Czwartek, 21 marca 2019 r.   Imieniny: Lubomira, Benedykta
Utrudnienia na A1 w okolicy Nowego Ciechocinka, kierunek Łódź.
Utrudnienia na A1 w okolicy Nowego Ciechocinka, kierunek Łódź.
Utrudnienia na A1 w okolicy Nowego Ciechocinka, kierunek Łódź.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-05, 13:20 Tatiana Adonis/Redakcja

Zapadł wyrok ws. wypadku na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy

Oskarżony i jego obrońcy. Fot. Tatiana Adonis
Oskarżony i jego obrońcy. Fot. Tatiana Adonis
2 lata bezwzględnego więzienia dla kierowcy tira, który na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy spowodował wypadek, w którym zginęły trzy osoby. Taki wyrok zapadł w bydgoskim sądzie. Prokuratura wnosiła o trzy lata więzienia, a obrona o warunkowe zawieszenie kary.
Łukasz P. odpowiadał za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W maju 2017 r. ciężarówka, którą prowadzi uderzyła w jadącą w nocy taksówkę. Na miejscu zginął kierowca taksówki oraz dwoje pasażerów.

Wydając wyrok sąd wziął pod uwagę fakt, że kierowca zawodowy miał szczególny obowiązek zachowania ostrożności, jak i postawę oskarżonego, który nie uchylał się od odpowiedzialności, przyznał się do winy i wyraził skruchę. Sąd podkreślił również to, co wynika z opinii biegłego, że obaj kierowcy mieli możliwość uniknięcia tego zdarzenia.

Pokrzywdzone rodziny nie chciały komentować wyroku. Pełnomocniczka jednej z nich stwierdziła, że bardzo trudno mówić o sprawiedliwym wyroku w tej sprawie.

Z kolei obrońcy oskarżonego zapowiedzieli złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku i nie wykluczają złożenia apelacji.
Zapadł wyrok ws. wypadku na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-03-21, godz. 17:55 Bydgoszcz przygotowuje się do strajku nauczycieli. Trzeba będzie obserwować strony internetowe W szkołach, w których już odbyło się referendum prawie 90 procent nauczycieli z Bydgoszczy opowiedziało się za strajkiem - takie są szacunki bydgoskiego ratus ... » więcej 2019-03-21, godz. 16:52 Młodzież poznaje historię swojego miasta czyli sympozjum historyczne we Włocławku 'Oni walczyli o niepodległą Polskę' - to hasło historycznego sympozjum, obradującego w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku. » więcej 2019-03-21, godz. 15:51 Ile młodzież wie o Marianie Rejewskim? Dowiemy się wkrótce! Mieli 90 minut na rozwiązanie testu dotyczącego Mariana Rejewskiego. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu spotkało się dziś 40 finalistów VII edycji Wojewódzki ... » więcej 2019-03-21, godz. 14:50 Spór o medal Kazimierza Wielkiego dla prof. Romana Kotzbacha Kandydatura prof. Romana Kotzbacha do odznaczenia medalem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poróżniła radnych Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliw ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:45 Wojewoda organizuje spotkanie ws. terenów po byłym Zachemie W piątek odbędzie się spotkanie lokalnych polityków i przedstawicieli instytucji w sprawie terenów po byłych Zakładach Chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Organi ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:05 Pomysł na zawodową przyszłość? Dni Kariery na UMK Z ofertami pracy, praktyk i staży zapoznają się studenci i absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W Auli UMK w Toruniu trwają Dni Kariery. » więcej 2019-03-21, godz. 11:15 Badają kosmos i dyskutują o nim. Młodzi astronomowie spotkali się w Grudziądzu Czy w kosmosie istnieje życie? Jak daleko od nas znajdują się galaktyki? Co to jest wszechświat? Między innymi o tym dyskutują młodzi astronomowie podczas jub ... » więcej 2019-03-21, godz. 10:18 Po pierwsze dobro dziecka. Poseł Skutecki o propozycjach zmian w Kodeksie rodzinnym Kara więzienia za uniemożliwianie jednemu z rodziców kontaktów z dzieckiem po rozstaniu się dorosłych oraz opieka naprzemienna. To najważniejsze zmiany, które ... » więcej 2019-03-21, godz. 08:35 Był las i... znów będzie. Sadzą go uczniowie Technikum Leśnego [wideo] Uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi rozpoczęli akcję sadzenia lasu na terenach zniszczonych przez nawałnicę z sierpnia 2017 roku. » więcej 2019-03-21, godz. 07:13 Zgubiłeś rower? Odbierz go, bo w biurze rzeczy znalezionych ciasno Rowerowy problem w bydgoskim biurze rzeczy znalezionych. Biuro pęka w szwach, bo przechowywane przedmioty są zbyt duże i jest ich zbyt wiele. » więcej
1234567