Środa, 23 września 2020 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-09-01, 11:36 Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

Spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam

Mszą świętą rozpoczęło się w Toruniu doroczne "Dziękczynienie w Rodzinie". Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Mszą świętą rozpoczęło się w Toruniu doroczne "Dziękczynienie w Rodzinie". Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Mszą świętą rozpoczęło się w Toruniu w sobotnie przedpołudnie doroczne "Dziękczynienie w Rodzinie" - spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam. Podczas eucharystii, której przewodniczy bp toruński Wiesław Śmigiel, poświęcona zostanie tablica upamiętniająca ofiary rzezi wołyńskiej.
W mszy świętej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II uczestniczą m.in. były minister środowiska Jan Szyszko, parlamentarzyści, radni wojewódzcy, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, a także władze miejskie. Spodziewani są także kolejni przedstawiciele administracji rządowej.

"Dziękujemy Panu Bogu za każdego, kto odpowiedział na zaproszenie, by być ewangelicznym siewcą. Oby wszyscy Polacy stali się ewangelicznymi siewcami - tak jak chciał św. Jan Paweł II" - powiedział na początku uroczystej mszy świętej założyciel i dyrektor Radia Maryja oraz TV Trwam o. Tadeusz Rydzyk.

Na terenie przylegającym do świątyni rozstawiono już szereg stoisk m.in. z ekologiczną żywnością. Najmłodsi mogą poznać od kulis pracę straży pożarnej, która wybudowała specjalne miasteczko. Wszyscy pielgrzymi mogą skorzystać także z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z zakresu onkologii, chorób serca czy cukrzycy. Nie zabrakło również atrakcji sportowych, które przygotował Centralny Ośrodek Sportu - wystawiając w Toruniu sprzęt do różnych form rekreacji. Swoje miasteczko przygotowało również Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Do Torunia przyjechały już dziesiątki autobusów z pielgrzymami z całego kraju.

"Naszą grupą z parafii i gminy Brusy przyjeżdżamy tutaj praktycznie co roku. Ja jestem po raz szósty. Jest to dla nas święto, wycieczka, ale jednocześnie jedziemy się modlić w ważnych dla nas intencjach. Zawierzamy Maryi nasze najważniejsze sprawy" - powiedział PAP pielgrzym z gminy Brusy.

Wierni z Biłgoraju dodali, że Radia Maryja słuchają od wielu lat. Jedna z kobiet przyznała, że jest słuchaczką tej stacji od pierwszych dni, gdy radio docierało na jej tereny. "Jechaliśmy tutaj kawał drogi. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwy. Tu czujemy się jak w rodzinie" - powiedziała pani Anna.

Po mszy świętej na terenie przyległym do sanktuarium zaplanowano koncerty Kaszubskiej Orkiestry Dętej z Jastarni, Danuty Mizgalskiej i Andrzeja Kubackiego. O godzinie 15 wszyscy uczestniczy złączą się w modlitwie ku czci Bożego Miłosierdzia. Później na scenie zaprezentują się Damian Holecki, rodzina Kaczmarków, a wszystko zwieńczą patriotyczny spektakl wokalno-taneczny "Zakazane Piosenki", procesja różańcowa, koncert galowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz Apel Jasnogórski. (PAP)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-09-23, godz. 07:05 Przywłaszczył zabytkową bombardę i będzie miał kłopoty Kryminalni z Torunia ustalili kto w trakcie prowadzenia robót remontowych prowadzonych na terenie Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny ... » więcej 2020-09-22, godz. 18:34 Tańsze mieszkania dla inowrocławian? Podpisano porozumienie W Inowrocławiu mogą powstać lokale z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś prezydent Inowrocławia i prezes Kraj ... » więcej 2020-09-22, godz. 16:33 Poseł Robert Kwiatkowski o „Piątce dla zwierząt”: ta ustawa nie doprowadzi do przedterminowych wyborów „Przyszedł czas na zmiany” - tak o przyjętej przez Sejm „Piątce dla zwierząt” mówił w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski. » więcej 2020-09-22, godz. 14:35 Wszystko o Pracowniczych Programach Kapitałowych. Konferencja w Bydgoszczy Zatrudnieni na Kujawach i Pomorzu chętniej niż z innych regionów przystępują do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Właśnie o takim oszczędzaniu na emeryturę d ... » więcej 2020-09-22, godz. 13:55 Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych. » więcej 2020-09-22, godz. 13:28 Podejrzany o rozbój na dworcu. Rozpoznajesz go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście apelują o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie oraz zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpozna ... » więcej 2020-09-22, godz. 12:57 Zieloni o zieleni w Toruniu. Wzorem ogrody fasadowe z Holandii [wizualizacje] Zielone dachy na starówce, drzewa w donicach na ulicy Szerokiej i żywopłoty wyłapujące spaliny przy ruchliwych drogach. To część propozycji toruńskich społecz ... » więcej 2020-09-22, godz. 11:59 Radny Szymański interpeluje do prezydenta Inowrocławia Trzeba doceniać sukcesy naukowe uczniów - tak uważa Dobromir Szymański inowrocławski radny Porozumienia. W interpelacji do prezydenta miasta Ryszarda Brejzy p ... » więcej 2020-09-22, godz. 10:05 Tragedia rodziny wypoczywającej pod Włocławkiem. Nie żyją 2 osoby Prawie 80-letnie małżeństwo zginęło w pożarze barakowozu w Szczutkowie w gminie Choceń. Matkę i ojca chciał ratować przebywający w budynku obok syn. » więcej 2020-09-22, godz. 09:35 Koalicja Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwości? To nie jest niemożliwe Poseł Paweł Szramka, gość wtorkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, nie wykluczył koalicji Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością w przypadku w przypadku rozp ... » więcej
1234567