Piątek, 24 stycznia 2020 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-27, 12:12 Robert Erdmann/Redakcja

Kukiz'15 i Krzysztof Pietrzak tworzą koalicję. "Spoiwem jest program"

Kto będzie kandydatem na prezydenta Bydgoszczy w tej koalicji? Paweł Skutecki (na zdjęciu) czy Krzysztof Pietrzak?
Kto będzie kandydatem na prezydenta Bydgoszczy w tej koalicji? Paweł Skutecki (na zdjęciu) czy Krzysztof Pietrzak?
Komitety wyborcze: Kukiz'15 oraz Krzysztofa Pietrzaka łączą w Bydgoszczy siły. - Jesteśmy alternatywą zarówno dla PO, jak i PiS - podkreślali dzisiaj poseł Paweł Skutecki i Krzysztof Pietrzak.
Podczas wspólnej konferencji prasowej poseł Paweł Skutecki powiedział, że spoiwem jest program.

Krzysztof Pietrzak dodał: - Idziemy pod wspólnym szyldem. Czas spojrzeć na sprawę realnie, już za dwa miesiące wybory. Uznałem, że sam nie dam rady - tłumaczył. - Mentalnie podejście posła Skuteckiego do spraw Bydgoszczy i osób, które poznałem jest mi bliskie. To są ludzie z dobrymi pomysłami, którzy chcą coś dobrego dla miasta zrobić. Po wielu rozmowach podjęliśmy decyzję, że idziemy wspólnie - dodał.

Kto będzie kandydatem na prezydenta Bydgoszczy w tej koalicji? Krzysztof Pietrzak, przedsiębiorca, którego nazwisko stało się znane za sprawą tartaku na Trasie Uniwersyteckiej powiedział, że zadecydują wyborcy. Obaj politycy zaapelowali też do lidera partii Wolność w Bydgoszczy Marcina Sypniewskiego, aby i on się dołączył.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października.
Jesteśmy alternatywą zarówno dla PO, jak i PiS - podkreślali poseł Paweł Skutecki i Krzysztof Pietrzak (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-24, godz. 12:43 W grupie siła! Za unijne pieniądze garnki lepią, gotują, aktywizują Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa i Lokalna Grupa Działania Inowrocław otrzymały unijne wsparcie na aktywizację mieszkańców swoich gmin. » więcej 2020-01-24, godz. 11:43 Niepełnosprawni z „Tęczy" przyłożyli rękę do ratowania zwierząt z Australii Worki dla osieroconych i poparzonych kangurów i koali, otulacze dla nietoperzy, zrobione na szydełku gniazda dla ptaków - dar od rękodzielników z Warsztatów T ... » więcej 2020-01-24, godz. 10:07 Tomasz Latos: - Nie będzie spokoju ani przed wyborami prezydenckimi, ani po nich Poseł Tomasz Latos, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, ocenia, że w sprawie reformy sądownictwa należy się obawiać, iż sytuacja w najbliższym ... » więcej 2020-01-24, godz. 09:12 Generał Elżbieta Zawacka w zupełnie innym świetle - dzięki pieniądzom z licytacji Ponad 55 tys. zł zabrano podczas Balu 100-lecia w Toruniu podczas licytacji na rzecz Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej - przekazał prezydent Michał Zaleski. Po ... » więcej 2020-01-24, godz. 08:15 Kolejny problem bydgoskiego Łęgnowa: woda zalewa piwnice i grunty Problem dotyczy terenów pozachemowskich. - Ludzie chodzą jak po gąbce - alarmuje Sebastian Grysiak, przewodniczący Rady Osiedla Łęgnowo-Wieś. - Taka sytuacja ... » więcej 2020-01-24, godz. 07:35 Jaśniej znaczy bezpieczniej. Słuchacze pytają o oświetlenie bydgoskich ulic Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest oświetlenie uliczne. Szczególnie o tej porze roku. I na problemy związan ... » więcej 2020-01-24, godz. 06:13 Ratownicy medyczni kontra włocławski szpital. Chodzi o 2 zł za godzinę Ratownicy medyczni z Włocławka walczą o wyższe zarobki. Części z nich 31 stycznia kończą się umowy z miejscowym szpitalem. Od 1 lutego chcieliby zarabiać 26 z ... » więcej 2020-01-23, godz. 21:14 Dary trafią niebawem do Polaków na Białorusi Jedzenie, polskie książki i filmy zostaną zawiezione z Bydgoszczy na Białoruś. Spod biura Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy wyjedzie samochód z transportem ... » więcej 2020-01-23, godz. 20:15 Robert Biedroń: Miastom takim jak Włocławek potrzebne jest wsparcie rządu Kandydat Lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami Włocławka. Mówił między innymi o tym, że miastom średniej wielkości, które dużo str ... » więcej 2020-01-23, godz. 19:02 Protest przeciwko nowelizacji ustaw sądowych. Pod pomnikiem Kopernika w Toruniu Flagi narodowe, Unii Europejskiej oraz transparenty z napisami „Ręce precz od sędziów” - przynieśli uczestnicy manifestacji „Kneblowanie sądów - rozwód z Euro ... » więcej
1234567