Niedziela, 16 grudnia 2018 r.   Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-09-18, 13:41 Tatiana Adonis/Redakcja

Apel w sprawie miejskiego programu in vitro w Bydgoszczy

Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy. Tatiana Adonis
Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy. Tatiana Adonis
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Nowoczesnej w Bydgoszczy chcą, by jeszcze w tej kadencji Rada Miasta przyjęła miejski program współfinansowania in vitro.
Zamierzają wprowadzić projekt uchwały do programu najbliższej sesji. Dokument musi zaopiniować Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, dlatego zwolennicy programu in vitro zaapelują do Agencji o jak najszybsze zaopiniowanie projektu.

Chcą wysłać pismo w tej sprawie, a o wsparcie swoich działań zwracają się też do posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa, kandydata na prezydenta Bydgoszczy.

- Od mniej więcej dwóch tygodni obserwujemy niesamowitą aktywność posła Tomasza Latosa. Liczymy, że część tej aktywności mogłaby być przeznaczona na wsparcie tak niezwykle ważnej i oczekiwanej sprawy przez mieszkańców - powiedział Jakub Mikołajczak, radny PO.

- Zebraliśmy pod obywatelskim projektem uchwały dotyczącej in vitro w Bydgoszczy ponad 1300 podpisów i gdyby nie decyzja wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza to można powiedzieć, że dzisiaj w Bydgoszczy 150 par mógłoby korzystać z dofinansowania tej właśnie metody - dodał Michał Grzybowski z Nowoczesnej.

- Odbierałam sygnały od wielu bydgoszczan o tym, jak bardzo ważny jest dla nich temat in vitro i bardzo im zależy, aby program został wdrożony w mieście - powiedziała Magdalena Marcinkowska z SLD.

- In vitro to nie jest kwestia ideologii czy polityki. To jest po prostu droga do szczęścia - mówił Michał Stasiński, poseł PO.

- Pomóżmy tym wszystkim ludziom. Czekamy na opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i i Taryfikacji. Mamy nadzieję, że uda się szybko tę opinią uzyskać i na najbliższej sesji Rady Miasta będziemy mogli podjąć ten temat - dodała Monika Matowska, radna PO.

Działacze PO, SLD i Nowoczesnej zorganizowali konferencję prasową przed Centralnym Biurem Parlamentarnym PiS w Bydgoszczy.
Relacja Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-12-16, godz. 17:39 Tomasz Gollob: jest szansa na operację w Szwajcarii Jest szansa na operację w Szwajcarii. Chciałbym spróbować, taka możliwość jest raz w życiu - powiedział były żużlowiec Tomasz Gollob, który walczy o to, żeby ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:49 Rzecznik wojewody: W poniedziałek koniec eksmisji tartaku na Ujejskiego w Bydgoszczy W poniedziałek ma się zakończyć egzekucja tartaku przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy - poinformował rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody Adrian Mól. To oznacz ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:53 Ciekawa inicjatywa w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych Ręcznie robione świąteczne ozdoby, biżuteria, odzież, zabawki, czy torby - wszystko to można kupić w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych. » więcej 2018-12-16, godz. 13:56 Jakie choroby - oprócz boreliozy - przenoszą kleszcze? Zbada to Kujawsko-Pomorski Sanepid Kujawsko-Pomorski Sanepid ogłasza nowy projekt. Stacja - jako jedyna w kraju - zbada kleszcze na obecność trzech groźnych patogenów. » więcej 2018-12-16, godz. 12:00 Bydgoszczanie uczcili 96. rocznicę zabójstwa prezydenta Narutowicza W Bydgoszczy uczczono 96. rocznicę zabójstwa Gabriela Narutowicza. Pierwszy demokratycznie wybrany prezydent Polski zginął z rąk zamachowca 16 grudnia 1922 ro ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Liczne atrakcje czekają w Łuczniczce na fanów Tomasza Golloba Charytatywny turniej piłkarski dla Tomasza Golloba odbędzie się dziś (w niedzielę) w bydgoskiej hali Łuczniczka. Dochód z imprezy w całości przekazany zostani ... » więcej 2018-12-15, godz. 19:36 Na drogach będzie bardzo ślisko. Jest ostrzeżenie dla kierowców W nocy z soboty na niedzielę ma być na drogach regionu bardzo ślisko. Przed oblodzeniem ostrzega wydział zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy. » więcej 2018-12-15, godz. 18:59 Bez książki nie da się żyć. 70 lat biblioteki w Kołodziejewie Mieszkańcy Kołodziejewa w gminie Janikowo uroczyście obchodzą dziś jubileusz 70-lecia Biblioteki, ważnego miejsca życia kulturalnego wsi. » więcej 2018-12-15, godz. 17:10 Zaprzęg Św. Mikołaja wyrzeźbił z lodu. Atrakcje Jarmarku Świątecznego w Bydgoszczy Trwa Bydgoski Jarmark Świąteczny. Stragany ze wszystkim, co kojarzy się z Bożym Narodzeniem, stoją na ul. Mostowej i moście Sulimy-Kamińskiego. W pobliżu Domu ... » więcej 2018-12-15, godz. 13:09 Oskarżony o ciężkie pobicie 28-latka. Nie spodziewał się policjantów [wideo] Włocławscy policjanci zatrzymali jednego z sprawców pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło na początku listopada przy ul. Dziewiński ... » więcej
1234567