Niedziela, 21 października 2018 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-09-18, 13:41 Tatiana Adonis/Redakcja

Apel w sprawie miejskiego programu in vitro w Bydgoszczy

Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy. Tatiana Adonis
Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy. Tatiana Adonis
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Nowoczesnej w Bydgoszczy chcą, by jeszcze w tej kadencji Rada Miasta przyjęła miejski program współfinansowania in vitro.
Zamierzają wprowadzić projekt uchwały do programu najbliższej sesji. Dokument musi zaopiniować Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, dlatego zwolennicy programu in vitro zaapelują do Agencji o jak najszybsze zaopiniowanie projektu.

Chcą wysłać pismo w tej sprawie, a o wsparcie swoich działań zwracają się też do posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa, kandydata na prezydenta Bydgoszczy.

- Od mniej więcej dwóch tygodni obserwujemy niesamowitą aktywność posła Tomasza Latosa. Liczymy, że część tej aktywności mogłaby być przeznaczona na wsparcie tak niezwykle ważnej i oczekiwanej sprawy przez mieszkańców - powiedział Jakub Mikołajczak, radny PO.

- Zebraliśmy pod obywatelskim projektem uchwały dotyczącej in vitro w Bydgoszczy ponad 1300 podpisów i gdyby nie decyzja wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza to można powiedzieć, że dzisiaj w Bydgoszczy 150 par mógłoby korzystać z dofinansowania tej właśnie metody - dodał Michał Grzybowski z Nowoczesnej.

- Odbierałam sygnały od wielu bydgoszczan o tym, jak bardzo ważny jest dla nich temat in vitro i bardzo im zależy, aby program został wdrożony w mieście - powiedziała Magdalena Marcinkowska z SLD.

- In vitro to nie jest kwestia ideologii czy polityki. To jest po prostu droga do szczęścia - mówił Michał Stasiński, poseł PO.

- Pomóżmy tym wszystkim ludziom. Czekamy na opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i i Taryfikacji. Mamy nadzieję, że uda się szybko tę opinią uzyskać i na najbliższej sesji Rady Miasta będziemy mogli podjąć ten temat - dodała Monika Matowska, radna PO.

Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy.
Relacja Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-10-20, godz. 19:15 Na Kujawach i Pomorzu doszło do "incydentów wyborczych" Już pięć 'incydentów wyborczych' odnotowała kujawsko-pomorska policja. Obecnie sprawdza wszystkie zgłoszenia. » więcej 2018-10-20, godz. 18:53 Wybieramy stawiając "X" Jeden 'X' na jednej karcie do głosowania - to zasada prawidłowego głosowania w niedzielnych (21 października) wyborach do rad, sejmików i na gospodarzy miejsc ... » więcej 2018-10-20, godz. 17:19 Komisje w lokalach wyborczych pracować będą na dwie zmiany Podczas tegorocznych wyborów w każdym lokalu wyborczym będą pracować dwie komisje - dzienna i nocna. Do pracy w nich nie było zbyt wielu chętnych, a to może o ... » więcej 2018-10-20, godz. 16:46 Bydgoscy seniorzy i osoby niepełnosprawne mogą liczyć na transport do lokali wyborczych Starsi i niepełnosprawni wyborcy mogą skorzystać z darmowego podwiezienia do lokalu, w którym będą głosować. Wystarczy zadzwonić. » więcej 2018-10-20, godz. 15:37 Certyfikat ułatwi walkę o zdrowie pacjentek bydgoskiego Centrum Onkologii Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy uzyskało na 5 lat Certyfikat Breast Cancer Unit (BCU) czyli Międzynarodowy Certyfikat Diagnostyki i Le ... » więcej 2018-10-20, godz. 14:26 Weź udział w pikniku rodzinnym w Toruniu Spektakl muzyczny 'Janko Muzykant', pokazy dogo i hipoterapii, konkursy z nagrodami, a na koniec koncert Majki Jeżowskiej. To atrakcje pikniku rodzinnego, któ ... » więcej 2018-10-20, godz. 13:37 Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zainaugurowała nowy rok akademicki Osiemnasty rok akademicki zainaugurowała w sobotę w Toruniu Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Gości powitał założyciel uczelni i pierwszy rektor o ... » więcej 2018-10-20, godz. 13:15 Ciechocinek zaprasza na roztańczony festiwal 20 października w Ciechocinku rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Tańca Towarzyskiego. Na parkiecie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować będ ... » więcej 2018-10-20, godz. 12:36 Toruński Dwór Artusa zaprasza na "DwuTakt" Spotkania z blogerami, autorami komiksów, pisarzami, gry planszowe i konsolowe, wirtualna rzeczywistość , kryminalna gra miejska oraz giełda różnorodności - 2 ... » więcej 2018-10-20, godz. 11:40 Most w Grudziądzu wolny od zakłóceń w ruchu drogowym Zakończyły się trwające od 15 października utrudnienia w ruchu na moście przez Wisłę w Grudziądzu, spowodowane remontem nawierzchni jezdni. » więcej
1234567