Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-10-23, 10:12 Polska Agencja Prasowa/Redakcja

Nowy skład Rady Miasta w Toruniu

Sesja toruńskiej rady miasta. Fot. Archiwum
Sesja toruńskiej rady miasta. Fot. Archiwum
W wyborach do 25-osobowej rady miasta Torunia 10 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, a 8 kandydaci komitetu prezydenta Michała Zaleskiego, który będzie rządził miastem przez kolejne 5 lat. Do rady miasta weszło także 6 przedstawicieli PiS oraz 1 kandydat lokalnego komitetu My Toruń.
Z oficjalnych informacji zamieszczony na stronie PKW wynika, że z list KO do Rady Miasta w Toruniu weszli obecni radni Łukasz Walkusz, Krystyna Żejmo-Wysocka, Michał Rzymyszkiewicz, Paweł Gulewski, Maciej Krużewski i Bartłomiej Jóźwiak. Nowymi postaciami będą znany z protestu sejmowego osób niepełnosprawnych Jakub Hartwich oraz Bartosz Szymański, Margareta Skerska-Roman i Piotr Lenkiewicz.

Z list komitetu Michała Zaleskiego, który rządzi miastem od 2002 roku i został wybrany w niedzielę na kolejną kadencję do rady weszli: obecni radni Jacek Beszczyński, Jan Ząbik, Marcin Czyżniewski (przewodniczący rady miasta) i Danuta Zając. Mandaty wywalczyli również sam Zaleski oraz zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz. Po objęciu przez nich funkcji prezydenta i zastępców prezydentów (jeżeli to nastąpi) do rady wejdą: Halina Kowalska oraz Witold Waczyński. Zaufanie wyborców z tego komitetu uzyskali także były żużlowiec Jacek Krzyżaniak oraz Kamila Beszczyńska.

6 radnych w nowej radzie miasta będzie miał PiS. Nadal będą nimi Wojciech Klabun, Dagmara Tuszyńska oraz Michał Jakubaszek. Mandaty wywalczyli także rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól, Dariusz Mądrzejewski i zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski. Jeżeli ten ostatni zachowa swoje stanowisko to do rady wejdzie Katarzyna Chłopecka.

Jedynym radnym z lokalnego komitetu My Toruń będzie znany toruński przedsiębiorca i optometra Maciej Karczewski. Mandatów nie uzyskali z tego komitetu m.in. dotychczasowi radni Maciej Cichowicz i Sylwia Kowalska - kandydująca także na urząd włodarze miasta. Z PiS w radzie nie znajdą się Ludwik Szuba oraz Karol Wojtasik. Wcześniej z ubiegania się o reelekcję do rady zrezygnował Jacek Kowalski.

Radnym nie będzie także wieloletni działacz SLD - Marian Frąckiewicz.

Cztery lata temu w wyborach do Rady Miasta Torunia zwyciężyły PO i PiS, które zdobyły po siedem mandatów. W 25-osobowej radzie sześć mandatów uzyskali kandydaci KWW Michał Zaleski, cztery - KWW Czas Mieszkańców i jeden - SLD Lewica Razem. (PAP)
Nowy skład Rady Miasta w Toruniu
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-11-14, godz. 18:59 - Komisja wsłucha się w głos seniorów - mówi jej nowa przewodnicząca Joanna Borowiak Pochodząca z Włocławka poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości (wybrana w okręgu toruńskim), została przewodniczącą komisji polityki senioralnej. W po ... » więcej 2019-11-14, godz. 17:54 Wyszedł do pracy i ślad po nim zaginął. Gdzie jest Piotr Langner? Komisariat Policji Bydgoszcz - Fordon poszukuje Piotra Langnera lat 51, który 13 listopada 2019 r. o godz. 10:00 wyszedł z domu do pracy, do której nie dotarł ... » więcej 2019-11-14, godz. 16:47 Dziecko w sieci. Na początku powinno być tam z rodzicami Internet jest jak nóż i tak jak uczymy dziecko nim bezpiecznie kroić, tak musimy nauczyć je świadomego poruszania się w sieci. » więcej 2019-11-14, godz. 15:46 Wyzwania dla wojskowych w erze cyfrowej - dyskusja na konferencji w Bydgoszczy Bezpieczeństwo i wyzwania jakie stoją przed polską armią we współczesnym świecie - o tym rozmawiali w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowe ... » więcej 2019-11-14, godz. 14:45 Jan Rulewski na emeryturę? Tak, ale nie rezygnuje z aktywności Jan Rulewski pożegnał się z fotelem senatora. Na emeryturze nie zamierza jednak zawiesić działalności politycznej. Jan Rulewski w życiu publicznym obecny był ... » więcej 2019-11-14, godz. 13:46 Wlazł kotek... do domku w Świeciu. Kto go zbudował? Młodzież! Brawo! Drewniany, piętrowy, ocieplony domek dla kotów zamontowano dzisiaj przy starostwie powiatowym w Świeciu. » więcej 2019-11-14, godz. 13:28 Tomasz Latos (PiS) po raz kolejny przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) został wybrany jednomyślnie w czwartek po raz kolejny na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas pierwszego posiedzenia komisji ... » więcej 2019-11-14, godz. 12:48 CBA zabezpiecza dokumenty w firmach zajmujących się serwisem lokomotyw i wagonów Funkcjonariusze CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody Przewozom Regionalnym zabezpieczają w czwartek w 11 miejscach w kraju m.in. ... » więcej 2019-11-14, godz. 11:51 Zbigniew Sosnowski: ważne kto co ma do zaoferowania, a nie gdzie mieszka Miejsce zamieszkania nie powinno decydować o podziale stanowisk w samorządzie województwa - tak uważa Zbigniew Sosnowski, gość dzisiejszej Rozmowy dnia. » więcej 2019-11-14, godz. 10:49 Fotowoltaika na dachu UTP. Będzie bardziej ekologicznie! Dwie nowe instalacje fotowoltaiczne zamontowano na budynku w kampusie UTP w Fordonie w Bydgoszczy. » więcej
1234567