Czwartek, 28 maja 2020 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2018-08-07, 17:52 Tatiana Adonis

Wojewoda unieważnił przetarg na egzekucję tartaku położonego na terenie budowy TU w Bydgoszczy

Obie firmy, które złożyły swoją ofertę, związane są z właścicielem tartaku, Krzysztofem Pietrzakiem. Fot. Archiwum
Obie firmy, które złożyły swoją ofertę, związane są z właścicielem tartaku, Krzysztofem Pietrzakiem. Fot. Archiwum
Obie firmy, które złożyły swoją ofertę, związane są z właścicielem tartaku, Krzysztofem Pietrzakiem. - Informację o unieważnieniu przetargu zamieściliśmy w Biuletynie Informacji Publicznej - przyznaje rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, Adrian Mól.
- Pomiędzy podmiotami zainteresowanymi wykonaniem tej egzekucji istnieją powiązania o charakterze gospodarczym oraz osobowym i to jest główna przesłanka, która nie pozwala na to, aby te firmy przeprowadziły egzekucję, dlatego unieważniono postępowanie. Podmioty, które były zainteresowane wykonaniem egzekucji mogą się odwołać - mówi Adrian Mól.

Właściciel tartaku nie chce opuścić działek leżących na terenie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Krzysztof Pietrzak od wielu miesięcy blokuje inwestycję, nie zgadza się on z wyceną terenu.

Wszystko wskazuje na to, że wojewoda ogłosi kolejny przetarg. Dwa poprzednie też nie przyniosły rezultatu, bo na wykonanie egzekucji tartaku nie było chętnych. Ostatecznie tego zadania pod koniec maja podjęła się firma z Gdyni, ale tuż przed egzekucją w firmie wybuchł pożar. Ogień zniszczył potrzebne do pracy maszyny. To powoduje, że dokończenie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej coraz bardziej się przedłuża.
Mówi rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, Adrian Mó
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-28, godz. 13:52 Studenci chcą zdawać egzaminy zdalnie. Jakie decyzje na uczelniach w regionie? [wideo] Jest decyzja  UMK w Toruniu w sprawie sesji egzaminacyjnej - będzie można zdawać ją zdalnie, podobnie jak na UKW w Bydgoszczy. UTP planuje „system mieszany”. » więcej 2020-05-28, godz. 12:57 31-letni motocyklista zginął na miejscu. Policja:18-latka nie ustąpiła pierwszeństwa Policjanci z Nakła pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę wieczorem na obwodnicy miasta. Zginął w nim ... » więcej 2020-05-28, godz. 12:30 Jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka zmarł w Toruniu [wideo] Kapitan Edmund Semrau, jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, nie żyje. Miał 94 lata. » więcej 2020-05-28, godz. 12:10 Tramwaj na Kujawskiej: od soboty duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-28, godz. 10:21 Stwierdzili koronawirusa i nadal przyjmowali na oddział? Kontrola sanepidu w szpitalu Sanepid prowadzi już kontrolę w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu -dowiedziało się Polskie Radio PiK. Jej przeprowadzenie - po wykryciu 51 przypadk ... » więcej 2020-05-28, godz. 07:04 Chcą refundacji urządzenia dla osób z usuniętą krtanią. Ministerstwo czeka na opinię Parlamentarzyści z Inowrocławia pytają ministra zdrowia o refundację urządzenia, ułatwiającego życie osobom z usuniętą krtanią. Tacy pacjenci, w czasie epidem ... » więcej 2020-05-27, godz. 21:32 „Jest dla nas życiowym przewodnikiem”. Bydgoszcz upamiętni 100. urodziny Jana Pawła II Bydgoska Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie zgłosił Jarosław Wenderlich z klub ... » więcej 2020-05-27, godz. 20:19 Radni PiS: strategia rozwoju Bydgoszczy bez konkretów. PO: Wypracowali ją mieszkańcy Bydgoska Rada Miasta przyjęła strategię rozwoju miasta do 2030 roku. Radni PiS mieli do dokumentu wiele zastrzeżeń, jednak w ocenie radnych koalicji - choć do ... » więcej 2020-05-27, godz. 19:48 Personel przebadany, wszystkie testy ujemne. Uzdrowisko Ciechocinek zaprasza - Uzdrowisko Ciechocinek jest bezpieczne i gotowe na przyjęcie kuracjuszy - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezes spółki Marcin Zajączkowski. Szefostwo spółki ... » więcej 2020-05-27, godz. 18:54 Przed maturami szkoła domaga się oświadczeń od uczniów, że są zdrowi Abiturienci V LO w Bydgoszczy mają składać specjalne oświadczenia, że nie są zakażeni koronawirusem. Kuratorium Oświaty jest zdziwione, a prawnicy mówią, że o ... » więcej
1234567