Czwartek, 21 lutego 2019 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-07, 16:04 Tatiana Adonis

Kontrole na koloniach i obozach - nie jest źle!

Dzieci z Brzozy na półkoloniach w stadninie w Kobylarni. Fot. Tatiana Adonis
Dzieci z Brzozy na półkoloniach w stadninie w Kobylarni. Fot. Tatiana Adonis
Stare materace na łóżkach, brak środka do mycia rąk w kuchni, niewłaściwie oznakowane kąpielisko - to niektóre nieprawidłowości stwierdzone przez sanepid na koloniach i obozach w Kujawsko-Pomorskiem.
Wakacje na półmetku, ale uczniowie nie myślą jeszcze o szkole. Na przykład przebywające na półkoloniach dzieci z podbydgoskiej Brzozy każdy dzień mają wypełniony atrakcjami.

O to, by wypoczynek przebiegał bezpiecznie dba m.in. sanepid. Inspektorzy w naszym regionie do końca lipca przeprowadzili ponad 400 kontroli obozów i kolonii. Zaglądali do pokojów, łazienek czy kuchni.

-Stwierdzonych nieprawidłowości było niewiele, ale jeżeli chodzi o pomieszczenia kuchenne to w czterech przypadkach nałożono mandat z powodu niezachowania bieżącej czystości - mówi Agnieszka Noculak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Swoje kontrole prowadzi też Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty. Obecnie w jego bazie zarejestrowanych jest prawie 1200 turnusów, na których wypoczywa 45 tys. dzieci i młodzieży. W tym przypadku stwierdzone uchybienia nie były na tyle poważne, by kuratorium zdecydowało o zamknięciu kolonii, jednak w dwóch przypadkach wypoczynek odbywał się nielegalnie.

Jeżeli organizator nielegalnych kolonii dalej będzie prowadził wypoczynek, możliwe, że policja skieruje sprawę do sądu.
Kontrole na koloniach i obozach - nie jest źle! (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-02-21, godz. 12:30 Najlepsi strażacy w Polsce rywalizują w Grudziądzu i Toruniu Rozwijanie węża pożarniczego, pokonywanie równoważni i wiele innych widowiskowych konkurencji... Dziś w Grudziądzu, a jutro w Toruniu odbywają się XVII Halowe ... » więcej 2019-02-21, godz. 11:55 Poszli z łomem na automat do wymiany kryptowaluty Do 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Inowrocławia, którzy usiłowali włamać się do automatu służącego do wymiany kryptowaluty. » więcej 2019-02-21, godz. 11:05 Ostatnie dni demokracji na UMK? List otwarty Kolegium Dziekańskiego Wydziału Lekarskiego Na stronie Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK pojawił się list otwarty Kolegium Dziekańskiego Wydziału Lekarskiego. Pismo jest obszernym wykazem wątpl ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:28 Kosma Złotowski: Mam nadzieję, że uda nam się przekonać wyborców Europoseł Kosma Złotowski spodziewa się wzrostu poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. » więcej 2019-02-21, godz. 09:39 Ruszyły zapisy na bezpłatne wycieczki po regionie Mieszkańcy regionu w marcu będą mogli na nowo odkryć Kujawy i Pomorze. To w ramach akcji pod hasłem 'Poznaj swój region z przewodnikiem' - zorganizowanej w ra ... » więcej 2019-02-21, godz. 07:55 Grypa wciąż groźna, czasem śmiertelnie 5 osób zmarło na grypę w ciągu ostatnich dwóch tygodni w województwie kujawsko-pomorskim. » więcej 2019-02-21, godz. 07:15 W marcu znów wsiądziemy na Bydgoskie Rowery Aglomeracyjne Miłośnicy dwóch kółek za kilka dni znów będą mogli korzystać z rowerów miejskich. 1 marca nowy sezon zainauguruje Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Do dyspozycji ... » więcej 2019-02-20, godz. 22:32 Radni komisji edukacji o wynagrodzeniach w bydgoskich szkołach Nie będzie dodatków do wynagrodzeń dla nauczycieli bydgoskich szkół. Będą za to podwyżki dla tzw. niepedagogicznych pracowników oświaty. Projekt uchwały w tej ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:25 Prezydent Włocławka do radnych województwa: Potrzebny lobbing Prezydent Włocławka i starosta włocławski spotkali się z radnymi województwa, reprezentującymi włocławską część regionu. » więcej 2019-02-20, godz. 19:43 Wiosna coraz bliżej? Są już żurawie! Nie bociany, a żurawie są oznaką nadchodzącej wiosny. Te duże, dostojne ptaki pojawiły się już w Borach Tucholskich. » więcej
1234567