Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-10-30, 17:47 Polska Agencja Prasowa/Marcin Doliński/Marek Ledwosiński

Premier Morawiecki w regionie: zwiedza fabrykę, wspiera kandydatów PiS

Premier Mateusz Morawiecki podczas zwiedzania fabryki Hydro-Vacuum w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Premier Mateusz Morawiecki podczas zwiedzania fabryki Hydro-Vacuum w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Premier Mateusz Morawiecki podczas zwiedzania fabryki Hydro-Vacuum w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Premier Mateusz Morawiecki podczas zwiedzania fabryki Hydro-Vacuum w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty we Włocławku, obok - kandydat na prezydenta Jarosław Chmielewski/fot. Marek Ledwosiński
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty we Włocławku, obok - kandydat na prezydenta Jarosław Chmielewski/fot. Marek Ledwosiński
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty we Włocławku/fot. Marek Ledwosiński
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty we Włocławku/fot. Marek Ledwosiński
- Potrzebujemy w Polsce takich firm jak Hydro-Vacuum SA w Grudziądzu - innowacyjnych, konkurencyjnych i z polskim kapitałem - mówił premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek odwiedził tę fabrykę. Z Grudziądza pojechał do Ciechocinka, a potem do Włocławka.
- To ogromna radość móc obserwować, jak rośnie polska firma zbudowana praktycznie od zera, z polskiego kapitału. Jest to firma również z kapitałem pracowniczym. Ma ogromne osiągnięcia i wysyła 40 proc. produkcji na eksport. To nowoczesna firma, która testuje swoją innowacyjność na wielu polach na całym świecie. Takich firm potrzebujemy w wielu innych miejscach w Polsce - podkreślił premier podczas briefingu w Grudziądzu.

Grudziądz: w fabryce pomp

Premier w Hydro-Vacuum zapoznał się z pracą działów zajmujących się montażem pomp, stacją prób pomp i serwisem wyrobów.

Hydro-Vacuum SA jest w kraju czołowym producentem pomp i systemów pompowych; zatrudnia ok. 600 pracowników, w tym ponad 50 inżynierów. Fabryka produkuje różnego rodzaju pompy m.in. głębinowe, szybowe, próżniowe i cyrkulacyjne, zestawy hydroforowe, przepompownie ścieków, zbiorniki powietrza, kuchnie i piece gazowe.

Wyroby Hydro-Vacuum sprzedawane są w kraju i eksportowane do krajów Europy Zachodniej i Wschodniej, a także na rynki arabskie i afrykańskie. Firma posiada trzy spółki zależne: Hydro-Namo w Grudziądzu, Hydro-Vacuum w Wąbrzeźnie i TOV Hydro-Vacuum na Ukrainie.

Mateusz Morawiecki zwiedzając firmę, udzielił poparcia w drugiej turze wyborów Andrzejowi Guzowskiemu - kandydatowi na prezydenta Grudziądza popieranemu przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ciechocinek: spacer na szlaku solankowym
- To tutaj, na dancingach śpiewało się "Do zakochania jeden krok"; myślę, że tylko jeden krok dzieli mieszkańców Ciechocinka od podjęcia najbardziej właściwej decyzji, wybrania bardzo dobrego gospodarza tego miasta - mówił premier Morawiecki podczas wizyty w Ciechocinku.

Szef rządu spotkał się tam z mieszkańcami przed drugą turą wyborów na burmistrza miasta, w której kandydat Prawa i Sprawiedliwości Marcin Strych zmierzy się z rządzącym od wielu lat miastem Leszkiem Dzierżewiczem (KWW Dla Przyszłości Ciechocinka). Wizyta premiera miała charakter spaceru tzw. szlakiem solankowym wokół słynnych tężni.

W trakcie spaceru Morawiecki zachęcał do głosowania na kandydata PiS. Przekonywał, że to miasto posiada niesamowity potencjał, ale potrzebuje obecnie "bardzo dobrej ręki gospodarza". - Myślę, że takim prężnym, znakomitym gospodarzem, który ma szansę przywrócić blask Ciechocinkowi, jest właśnie pan Marcin Strych - mówił szef rządu.

Włocławek: to ma być centrum usług dla biznesu
- Przyciągnęliśmy do Włocławka wiele środków z naszych programów prospołecznych, ale chcemy więcej, chcemy bardziej pomóc Włocławkowi w jego rozwoju; PiS patrzy na los osób, które są pokrzywdzone i którym trudniej się wiedzie - podkreślał premier Morawiecki z kolei we Włocławku.

Odwiedził to miasto, aby udzielić poparcia kandydatowi PiS na prezydenta Jarosławowi Chmielewskiemu, przed drugą turą wyborów samorządowych. W pierwszej turze Chmielewski zdobył 23,39 proc. głosów. Jego rywala, obecnego prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego (Koalicja Obywatelska) poparło 26,25 proc. wyborców.

Morawiecki wskazał, że Polska "od kilku miesięcy jest specjalną strefą ekonomiczną". - Wymaga to tylko prężnego, uczciwego, skutecznego gospodarza. Kogoś takiego, kto weźmie tego byka niemożności za rogi i ściągnie tutaj nowych inwestorów - krajowych i zagranicznych - zaznaczył. Podkreślił jednocześnie, że to właśnie rząd PiS przyciągnął do Polski bardzo wielu inwestorów, również tych z zagranicy. Dodał, że chce, aby Włocławek był jednym z centrów usług dla biznesu.

Program PiS dla Włocławka - jak powiedział premier - można ująć w czterech słowach: rodzina, praca, płaca i mieszkanie.
Relacja Marcina Dolińskiego z Grudziądza
Relacja Marka Ledwosińskiego z Włocławka (część I)
Relacja Marka Ledwosińskiego z Włocławka (część II)

Wiadomości lokalne

2019-11-14, godz. 18:59 - Komisja wsłucha się w głos seniorów - mówi jej nowa przewodnicząca Joanna Borowiak Pochodząca z Włocławka poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości (wybrana w okręgu toruńskim), została przewodniczącą komisji polityki senioralnej. W po ... » więcej 2019-11-14, godz. 17:54 Wyszedł do pracy i ślad po nim zaginął. Gdzie jest Piotr Langner? Komisariat Policji Bydgoszcz - Fordon poszukuje Piotra Langnera lat 51, który 13 listopada 2019 r. o godz. 10:00 wyszedł z domu do pracy, do której nie dotarł ... » więcej 2019-11-14, godz. 16:47 Dziecko w sieci. Na początku powinno być tam z rodzicami Internet jest jak nóż i tak jak uczymy dziecko nim bezpiecznie kroić, tak musimy nauczyć je świadomego poruszania się w sieci. » więcej 2019-11-14, godz. 15:46 Wyzwania dla wojskowych w erze cyfrowej - dyskusja na konferencji w Bydgoszczy Bezpieczeństwo i wyzwania jakie stoją przed polską armią we współczesnym świecie - o tym rozmawiali w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowe ... » więcej 2019-11-14, godz. 14:45 Jan Rulewski na emeryturę? Tak, ale nie rezygnuje z aktywności Jan Rulewski pożegnał się z fotelem senatora. Na emeryturze nie zamierza jednak zawiesić działalności politycznej. Jan Rulewski w życiu publicznym obecny był ... » więcej 2019-11-14, godz. 13:46 Wlazł kotek... do domku w Świeciu. Kto go zbudował? Młodzież! Brawo! Drewniany, piętrowy, ocieplony domek dla kotów zamontowano dzisiaj przy starostwie powiatowym w Świeciu. » więcej 2019-11-14, godz. 13:28 Tomasz Latos (PiS) po raz kolejny przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) został wybrany jednomyślnie w czwartek po raz kolejny na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas pierwszego posiedzenia komisji ... » więcej 2019-11-14, godz. 12:48 CBA zabezpiecza dokumenty w firmach zajmujących się serwisem lokomotyw i wagonów Funkcjonariusze CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody Przewozom Regionalnym zabezpieczają w czwartek w 11 miejscach w kraju m.in. ... » więcej 2019-11-14, godz. 11:51 Zbigniew Sosnowski: ważne kto co ma do zaoferowania, a nie gdzie mieszka Miejsce zamieszkania nie powinno decydować o podziale stanowisk w samorządzie województwa - tak uważa Zbigniew Sosnowski, gość dzisiejszej Rozmowy dnia. » więcej 2019-11-14, godz. 10:49 Fotowoltaika na dachu UTP. Będzie bardziej ekologicznie! Dwie nowe instalacje fotowoltaiczne zamontowano na budynku w kampusie UTP w Fordonie w Bydgoszczy. » więcej
1234567