Piątek, 24 stycznia 2020 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-09-18, 19:32 Tatiana Adonis/Redakcja

Marcin Sypniewski: Powołam zastępcę prezydenta ds. Fordonu

Czas Bydgoszczy zaprezentował liderów list z Fordonu i Śródmieścia do Rady Miasta/fot. Tatiana Adonis
Czas Bydgoszczy zaprezentował liderów list z Fordonu i Śródmieścia do Rady Miasta/fot. Tatiana Adonis
Zapowiada likwidację Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej w Bydgoszczy i utworzenie biur obsługi klienta na kilku osiedlach, a także filię ratusza w największej dzielnicy miasta i powołanie zastępcy prezydenta ds. Fordonu.
Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta przedstawił dziś pomysły dla Fordonu i Śródmieścia. - W wielkim i nowoczesnym mieście, mieszkańcy nie powinni być zmuszani do długiej podróży, żeby załatwić sprawy urzędowe - mówi. - Dlatego utworzę od 6 do 8 biur obsługi klienta, w których mieszkańcy będą mogli je załatwić. Będe też popularyzował dostęp do platformy ePUAP, by każdy mieszkaniec, który ma dostęp do Internetu mógł złożyć te wnioski elektronicznie - dodaje.

Czas Bydgoszczy zaprezentował też liderów list z Fordonu i Śródmieścia do Rady Miasta. Przedsiębiorca i społecznik Adam Bujny mówił, że chciałby ożywić fordoński rynek. Z kolei społecznik i wolontariusz Damian Gastoł proponował, by pierwsze pół godziny parkowania w strefie było bezpłatne. To jego pomysł na pozbycie się korków w centrum.

Dodajmy, że komitet wyborczy Czas Bydgoszczy zarejestrował listy kandydatów do bydgoskiej Rady Miasta we wszystkich okręgach.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2020-01-24, godz. 12:43 W grupie siła! Za unijne pieniądze garnki lepią, gotują, aktywizują Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa i Lokalna Grupa Działania Inowrocław otrzymały unijne wsparcie na aktywizację mieszkańców swoich gmin. » więcej 2020-01-24, godz. 11:43 Niepełnosprawni z „Tęczy" przyłożyli rękę do ratowania zwierząt z Australii Worki dla osieroconych i poparzonych kangurów i koali, otulacze dla nietoperzy, zrobione na szydełku gniazda dla ptaków - dar od rękodzielników z Warsztatów T ... » więcej 2020-01-24, godz. 10:07 Tomasz Latos: - Nie będzie spokoju ani przed wyborami prezydenckimi, ani po nich Poseł Tomasz Latos, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, ocenia, że w sprawie reformy sądownictwa należy się obawiać, iż sytuacja w najbliższym ... » więcej 2020-01-24, godz. 09:12 Generał Elżbieta Zawacka w zupełnie innym świetle - dzięki pieniądzom z licytacji Ponad 55 tys. zł zabrano podczas Balu 100-lecia w Toruniu podczas licytacji na rzecz Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej - przekazał prezydent Michał Zaleski. Po ... » więcej 2020-01-24, godz. 08:15 Kolejny problem bydgoskiego Łęgnowa: woda zalewa piwnice i grunty Problem dotyczy terenów pozachemowskich. - Ludzie chodzą jak po gąbce - alarmuje Sebastian Grysiak, przewodniczący Rady Osiedla Łęgnowo-Wieś. - Taka sytuacja ... » więcej 2020-01-24, godz. 07:35 Jaśniej znaczy bezpieczniej. Słuchacze pytają o oświetlenie bydgoskich ulic Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest oświetlenie uliczne. Szczególnie o tej porze roku. I na problemy związan ... » więcej 2020-01-24, godz. 06:13 Ratownicy medyczni kontra włocławski szpital. Chodzi o 2 zł za godzinę Ratownicy medyczni z Włocławka walczą o wyższe zarobki. Części z nich 31 stycznia kończą się umowy z miejscowym szpitalem. Od 1 lutego chcieliby zarabiać 26 z ... » więcej 2020-01-23, godz. 21:14 Dary trafią niebawem do Polaków na Białorusi Jedzenie, polskie książki i filmy zostaną zawiezione z Bydgoszczy na Białoruś. Spod biura Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy wyjedzie samochód z transportem ... » więcej 2020-01-23, godz. 20:15 Robert Biedroń: Miastom takim jak Włocławek potrzebne jest wsparcie rządu Kandydat Lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami Włocławka. Mówił między innymi o tym, że miastom średniej wielkości, które dużo str ... » więcej 2020-01-23, godz. 19:02 Protest przeciwko nowelizacji ustaw sądowych. Pod pomnikiem Kopernika w Toruniu Flagi narodowe, Unii Europejskiej oraz transparenty z napisami „Ręce precz od sędziów” - przynieśli uczestnicy manifestacji „Kneblowanie sądów - rozwód z Euro ... » więcej
1234567