takich inkubatorów dla trzeciego sektora.

TCAL to sala kanapowa o powierzchni 31 metrów kwadratowych, w której można organizować spotkania nieformalne, sala warsztatowa (34 mkw.), mogąca służyć m.in. szkoleniom i spotkaniom projektowym, sala skrzynkowa, gdzie trafiać będzie korespondencja kierowana do wszystkich działających w tym miejscu organizacji, sala komputerowa z dostępem do Internetu, a także pokój zwierzeń, kuchnia i inne wspólne pomieszczenia.

Do piątku potrwają dni otwarte, podczas których można zobaczyć centrum i uzyskać wszystkie informacje. Szczegóły można też znaleźć pod adresem www.2pietrotorun.pl . (PAP i inf. własne)
Nowe centrum aktywności w Toruniu (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-08-21, godz. 19:25 Iwona Hartwich, Antoni Mężydło, Arkadiusz Myrcha na czele listy KO Toruń - Włocławek Poseł Tomasz Lenz zaprezentował kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu w okręgu toruńsko-włocławskim. » więcej 2019-08-21, godz. 18:03 Prawo i Sprawiedliwość wyjechało w teren swoim PiS - busem Spotkania z mieszkańcami Bydgoszczy, Tucholi, Inowrocławia, Barcina, Żnina. PiS-BUS z kandydatami z okręgu numer 4 tej partii do Sejmu, wyruszył w środę (21.0 ... » więcej 2019-08-21, godz. 17:13 PSL o listach wyborczych w regionie: - Ostoja racjonalności i odpowiedzialności W środę (21.08.) w Bydgoszczy, Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska przedstawiło kandydatów w wyborach parlamentarnych z okręgu bydgoskiego i toruńsko ... » więcej 2019-08-21, godz. 15:46 Pieniądze szpitala przelewały na swoje konta. Proces byłych księgowych ze Żnina Wieloletnie pracownice szpitala w Żninie zeznawały dziś w procesie o wyłudzenie 7 mln zł z konta lecznicy. Oskarżonymi o to są byłe księgowe: Renata G. i Elżb ... » więcej 2019-08-21, godz. 15:23 Na koncercie w Lubostroniu: miłość, nienawiść, przerażenie i spokój...tanga Pałac w Lubostroniu organizuje koncert na zakończenie wakacji. W najbliższą niedzielę (25 sierpnia) zabrzmią tanga Astora Piazzolli. Wykona je kwartet: Filip ... » więcej 2019-08-21, godz. 15:00 Wystartowała „Wyprawka dla Żaka”. Pierwszych 100 dzieci dostało swoje plecaki [wideo] To już 19. akcja „Wyprawka dla Żaka'. Plecaki z kompletnym wyposażeniem trafią do dzieci niepełnosprawnych i z rodzin wielodzietnych. » więcej 2019-08-21, godz. 13:22 Lewica prezentuje kandydatów na wybory. „Różnorodność naszą siłą” Znamy nazwiska pierwszych pięciu kandydatów Lewicy do Sejmu w okręgu bydgoskim. » więcej 2019-08-21, godz. 12:23 Spowodował wypadek po pijanemu, zostawił samochód i poszedł spać Do dwóch lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Kowal (powiat włocławski), który pijany spowodował kolizję i uciekł pieszo do domu. » więcej 2019-08-21, godz. 11:15 Prace ziemne zakończone odkryciem. Wykopali amunicję z czasów wojny Ręczny granatnik przeciwpancerny oraz kilkadziesiąt sztuk pocisków moździerzowych pochodzących z czasów II wojny światowej zabezpieczyli policjanci z komendy ... » więcej 2019-08-21, godz. 10:25 CBA w inowrocławskim ratuszu i 30 innych miejscach w regionie. W związku z aferą fakturową Agenci CBA na polecenie prokuratury weszli do urzędu miejskiego w Inowrocławiu, gdzie prowadzą przeszukania. Jak informuje Agencja, czynności prowadzone są w ... » więcej
1234567