Wtorek, 23 lipca 2019 r.   Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-09-12, 17:56 Michał Jędryka/Redakcja

Komisje sejmowe będą debatować o bydgoskim Uniwersytecie Medycznym

- Nie robiłbym z tego alarmu, gdyby nie skandaliczne zachowanie posłów PO, niestety w tym również Zbigniewa Pawłowicza, którzy postawili mi zarzut, że nie zajmujemy się sprawą Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy - mówi Tomasz Latos/fot. Archiwum
- Nie robiłbym z tego alarmu, gdyby nie skandaliczne zachowanie posłów PO, niestety w tym również Zbigniewa Pawłowicza, którzy postawili mi zarzut, że nie zajmujemy się sprawą Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy - mówi Tomasz Latos/fot. Archiwum
Wraca sprawa wniosku o utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Na wniosek posła Tomasza Latosa, zajmą się nim połączone komisje sejmowe: zdrowia oraz edukacji i nauki.
Trzy lata temu pod projektem ustawy w tej sprawie zebrano 160 tysięcy podpisów. Sprawa jednak pozostawała dotąd nierozpatrzona.

- Projekt był w zamrażarce, a klucze do niej przechowywali dwaj przewodniczący sejmowych komisji: zdrowia - Bartosz Arłukowicz z PO i edukacji i nauki - Rafał Grupiński, również z PO - opowiada Tomasz Latos. - Procedura polega na tym, że jeżeli projekt został skierowany do więcej niż jednej sejmowej komisji, to nie mogą się odbyć posiedzenia osobno, konieczne jest jedno wspólne. Już bardzo dawno temu przegłosowałem w prezydium komisji, że chcemy się tym zająć, panowie jednak nie mogli uzgodnić ze sobą terminów. Trwało to całymi miesiącami. Ciągle słyszałem, że nie teraz, może później - wspomina bydgoski poseł PiS.

Miesiącami także trwała wymiana pism, ale bez skutku. - Długo nie było reakcji ze strony Rafała Grupińskiego. Nie robiłbym z tego alarmu, gdyby nie skandaliczne zachowanie posłów PO, niestety w tym również Zbigniewa Pawłowicza, którzy postawili mi zarzut, że się tym nie zajmujemy. Na posiedzeniu komisji zdrowia pan poseł Pawłowicz ani razu nie podnosił tej sprawy. Mówię to z żalem, bo w wielu kwestiach udawało nam się osiągnąć porozumienie na rzecz Bydgoszczy - dodaje poseł.

Tomasz Latos w końcu uzyskał jednak zapewnienie połączonych komisji sejmowych, że w listopadzie podejmą wreszcie decyzję w tej sprawie.
Rozmowa Michała Jędryki z posłem Tomaszem Latosem

Wiadomości lokalne

2019-07-22, godz. 19:07 Zabójstwo dziecka w Ameryce. Polska opiekunka zatrzymana pod Bydgoszczą Morderstwo drugiego stopnia - taki zarzut postawiła 44-letniej Sylwii P., prokuratura w Minnesocie. Kobieta, zdaniem śledczych, miała doprowadzić do śmierci d ... » więcej 2019-07-22, godz. 17:21 „Dzieci sieci”: rosną w cieniu smartfonów, więc bez Internetu, jak bez tlenu Czego młodzi szukają na portalach społecznościowych? Jakie informacje tam publikują? Czy są one prawdziwe, czy oderwane od rzeczywistości? O aktywność w sieci ... » więcej 2019-07-22, godz. 15:59 Konsultacje społeczne? Nie znam się! Nie mam czasu! Nic ode mnie nie zależy! - Nie umiemy organizować konsultacji społecznych i nie potrafimy w nich uczestniczyć - taki wniosek płynie ze spotkania przedstawicieli organizacji społecznyc ... » więcej 2019-07-22, godz. 14:26 Partia Zieloni chce rezygnacji z węgla. Jakie ma jeszcze postulaty? Odejście od pozyskiwania energii z węgla - to główny postulat Partii Zieloni. Piotr Malich, działacz Zielonych z Bydgoszczy, powiedział Polskiemu Radiu PiK, ż ... » więcej 2019-07-22, godz. 13:28 Mieli chronić, a podobno pobili. Ochroniarze nie przyznają się do winy Ochroniarze z jednego z bydgoskich klubów staną wkrótce przed sądem. W lipcu zeszłego roku mieli pobić 51-letniego bydgoszczanina. Mężczyzna dwa tygodnie późn ... » więcej 2019-07-22, godz. 11:27 Bydgoszcz - Białe Błota: od jutra drogowy zawrót głowy Od jutra (wtorek 23.07), duże utrudnienia czekają kierowców na wprawdzie krótkim, acz niezwykle obciążonym ruchem odcinku drogi wojewódzkiej 223: Bydgoszcz - ... » więcej 2019-07-22, godz. 11:10 Ranny policjant w komisariacie w Toruniu. Minister zapowiada kontrolę i surowe konsekwencje [aktualizacja] Natychmiastową kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zleciła minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. » więcej 2019-07-22, godz. 08:42 Poszukiwania zaginionych na jeziorze w Chomiąży Szlacheckiej Specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, ma być użyty do poszukiwania dwóch osób zaginionych wczo ... » więcej 2019-07-22, godz. 07:00 Przeciągali TIR - a, poszli na spacer farmerski. Inowrocław wzięty siłą! [galeria] Top 10 najsilniejszych zawodników w kraju, stanęło w sobotę (20.07.) w szranki o tytuł Mistrza Polski Strongman. Turniej odbył się w Inowrocławiu, przy hali w ... » więcej 2019-07-21, godz. 17:28 Myślęcinek latem jest bezkonkurencyjny. Jeszcze więcej atrakcji dla rodzin! W niedzielę (21.07.) w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy wystąpili Teatr Vaśka i Klaun Pablo, a przy wejściu do parku czekało stoisko Akademii Wy ... » więcej
1234567