Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
W Zielonce koło Bydgoszczy zablokowany jeden pas na S5 w kierunku Szczecina. Ciężarówka wypadła z drogi
W Zielonce koło Bydgoszczy zablokowany jeden pas na S5 w kierunku Szczecina. Ciężarówka wypadła z drogi
W Zielonce koło Bydgoszczy zablokowany jeden pas na S5 w kierunku Szczecina. Ciężarówka wypadła z drogi
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-11, 16:43 Marek Ledwosiński

100-metrową flagę nieśli włocławianie w Święto Niepodległości

W pieszym szeregu pochodu ze 100-metrową flagą szli we Włocławku: prezydent miasta, ordynariusz włocławskiej diecezji i parlamentarzyści. Fot. Marek Ledwosiński
W pieszym szeregu pochodu ze 100-metrową flagą szli we Włocławku: prezydent miasta, ordynariusz włocławskiej diecezji i parlamentarzyści. Fot. Marek Ledwosiński
11 listopada kilkusetosobowy pochód włocławian przeszedł ulicami miejskiej Starówki, z Placu Wolności do katedry diecezjalnej. Mieszkańcy Włocławka nieśli biało-czerwoną flagę. Flaga była niezwykła, bo stumetrowa.
W dniu Święta Niepodległości, szczególną flagę przygotowaną specjalnie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości niosło łącznie około pięciuset włocławian. W pieszym szeregu pochodu szli: prezydent miasta, ordynariusz włocławskiej diecezji i parlamentarzyści.

Na zakończenie miejskich obchodów Święta Niepodległości, z Placu Wolności we Włocławku do nieba wyleciało ponad pięćset gołębi. Nie były to zwykłe ptaki, lecz rasowe gołębie pocztowe, wypuszczone ze specjalistycznej platformy startowej.

- W ten sposób włocławscy gołębiarze uczcili Dzień Niepodleglości, ale i swoje święto - wyjaśnia prezes Włocławskiego Oddziału Polskiego Związku Gołębi Pocztowych, Marian Wasielewski.

Hodowcy gołębi twierdzą, że większość ptaków wróci do swoich gołębników. Jednak istnieją zagrożenia. Największe, to silna w Polsce populacja ptaków drapieżnych, głównie jastrżebi. Gołębiom w powrocie do gołębników zagrozić mogą produkujące prąd elektryczny wiatraki oraz linie energetyczne.
Jak wyjaśnia Aleksandra Kulińska z włocławskiego Ratusza - "tak długiej biało-czerwonej flagi nie można kupić w żadnym sklepie"
Mówi prezes Włocławskiego Oddziału Polskiego Związku Gołębi Pocztowych, Marian Wasielewski

Wiadomości lokalne

2019-06-25, godz. 13:11 Busy z informacjami o 500 plus jadą w region. Pieniądze już w lipcu Wojewódzką akcję informacyjną, dotyczącą rozszerzenia programu 500 plus na pierwsze dziecko rozpoczął dziś w Toruniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. » więcej 2019-06-25, godz. 12:32 NFZ sprawdza przychodnię Panaceum w Żołędowie. Były skargi pacjentów Słuchacze Polskiego Radia PiK skarżą się przychodnię Panaceum w Żołędowie. - Za mało tam lekarzy, pielęgniarka tylko jedna, w dodatku obsługa jest nieuprzejma ... » więcej 2019-06-25, godz. 11:46 Pogrzeb gen. Nowka: delegacje z całej Polski, prezydenta Bydgoszczy zabrakło Na pogrzebie bydgoszczanina generała Zbigniewa Nowka nie było ani prezydenta Bydgoszczy, ani żadnego jego zastępcy. - Nie dostaliśmy oficjalnej informacji. W ... » więcej 2019-06-25, godz. 11:00 Dr Sławomir Sadowski: Tworzenie bloków to jedyna nadzieja dla opozycji - Jeśli opozycja stworzy jeden, wielki komitet wyborczy, nie ma szans na pokonanie rządzącej partii - uważa dr Sławomir Sadowski z Uniwersytetu Kazimierza Wie ... » więcej 2019-06-25, godz. 09:47 Trzy kliniki do przebudowy i dużo nowego sprzętu. 20 mln zł dla szpitala im. Jurasza 20 mln zł - tyle wart jest projekt, który będzie realizowany w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. W Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele l ... » więcej 2019-06-25, godz. 08:05 Senior zaufał pracownikowi spółdzielni. Stracił mieszkanie i pieniądze. Czy je odzyska? We Włocławku, oszuści wykorzystali nieporadność samotnego emeryta i wyłudzili od niego mieszkanie warte 80 tysięcy, za jedną czwartą tej ceny. Pieniędzy ze sp ... » więcej 2019-06-25, godz. 07:00 Stracone życie jak czarny punkcik. Nikt nie chce zostawić śladu na tej mapie... Czarne i mrugające żółto-czerwone kropki oznaczają wypadki ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło na polskich drogach. Widać je na interaktywnej mapie już ... » więcej 2019-06-24, godz. 21:13 Lecznica nowoczesna z automatu. Szpitalne Oddziały Ratunkowe czekają zmiany Chodzi o projekt TOPSOR, czyli Tryb Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ma usprawnić pracę na SOR-ach. Projekt Ministerstwa Zdrowia będzie real ... » więcej 2019-06-24, godz. 20:50 Szarpanie, opukiwanie i podglądanie: ruszył sezon na kontrole autokarów Aż 150 pojazdów, w tym 110 autokarów, Inspektorat Transportu Drogowego skontrolował od piątku do poniedziałku na autostradzie A1, w Nowej Wsi pod Toruniem. Pi ... » więcej 2019-06-24, godz. 20:08 Jedno koło może rozsławić całą wieś. W gospodyniach siła! Jaką pomoc finansową może otrzymać koło gospodyń wiejskich? Jakie wytwory spożywcze i rękodzielnicze panie mogą sprzedawać z ulgami podatkowymi? Po tej konfer ... » więcej
1234567