Niedziela, 18 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-10-08, 17:06 Michał Zaręba

Kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta wierzą w sukces miasta nad Wisłą

Kandydaci Kukiz
Kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta zorganizowali konferencję prasową na Bulwarze Filadelfijskim nad Wisłą. Fot. Michał Zaręba
Jak przywrócić gospodarczą potęgę Torunia, wykorzystując położenie nad Wisłą? O tym mówili na Bulwarze Filadelfijskim kandydaci do toruńskiej Rady Miasta z listy Kukiz'15.
- Chcemy uruchomić port multimodalny, doki i stocznię. Ożywią żeglugę śródlądową w Polsce oraz wygenerują dla naszego miasta ogromne dochody - mówiła kandydatka na prezydenta Torunia, Irena Paczkowska.

- Tak naprawdę to jest ostatni moment, żeby zacząć działać. Nasz rząd ma szerokie plany dotyczące żeglugi śródlądowej my mamy pomysł na to, jak to zrobić. Możemy do tego wykorzystać emisję obligacji miejskich, a tak naprawdę każdy mieszkaniec będzie mógł aktywnie w tym uczestniczyć. Na tę chwilę zawiązała się już toruńska grupa inicjatywna, która podjęła już działania w tym kierunku - mówiła kandydatka do toruńskiej Rady Miasta, Beata Jaworska.

- Zdajemy sobie sprawę. że do wykonania tych ambitnych inwestycji potrzeba będzie dużo środków i wiemy też, jak bardzo zadłużone jest nasze miasto. Znaleźliśmy formułę, dzięki której będzie można to zrealizować bez obciążenia budżetu, a jednocześnie szybko i efektywnie. Tą formułą jest partnerstwo publiczno-prywatne. I na to będziemy chcieli prawdopodobnie postawić – mówił Damian Wasilewski, kandydat do Rady Miasta w Toruniu.

W konferencji prasowej na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu wzięli też udział mieszkańcy miasta, którzy chcą wrócić do historycznych tradycji Torunia i wierzą w ideę budowy portu. Taka inwestycja mogłaby powstać np. na toruńskim Rudaku.
Kandydaci do toruńskiej Rady Miasta z listy Kukiz'15 przedstawili na Bulwarze Filadelfijskim pomysłu na gospodarczy sukces Torunia (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-08-18, godz. 11:30 Mecenasi kultury pilnie poszukiwani. Ten teatr się odwdzięczy...teatrem Toruńska Grupa Teatralna Stowarzyszenia „Jestem” wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu w Quebec w Kanadzie. Zaprezentuje spektakl pt „Do Domu”. To daleka i kos ... » więcej 2019-08-18, godz. 10:00 Dariusz Kurzawa i Paweł Szramka liderami list PSL-KP w Kujawsko-Pomorskiem Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Dariusz Kurzawa liderem listy PSL-Koalicji Polskiej w okręgu bydgoskim. Poseł Kukiz'15 Paweł Szramka otworzy li ... » więcej 2019-08-18, godz. 08:06 Triathlon Bydgoszcz-Borówno i Wakacyjne Radio PiK Po raz 10. na dystansie długim Triathlonu Bydgoszcz-Borówno, spotykają się najwytrwalsi i najlepsi zawodnicy z kraju i zagranicy. To drugi dzień zawodów. » więcej 2019-08-18, godz. 07:00 Złodziej próbował okraść dom zakonny. Za kraty - aresztu - trafił niemal błyskawicznie Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego we Włocławku, w godzinę po zdarzeniu zatrzymali sprawcę włamania do dwóch domów, bardzo dobrze znanego miejsco ... » więcej 2019-08-17, godz. 20:08 Wesoły autobus po ulicach Inowrocławia mknął! To jedna z festiwalowych atrakcji W takim towarzystwie aż chce się podróżować - i w rytm takiej muzyki. Ulicami Inowrocławia kursował w sobotę (17.08.) Bluesowy Autobus. » więcej 2019-08-17, godz. 16:03 To już koniec popularnego skrótu z okolicy dworca PKP na Okole? Na drodze stoi mur! Chodzi o przejście dla pieszych na linii ulic Czarna Droga - Zygmunta Augusta. Wcześniej stał tam płot, który dość szybko został zniszczony. Teraz pojawił się ... » więcej 2019-08-17, godz. 15:15 Zaczynali domowym sposobem, i tym domem pozostali. Urodziny u „Mateusza” [wideo] Gromkie „Sto lat!” zaśpiewali Waldemarowi Dąbrowskiemu, założycielowi toruńskiego ośrodka „Mateusz„, podopieczni i przyjaciele. Ośrodek od 10 lat pomaga więźn ... » więcej 2019-08-17, godz. 14:17 Zagrzmiało, popadało i zalało przejazd pod wiaduktem w Koronowie [galeria] Kanalizacja deszczowa nie zdołała przejąć wody w czasie sobotniej (16.08.) burzy w Koronowie. Jeden z samochodów utknął pod wiaduktem. » więcej 2019-08-17, godz. 13:15 Cywile sprzątają fort. Porządek musi być - to w końcu obiekt wojskowy! Mieszkańcy i miłośnicy historii w sobotni ranek (17.08.) przyłączyli się do sprzątania Fortu I w Toruniu. Historyczna budowla liczy 127 lat. Jest co sprzątać! ... » więcej 2019-08-17, godz. 11:50 Najniższe średnie wynagrodzenie w kraju? W Grudziądzu! Najwyższe? W Toruniu! Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno - to czołówka miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem brutto w Polsce. Statycznie najmniej zarabia się w Grudziądz ... » więcej
1234567