Wtorek, 26 maja 2020 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-30, 10:29 Magda Jasińska/Redakcja

Anna Mackiewicz: Bydgoszcz to ludzie, chcę być dla wszystkich

- Musimy wreszcie otworzyć oczy i zauważyć, że nie tylko samych pracowników z Ukrainy jest w mieście coraz więcej - mówi Anna Mackiewicz/fot. Archiwum
- Musimy wreszcie otworzyć oczy i zauważyć, że nie tylko samych pracowników z Ukrainy jest w mieście coraz więcej - mówi Anna Mackiewicz/fot. Archiwum
- Ktokolwiek zostanie prezydentem Bydgoszczy pakiet inwestycyjny w obecnym rozdaniu unijnym ma już zamknięty - mówiła Anna Mackiewicz w Polskim Radiu PiK. Obecna zastępczyni prezydenta Bydgoszczy, kandydatka na prezydenta miasta z ramienia SLD - Lewica Razem była gościem Rozmowy Dnia.
Anna Mackiewicz uważa, że miasto powinno się zająć polityką senioralną, zaplanowaną z bardzo dużym wyprzedzeniem, nawet 10-15-letnim.

- Wiadomo, że w jednym roku czy kadencji nie udaje się wszystkiego zrobić. Małe kroki są już robione - chodzi o to, by pewne usługi były świadczone na wyższym poziomie i żeby szanowano prawa człowieka - mówi. - Myślę tu zwłaszcza o osobach zamkniętych w domach, w przypadku których bierze się pod uwagę tylko ich potrzeby fizjologiczne - jedzenie czy branie leków, nie myśląc o żadnych innych, chociażby o wyjściu z domu. Myślę o udostępnieniu seniorom pomieszczeń czy dofinansowaniu ich inicjatyw, ale to zaledwie ułamek problemów, których jest o wiele więcej - dodaje.

Kandydatka na prezydenta Bydgoszczy uważa też, że należy zatroszczyć się o cudzoziemców. - Musimy wreszcie otworzyć oczy i zauważyć, że nie tylko samych pracowników z Ukrainy jest w mieście coraz więcej. Myślę również o nich - o ich prawach pracowniczych, także prawach człowieka, a więc dostępie do pomocy prawnej, wsparciu ich rodzin, dzieci w szkołach itd. - mówi. - Moje hasło to "Bydgoszcz to ludzie". Podobnie jak cztery lata temu - zgodnie z ówczesnym moim hasłem "Bydgoszcz dla każdego" - będę stawiać na dostępność pewnych usług dla wszystkich mieszkańców, bez dyskryminacji - tłumaczy.

Jednocześnie Anna Mackiewicz dodaje, że ktokolwiek będzie prezydentem, to - jeśli chodzi o inwestycje - pakiet na prawie pięć lat ma zamknięty. - Będzie musiał kontynuować inwestycje, które już się zaczęły albo lada chwila się zaczną oraz te, które są już na poważnie przygotowane w zakresie koncepcji i projektów. One zajmą praktycznie w całości budżet inwestycyjny - mówi.

Posłuchaj całej Rozmowy Dnia

Wiadomości lokalne

2020-05-26, godz. 11:13 Znowu zmiany w okolicach Kujawskiej. Kolejny etap rozbudowy [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-26, godz. 10:42 Europoseł Karski: Mechanizm „ulica i zagranica” przed wyborami to standard [wywiad] - Przed wyborami zawsze uruchamiany jest mechanizm „ulica i zagranica” - uważa europoseł Karol Karski, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK ... » więcej 2020-05-26, godz. 08:34 Tylko dwa procent uczniów wróciło w poniedziałek do szkół w regionie Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wyglądał powrót dzieci do szkolnych ławek. Od 25 maja, ... » więcej 2020-05-25, godz. 20:49 Śmieci: powstała petycja w sprawie zerwania umowy z firmą Komunalnik - Firma Komunalnik nie radzi sobie z wywozem odpadów w Bydgoszczy, dlatego miasto powinno zerwać z nią umowę - uważa Daniel Kaszubowski. Bydgoszczanin napisał ... » więcej 2020-05-25, godz. 18:50 Bydgoski sędzia Jakub K. bez immunitetu. Jest zgoda na zatrzymanie. Zarzut: gwałt Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła w poniedziałek 25 maja immunitet sędziemu, który miał dopuścić się gwałtu i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie or ... » więcej 2020-05-25, godz. 15:52 Włocławek: trwa wyprowadzanie zdegradowanego Śródmieścia z kryzysu Remonty kamienic, działania pomocowe skierowane do mieszkańców, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, pierwszy park kieszonkowy i mural - to tylko niektóre pr ... » więcej 2020-05-25, godz. 13:55 Córka zmarłej pacjentki zawiadamia prokuraturę. Z COVID-19 walczy też ojciec Najpierw z powodu koronawirusa straciła matkę, teraz o życie walczy jej ojciec. Jest szóste zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości ... » więcej 2020-05-25, godz. 12:55 Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ważne dobre relacje z dzieckiem Około 30 procent wszystkich zaginięć w Kujawsko-Pomorskiem dotyczy najmłodszych. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Choć większ ... » więcej 2020-05-25, godz. 11:45 Powstanie park kulturowy grudziądzkiej cytadeli. Fortyfikacje symbolem miasta Władze miejskie planują powstanie Parku Kulturowego „Cytadela Twierdzy Grudziądz”. Przedsięwzięcie ma wpisywać się w działania ochrony zabytków - poinformował ... » więcej 2020-05-25, godz. 09:26 Dariusz Kurzawa: Zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jego poparcia Zbieranie przez Polskie Stronnictwo Ludowe podpisów dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich nie oznacza jego poparcia, ale staranie o r ... » więcej
1234567