Środa, 20 listopada 2019 r.   Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-05, 12:42 Tomasz Gronet/Redakcja

Sprawa pożaru składowiska w Łabiszynie trafi do prokuratury

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum
Pożar na składowisku odpadów w Łabiszynie wybuchł najprawdopodobniej w wyniku podpalenia. Strażacy walczyli z ogniem do 2 w nocy. Sprawą zajmie się prokuratura.
- Nie wiem co to się dzieje i zawsze w niedzielę. Jak wiatr zawieje to śmierdzi niesamowicie - mówi jedna z mieszkanek, sąsiadujących ze składowiskiem.

- Mamy nieprzychylnych sąsiadów, którzy nie są zadowoleni z działalności, którą tutaj prowadzimy. Wszystkie przeprowadzone kontrole przeszliśmy pozytywnie. Ostatnia kontrola po pożarze, czyli po wielkiej tragedii, która się tutaj zdarzyła również nie miała żadnych zastrzeżeń. (...) Jest to dość uciążliwa działalność. Staramy się prowadzić ją najlepiej jak to możliwe i jak najmniej uciążliwie jak to jest możliwe, natomiast to nie my te śmieci produkujemy. Ktoś musi się nimi zająć, w jakiś sposób je zagospodarować i my właśnie to robimy - powiedziała Aleksandra Garczarek-Joppek, prokurent i współwłaściciel w firmie "Partners".

- Kierujemy sprawę do prokuratury do Szubina. Widocznie dzieje się coś złego w obszarze tejże firmy. Albo brak kontroli albo brak procedur albo brak monitoringu, gdzie ta firma po prostu nie jest w stanie bezpiecznie realizować tej działalności gospodarczej, którą się zajmują - powiedział Jacek Kaczmarek, burmistrz Łabiszyna.

- Nie chcemy zostać ukarani za coś, czego winni nie jesteśmy. Mamy zostać ukarani dlatego, że ktoś nas podpala? Nie zgadzamy się na to, będziemy do końca walczyć o swoje prawa i o to, żeby mieć możliwość prowadzenia tej działalności na tym terenie - powiedziała Aleksandra Garczarek-Joppek.

Trwa śledztwo w sprawie pierwszego podpalenia, w maju bieżącego roku. Przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Bydgoszczy toczy się postępowanie odwoławcze od decyzji starosty żnińskiego odbierającej właścicielowi składowiska, firmie "Partners", pozwolenia na składowanie i przetwarzanie odpadów.
Bydgoszcz
Sprawa pożaru składowiska w Łabiszynie trafi do prokuratury (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-20, godz. 07:11 Ścieżki rowerowe we Włocławku - plany i oczekiwania Rowerzyści z Włocławka spotkali się z urzędnikami, by rozmawiać o budowie ścieżek dla cyklistów. Na spotkanie przyszło kilkanaście osób. Jedni mówili, że z in ... » więcej 2019-11-20, godz. 06:16 O czym marzy Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia w Bydgoszczy? - Jesteśmy za dużym miastem na małe marzenia - mówi Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia w Bydgoszczy i przedstawia swoją wizję oraz koncepcję pod nazwą „Ogr ... » więcej 2019-11-19, godz. 20:20 Lądowisko dla dronów kontra samosiejki. UTP ma problem Spór na linii Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy - Urząd Miasta w Bydgoszczy. Chodzi o lądowisko dla dronów. Przeszkodą w powstaniu inwestycji ma być kil ... » więcej 2019-11-19, godz. 19:20 Co zmienia się i zmieni w bydgoskim Starym Fordonie? Spacer z prezydentem miasta Na spacer z prezydentem Bydgoszczy wybrali się we wtorek po południu mieszkańcy Starego Fordonu, radni, przedstawiciele rady osiedla i tamtejszych stowarzysze ... » więcej 2019-11-19, godz. 18:15 Centrum przesiadkowe i akademia przedszkolaka. Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem Nowe miejsca w przedszkolach, modernizacja świetlic wiejskich oraz instalowanie na domach urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii... Takie projekt ... » więcej 2019-11-19, godz. 16:05 Kto zostanie twarzą bydgoskiego UTP? Casting tylko dla studentów Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy szuka twarzy uczelni, ale nie wśród modelek i modeli. To ma być twarz studentki lub studenta. » więcej 2019-11-19, godz. 15:30 Sprawa upadłości Domaru. Janusz S. na ławie oskarżonych Jeden z najbogatszych bydgoszczan stanął przed sądem. Janusz S. jest oskarżony o wyprowadzenie 35 mln zł z upadającego 10 lat temu Domaru. Nie przyznał się do ... » więcej 2019-11-19, godz. 14:51 Radosław Sikorski nie wystartuje w prawyborach prezydenckich PO Były szef MSZ, były marszałek Sejmu, europoseł PO Radosław Sikorski ogłosił, że nie wystartuje w prawyborach prezydenckich, jakie organizuje jego ugrupowanie. ... » więcej 2019-11-19, godz. 14:10 Więcej za śmieci, pięć pojemników do segregowania. I kary dla opornych Od nowego roku bydgoszczanie zapłacą więcej za śmieci. Cena ma wzrosnąć z 13 do 22 złotych za osobę. Odpady trafiać będą do pięciu, a nie jak do tej pory, czt ... » więcej 2019-11-19, godz. 13:22 Kobieta w bieliźnie wspina się po kratach. Afera policyjna we Włocławku Policjanci z Włocławka nagrali w komendzie kobietę w samej bieliźnie. Film trafił do Internetu, a funkcjonariusze zostali zawieszeni. » więcej
1234567