Piątek, 22 lutego 2019 r.   Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-10-08, 17:06 Michał Zaręba

Kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta wierzą w sukces miasta nad Wisłą

Kandydaci Kukiz
Kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta zorganizowali konferencję prasową na Bulwarze Filadelfijskim nad Wisłą. Fot. Michał Zaręba
Jak przywrócić gospodarczą potęgę Torunia, wykorzystując położenie nad Wisłą? O tym mówili na Bulwarze Filadelfijskim kandydaci do toruńskiej Rady Miasta z listy Kukiz'15.
- Chcemy uruchomić port multimodalny, doki i stocznię. Ożywią żeglugę śródlądową w Polsce oraz wygenerują dla naszego miasta ogromne dochody - mówiła kandydatka na prezydenta Torunia, Irena Paczkowska.

- Tak naprawdę to jest ostatni moment, żeby zacząć działać. Nasz rząd ma szerokie plany dotyczące żeglugi śródlądowej my mamy pomysł na to, jak to zrobić. Możemy do tego wykorzystać emisję obligacji miejskich, a tak naprawdę każdy mieszkaniec będzie mógł aktywnie w tym uczestniczyć. Na tę chwilę zawiązała się już toruńska grupa inicjatywna, która podjęła już działania w tym kierunku - mówiła kandydatka do toruńskiej Rady Miasta, Beata Jaworska.

- Zdajemy sobie sprawę. że do wykonania tych ambitnych inwestycji potrzeba będzie dużo środków i wiemy też, jak bardzo zadłużone jest nasze miasto. Znaleźliśmy formułę, dzięki której będzie można to zrealizować bez obciążenia budżetu, a jednocześnie szybko i efektywnie. Tą formułą jest partnerstwo publiczno-prywatne. I na to będziemy chcieli prawdopodobnie postawić – mówił Damian Wasilewski, kandydat do Rady Miasta w Toruniu.

W konferencji prasowej na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu wzięli też udział mieszkańcy miasta, którzy chcą wrócić do historycznych tradycji Torunia i wierzą w ideę budowy portu. Taka inwestycja mogłaby powstać np. na toruńskim Rudaku.
Kandydaci do toruńskiej Rady Miasta z listy Kukiz'15 przedstawili na Bulwarze Filadelfijskim pomysłu na gospodarczy sukces Torunia (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-02-22, godz. 18:48 Tomasz Gollob zyskał wsparcie "Selenki"! [film] Tomasz Gollob został ambasadorem marki 'Selenka'. Znana w regionie wytwórnia wód mineralnych z Wieńca-Zdroju będzie wspierała kosztowne leczenie najlepszego w ... » więcej 2019-02-22, godz. 15:51 Jaka przyszłość schronisk dla zwierząt w Bydgoszczy i Toruniu? Trwa rozbudowa schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. Wykonawca robót niedługo skończy prace przy konstrukcji budynku. W przetargu na prowadzenie schroniska dl ... » więcej 2019-02-22, godz. 14:09 Marzenia o siłowni, placu zabaw czy ściance do wspinaczki na wyciągnięcie ręki...po rządowe pieniądze Są dwa programy. Pierwszy adresowany jest do klubów sportowych, drugi do samorządów. W obu chodzi o to, by rozwijać infrastrukturę sportową. Wnioski o dofinan ... » więcej 2019-02-22, godz. 13:27 Aktywnością zawodową Polacy nie grzeszą. Wielu z nich nie chce się pracować Bydgoszcz i Toruń mają dość niska stopę bezrobocia, powiat wypada znacznie gorzej. Tyle, że nie sama 'stopa' jest w tych statystykach najważniejsza... » więcej 2019-02-22, godz. 12:42 Fabryka nierządu. Trzy osoby "zatrudniały" dziesięć prostytutek W ręce policjantów kryminalnych z Bydgoszczy wpadło troje sutenerów, którzy z przestępczego procederu zrobili stałe źródło dochodu. Kobietom świadczących usłu ... » więcej 2019-02-22, godz. 10:29 Jarosław Gołębiewski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy odwołany ze stanowiska! Przyczyn tej decyzji na razie nie znamy. Być może chodzi o opóźnienia przy budowie drogi ekspresowej S5 i problemy z włoskim wykonawcą, który chce więcej pien ... » więcej 2019-02-22, godz. 08:45 Upadłość konsumencka? Nie dla każdego dłużnika. Kto i kiedy może "upaść"? W czwartek, ludzie spętani spiralą długu, mieli okazję dowiedzieć się, jak ratować domowy budżet. Comiesięczne porady oferuje Bydgoskie Centrum Organizacji Po ... » więcej 2019-02-22, godz. 08:00 Nie było lekarza, nie było rodziny, więc pomogła policja! 84 -latek z Nakła zawiadomił córkę, że ma problem z oddychaniem, po czym kontakt się urwał. Karetka wciąż była w drodze. Zdesperowana bydgoszczanka wezwała po ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:53 Kto zamordował Stanisławę Rybkę? Policjanci z bydgoskiego archiwum X są blisko finału sprawy! To przełom w niedokończonej historii śledztwa sprzed ponad 20 lat! Starsza pani z podwłocławskich Łagiewnik, została uduszona w lesie, w drodze z domu do skle ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:17 Bydgoscy pracownicy zarządzają igrzyskami olimpijskimi! Niemal 600 osób chce zatrudnić w tym roku bydgoski ATOS. Tym samym firma branży IT - w samej Bydgoszczy zatrudniająca już 3 i pół tysiąca osób - stanie się je ... » więcej
1234567