Środa, 19 czerwca 2019 r.   Imieniny: Gerwazego, Protazego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-09-18, 13:41 Tatiana Adonis/Redakcja

Apel w sprawie miejskiego programu in vitro w Bydgoszczy

Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy. Tatiana Adonis
Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy. Tatiana Adonis
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Nowoczesnej w Bydgoszczy chcą, by jeszcze w tej kadencji Rada Miasta przyjęła miejski program współfinansowania in vitro.
Zamierzają wprowadzić projekt uchwały do programu najbliższej sesji. Dokument musi zaopiniować Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, dlatego zwolennicy programu in vitro zaapelują do Agencji o jak najszybsze zaopiniowanie projektu.

Chcą wysłać pismo w tej sprawie, a o wsparcie swoich działań zwracają się też do posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa, kandydata na prezydenta Bydgoszczy.

- Od mniej więcej dwóch tygodni obserwujemy niesamowitą aktywność posła Tomasza Latosa. Liczymy, że część tej aktywności mogłaby być przeznaczona na wsparcie tak niezwykle ważnej i oczekiwanej sprawy przez mieszkańców - powiedział Jakub Mikołajczak, radny PO.

- Zebraliśmy pod obywatelskim projektem uchwały dotyczącej in vitro w Bydgoszczy ponad 1300 podpisów i gdyby nie decyzja wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza to można powiedzieć, że dzisiaj w Bydgoszczy 150 par mógłoby korzystać z dofinansowania tej właśnie metody - dodał Michał Grzybowski z Nowoczesnej.

- Odbierałam sygnały od wielu bydgoszczan o tym, jak bardzo ważny jest dla nich temat in vitro i bardzo im zależy, aby program został wdrożony w mieście - powiedziała Magdalena Marcinkowska z SLD.

- In vitro to nie jest kwestia ideologii czy polityki. To jest po prostu droga do szczęścia - mówił Michał Stasiński, poseł PO.

- Pomóżmy tym wszystkim ludziom. Czekamy na opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i i Taryfikacji. Mamy nadzieję, że uda się szybko tę opinią uzyskać i na najbliższej sesji Rady Miasta będziemy mogli podjąć ten temat - dodała Monika Matowska, radna PO.

Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy.
Relacja Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-06-19, godz. 20:23 Afera słynnego „Domaru” znów na sądowej wokandzie. Główny oskarżony: Janusz S. Jeden z najbogatszych mieszkańców Bydgoszczy - Janusz S., oskarżony jest o zdefraudowanie 35 mln zł i pranie pieniędzy. Razem z nim, na ławie oskarżonych zasi ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:50 W Urzędzie Wojewódzkim czeka księga kondolencyjna gen. Zbigniewa Nowka Wpisać się do niej można w foyer sali im. Bydgoskiego Marca 1981 roku. Generał Nowek był związany z regionem kujawsko-pomorskim. » więcej 2019-06-19, godz. 19:27 Pismo jest, trzeba teraz kolejowy projekt wstawić na właściwe tory Samorządy gmin Tucholi i Koronowa, zabiegają o rewitalizację linii kolejowej 241 łączącej oba miasta. Plan transportowy województwa jest aktualizowany co pięć ... » więcej 2019-06-19, godz. 18:38 Mogły być windy, a są...schody. Kto mieszka nisko, nie zamierza płacić za dźwig Fordon nie chce wind w blokach 5-kondygnacyjnych. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową. Poszło o pieniądze. Ludzie z ... » więcej 2019-06-19, godz. 17:54 Ich pracy na co dzień się nie zauważa, więc wyszli na ulicę. Opłaciło się protestować... Kilkudziesięciu pracowników inspekcji weterynaryjnych z regionu wzięło udział w pokojowych manifestacjach w Toruniu i w Bydgoszczy. Ich uczestnicy przechodzil ... » więcej 2019-06-19, godz. 17:12 Ta klasa, swoimi ocenami i ambicjami, zdeklasowała innych toruńskich uczniów! Prezydent Torunia nagrodził najlepszych gimnazjalistów w mieście. Uczą się w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 4 z językiem francuskim, w III klasie. Średnia na świad ... » więcej 2019-06-19, godz. 16:00 Policjanci z Szubina ruszyli z pomocą zrozpaczonej mamie niemowlaka Niespełna trzy minuty zajęło policjantom z Szubina dotarcie na jedną z ulic gdzie, jak wynikało ze zgłoszenia, maleńkie dziecko zostało samo w aucie, po tym, ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:00 Kierowcy, miejcie się na baczności! Policja czuwa! Na kujawsko-pomorskich drogach rozpoczyna się akcja pod kryptonimem „Bezpieczne Wakacje'. Jak co roku, w okresie letniej kanikuły policjanci będą czuwać nad b ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:52 Inwestycje na plaży w Pieczyskach? Jeszcze nie w tym roku! 30-metrowa wieża widokowa, zjeżdżalnia wodna, letni amfiteatr i wiele innych atrakcji - tak miała wyglądać plaża w Pieczyskach w gminie Koronowo, ale na razie ... » więcej 2019-06-19, godz. 10:27 Sprzedawali cukier przemysłowy jako spożywczy. Nie unikną kary! Nie będzie słodko! Policjanci CBŚP zatrzymali 13 osób, które zajmowały się skupowaniem hurtowych ilości cukru przemysłowego i sprzedażą go jako spożywczego. Według śledczych prz ... » więcej
1234567