Sobota, 21 września 2019 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-02, 19:29 Andrzej Krystek

Wykopaliska archeologiczne zatrzymały remont ulic w Pakości

Codzienność w regionie pod lupą naszych Słuchaczy!
Codzienność w regionie pod lupą naszych Słuchaczy!
Prace przy przebudowie i modernizacji ulic są bardzo kłopotliwe i irytujące zwłaszcza dla korzystających z nich mieszkańców miejscowości nie tylko na Kujawach i Pomorzu. Tym razem jednak o takiej sytuacji poinformował nas Słuchacz z Pakości.
- U nas najpierw rozkopano ulicę, położono część instalacji, później ogromna przerwa, dziury w poprzek i wzdłuż całego rynku, prawie do ul. Lipowej. Na ul. Jankowskiej też kładziono przewody, a teraz z powrotem rozkopują i kładą przewody o większej średnicy. Pracy prowadzone są bardzo wolno i te tumany kurzu jakie były tutaj u nas w czasie suszy. Proszę sobie wyobrazić, jak to wszystko wyglądało - skarży się w rozmowie telefonicznej nasz Słuchacz z Pakości.

Szukając wyjaśnienia opisanej sytuacji, Andrzej Krystek udał się do Michała Sitarka, rzecznika prasowego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Rozumiemy to zniecierpliwienie mieszkańców, ale w tej chwili prace - tam gdzie tylko jest to możliwe - są prowadzone przez wykonawcę. Jednak ich zakres został bardzo mocno ograniczony ze względu na decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi o wstrzymanie prac przy rondzie oraz przy rynku. Natrafiliśmy tam na pozostałości kultury łużyckiej i te wykopaliska muszą być zabezpieczone i zinwentaryzowane przez archeologów. To wstrzymuje prace drogowe. Po zabezpieczeniu wykopalisk, roboty budowlane będą mogły być ponownie prowadzone. Zakładamy, że tę inwestycję zakończymy w przyszłym roku - mówi Michał Sitarek.
Wykopaliska archeologiczne zatrzymały remont ulic w Pakości (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz
Interwencja

Wiadomości lokalne

2019-09-20, godz. 23:10 Skąd rząd PiS ma pieniądze? Odpowiadał w Inowrocławiu Ireneusz Stachowiak - Osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej to było funkcjonowanie państwa teoretycznego - mówił podczas wyborczej konferencji Ireneusz Stachowiak, „ósemka” na ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 Bilard wciąga! Naprawdę! A w Żninie wciąga najbardziej! Na Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Bilardzie, które rozpoczęły się w piątek (20.09.) w Żninie, przyjechało kilkanaście drużyn i kilkudzies ... » więcej 2019-09-20, godz. 21:00 Katastrofa klimatyczna jest nieunikniona - młodzi to czują, więc strajkują! [galeria] Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przeszedł przez Bydgoszcz. Na całym świecie manifestacje w obronie ziemi zorganizowano w prawie 140 krajach, w Polsce pikiety m ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:14 Za krótka kołdra w inowrocławskim szpitalu. Dyrektor jej nie rozciągnie. Czas na negocjacje Nie będzie strajku w inowrocławskim szpitalu Błażka. Taka decyzja zapadła podczas piątkowego (20.09.) spotkania z pracownikami. To grupa m.in. fizjoterapeutów ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:08 Konfederacja o służbie zdrowia. Co uleczy system? Może kredyt specjalizacyjny? Podwojenie liczby lekarzy i pielęgniarek, a przez to skrócenie kolejek do specjalistów, to najważniejszy punkt programu, który chce realizować Konfederacja. K ... » więcej 2019-09-20, godz. 17:15 Na żywieniu bydła zna się jak nikt! Jubileusz przyjaciela studentów, rolników i zwierząt 90 rocznicę urodzin i 60 pracy naukowej świętował w piątek (20.09.) prof. dr hab. Witold Podkówka, wybitny zootechnik, twórca nowoczesnych pasz dla zwierząt g ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Kandydaci PiS chcą rozmawiać z ludźmi. O Polsce, nie o Białorusi... - Bo Polska to nie Białoruś - tłumaczył na przedwyborczym spotkaniu w Toruniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu Zbigniew Rasielewski. Głos zabrał tak ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:15 Czterysta lat, miliony godzin lekcyjnych, tysiące uczniów, setki profesorów... I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy to szkoła, która historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego. ... » więcej 2019-09-20, godz. 13:53 Młodzi walczą w obronie Ziemi. Protest Tysiąca Miast w Toruniu - Nie damy zabrać sobie przyszłości - przekonywali uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podobne manifest ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:55 Zabytkowe autobusy, komunikacja za darmo. Dzień Bez Samochodu w Bydgoszczy Darmowa komunikacja miejska, zlot zabytkowych autobusów i parada pojazdów - tak Bydgoszcz będzie świętowała Europejski Dzień bez Samochodu. » więcej
1234567