Środa, 03 czerwca 2020 r.   Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2018-10-29, 13:36 Marek Ledwosiński

Decyzje lokalne zapadły szybciej niż państwowe?

12 listopada Urząd Miasta będzie nieczynny - poinformowal włocławski Ratusz. Fot. zrzut ekranu/wloclawek.pl
12 listopada Urząd Miasta będzie nieczynny - poinformowal włocławski Ratusz. Fot. zrzut ekranu/wloclawek.pl
Ratusz we Włocławku okazuje się być szybszym w podejmowaniu decyzji niż posłowie, a nawet sam prezydent. Jeszcze nie wiadomo, czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy, a na oficjalnej stronie internetowej włocławskiego Urzędu Miasta pojawił się komunikat informujący, że tego dnia Ratusz będzie nieczynny.
Bartek Kucharczyk z włocławskiego magistratu przyznaje, że urząd nieco się pośpieszył.

- Być może troszeczkę się pospieszyliśmy. Wszystko będzie zależało od tego, jaka będzie finalnie decyzja prezydenta Andrzeja Dudy. Jeśli rzeczywiście 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy, wówczas urząd będzie nieczynny. Jeśli natomiast ten dzień nie będzie jednak wolnym od pracy, wówczas Urząd Miasta też będzie pracował - komentuje magistracki komunikat Bartek Kucharczyk.

Posłowie uznali, że 12 listopada ma być dniem wolnym. Tymczasem Senat wprowadził poprawki i odesłał dokument do Sejmu. Posłowie zbierają się dopiero 7 listopada. Nawet jeśli przyjmą poprawki Senatu, ustawę musi podpisać prezydent, a następnie trzeba ją opublikować w Dzienniku Ustaw.

Projekt budzi sporo kontrowersji. Swoje zastrzeżenia zgłosiło nawet biuro legislacyjne Senatu twierdząc, że ustawa może być niezgodna z Konstytucją.

Mimo takich okoliczności urząd Miasta Włocławka ogłosił, że tego dnia nie pracuje. Urzędy w Toruniu i w Bydgoszczy są bardziej powściągliwe i na swoich stronach internetowych sprawy w ogóle nie poruszają.
Bartek Kucharczyk z włocławskiego magistratu przyznaje, że urząd nieco się pośpieszył

Wiadomości lokalne

2020-06-03, godz. 13:20 Silne ręce - wielkie serce! Krzysztof Jarzębski przemierza Polskę dla dzieci [zdjęcia] 280 kilometrów już za nim. Do pokonania jeszcze około...1300. Niepełnosprawny kolarz jedzie przez Polskę hand-bikiem, czyli rowerem ręcznym. Nie robi tego dla ... » więcej 2020-06-03, godz. 11:51 W Olimpinie odnaleziono rzeczy osobiste zaginionego nastolatka z Ciela Trwają poszukiwania 16-latka z podbydgoskiego Ciela. W oddalonym o 12 kilometrów Olimpinie (gmina Nowa Wieś Wielka), niedaleko lasu i żwirowni odnaleziono rze ... » więcej 2020-06-03, godz. 11:27 Rozmowa Dnia: - Zamieszanie wokół wyborów prezydenckich wreszcie się kończy - Chaos związany z wyborami jest skutkiem politycznych kłótni, za które winę ponosi każda ze stron - uważa dr Sławomir Sadowski, gość Rozmowy Dnia Polskiego R ... » więcej 2020-06-03, godz. 10:03 Pasażerowie proszą o klimatyzację, tylko żeby nie rozpylała koronawirusa! Gorący temat: klimatyzacja w autobusach, w tramwajach, w sklepach - wszak coraz cieplej! Słuchacze pytają kiedy klima będzie włączona, i czy jest bezpieczna w ... » więcej 2020-06-03, godz. 08:52 Szpital Jurasza w Bydgoszczy ostrożnie wznawia odwiedziny pacjentów Tylko w pewnych godzinach i w minimalnym składzie można spotykać się z pacjentami Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Dr. Jurasza. » więcej 2020-06-03, godz. 07:45 Sanatoria niebawem przyjmą kuracjuszy. Co warto wiedzieć? Od 15 czerwca swoje działanie wznowią sanatoria. Na jakich zasadach placówki przyjmą kuracjuszy? » więcej 2020-06-03, godz. 06:15 Regionalna tarcza antykryzysowa także dla organizacji pozarządowych 8 mln zł wsparcia dla organizacji pozarządowych na Kujawach i Pomorzu. Władze województwa rozszerzają regionalną tarczę antykryzysową o pakiet dla NGO-sów. Gr ... » więcej 2020-06-02, godz. 19:55 Radny z Pleszewa Eryk K. aresztowany. Miał wyłudzić dotację dla firmy z Grudziądza Radny z Pleszewa Eryk K. został zatrzymany przez bydgoską policję i tymczasowo aresztowany - potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy ... » więcej 2020-06-02, godz. 18:33 Płyną kajakiem i pomagają. Warto także wspomóc ich wyczyn! Dwóch kajakarzy z Podkarpacia płynie Wisłą i innymi pomorskimi ciekami głównie po to, by pomóc hospicjum dziecięcemu. Wyruszyli we wtorek rano z Torunia. » więcej 2020-06-02, godz. 18:19 Kujawsko-Pomorskie: 1 nowy przypadek koronawirusa Jedno nowe zakażenie koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Potwierdzono je u osoby mieszkającej w Bydgoszczy - poinformował Urząd Wojewódzki. » więcej
1234567