Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2018-11-11, 16:43 Marek Ledwosiński

100-metrową flagę nieśli włocławianie w Święto Niepodległości

W pieszym szeregu pochodu ze 100-metrową flagą szli we Włocławku: prezydent miasta, ordynariusz włocławskiej diecezji i parlamentarzyści. Fot. Marek Ledwosiński
W pieszym szeregu pochodu ze 100-metrową flagą szli we Włocławku: prezydent miasta, ordynariusz włocławskiej diecezji i parlamentarzyści. Fot. Marek Ledwosiński
11 listopada kilkusetosobowy pochód włocławian przeszedł ulicami miejskiej Starówki, z Placu Wolności do katedry diecezjalnej. Mieszkańcy Włocławka nieśli biało-czerwoną flagę. Flaga była niezwykła, bo stumetrowa.
W dniu Święta Niepodległości, szczególną flagę przygotowaną specjalnie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości niosło łącznie około pięciuset włocławian. W pieszym szeregu pochodu szli: prezydent miasta, ordynariusz włocławskiej diecezji i parlamentarzyści.

Na zakończenie miejskich obchodów Święta Niepodległości, z Placu Wolności we Włocławku do nieba wyleciało ponad pięćset gołębi. Nie były to zwykłe ptaki, lecz rasowe gołębie pocztowe, wypuszczone ze specjalistycznej platformy startowej.

- W ten sposób włocławscy gołębiarze uczcili Dzień Niepodleglości, ale i swoje święto - wyjaśnia prezes Włocławskiego Oddziału Polskiego Związku Gołębi Pocztowych, Marian Wasielewski.

Hodowcy gołębi twierdzą, że większość ptaków wróci do swoich gołębników. Jednak istnieją zagrożenia. Największe, to silna w Polsce populacja ptaków drapieżnych, głównie jastrżebi. Gołębiom w powrocie do gołębników zagrozić mogą produkujące prąd elektryczny wiatraki oraz linie energetyczne.
Jak wyjaśnia Aleksandra Kulińska z włocławskiego Ratusza - "tak długiej biało-czerwonej flagi nie można kupić w żadnym sklepie"
Mówi prezes Włocławskiego Oddziału Polskiego Związku Gołębi Pocztowych, Marian Wasielewski

Wiadomości lokalne

2020-06-04, godz. 19:15 Maj 2020: trzy tysiące bezrobotnych więcej. Rok temu to praca szukała ludzi Ponad 71 tysięcy - tyle osób w regionie pozostaje bez pracy. Maj to drugi miesiąc z kolei, w którym odnotowano wzrost bezrobocia na Kujawach i Pomorzu. Dane z ... » więcej 2020-06-04, godz. 18:43 Czarne chmury nad radnym Jakubem Mikołajczakiem (PO) za wypowiedź o Janie Pawle II Tomasz Lenz, szef regionalnych struktur PO w Toruniu w mocnych słowach odniósł się do wystąpienia Jakuba Mikołajczaka na antenie TVP Bydgoszcz, w której suger ... » więcej 2020-06-04, godz. 17:30 Żłobek "Słoneczko" może już działać. Koronawirusa jednak nie było... Opiekunka ze żłobka Słoneczko w Bydgoszczy nie ma koronawirusa, nie wykazały go także badania osób związanych z placówką. Samorządowy żłobek w centrum miasta ... » więcej 2020-06-04, godz. 16:19 Jakie miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski? Czas na rozgrzewkę! Około 40 miast prezydenckich we wrześniu powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizację, która miała odbyć się w maju, opóźniła pandemia koronawirusa. ... » więcej 2020-06-04, godz. 15:06 Poprawia się stan chłopca, którego przysypał piach na skarpie. Oddycha sam Lekarze ze Szpitala Dziecięcego w Toruniu wybudzili ze śpiączki farmakologicznej chłopca, który w podczas zabawy został przysypany piaskiem przy skarpie we ws ... » więcej 2020-06-04, godz. 12:55 Policja podsumowała swoje działania w czasie epidemii. Wojewoda dziękuje Za skuteczną służbę w czasie epidemii koronawirusa dziękował policjantom z regionu wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Podkreślał rolę jaką funkcj ... » więcej 2020-06-04, godz. 11:44 Kujawsko-Pomorskie: 2 nowe zakażenia koronawirusem Mieszkańcy Bydgoszczy to 2 nowe zakażone koronawirusem osoby z województwa kujawsko-pomorskiego. Służby wojewody poinformowały również o kolejnych 4 ozdrowień ... » więcej 2020-06-04, godz. 11:34 Rocznica wyborów 4 czerwca. Jan Wyrowiński: Sen zaczął się spełniać - To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu - tak o 4 czerwca 1989 roku mówi były marszałek Senatu Jan Wyrowiński. Dokładnie 31 lat temu w Polsce odbyły s ... » więcej 2020-06-04, godz. 10:06 Gdzie jest Piotr? Kolejny dzień poszukiwań 16-latka W czwartek rano rozpoczęły się dalsze poszukiwania 16-latka z Ciela - poinformowała policja. Piotr Nowarkiewicz wyszedł z domu w sobotę 31 maja i dotąd nie ma ... » więcej 2020-06-04, godz. 08:02 Łączy ich Toruń, golf i wielka akcja dla szpitali. „W ich rękach było nasze życie” Ponad 120 tysięcy złotych zebrano podczas akcji „Jesteśmy z Wami” Fundacji Łączy Nas Toruń i Golf. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup sprzętu ochr ... » więcej
1234567