Piątek, 22 lutego 2019 r.   Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-07, 10:16 Marcin Kupczyk/Marcin Doliński

Piotr Kujawa: Jesteśmy gotowi do rozmów, bo sytuacja jest poważna

Piotr Kujawa, przewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Fot. Archiwum PR PiK
Piotr Kujawa, przewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Fot. Archiwum PR PiK
Nawet 1700, czyli ok. 36 proc. kujawsko-pomorskich policjantów może w tej chwili przebywać na zwolnieniu lekarskim. To nieoficjalny protest mundurowych, którzy domagają się m.in. podwyżki płac.
W niektórych komendach powiatowych brakuje połowy obsady - tak jest na przykład w Świeciu. Na niektórych posterunkach pozostali tylko kierownicy i nieliczni policjanci. W Rypinie na zwolnieniach lekarskich jest aż 60 proc. funkcjonariuszy.

"Jesteśmy gotowi do rozmów w każdej chwili, bo sytuacja jest poważna i mamy tego świadomość- powiedział Polskiemu Radiu PiK Piotr Kujawa, przewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Jak zapewnia Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, zgłoszenia w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu są przyjmowane w pierwszej kolejności, ale w przypadku np. drobnych stłuczek samochodowych trzeba będzie czekać znacznie dłużej.
Jesteśmy gotowi do rozmów - mówi Piotr Kujawa, przewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów.
Bardzo trudna sytuacja ponuje w posterunkach podległych Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu.
Mowi Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-02-22, godz. 14:09 Marzenia o siłowni, placu zabaw czy ściance do wspinaczki na wyciągnięcie ręki...po rządowe pieniądze Są dwa programy. Pierwszy adresowany jest do klubów sportowych, drugi do samorządów. W obu chodzi o to, by rozwijać infrastrukturę sportową. Wnioski o dofinan ... » więcej 2019-02-22, godz. 13:27 Aktywnością zawodową Polacy nie grzeszą. Wielu z nich nie chce się pracować Bydgoszcz i Toruń mają dość niska stopę bezrobocia, powiat wypada znacznie gorzej. Tyle, że nie sama 'stopa' jest w tych statystykach najważniejsza... » więcej 2019-02-22, godz. 12:42 Fabryka nierządu. Trzy osoby "zatrudniały" dziesięć prostytutek W ręce policjantów kryminalnych z Bydgoszczy wpadło troje sutenerów, którzy z przestępczego procederu zrobili stałe źródło dochodu. Kobietom świadczących usłu ... » więcej 2019-02-22, godz. 10:29 Jarosław Gołębiewski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy odwołany ze stanowiska! Przyczyn tej decyzji na razie nie znamy. Być może chodzi o opóźnienia przy budowie drogi ekspresowej S5 i problemy z włoskim wykonawcą, który chce więcej pien ... » więcej 2019-02-22, godz. 08:45 Upadłość konsumencka? Nie dla każdego dłużnika. Kto i kiedy może "upaść"? W czwartek, ludzie spętani spiralą długu, mieli okazję dowiedzieć się, jak ratować domowy budżet. Comiesięczne porady oferuje Bydgoskie Centrum Organizacji Po ... » więcej 2019-02-22, godz. 08:00 Nie było lekarza, nie było rodziny, więc pomogła policja! 84 -latek z Nakła zawiadomił córkę, że ma problem z oddychaniem, po czym kontakt się urwał. Karetka wciąż była w drodze. Zdesperowana bydgoszczanka wezwała po ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:53 Kto zamordował Stanisławę Rybkę? Policjanci z bydgoskiego archiwum X są blisko finału sprawy! To przełom w niedokończonej historii śledztwa sprzed ponad 20 lat! Starsza pani z podwłocławskich Łagiewnik, została uduszona w lesie, w drodze z domu do skle ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:17 Bydgoscy pracownicy zarządzają igrzyskami olimpijskimi! Niemal 600 osób chce zatrudnić w tym roku bydgoski ATOS. Tym samym firma branży IT - w samej Bydgoszczy zatrudniająca już 3 i pół tysiąca osób - stanie się je ... » więcej 2019-02-21, godz. 14:45 Teren wokół Muzeum Etnograficznego i toruńskich Jordanek zmieni się nie do poznania Umowę ws. prac nad 'zieloną bramą gotyckiej starówki' podpisano w Urzędzie Miasta Torunia. Zagospodarowanie terenów zieleni znajdujących się przed wejściem na ... » więcej 2019-02-21, godz. 14:43 Wakacje z bronią w ręku, czyli studenci na poligonie! Jeszcze tylko do jutra (piątek. 22.02) bydgoscy żacy mogą zapisywać się do Legii Akademickiej. Po zajęciach teoretycznych, studenci rozpoczną prawdziwe wojsko ... » więcej
1234567