Niedziela, 19 maja 2019 r.   Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-06, 13:48 Tatiana Adonis/Marek Ledwosiński

Policjanci domagają się poprawy płac i warunków pracy

25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich. Fot. archiwum
25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich. Fot. archiwum
Ponad tysiąc kujawsko-pomorskich policjantów, czyli 25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich i nie stawiło się do pracy.
Dane przekazała Monikę Chlebicz, rzeczniczkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Według nieoficjalnych źródeł nieobecnych w pracy funkcjonariuszy może być ich jeszcze więcej.

Monika Chlebicz przyznaje, że sytuacja jest bardzo trudna, ale na razie nie posiada informacji, by w związku z policyjnym protestem zamykano komisariaty w regionie.

Tymczasem Piotr Kujawa, szef bydgoskiego oddziału policyjnych związkowców zapowiada w najbliższych dniach kolejne akcje, które będą skutkowały m.in. brakiem policjantów w pracy.

Dramatyczna sytuacja przedstawia się w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie, gdzie na zwolnieniach lekarskich przebywa ponad połowa funkcjonariuszy. Największa absencja dotyka pionów prewencji i ruchu drogowego.

Na zwolnieniu lekarskim jest nawet rzeczniczka prasowa. W zastępstwie o sytuacji w rypińskiej komendzie mówi naczelnik wydziału prewencji, Dariusz Laskowski :

Na zwolnieniach lekarskich przebywają również policjanci z pozostałych komend włocławskiej części Kujaw i Pomorza. Bieżących informacji policja nie przekazuje, ale według danych 5 listopada najgorzej było w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie z L-4 skorzystało prawie 30 procent funkcjonariuszy. We Włocławku, Radziejowie i w Lipnie zwolnienie lekarskie wzięło po kilkanaście procent policjantów.

Przejście na L-4 to element sporu z rządem. Policjanci domagają się poprawy płac i warunków pracy i liberalizacji przepisów emerytalnych.

Tutaj znajdziesz propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy .
Mówi Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy
Mówi Piotr Kujawa, szef bydgoskiego oddziału policyjnych związkowców
O sytuacji w rypińskiej komendzie mówi naczelnik wydziału prewencji, Dariusz Laskowski
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-19, godz. 14:42 Od Chełmży, do Dachau. W „Wiatraku” o inspirującym życiorysie kapłana z regionu Robert Zadura, były konsul Polski w Monachium, w niedzielę (19.05.) o godz. 16, opowie o księdzu Wincentym Frelichowskim, bohaterze trzech swoich książek i pr ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:00 Uczniowie z Grudziądza mogą skorzystać z wakacyjnych półkolonii Samorząd po raz pierwszy na tak dużą skalę organizuje w szkołach letni wypoczynek dla dzieci. Zapisy - w czterech grudziądzkich placówkach - już się rozpoczęł ... » więcej 2019-05-19, godz. 13:49 Królik z Myślęcinka wziął udział w sesji zdjęciowej naszego reportera Niby pospolite zwierzątko, a bardzo dzielne i wytrwałe. Europę zdobyło wyruszając z...Rzymu. Po setkach lat wędrówek królik doszedł także na Różopole. Ma się ... » więcej 2019-05-19, godz. 13:21 W Myślęcinku spotkali się dobrzy ludzie i dobre psy! [galeria] Na bydgoskim Różopolu odbył się Piknik Dobrych psów i ludzi. To cykliczne spotkanie dla czworonogów organizowane przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. » więcej 2019-05-19, godz. 12:45 Już wiadomo, jakie atrakcje powstaną przy otwartym basenie na Astorii! Zjeżdżalnia pontonowa dla dzieci, boiska wielofunkcyjne i strefa ze zdrową żywnością - to część pomysłów mieszkańców, które zrealizowane zostaną w strefach re ... » więcej 2019-05-19, godz. 12:28 Zmarł Eugeniusz Izdebski, żniński twórca ludowy, wychowawca wielu rzeźbiarzy Inspiracją dla twórczości pana Eugeniusza były przede wszystkim tradycje regionu pałuckiego oraz miejscowego folkloru. Na trasie Szlaku Piastowskiego można sp ... » więcej 2019-05-19, godz. 12:06 W poszukiwaniu życiowego przewodnika można pójść do Wyższej Szkoły Bankowej ''Doświadcz coachingu'' - to hasło Międzynarodowego Tygodnia Coachingu, który rozpoczyna się w Bydgoszczy w poniedziałek - 20 maja. Organizatorzy liczą, że sp ... » więcej 2019-05-19, godz. 10:55 Miasta są dla ludzi, a nie ludzie dla miast! A może nie? Odpowiedź czeka w ratuszu! W poniedziałek (20 maja) w bydgoskim ratuszu odbędzie się konferencja popularnonaukowa pt. „Wyzwania dla współczesnych miast”. Wszyscy jesteśmy pieszymi. Mias ... » więcej 2019-05-19, godz. 09:00 Nie tylko same maszyny. Przysmaki i kiermasz ogrodniczy. To wszystko w Bielicach [zdjęcia] Ponad 120 wystawców prezentuje na XVI Regionalnych Targach Rolnych w Bielicach koło Mogilna nie tylko to, co jest potrzebne w gospodarstwie, na roli i w hodow ... » więcej 2019-05-18, godz. 21:01 „Haliki” rozdane. Podróżnicy nagrodzeni w Bydgoszczy Tomasz Owsiany za wyprawę na Filipiny otrzymał najwięcej głosów od kapituły przyznającej „Haliki” - nagrody Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”. » więcej
1234567