Sobota, 25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-13, 14:39 Polska Agencja Prasowa/Monika Kaczyńska

Nowe centrum aktywności w Toruniu

Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro rozpoczęło swoją działalność. To miejsce, w którym organizacje pozarządowe, nie mające swojej siedziby, będą miały własną przestrzeń.
TCAL 2. Piętro mieście się na ul. Konopnickiej 13 i składa z 4 sal, pokoju zwierzeń i wspólnej kuchni. W tym miejscu rozpoczynające działalność organizacje z trzeciego sektora będą mogły przyjmować swoich gości, uczestniczyć w warsztatach czy korzystać z komputerów i z Internetu. Dostaną także adres do korespondencji i siedzibę, co bardzo często jest dla nowych organizacji barierą nie do przebycia w trakcie rejestracji w KRS.

- Tutaj będą mogły działać nowe stowarzyszenia i fundacje. Tym miejscem będzie "opiekowało się" Centrum Wsparcia Biznesu, które ma już wiedzę odnośnie opieki nad przedsiębiorstwami. Mamy za sobą kilkuletnią procedurę przystosowania tego budynku, którą prowadził Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia. To już ostatni etap prac w tym miejscu. Wszystkim korzystającym z niego na zasadzie współdzielenia życzę, by powstały tu nowe, ciekawe inicjatywy – powiedział podczas otwarcia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dodał, że liczy na "wyfruwanie" kolejnych organizacji z tego miejsca, jako wzmocnionych i sprawnych. - Na ich miejsce przychodzić będą dziesiątki innych, które będą tutaj chciały rozpoczynać swoją działalność – ocenił prezydent.

Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Aleksandra Łukomska-Smulska wskazała, że jest wzruszona, gdyż marzyła od wielu kadencji o takim miejscu.

- W Toruniu istnieje i działa ponad 1,2 tys. stowarzyszeń i fundacji. Bardzo się cieszę, tak, jakby dziecko rodziło się w mojej rodzinie, bo to historyczny moment. Tyle lat zabiegaliśmy o to i stało się to rzeczywistością – podkreśliła. Dodała, że ma nadzieję na powstawanie w Toruniu kolejnych takich inkubatorów dla trzeciego sektora.

TCAL to sala kanapowa o powierzchni 31 metrów kwadratowych, w której można organizować spotkania nieformalne, sala warsztatowa (34 mkw.), mogąca służyć m.in. szkoleniom i spotkaniom projektowym, sala skrzynkowa, gdzie trafiać będzie korespondencja kierowana do wszystkich działających w tym miejscu organizacji, sala komputerowa z dostępem do Internetu, a także pokój zwierzeń, kuchnia i inne wspólne pomieszczenia.

Do piątku potrwają dni otwarte, podczas których można zobaczyć centrum i uzyskać wszystkie informacje. Szczegóły można też znaleźć pod adresem www.2pietrotorun.pl . (PAP i inf. własne)
Nowe centrum aktywności w Toruniu (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-25, godz. 20:15 Masz prawo wiedzieć czym dziecko pojedzie na ferie. Zgłoś autokar do kontroli Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczyna kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież na zimowy odpoczynek. » więcej 2020-01-25, godz. 18:30 Remondis zmodernizuje zakład przy ul. Inwalidów Bydgoszczy. Mieszkańcy odetchną Dobiegają końca prace projektowe dotyczące modernizacji instalacji do zagospodarowania odpadów w pobliżu osiedla Siernieczek w Bydgoszczy. Na przełomie styczn ... » więcej 2020-01-25, godz. 14:25 Były minister środowiska prof. Jan Szyszko upamiętniony na toruńskiej uczelni Tablica poświęcona pamięci byłego ministra środowiska, prof. Jana Szyszki (1944-2019) została odsłonięta i poświęcona w sobotę w Wyższej Szkole Kultury Społec ... » więcej 2020-01-25, godz. 12:00 Magazyn nielegalnego tytoniu zlikwidowany w Golubiu-Dobrzyniu Sprzedaż ponad 4 ton nielegalnego tytoniu uniemożliwiła kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z policją z gminy Golub-Dobrzyń. Gdyby ... » więcej 2020-01-25, godz. 09:25 Fotografie, przedwojenne gazety i mundury Błękitnej Armii na wystawie w Grudziądzu „Powrót Grudziądza do Macierzy” - to tytuł wystawy otwartej w grudziądzkim muzeum. Ekspozycja składa się prawie w całości z zachowanych pamiątek związanych z ... » więcej 2020-01-25, godz. 07:32 Nie bij mnie, kochaj mnie! Akcja przeciw przemocy wobec dzieci we Włocławku Włocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję przeciw przemocy wobec dzieci. W mieście pojawią się pluszowe misie z hasłem „Nie bij ... » więcej 2020-01-24, godz. 21:31 Biedroń w Bydgoszczy: Musimy iść drogą prezydenta Kwaśniewskiego - Bydgoszcz to miasto, w którym w 1995 roku swoją kampanię przed wyborami prezydenckimi rozpoczynał Aleksander Kwaśniewski - mówił dziś na bydgoskim spotkaniu ... » więcej 2020-01-24, godz. 20:23 Minister rolnictwa w Osięcinach o wpływie pogody na uprawy i zbiory - Jeśli pogoda się nie zmieni, w tym roku rolnicy muszą być przygotowani na znacznie szybsze zasiewy - mówił w piątek w Osięcinach (powiat radziejowski) szef ... » więcej 2020-01-24, godz. 18:46 Wszyscy specjaliści od leczenia otyłości odeszli. I przenieśli się do Grudziądza Ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy odszedł cały Zespół ds. Leczenia Bariatrycznego, zajmujący się operacyjnym leczeniem otyłości. Ekipa przechodzi do szpital ... » więcej 2020-01-24, godz. 17:51 Podziękowanie dla poległych żołnierzy. „Dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce" Samorządowcy, kombatanci, żołnierze, działacze społeczni i młodzież - wszyscy uczestniczyli dziś w uroczystościach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia Bydgos ... » więcej
1234567