Czwartek, 23 stycznia 2020 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-27, 17:49 Damian Klich

"Wakacyjny PiKnik" zaprosił Słuchaczy na wycieczkę po gminie Więbork

Ekipa "Wakacyjnego PiKniku" odwiedziła m.in. pałac w Sypniewie. Fot. Jan Duks
Ekipa "Wakacyjnego PiKniku" odwiedziła m.in. pałac w Sypniewie. Fot. Jan Duks
W ostatni poniedziałek sierpnia ekipa radiowa "Wakacyjnego PiKniku" odwiedziła Więcbork. Do południa rozmawialiśmy o walorach turystycznych miasta i gminy.
Zajrzeliśmy do zabytkowej siedziby Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, opowiadaliśmy o malowniczym Jeziorze Więcborskim, stanowiącym część miasta. Na stadionie w Więcborku rozmawialiśmy o lokalnym klubie sportowym "Grom", który oprócz piłkarzy ma pod swoimi skrzydłami m.in. sekcje sztangistów. Wjechaliśmy na Górę Świętej Katarzyny i odkryliśmy tajemnicę Loży Masońskiej w pałacu w Sypniewie.

Po godz. 13.00 odwiedziliśmy Runowo Krajeńskie, by zobaczyć ruiny XIX-wiecznego pałacu, a także kościół pw. świętej Trójcy z początków XVII wieku. Wstąpiliśmy do skansenu pszczelarskiego, by przekonać się, że człowiek nie może żyć bez pszczół. Odpowiedzieliśmy na pytanie - dlaczego warto pokochać tereny Więcborka, które darzył wielką sympatią również prezydent Ignacy Mościcki. Udowodnimy, że mieszkańcy Karolewa umieją dbać o swoją historię, organizując bieg, wystawę, a nawet kręcąc film, który będzie miał swoją premierę we wrześniu.

Relacji z Więcborka przekazywali naszym Słuchaczom: Damian Klich i Jan Duks.
"Wakacyjny PiKnik" odwiedził gminę Więcbork (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 20:54 Więził, bił, zgwałcił. Oskarżono go o usiłowanie zabójstwa. Nie przyznaje się do winy O usiłowanie zabójstwa partnerki oskarżyła Adriana K. Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Jak ustalili śledczy w nocy z 7 na 8 czerwca w Chełmży mężczyzna pokłóci ... » więcej 2020-01-22, godz. 19:32 Wilk w owczej skórze? Nieoficjalnie: podpalacz był druhem OSP Podpalacz z Mąkowarska w rękach policji. Koronowscy funkcjonariusze aresztowali 21-latka, który podpalał stodoły i pustostany. » więcej 2020-01-22, godz. 17:32 Kolejne miejsce w Bydgoszczy przypominające o powrocie miasta do Macierzy Tablicę poświęconą pamięci generała Józefa Dowbor-Muśnickiego odsłonięto w środę w Bydgoszczy na gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. » więcej 2020-01-22, godz. 16:29 Grudziądz: najpierw wzniosła uroczystość, później twarda rzeczywistość Grudziądzcy radni i zaproszeni goście uczcili dzisiaj powrót Grudziądza do Macierzy. W ratuszu zakończyła się uroczysta nadzwyczajna sesja rady miasta. » więcej 2020-01-22, godz. 15:39 Nowe mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych wybudowali w Toruniu 48 mieszkań czeka na seniorów i osoby niepełnosprawne w Toruniu. Nowe lokale przy ulicy ul. Watzenrodego wybudowało Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społeczn ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:45 Matematyka bez tajemnic, zwiedzanie uczelni. UTP otwiera drzwi [zdjęcia, wideo] Topnienie gwoździ, prymitywne zboża czy wiatrak holograficzny - o tym m.in. młodzi ludzie dowiedzieli się w środę na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczy ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:04 Ukradł dwie monety warte 9 tys. złotych. Pościg za złodziejem w Bydgoszczy 27-letni mężczyzna został zatrzymany w Bydgoszczy za kradzież dwóch monet wartych 9 tysięcy złotych. Złodzieja dopadł policjant po służbie. » więcej 2020-01-22, godz. 13:09 Meble, łóżka, telewizory! Wyprzedaż w dawnym hotelu Brda [zdjęcia] Nieistniejący już Hotel Brda wyprzedaje swoje wyposażenie, czyli szafy, fotele, łóżka, telewizory i inne przedmioty z 200 pokojów. » więcej 2020-01-22, godz. 12:11 Podali trzylatkowi tabletki nasenne, dziecko zmarło. Zarzuty dla matki i Daniela B. Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ kończy śledztwo przeciwko Katarzynie F. i Danielowi B. o umyślne spowodowanie śmierci 3-letniego synka kobiety Jakuba M. ... » więcej 2020-01-22, godz. 11:40 Posłanka Iwona Michałek: Przede mną nowe projekty i nowe wyzwania - Będę się zajmowała departamentem pomocy i integracji społecznej oraz departamentem pomocy społecznej - zapowiada Iwona Michałek. Posłanka Porozumienia Jaros ... » więcej
1234567