Poniedziałek, 18 lutego 2019 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-09-12, 17:56 Michał Jędryka/Redakcja

Komisje sejmowe będą debatować o bydgoskim Uniwersytecie Medycznym

- Nie robiłbym z tego alarmu, gdyby nie skandaliczne zachowanie posłów PO, niestety w tym również Zbigniewa Pawłowicza, którzy postawili mi zarzut, że nie zajmujemy się sprawą Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy - mówi Tomasz Latos/fot. Archiwum
- Nie robiłbym z tego alarmu, gdyby nie skandaliczne zachowanie posłów PO, niestety w tym również Zbigniewa Pawłowicza, którzy postawili mi zarzut, że nie zajmujemy się sprawą Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy - mówi Tomasz Latos/fot. Archiwum
Wraca sprawa wniosku o utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Na wniosek posła Tomasza Latosa, zajmą się nim połączone komisje sejmowe: zdrowia oraz edukacji i nauki.
Trzy lata temu pod projektem ustawy w tej sprawie zebrano 160 tysięcy podpisów. Sprawa jednak pozostawała dotąd nierozpatrzona.

- Projekt był w zamrażarce, a klucze do niej przechowywali dwaj przewodniczący sejmowych komisji: zdrowia - Bartosz Arłukowicz z PO i edukacji i nauki - Rafał Grupiński, również z PO - opowiada Tomasz Latos. - Procedura polega na tym, że jeżeli projekt został skierowany do więcej niż jednej sejmowej komisji, to nie mogą się odbyć posiedzenia osobno, konieczne jest jedno wspólne. Już bardzo dawno temu przegłosowałem w prezydium komisji, że chcemy się tym zająć, panowie jednak nie mogli uzgodnić ze sobą terminów. Trwało to całymi miesiącami. Ciągle słyszałem, że nie teraz, może później - wspomina bydgoski poseł PiS.

Miesiącami także trwała wymiana pism, ale bez skutku. - Długo nie było reakcji ze strony Rafała Grupińskiego. Nie robiłbym z tego alarmu, gdyby nie skandaliczne zachowanie posłów PO, niestety w tym również Zbigniewa Pawłowicza, którzy postawili mi zarzut, że się tym nie zajmujemy. Na posiedzeniu komisji zdrowia pan poseł Pawłowicz ani razu nie podnosił tej sprawy. Mówię to z żalem, bo w wielu kwestiach udawało nam się osiągnąć porozumienie na rzecz Bydgoszczy - dodaje poseł.

Tomasz Latos w końcu uzyskał jednak zapewnienie połączonych komisji sejmowych, że w listopadzie podejmą wreszcie decyzję w tej sprawie.
Rozmowa Michała Jędryki z posłem Tomaszem Latosem

Wiadomości lokalne

2019-02-18, godz. 06:13 Projekt "Dziś staż - jutro praca" ułatwi młodym odnaleźć się na rynku pracy Projekt uzyskał najwyższą kwotę ponad 4 mln zł dofinansowania UE w konkursie na organizację staży zawodowych dla uczniów. Dzięki działaniom miasta ponad półto ... » więcej 2019-02-17, godz. 17:32 Pirat drogowy na ulicach Bydgoszczy. Próbował przejechać policjanta Policyjny pościg i strzały - to wszystko na ulicach Bydgoszczy. Mundurowi ścigali pijanego kierowcę. » więcej 2019-02-17, godz. 14:59 Wypadek w Białych Błotach, dwie osoby ranne Do zdarzenia doszło na ul. Obwodowej w Białych Błotach. W zderzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. » więcej 2019-02-17, godz. 14:23 Zmarła ofiara nożownika. Do zdarzenia doszło w centrum Bydgoszczy Zmarł mężczyzna raniony prawdopodobnie nożem. Do zdarzenia doszło w nocy w centrum Bydgoszczy. » więcej 2019-02-17, godz. 13:14 Czujnik czadu ratuje życie! Tak było w Grudziądzu! Czujnik tlenku węgla może nam uratować życie - przypominają strażacy. Wczoraj takie urządzenie zaalarmowało mieszkańców domu przy ulicy Kościuszki w Grudziądz ... » więcej 2019-02-17, godz. 12:13 Rozbudowa Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Zima nie taka zła Trwają prace na kolejnych odcinkach rozbudowywanej ulicy Grunwaldzkiej. Wykonawca przygotowuje się do budowy drugiej jezdni na Czyżkówku. Ze względu na przebu ... » więcej 2019-02-16, godz. 20:45 Dwie rodziny zatruły się tlenkiem węgla. W Świeciu i w Grudziądzu Czad pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze wielorodzinnego budynku przy ulicy Sądowej w Świeciu. Sześć osób, w tym trójka dzieci, trafiło do szpitala. ... » więcej 2019-02-16, godz. 20:22 Koty bengalskie, szkockie i wiele innych ras. Pokaz w Zielonych Arkadach 39 rasowych kotów i setki odwiedzających. W centrum handlowym Zielone Arkady w Bydgoszczy odbywał się pokaz kotów rasowych. Każdy miłośnik kociej urody mógł z ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:47 Chcą być bliżej Boga i żyć dla innych. 85 lat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Mija 85 lat od założenia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu spotkali się jego przedstawiciele z diecezji z c ... » więcej 2019-02-16, godz. 17:15 Pościg i strzały w Bydgoszczy. Policjanci ścigali pijanego kierowcę Policyjny pościg i strzały - to wszystko wydarzyło się dzisiaj w Bydgoszczy. Mundurowi ścigali pijanego kierowcę. » więcej
1234567