Środa, 24 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-10-30, 17:47 Polska Agencja Prasowa/Marcin Doliński/Marek Ledwosiński

Premier Morawiecki w regionie: zwiedza fabrykę, wspiera kandydatów PiS

Premier Mateusz Morawiecki podczas zwiedzania fabryki Hydro-Vacuum w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Premier Mateusz Morawiecki podczas zwiedzania fabryki Hydro-Vacuum w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Premier Mateusz Morawiecki podczas zwiedzania fabryki Hydro-Vacuum w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Premier Mateusz Morawiecki podczas zwiedzania fabryki Hydro-Vacuum w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty we Włocławku, obok - kandydat na prezydenta Jarosław Chmielewski/fot. Marek Ledwosiński
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty we Włocławku, obok - kandydat na prezydenta Jarosław Chmielewski/fot. Marek Ledwosiński
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty we Włocławku/fot. Marek Ledwosiński
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty we Włocławku/fot. Marek Ledwosiński
- Potrzebujemy w Polsce takich firm jak Hydro-Vacuum SA w Grudziądzu - innowacyjnych, konkurencyjnych i z polskim kapitałem - mówił premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek odwiedził tę fabrykę. Z Grudziądza pojechał do Ciechocinka, a potem do Włocławka.
- To ogromna radość móc obserwować, jak rośnie polska firma zbudowana praktycznie od zera, z polskiego kapitału. Jest to firma również z kapitałem pracowniczym. Ma ogromne osiągnięcia i wysyła 40 proc. produkcji na eksport. To nowoczesna firma, która testuje swoją innowacyjność na wielu polach na całym świecie. Takich firm potrzebujemy w wielu innych miejscach w Polsce - podkreślił premier podczas briefingu w Grudziądzu.

Grudziądz: w fabryce pomp

Premier w Hydro-Vacuum zapoznał się z pracą działów zajmujących się montażem pomp, stacją prób pomp i serwisem wyrobów.

Hydro-Vacuum SA jest w kraju czołowym producentem pomp i systemów pompowych; zatrudnia ok. 600 pracowników, w tym ponad 50 inżynierów. Fabryka produkuje różnego rodzaju pompy m.in. głębinowe, szybowe, próżniowe i cyrkulacyjne, zestawy hydroforowe, przepompownie ścieków, zbiorniki powietrza, kuchnie i piece gazowe.

Wyroby Hydro-Vacuum sprzedawane są w kraju i eksportowane do krajów Europy Zachodniej i Wschodniej, a także na rynki arabskie i afrykańskie. Firma posiada trzy spółki zależne: Hydro-Namo w Grudziądzu, Hydro-Vacuum w Wąbrzeźnie i TOV Hydro-Vacuum na Ukrainie.

Mateusz Morawiecki zwiedzając firmę, udzielił poparcia w drugiej turze wyborów Andrzejowi Guzowskiemu - kandydatowi na prezydenta Grudziądza popieranemu przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ciechocinek: spacer na szlaku solankowym
- To tutaj, na dancingach śpiewało się "Do zakochania jeden krok"; myślę, że tylko jeden krok dzieli mieszkańców Ciechocinka od podjęcia najbardziej właściwej decyzji, wybrania bardzo dobrego gospodarza tego miasta - mówił premier Morawiecki podczas wizyty w Ciechocinku.

Szef rządu spotkał się tam z mieszkańcami przed drugą turą wyborów na burmistrza miasta, w której kandydat Prawa i Sprawiedliwości Marcin Strych zmierzy się z rządzącym od wielu lat miastem Leszkiem Dzierżewiczem (KWW Dla Przyszłości Ciechocinka). Wizyta premiera miała charakter spaceru tzw. szlakiem solankowym wokół słynnych tężni.

W trakcie spaceru Morawiecki zachęcał do głosowania na kandydata PiS. Przekonywał, że to miasto posiada niesamowity potencjał, ale potrzebuje obecnie "bardzo dobrej ręki gospodarza". - Myślę, że takim prężnym, znakomitym gospodarzem, który ma szansę przywrócić blask Ciechocinkowi, jest właśnie pan Marcin Strych - mówił szef rządu.

Włocławek: to ma być centrum usług dla biznesu
- Przyciągnęliśmy do Włocławka wiele środków z naszych programów prospołecznych, ale chcemy więcej, chcemy bardziej pomóc Włocławkowi w jego rozwoju; PiS patrzy na los osób, które są pokrzywdzone i którym trudniej się wiedzie - podkreślał premier Morawiecki z kolei we Włocławku.

Odwiedził to miasto, aby udzielić poparcia kandydatowi PiS na prezydenta Jarosławowi Chmielewskiemu, przed drugą turą wyborów samorządowych. W pierwszej turze Chmielewski zdobył 23,39 proc. głosów. Jego rywala, obecnego prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego (Koalicja Obywatelska) poparło 26,25 proc. wyborców.

Morawiecki wskazał, że Polska "od kilku miesięcy jest specjalną strefą ekonomiczną". - Wymaga to tylko prężnego, uczciwego, skutecznego gospodarza. Kogoś takiego, kto weźmie tego byka niemożności za rogi i ściągnie tutaj nowych inwestorów - krajowych i zagranicznych - zaznaczył. Podkreślił jednocześnie, że to właśnie rząd PiS przyciągnął do Polski bardzo wielu inwestorów, również tych z zagranicy. Dodał, że chce, aby Włocławek był jednym z centrów usług dla biznesu.

Program PiS dla Włocławka - jak powiedział premier - można ująć w czterech słowach: rodzina, praca, płaca i mieszkanie.
Relacja Marcina Dolińskiego z Grudziądza
Relacja Marka Ledwosińskiego z Włocławka (część I)
Relacja Marka Ledwosińskiego z Włocławka (część II)

Wiadomości lokalne

2019-04-23, godz. 20:28 W Bydgoszczy będą się modlić za ofiary ataków terrorystycznych na Sri Lance Duszpasterstwo Akademickie 'Martyria' w Bydgoszczy zaprasza na Mszę św. w intencji ofiar zamachów na Sri Lance. » więcej 2019-04-23, godz. 19:31 Przejścia dla pieszych zostaną oświetlone. W mieście będzie bezpieczniej Bydgoszcz inwestuje w bezpieczeństwo. Miasto planuje doświetlić co najmniej 20 przejść dla pieszych. » więcej 2019-04-23, godz. 17:49 Płoną lasy w regionie. Ponad 100 strażaków walczyło z ogniem w Dubielnie [aktualizacja, wideo] Ponad 160 interwencji związanych z płonącymi lasami i poszyciem leśnym odnotowali dziś strażacy z naszego regionu. Powód - silny wiatr. Największy pożar wybuc ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:05 Sypniewski: Płacenie nauczycielom za strajk nielegalne i niemoralne Niemoralna, nielegalna i nieodpowiedzialna - tak Marcin Sypniewski ocenia propozycję prezydenta Rafała Bruskiego, który chce wypłacić strajkującym nauczycielo ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:27 Elektryczne, ale pedałować trzeba. Nowoczesne rowery dla strażników miejskich [wideo] Strażnicy miejscy ze Świecia nad Wisłą przesiedli się z auta na rowery. Dwa nowe elektryczne jednoślady mają pomóc mundurowym w patrolowaniu gminy. » więcej 2019-04-23, godz. 13:42 Mniej wypadków, więcej ofiar. Bilans świątecznego weekendu Kujawsko-pomorscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach w regionie. Przez cztery dni na Kujawach i Pomorzu doszło do 5 wypadków, w których 3 os ... » więcej 2019-04-23, godz. 12:55 Wiec wsparcia dla strajkujących nauczycieli w Toruniu 'Nie ma szkoły bez nauczycieli' i 'Wolność, równość, edukacja' - to niektóre hasła, jakie skandowane były pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związek ... » więcej 2019-04-23, godz. 11:58 Dachowanie na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy Na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. Nikt nie ucierpiał. » więcej 2019-04-23, godz. 10:50 Prezes CKK Jordanki urażony słowami kandydata na prezydenta Torunia. Złożył sądowy pozew Prezes Centrum Kulturalno Kongresowego Jordanki w Toruniu Grzegorz Grabowski pozwał Sławomira Mentzena za słowa z kampanii wyborczej z jesieni 2018 r. Walcząc ... » więcej 2019-04-23, godz. 09:43 Senator Kobiak o postaci Leona Janty - Połczyńskiego Upamiętnienie postaci Leona Janty-Połczyńskiego, działacza niepodległościowego i pięciokrotnego ministra rolnictwa w latach trzydziestych XX wieku oraz organi ... » więcej
1234567