Piątek, 23 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Apolinarego, Filipa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-07, 16:04 Tatiana Adonis

Kontrole na koloniach i obozach - nie jest źle!

Dzieci z Brzozy na półkoloniach w stadninie w Kobylarni. Fot. Tatiana Adonis
Dzieci z Brzozy na półkoloniach w stadninie w Kobylarni. Fot. Tatiana Adonis
Stare materace na łóżkach, brak środka do mycia rąk w kuchni, niewłaściwie oznakowane kąpielisko - to niektóre nieprawidłowości stwierdzone przez sanepid na koloniach i obozach w Kujawsko-Pomorskiem.
Wakacje na półmetku, ale uczniowie nie myślą jeszcze o szkole. Na przykład przebywające na półkoloniach dzieci z podbydgoskiej Brzozy każdy dzień mają wypełniony atrakcjami.

O to, by wypoczynek przebiegał bezpiecznie dba m.in. sanepid. Inspektorzy w naszym regionie do końca lipca przeprowadzili ponad 400 kontroli obozów i kolonii. Zaglądali do pokojów, łazienek czy kuchni.

-Stwierdzonych nieprawidłowości było niewiele, ale jeżeli chodzi o pomieszczenia kuchenne to w czterech przypadkach nałożono mandat z powodu niezachowania bieżącej czystości - mówi Agnieszka Noculak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Swoje kontrole prowadzi też Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty. Obecnie w jego bazie zarejestrowanych jest prawie 1200 turnusów, na których wypoczywa 45 tys. dzieci i młodzieży. W tym przypadku stwierdzone uchybienia nie były na tyle poważne, by kuratorium zdecydowało o zamknięciu kolonii, jednak w dwóch przypadkach wypoczynek odbywał się nielegalnie.

Jeżeli organizator nielegalnych kolonii dalej będzie prowadził wypoczynek, możliwe, że policja skieruje sprawę do sądu.
Kontrole na koloniach i obozach - nie jest źle! (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-08-22, godz. 20:39 Kto do Parlamentu z okręgu toruńsko-włocławskiego? Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Toruniu kandydatów do Sejmu i Senatu z okręgu toruńsko-włocławskiego. » więcej 2019-08-22, godz. 19:31 Czy były puste faktury i kto o nich wiedział? CBA bada sprawę w inowrocławskim Ratuszu CBA prowadzi przeszukania w trzydziestu miejscach związanych w inowrocławskim ratuszem. Sprawa dotyczy śledztwa związanego z tzw. aferą fakturową. » więcej 2019-08-22, godz. 18:32 Przedwyborcze pytania o Zachem. Pyta Partia Zieloni i mieszkańcy Łęgnowa Jak kandydaci z naszego regionu do Parlamentu chcą uporać się z problemami skażenia środowiska: na terenach pozachemowskich w Bydgoszczy, a także w Tarkowie D ... » więcej 2019-08-22, godz. 17:12 Nowy początek dla drogi S5 w Kujawsko-Pomorskiem. Kiedy rozpoczną się prace? Ponownie wybrani zostaną wykonawcy 3 odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim po tym, jak z winy nierzetelnego wykonawcy trzeba było od ... » więcej 2019-08-22, godz. 15:32 Koalicja PO-KO: kwestie socjalne najważniejsze, ale samorządność również Koalicja PO-KO przedstawia swoich kandydatów z okręgu Bydgoszcz-Inowrocław w nadchodzących wyborach parlamentarnych. » więcej 2019-08-22, godz. 13:40 Te mury same nie runą! Ktoś im „pomaga” i kradnie cegły świeckiego zabytku! Zamek krzyżacki w Świeciu jest rozbierany przez złodziei. Przestępcy kradną cegły z murów XIV - wiecznej twierdzy. Burmistrz miasta wyznaczył nagrodę za infor ... » więcej 2019-08-22, godz. 11:30 Bydgoski program in vitro: trzy kobiety spodziewają się dziecka Do miejskiego programu, który działa od kwietnia, zostało zakwalifikowanych prawie 60 par - informuje bydgoski ratusz. » więcej 2019-08-22, godz. 10:45 Zwolnienie ze służby po rzekomej libacji na komisariacie w Toruniu Już dziesięciu funkcjonariuszy dotyczy postępowanie dyscyplinarne związane z incydentem w komisariacie Toruń-Śródmieście. Ze służby zwolniono już pierwszego p ... » więcej 2019-08-22, godz. 09:30 Fordon wprawdzie nadal Stary, ale już wygląda jak nowy! Na ulicę Bydgoską w Starym Fordonie powróciły samochody i autobusy. To oznacza, że pierwszy etap rewitalizacji tej części Bydgoszczy został zakończony. Prace ... » więcej 2019-08-22, godz. 08:15 Głębiej, szerzej, dalej! Noteć pogłębiona, oczyszczona z roślinności, znów na fali! Trwa awaryjne udrożnienie szlaku żeglugowego rzeki Noteci. Prace polegają przede wszystkim na wykopaniu koryta o szerokości 10 m i głębokości 0,5 m od istniej ... » więcej
1234567