Środa, 12 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2018-10-15, 18:04 Maciej Wilkowski

Zespół Wojewody Kujawsko-Pomorskiego przesłał oświadczenie ws. zanieczyszczeń po Zachemie

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Fot. Google Street View
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Fot. Google Street View
Głos w głośnej w ostatnich dniach sprawie zanieczyszczeń na terenach po byłym Zachemie w Bydgoszczy zabrał powołany w marcu 2018 roku specjalny Zespół Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.
W przesłanym do redakcji Polskiego Radia PiK oświadczeniu czytamy m.in.: że "Zespół jest organem koordynującym działanie różnych służb, nie posiada jednak uprawnień właścicielskich do powyższych terenów, ani możliwości podejmowania bezpośrednich działań inwestycyjnych. Zajmuje się szeroko pojętą koordynacją działań instytucji zobowiązanych do realizacji zadań wynikających z ustawowych zadań."

W oświadczeniu czytamy rownież, że "zarówno wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, jak i wicewojewoda Józef Ramlau odbyli szereg spotkań, w tym w ramach zespołu, poświęconych sytuacji na terenach pozachemowskich. Tylko w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się siedem takich spotkań, dwa spotkania miały miejsce w Ministerstwie Środowiska. (...)

Efektem tych działań było podpisanie przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowy o dofinansowanie projektu (...), którego celem jest likwidacja zagrożeń zdrowotnych i środowiskowych (...) na kwotę ponad 93 milionów złotych.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-08-11, godz. 21:12 12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich wysłane do Lublina. Cel - produkcja leku na Covid-19 Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. » więcej 2020-08-11, godz. 20:15 Sędzia Jakub K. z prawomocnie uchylonym immunitetem. Prokuratura może postawić zarzuty Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego prawomocnie uchyliła immunitet bydgoskiemu sędziemu Jakubowi K., który miał się dopuścić gwałtu. Oznacza to, że prokuratur ... » więcej 2020-08-11, godz. 19:15 Drogowcy kończą prace na rondzie Poznańskim w Bydgoszczy W Bydgoszczy do niedawna było wiele placów budowy i remontów dróg i ulic. Teraz jest ich już znacznie mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale kierowcy musz ... » więcej 2020-08-11, godz. 16:09 Festiwal Wisły pod prąd pandemii, z ograniczeniami, ale się odbędzie Niski stan Wisły pokrzyżował część planów organizatorów Festiwalu Wisły, który odbędzie się w ten weekend. » więcej 2020-08-11, godz. 15:14 Skradziona szarfa Polonii wróciła na wystawę! Skradziona w lipcu szarfa za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku powróciła na wystawę „90 lat Bydgoskiego Sportu Żużlowego”. » więcej 2020-08-11, godz. 14:15 Deszcz pada, a właściciele dachów muszą płacić i to słono! Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych muszą zapłacić proboszczowie bydgoskich parafii w ramach tak zwanego podatku od wód opadowych. » więcej 2020-08-11, godz. 13:08 Szyją maseczki, ale zorganizowały też warsztaty dla dzieciaków. Powstają piękne pluszaki Wcześniej szyły maseczki teraz szyją z dziećmi pluszaki. Grupa społeczna Kociewianki Szyją Maseczki zorganizowała dzisiaj w Laskowicach koło Świecia warsztaty ... » więcej 2020-08-11, godz. 12:14 Wyniki matur w Internecie. Zaświadczenia do odbioru w szkole Absolwenci szkół ponadpodstawowych poznali dziś wyniki matur. Mogli je sprawdzić przez Internet. Wystarczyło wejść na stronę odpowiedniej Okręgowej Komisji Eg ... » więcej 2020-08-11, godz. 08:03 ProNatura: animacja dla dzieci, dla dorosłych film o przetwarzaniu śmieci [wideo] Jak pracuje bydgoska ekoelektrociepłownia? Można to sprawdzić nie wychodząc z domu. Bydgoska firm ProNatura przygotowała nowe filmy - pierwszy pokazuje, jak p ... » więcej 2020-08-10, godz. 18:36 Dobra nowina dla rowerzystów: w mieście będzie więcej ścieżek Bydgoszcz nie zamierza rezygnować z drogowych inwestycji na potrzeby miłośników dwóch kółek. Ratusz podał lokalizacje nowych tras dla cyklistów. » więcej
1234567