Czwartek, 18 października 2018 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-07, 16:04 Tatiana Adonis

Kontrole na koloniach i obozach - nie jest źle!

Dzieci z Brzozy na półkoloniach w stadninie w Kobylarni. Fot. Tatiana Adonis
Dzieci z Brzozy na półkoloniach w stadninie w Kobylarni. Fot. Tatiana Adonis
Stare materace na łóżkach, brak środka do mycia rąk w kuchni, niewłaściwie oznakowane kąpielisko - to niektóre nieprawidłowości stwierdzone przez sanepid na koloniach i obozach w Kujawsko-Pomorskiem.
Wakacje na półmetku, ale uczniowie nie myślą jeszcze o szkole. Na przykład przebywające na półkoloniach dzieci z podbydgoskiej Brzozy każdy dzień mają wypełniony atrakcjami.

O to, by wypoczynek przebiegał bezpiecznie dba m.in. sanepid. Inspektorzy w naszym regionie do końca lipca przeprowadzili ponad 400 kontroli obozów i kolonii. Zaglądali do pokojów, łazienek czy kuchni.

-Stwierdzonych nieprawidłowości było niewiele, ale jeżeli chodzi o pomieszczenia kuchenne to w czterech przypadkach nałożono mandat z powodu niezachowania bieżącej czystości - mówi Agnieszka Noculak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Swoje kontrole prowadzi też Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty. Obecnie w jego bazie zarejestrowanych jest prawie 1200 turnusów, na których wypoczywa 45 tys. dzieci i młodzieży. W tym przypadku stwierdzone uchybienia nie były na tyle poważne, by kuratorium zdecydowało o zamknięciu kolonii, jednak w dwóch przypadkach wypoczynek odbywał się nielegalnie.

Jeżeli organizator nielegalnych kolonii dalej będzie prowadził wypoczynek, możliwe, że policja skieruje sprawę do sądu.
Kontrole na koloniach i obozach - nie jest źle! (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-10-18, godz. 01:00 Dziś na WSG debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy Dziś odbędzie się piąta z kolei debata wyborcza. Tym razem z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. » więcej 2018-10-17, godz. 22:17 Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowuje kampanię wyborczą w Toruniu Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowała kampanię wyborczą w Toruniu. Na konferencji wystąpili marszałek Piotr Całbecki, kandydat do Sejmiku W ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:21 Kandydaci Kukiz'15 do Rady Miasta krytykują obecne władze Torunia Zarówno władze miasta jak i województwa podeszły po macoszemu do tematu wybudowania w Toruniu portu kontenerowego lub multimodalnego - mówili podczas konferen ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:10 Michał Zaleski przedstawił kolejne plany dla Torunia Zagospodarowanie terenów zielonych, nowa szkoła i żłobek na lewobrzeżu Wisły - to część programu, który na osiedlu Na Skarpie zapowiedział dziś kandydat na pr ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:06 Posłowie Latos i Król o kolejce Stary Fordon - Osowa Góra Budowę szybkiej kolejki miejskiej, która łączyłaby Fordon z Osową Górą zapowiada kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Ws ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:00 W szkołach i przedszkolach bili rekord w ratowaniu Ponad 50 placówek - głównie szkoły podstawowe, ale także przedszkola z naszego regionu, wzięły udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:45 Burzliwa sesja bydgoskiej Rady Miasta w sprawie Nitro-Chemu Stanisław Drzewiecki, prezes bydgoskich Wodociągów, zarzuca spółce zbrojeniowej Nitro-Chem, że ta truje bydgoszczan. » więcej 2018-10-17, godz. 15:30 Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Marcin Sypniewski o sporcie Utworzenie w Bydgoszczy największej w regionie szkoły mistrzostwa sportowego, remont i rozbudowę stadionu Chemika, a także więcej pieniędzy na rozwój klubów s ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:30 Krótsze kolejki. Dodatkowe środki na m. in. tomografię komputerową i rezonans magnetyczny Dodatkowe środki finansowe skróciły kolejki na endoprotezoplastykę, operacje zaćmy oraz tomografię komputerową i rezonans magnetyczny. » więcej 2018-10-17, godz. 15:07 Akcja profilaktyczna "Październik-miesiąc wolny od uzależnień" w Toruniu Toruńska młodzież przestrzega rówieśników przed uzależnieniami. Na Rynku Nowomiejskim zorganizowała profilaktyczną akcję związaną z kampanią 'Październik-mies ... » więcej
1234567