Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-09-01, 11:36 Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

Spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam

Mszą świętą rozpoczęło się w Toruniu doroczne "Dziękczynienie w Rodzinie". Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Mszą świętą rozpoczęło się w Toruniu doroczne "Dziękczynienie w Rodzinie". Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Mszą świętą rozpoczęło się w Toruniu w sobotnie przedpołudnie doroczne "Dziękczynienie w Rodzinie" - spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam. Podczas eucharystii, której przewodniczy bp toruński Wiesław Śmigiel, poświęcona zostanie tablica upamiętniająca ofiary rzezi wołyńskiej.
W mszy świętej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II uczestniczą m.in. były minister środowiska Jan Szyszko, parlamentarzyści, radni wojewódzcy, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, a także władze miejskie. Spodziewani są także kolejni przedstawiciele administracji rządowej.

"Dziękujemy Panu Bogu za każdego, kto odpowiedział na zaproszenie, by być ewangelicznym siewcą. Oby wszyscy Polacy stali się ewangelicznymi siewcami - tak jak chciał św. Jan Paweł II" - powiedział na początku uroczystej mszy świętej założyciel i dyrektor Radia Maryja oraz TV Trwam o. Tadeusz Rydzyk.

Na terenie przylegającym do świątyni rozstawiono już szereg stoisk m.in. z ekologiczną żywnością. Najmłodsi mogą poznać od kulis pracę straży pożarnej, która wybudowała specjalne miasteczko. Wszyscy pielgrzymi mogą skorzystać także z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z zakresu onkologii, chorób serca czy cukrzycy. Nie zabrakło również atrakcji sportowych, które przygotował Centralny Ośrodek Sportu - wystawiając w Toruniu sprzęt do różnych form rekreacji. Swoje miasteczko przygotowało również Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Do Torunia przyjechały już dziesiątki autobusów z pielgrzymami z całego kraju.

"Naszą grupą z parafii i gminy Brusy przyjeżdżamy tutaj praktycznie co roku. Ja jestem po raz szósty. Jest to dla nas święto, wycieczka, ale jednocześnie jedziemy się modlić w ważnych dla nas intencjach. Zawierzamy Maryi nasze najważniejsze sprawy" - powiedział PAP pielgrzym z gminy Brusy.

Wierni z Biłgoraju dodali, że Radia Maryja słuchają od wielu lat. Jedna z kobiet przyznała, że jest słuchaczką tej stacji od pierwszych dni, gdy radio docierało na jej tereny. "Jechaliśmy tutaj kawał drogi. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwy. Tu czujemy się jak w rodzinie" - powiedziała pani Anna.

Po mszy świętej na terenie przyległym do sanktuarium zaplanowano koncerty Kaszubskiej Orkiestry Dętej z Jastarni, Danuty Mizgalskiej i Andrzeja Kubackiego. O godzinie 15 wszyscy uczestniczy złączą się w modlitwie ku czci Bożego Miłosierdzia. Później na scenie zaprezentują się Damian Holecki, rodzina Kaczmarków, a wszystko zwieńczą patriotyczny spektakl wokalno-taneczny "Zakazane Piosenki", procesja różańcowa, koncert galowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz Apel Jasnogórski. (PAP)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-12-06, godz. 21:30 Cel jest szczytny, gadżety świetne, a lista darczyńców - imponująca. Wszystko dla Kuby! Wojskowy Hercules - a dokładniej wierny model samolotu, remontowanego obecnie w bydgoskich WZL-ach - będzie można w niedzielę (08.12.) wylicytować podczas Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 20:21 Starszy pan zginął w wypadku drogowym w Żalnie. Podróżował sam Dwa samochody zderzyły się w piątek (06.12.) po godzinie 17:00 w okolicy Żalna, w powiecie tucholskim. 84-letni kierowca jednego z samochodów nie przeżył tego ... » więcej 2019-12-06, godz. 19:15 Najpiękniejsza choinka i świąteczny jarmark czekają na bydgoszczan! [galeria, wideo] 18 - metrowa choinka rozbłysła tysiącami światełek. Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyło się uroczyste uruchomienie oświetlenia na wielkim świątecznym świerku. ... » więcej 2019-12-06, godz. 18:12 Pracownicy bydgoskich domów pomocy społecznej wołają o pomoc...dla siebie Dziesięć minut na jednego podopiecznego, za mało podnośników i łóżek elektrycznych, dwie opiekunki na kilkudziesięciu chorych - tak według pracowników bydgosk ... » więcej 2019-12-06, godz. 17:18 Orszak świętego Mikołaja z prezentami dla chorych dzieci od Caritas i policji Ulicami Bydgoszczy przejechał w piatek (06.12.) konwój Świętego Mikołaja. Starszy jegomość z workiem prezentów w towarzystwie Polfinka i serca Caritas podjech ... » więcej 2019-12-06, godz. 15:04 Bydgoski „mechanik” ma trzy nowe pracownie. Nauczyciele i uczniowie zachwyceni Wyremontowane pomieszczenia i nowy sprzęty - w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy uroczyście otwarto dziś trzy pracownie - mechatroniczną i informa ... » więcej 2019-12-06, godz. 13:28 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:39 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:13 Wygraj biżuterię YES na Gwiazdkę. Świąteczny konkurs w Polskim Radiu PiK Pięknie zastawiony stół, w tle lśniąca choinka, pod którą - masa prezentów. My też lubimy ten świąteczny obrazek. Chcesz podarować biżuterię na święta, a może ... » więcej 2019-12-06, godz. 10:19 Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym Tragedia wydarzyła się w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. W wypadku zginął Janusz Dzięcioł. » więcej
1234567