Czwartek, 01 października 2020 r.   Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-11-05, 12:42 Tomasz Gronet/Redakcja

Sprawa pożaru składowiska w Łabiszynie trafi do prokuratury

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum
Pożar na składowisku odpadów w Łabiszynie wybuchł najprawdopodobniej w wyniku podpalenia. Strażacy walczyli z ogniem do 2 w nocy. Sprawą zajmie się prokuratura.
- Nie wiem co to się dzieje i zawsze w niedzielę. Jak wiatr zawieje to śmierdzi niesamowicie - mówi jedna z mieszkanek, sąsiadujących ze składowiskiem.

- Mamy nieprzychylnych sąsiadów, którzy nie są zadowoleni z działalności, którą tutaj prowadzimy. Wszystkie przeprowadzone kontrole przeszliśmy pozytywnie. Ostatnia kontrola po pożarze, czyli po wielkiej tragedii, która się tutaj zdarzyła również nie miała żadnych zastrzeżeń. (...) Jest to dość uciążliwa działalność. Staramy się prowadzić ją najlepiej jak to możliwe i jak najmniej uciążliwie jak to jest możliwe, natomiast to nie my te śmieci produkujemy. Ktoś musi się nimi zająć, w jakiś sposób je zagospodarować i my właśnie to robimy - powiedziała Aleksandra Garczarek-Joppek, prokurent i współwłaściciel w firmie "Partners".

- Kierujemy sprawę do prokuratury do Szubina. Widocznie dzieje się coś złego w obszarze tejże firmy. Albo brak kontroli albo brak procedur albo brak monitoringu, gdzie ta firma po prostu nie jest w stanie bezpiecznie realizować tej działalności gospodarczej, którą się zajmują - powiedział Jacek Kaczmarek, burmistrz Łabiszyna.

- Nie chcemy zostać ukarani za coś, czego winni nie jesteśmy. Mamy zostać ukarani dlatego, że ktoś nas podpala? Nie zgadzamy się na to, będziemy do końca walczyć o swoje prawa i o to, żeby mieć możliwość prowadzenia tej działalności na tym terenie - powiedziała Aleksandra Garczarek-Joppek.

Trwa śledztwo w sprawie pierwszego podpalenia, w maju bieżącego roku. Przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Bydgoszczy toczy się postępowanie odwoławcze od decyzji starosty żnińskiego odbierającej właścicielowi składowiska, firmie "Partners", pozwolenia na składowanie i przetwarzanie odpadów.
Bydgoszcz
Sprawa pożaru składowiska w Łabiszynie trafi do prokuratury (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-01, godz. 17:07 Rzecznik wojewody: 179 zakażeń to ogniska rodzinne, w szpitalach 180 wolnych miejsc Rekord zakażeń koronawirusem odnotował nasz region w czwartek (1 października). Zachorowało aż 179 nowych osób. - Są to głównie małe ogniska rodzinne. Nie odn ... » więcej 2020-10-01, godz. 13:41 Zmiany! Zieleń Miejska przestaje zarządzać cmentarzami komunalnymi Od 1 października 2020 r., na mocy porozumienia stron pomiędzy Miastem Bydgoszcz a Przedsiębiorstwem Zieleń Miejska Sp. z o.o., miasto przejmuje od Zieleni ad ... » więcej 2020-10-01, godz. 12:34 Rozmowa Dnia: poseł Zbigniew Girzyński patrzy z nadzieją na skład rządu Poseł Zbigniew Girzyński, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że Przemysław Czarnek będzie dobrym ministrem nauki i edukacji. Jego zdan ... » więcej 2020-10-01, godz. 08:05 Nowoczesny sąd powstaje we Włocławku. Wmurowano kamień węgielny We Włocławku podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego. » więcej 2020-09-30, godz. 20:56 Bez lip jest lipa! Protest przeciwko wycince drzew w Toruniu Nie zgadzamy się na wycięcie lip przy ulicy Żwirki i Wigury w Toruniu - mówią członkowie Rady Osiedla Chełmińskie Przedmieście. » więcej 2020-09-30, godz. 18:56 Bydgoszcz muzycznie kreatywna? Postara się to udowodnić! Bydgoszcz będzie aplikować do listy „miast kreatywnych” UNESCO, w dziedzinie muzyki - poinformował prezydent miasta Rafał Bruski, w czasie konferencji prasowe ... » więcej 2020-09-30, godz. 17:51 Umowa podpisana. W Toruniu będą autobusy elektryczne Toruń wkracza w nową erę komunikacji miejskiej. 30 września 2020 r. miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisało umowy na zakup sześciu au ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:57 Co uprawiasz, co hodujesz? Trwa Powszechny Spis Rolny. Jest obowiązkowy! Co generalnie uprawiają rolnicy, jakie zwierzęta hodują, jakie mają gospodarstwa i czego potrzebują, jakiego wsparcia, pomocy w polityce państwa oraz Unii Eur ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:49 Siedem szkół z regionu zamkniętych, 40 ma lekcje zdalne. Przez epidemię Koronawirus w kujawsko- pomorskich szkołach: rośnie liczba placówek, którym pandemia reorganizuje plan zajęć. » więcej 2020-09-30, godz. 15:47 Jest decyzja w sprawie finansowania budowy Centrum Camerimage w Toruniu - Jestem spokojny o przyszłość tej inwestycji - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezydent Torunia. » więcej
1234567