Czwartek, 29 października 2020 r.   Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-11-06, 13:48 Tatiana Adonis/Marek Ledwosiński

Policjanci domagają się poprawy płac i warunków pracy

25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich. Fot. archiwum
25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich. Fot. archiwum
Ponad tysiąc kujawsko-pomorskich policjantów, czyli 25 procent funkcjonariuszy w regionie przebywało 5 listopada na zwolnieniach lekarskich i nie stawiło się do pracy.
Dane przekazała Monikę Chlebicz, rzeczniczkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Według nieoficjalnych źródeł nieobecnych w pracy funkcjonariuszy może być ich jeszcze więcej.

Monika Chlebicz przyznaje, że sytuacja jest bardzo trudna, ale na razie nie posiada informacji, by w związku z policyjnym protestem zamykano komisariaty w regionie.

Tymczasem Piotr Kujawa, szef bydgoskiego oddziału policyjnych związkowców zapowiada w najbliższych dniach kolejne akcje, które będą skutkowały m.in. brakiem policjantów w pracy.

Dramatyczna sytuacja przedstawia się w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie, gdzie na zwolnieniach lekarskich przebywa ponad połowa funkcjonariuszy. Największa absencja dotyka pionów prewencji i ruchu drogowego.

Na zwolnieniu lekarskim jest nawet rzeczniczka prasowa. W zastępstwie o sytuacji w rypińskiej komendzie mówi naczelnik wydziału prewencji, Dariusz Laskowski :

Na zwolnieniach lekarskich przebywają również policjanci z pozostałych komend włocławskiej części Kujaw i Pomorza. Bieżących informacji policja nie przekazuje, ale według danych 5 listopada najgorzej było w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie z L-4 skorzystało prawie 30 procent funkcjonariuszy. We Włocławku, Radziejowie i w Lipnie zwolnienie lekarskie wzięło po kilkanaście procent policjantów.

Przejście na L-4 to element sporu z rządem. Policjanci domagają się poprawy płac i warunków pracy i liberalizacji przepisów emerytalnych.

Tutaj znajdziesz propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy .
Mówi Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy
Mówi Piotr Kujawa, szef bydgoskiego oddziału policyjnych związkowców
O sytuacji w rypińskiej komendzie mówi naczelnik wydziału prewencji, Dariusz Laskowski
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-10-28, godz. 21:42 Czarny protest: desperackie krzyki na filmie spod kościoła w Czernikowie 'Odłóż broń' - słychać na filmie nagranym w Czernikowie. Tam także protestowano przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Osoba, któ ... » więcej 2020-10-28, godz. 21:00 Nadal protestują na ulicach. A zaczęło się tak [film z drona] Protestujący wciąż wyrażają swoje niezadowolenie z czwartkowego (22.10.) orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził niezgodność aborcji eugeniczn ... » więcej 2020-10-28, godz. 20:13 W środę (28.10.) na Rondzie Skrzetuskim zginął Grzegorz Piórkowski, ratownik medyczny - Grzegorz Piórkowski był świetnym ratownikiem medycznym i dyspozytorem medycznym oraz wykładowcą na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w ... » więcej 2020-10-28, godz. 19:15 Bydgoska "Budowlanka" pomogła studenckiej przychodni dla ubogich [wideo] Przychodnia Studencka „Otwarte Drzwi” działająca przy Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, zyskała wsparcie od uczniów Zespołu Szkół Budowlanych. W r ... » więcej 2020-10-28, godz. 18:15 Toruńscy studenci wsparli protest kobiet. Dołączyli do strajku Część środowiska akademickiego UMK nie uczestniczyła w środę, 28 października, w zdalnych zajęciach lub podczas nauki ubrana była w czarną odzież. W czwartek ... » więcej 2020-10-28, godz. 17:10 Analiza: prof. Jacek Bartyzel, politolog i historyk idei (UMK) o proteście kobiet Jeden z najbardziej konsekwentnych konserwatystów polskich, prof. Jacek Bartyzel, politolog i historyk idei z toruńskiego UMK, opublikował w związku z protest ... » więcej 2020-10-28, godz. 16:13 NFZ, w 2021 roku przedłuży umowy z POZ - etami na pół roku. Dlaczego? Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzkie NFZ w Bydgoszczy wysłał do świadczeniodawców POZ aneksy do umów na okres od 1 stycznia do 30 czerwca przyszłego roku. » więcej 2020-10-28, godz. 14:31 Ratownik medyczny zginął w wypadku na Rondzie Skrzetuskim! Poważny wypadek na Rondzie Skrzetuskim w Bydgoszczy. Na skrzyżowaniu Alei Wyszyńskiego z ulicą Skłodowskiej - Curie, samochód osobowy zderzył się z motocyklem ... » więcej 2020-10-28, godz. 13:29 Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu wspiera uzdolnioną młodzież 31 uczniów otrzymało stypendia za sukcesy w nauce oraz osiągnięcia artystyczne i sportowe. » więcej 2020-10-28, godz. 13:00 Sesja Rady Miasta Bydgoszczy znów burzliwa Samo ustalanie porządku obrad zajęło radnym dwie i pół godziny... » więcej
1234567