Czwartek, 28 maja 2020 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2018-08-28, 09:01 Redakcja, na bazie informacji KPP w Rypinie

Pijany motorowerzysta chciał przekupić policjantów

23-letni motoroweszysta chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Fot. policja
23-letni motoroweszysta chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Fot. policja
10 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy motoroweru, który próbował przekupić policjantów. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, pijany mężczyzna wręczył policjantom pieniądze, żeby go puścili. Sprawą 23-latka zajmie się teraz sąd.
W sobotę 25 sierpnia w godzinach wieczornych dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze Wąpielsk-Półwiesk leży motorowerzysta. Natychmiast na miejsce wysłał policjantów ruchu drogowego. Gdy Ci dojechali do miejscowości Wąpielsk w rejonie skrzyżowania zauważyli kierowcę motoroweru, który na ich widok wsiadł na motorower i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę, a podczas kontroli okazało się, że to
23-letni mieszkaniec gm. Wąpielsk. Mundurowi w jednej chwili wyczuli od niego woń alkoholu i sprawdzili stan trzeźwości. W organizmie kierowcy stwierdzono ponad 2,5 promila alkoholu.

23-latek zorientował się, że poniesie odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i próbował sam załatwić sprawę. Namawiał policjantów, żeby puścili go, a na pewno się dogadają. Mężczyzna wyjął z kieszeni 50 zł. Mimo poinformowania, że propozycja wręczenia korzyści majątkowej jest przestępstwem, kierowca motoroweru nie odpuszczał i położył pieniądze na rękę jednego z policjantów mówiąc, że "to na obiad". Zatrzymany 23-latek trafił prosto do policyjnej celi.

27 sierpnia policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zadecydował, by mężczyznę objąć policyjnym dozorem. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Rypin

Wiadomości lokalne

2020-05-28, godz. 13:52 Studenci chcą zdawać egzaminy zdalnie. Jakie decyzje na uczelniach w regionie? [wideo] Jest decyzja  UMK w Toruniu w sprawie sesji egzaminacyjnej - będzie można zdawać ją zdalnie, podobnie jak na UKW w Bydgoszczy. UTP planuje „system mieszany”. » więcej 2020-05-28, godz. 12:57 31-letni motocyklista zginął na miejscu. Policja:18-latka nie ustąpiła pierwszeństwa Policjanci z Nakła pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę wieczorem na obwodnicy miasta. Zginął w nim ... » więcej 2020-05-28, godz. 12:30 Jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka zmarł w Toruniu [wideo] Kapitan Edmund Semrau, jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, nie żyje. Miał 94 lata. » więcej 2020-05-28, godz. 12:10 Tramwaj na Kujawskiej: od soboty duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-28, godz. 10:21 Stwierdzili koronawirusa i nadal przyjmowali na oddział? Kontrola sanepidu w szpitalu Sanepid prowadzi już kontrolę w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu -dowiedziało się Polskie Radio PiK. Jej przeprowadzenie - po wykryciu 51 przypadk ... » więcej 2020-05-28, godz. 07:04 Chcą refundacji urządzenia dla osób z usuniętą krtanią. Ministerstwo czeka na opinię Parlamentarzyści z Inowrocławia pytają ministra zdrowia o refundację urządzenia, ułatwiającego życie osobom z usuniętą krtanią. Tacy pacjenci, w czasie epidem ... » więcej 2020-05-27, godz. 21:32 „Jest dla nas życiowym przewodnikiem”. Bydgoszcz upamiętni 100. urodziny Jana Pawła II Bydgoska Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie zgłosił Jarosław Wenderlich z klub ... » więcej 2020-05-27, godz. 20:19 Radni PiS: strategia rozwoju Bydgoszczy bez konkretów. PO: Wypracowali ją mieszkańcy Bydgoska Rada Miasta przyjęła strategię rozwoju miasta do 2030 roku. Radni PiS mieli do dokumentu wiele zastrzeżeń, jednak w ocenie radnych koalicji - choć do ... » więcej 2020-05-27, godz. 19:48 Personel przebadany, wszystkie testy ujemne. Uzdrowisko Ciechocinek zaprasza - Uzdrowisko Ciechocinek jest bezpieczne i gotowe na przyjęcie kuracjuszy - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezes spółki Marcin Zajączkowski. Szefostwo spółki ... » więcej 2020-05-27, godz. 18:54 Przed maturami szkoła domaga się oświadczeń od uczniów, że są zdrowi Abiturienci V LO w Bydgoszczy mają składać specjalne oświadczenia, że nie są zakażeni koronawirusem. Kuratorium Oświaty jest zdziwione, a prawnicy mówią, że o ... » więcej
1234567