Wtorek, 18 lutego 2020 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-06, 13:48 Tatiana Adonis/Marek Ledwosiński

Policjanci domagają się poprawy płac i warunków pracy

25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich. Fot. archiwum
25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich. Fot. archiwum
Ponad tysiąc kujawsko-pomorskich policjantów, czyli 25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich i nie stawiło się do pracy.
Dane przekazała Monikę Chlebicz, rzeczniczkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Według nieoficjalnych źródeł nieobecnych w pracy funkcjonariuszy może być ich jeszcze więcej.

Monika Chlebicz przyznaje, że sytuacja jest bardzo trudna, ale na razie nie posiada informacji, by w związku z policyjnym protestem zamykano komisariaty w regionie.

Tymczasem Piotr Kujawa, szef bydgoskiego oddziału policyjnych związkowców zapowiada w najbliższych dniach kolejne akcje, które będą skutkowały m.in. brakiem policjantów w pracy.

Dramatyczna sytuacja przedstawia się w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie, gdzie na zwolnieniach lekarskich przebywa ponad połowa funkcjonariuszy. Największa absencja dotyka pionów prewencji i ruchu drogowego.

Na zwolnieniu lekarskim jest nawet rzeczniczka prasowa. W zastępstwie o sytuacji w rypińskiej komendzie mówi naczelnik wydziału prewencji, Dariusz Laskowski :

Na zwolnieniach lekarskich przebywają również policjanci z pozostałych komend włocławskiej części Kujaw i Pomorza. Bieżących informacji policja nie przekazuje, ale według danych 5 listopada najgorzej było w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie z L-4 skorzystało prawie 30 procent funkcjonariuszy. We Włocławku, Radziejowie i w Lipnie zwolnienie lekarskie wzięło po kilkanaście procent policjantów.

Przejście na L-4 to element sporu z rządem. Policjanci domagają się poprawy płac i warunków pracy i liberalizacji przepisów emerytalnych.

Tutaj znajdziesz propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy .
Mówi Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy
Mówi Piotr Kujawa, szef bydgoskiego oddziału policyjnych związkowców
O sytuacji w rypińskiej komendzie mówi naczelnik wydziału prewencji, Dariusz Laskowski
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej 2020-02-18, godz. 20:18 We Włocławku będą badać próbki pod kątem ASF. Powstanie jedno z najnowocześniejszych laboratoriów We Włocławku powstanie laboratorium do badania próbek pod kątem afrykańskiego pomoru świń ASF. Ma być jednym z najnowocześniejszych w kraju. » więcej 2020-02-18, godz. 19:37 Wolna sesja obywatelska w Bydgoszczy. O reformie wymiaru sprawiedliwości Wprowadzana przez rząd reforma sądownictwa była tematem dyskusji podczas 30. Wolnej Sesji Obywatelskiej w Bydgoszczy. » więcej 2020-02-18, godz. 18:40 Koniec procesu ws. wypadku na przejściu dla pieszych w Bydgoszczy. Zginęła 25-letnia kobieta Za niespełna tydzień zapadnie wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Szpitalnej w Bydgoszczy. Do zdarzenia doszło przed Wigilią ... » więcej 2020-02-18, godz. 17:35 Nowe umowy z RPO m.in. na przygotowanie rewitalizacji linii kolejowej do Grudziądza PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymały 8 mln zł unijnej dotacji na przygotowanie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 207 z Grudziądza do granic województw ... » więcej 2020-02-18, godz. 16:30 Regionalny geoportal z nowymi funkcjami. Skorzystają mieszkańcy Władze regionu stawiają na cyfryzację i rozbudowują tzw. System Informacji Przestrzennej Województwa. Infostrada 2.0 dzięki e-usługom ma być bliżej mieszkańcó ... » więcej 2020-02-18, godz. 15:24 Rodzice nie zgadzają się na likwidację szkoły w Trzemiętowie. Będzie protest Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie, w gminie Sicienko ma zostać zlikwidowana. Na środę (19 lutego) rodzice zapowiadają protest. » więcej 2020-02-18, godz. 14:27 Politycy PiS oburzeni po udziale Kidawy-Błońskiej w spotkaniu o strategii województwa - Spotkanie konsultacyjne w Urzędzie Miasta Włocławek zostało upolitycznione i przekształcone w wiec poparcia dla kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidaw ... » więcej 2020-02-18, godz. 13:48 Sportowcy, bankowcy i ratownicy odporni na stres. Badania bydgoskich naukowców Stres u różnych grup zawodowych pod lupą naukowców. Bydgoscy psychologowie zakończyli kilkuletni projekt. » więcej 2020-02-18, godz. 13:03 Kidawa-Błońska we Włocławku: Prezydent musi słuchać głosu Polaków - Nie wierzę w zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli dającej rekompensatę TVP i PR, ale obywatele mu to zapamiętają - mówiła Małgorzata Kidawa-Bło ... » więcej
1234567