Piątek, 19 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-02, 19:29 Andrzej Krystek

Wykopaliska archeologiczne zatrzymały remont ulic w Pakości

Codzienność w regionie pod lupą naszych Słuchaczy!
Codzienność w regionie pod lupą naszych Słuchaczy!
Prace przy przebudowie i modernizacji ulic są bardzo kłopotliwe i irytujące zwłaszcza dla korzystających z nich mieszkańców miejscowości nie tylko na Kujawach i Pomorzu. Tym razem jednak o takiej sytuacji poinformował nas Słuchacz z Pakości.
- U nas najpierw rozkopano ulicę, położono część instalacji, później ogromna przerwa, dziury w poprzek i wzdłuż całego rynku, prawie do ul. Lipowej. Na ul. Jankowskiej też kładziono przewody, a teraz z powrotem rozkopują i kładą przewody o większej średnicy. Pracy prowadzone są bardzo wolno i te tumany kurzu jakie były tutaj u nas w czasie suszy. Proszę sobie wyobrazić, jak to wszystko wyglądało - skarży się w rozmowie telefonicznej nasz Słuchacz z Pakości.

Szukając wyjaśnienia opisanej sytuacji, Andrzej Krystek udał się do Michała Sitarka, rzecznika prasowego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Rozumiemy to zniecierpliwienie mieszkańców, ale w tej chwili prace - tam gdzie tylko jest to możliwe - są prowadzone przez wykonawcę. Jednak ich zakres został bardzo mocno ograniczony ze względu na decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi o wstrzymanie prac przy rondzie oraz przy rynku. Natrafiliśmy tam na pozostałości kultury łużyckiej i te wykopaliska muszą być zabezpieczone i zinwentaryzowane przez archeologów. To wstrzymuje prace drogowe. Po zabezpieczeniu wykopalisk, roboty budowlane będą mogły być ponownie prowadzone. Zakładamy, że tę inwestycję zakończymy w przyszłym roku - mówi Michał Sitarek.
Wykopaliska archeologiczne zatrzymały remont ulic w Pakości (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz
Interwencja

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 11:58 Jedni strajkują, inni - dla protestujących - spacerują Reakcje na strajk nauczycieli? Wsparcie. W czwartek nauczyciele spotkali się w centrum Bydgoszczy, by dodać sił swoim związkowcom, z kolei w Toruniu - dla nau ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:22 Terytorialsi pamiętają o weteranach AK, czyli akcja "Paczka dla bohatera" (galeria) Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” tuż przed świętami Wielkanocnymi w odwiedzili weteran ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:09 Mistrzyni powie dziewczętom o życiu. Otylia Jędrzejczak promowała akcję we Włocławku - Chcemy pokazać dziewczętom, że sport to prawdziwa szkoła życia - mówiła na konferencji prasowej we Włocławku słynna pływaczka, Otylia Jędrzejczak. » więcej 2019-04-19, godz. 08:55 Prof. Tomasz Drewa został przyjęty do Bractwa Kaphornowców Naukowiec opłynął przylądek Horn 8 marca 2018 roku na niemieckim jachcie Sarah W. Vorwerk. Bractwo, które przyjęło profesora do swojego grona, zrzesza śmiałkó ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:04 Chcesz pomóc? Możesz dołożyć się do budowy Domu Nestora w Toruniu Fundusze na budowę całodobowego Domu Nestora zbiera toruńska Fundacja 'Łączymy Pokolenia'. » więcej 2019-04-19, godz. 07:11 Masz nietypowe odpady? Zawieź je do nowych, bydgoskich PSZOK-ów! Trzy nowoczesne PSZOKI czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstały w Bydgoszczy. » więcej 2019-04-18, godz. 21:22 We Włocławku też problemy z maturami. Brakuje egzaminatorów Nawet jeśli w strajkujących szkołach zbiorą się rady pedagogiczne i przeprowadzą kwalifikację uczniów, to i tak trzeba będzie rozstrzygnąć problem komisji egz ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:32 Katarzyna Lubnauer w Bydgoszczy: Za Nową Piątkę PiS zapłacimy wszyscy - Ten rząd nie traktuje poważnie nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według niej rząd nie chce rozwiązać problemu nauczy ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:37 To życie, a nie film. Jest akt oskarżenia w sprawie słynnego operatora Amerykański operator, który podczas zeszłorocznego Camerimage w Bydgoszczy pobił ratownika medycznego i szarpał się z policjantami stanie wkrótce przed sądem. » więcej 2019-04-18, godz. 16:17 W toruńskich placówkach oświatowych strajkuje 949 osób, a na zwolnieniach jest 450! Co z maturami? Po świętach zbiorą się rady pedagogiczne w toruńskich szkołach w sprawie klasyfikacji uczniów przed maturą. Dotychczasowe próby zakończyły się niepowiedzeniem. » więcej
1234567