Sobota, 15 grudnia 2018 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-07, 16:04 Tatiana Adonis

Kontrole na koloniach i obozach - nie jest źle!

Dzieci z Brzozy na półkoloniach w stadninie w Kobylarni. Fot. Tatiana Adonis
Dzieci z Brzozy na półkoloniach w stadninie w Kobylarni. Fot. Tatiana Adonis
Stare materace na łóżkach, brak środka do mycia rąk w kuchni, niewłaściwie oznakowane kąpielisko - to niektóre nieprawidłowości stwierdzone przez sanepid na koloniach i obozach w Kujawsko-Pomorskiem.
Wakacje na półmetku, ale uczniowie nie myślą jeszcze o szkole. Na przykład przebywające na półkoloniach dzieci z podbydgoskiej Brzozy każdy dzień mają wypełniony atrakcjami.

O to, by wypoczynek przebiegał bezpiecznie dba m.in. sanepid. Inspektorzy w naszym regionie do końca lipca przeprowadzili ponad 400 kontroli obozów i kolonii. Zaglądali do pokojów, łazienek czy kuchni.

-Stwierdzonych nieprawidłowości było niewiele, ale jeżeli chodzi o pomieszczenia kuchenne to w czterech przypadkach nałożono mandat z powodu niezachowania bieżącej czystości - mówi Agnieszka Noculak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Swoje kontrole prowadzi też Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty. Obecnie w jego bazie zarejestrowanych jest prawie 1200 turnusów, na których wypoczywa 45 tys. dzieci i młodzieży. W tym przypadku stwierdzone uchybienia nie były na tyle poważne, by kuratorium zdecydowało o zamknięciu kolonii, jednak w dwóch przypadkach wypoczynek odbywał się nielegalnie.

Jeżeli organizator nielegalnych kolonii dalej będzie prowadził wypoczynek, możliwe, że policja skieruje sprawę do sądu.
Kontrole na koloniach i obozach - nie jest źle! (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-12-15, godz. 08:05 Piosenki, kolędy i pastorałki zabrzmiały w zabytkowej Hali Pomp II Świąteczny Koncert Charytatywny zorganizowano w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na terapię niepełnosprawnych dzieci ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:26 W Bydgoszczy ruszył bożonarodzeniowy jarmark Rozpoczął się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Stragany ze wszystkim, co kojarzy się z Bożym Narodzeniem, stanęły na Moście Sulimy-Kamińskiego. » więcej 2018-12-14, godz. 20:31 Świąteczne prezenty trafiły do dzieci z toruńskiego hospicjum Nadzieja Świąteczne podarunki trafiły do Hospicjum dla dzieci 'Nadzieja' w Toruniu. W auli Centrum Kształcenia Ustawicznego można było podziwiać występy artystyczne dz ... » więcej 2018-12-14, godz. 19:00 Onkologia i kardiologia - wspólnie dla dobra pacjenta. Konferencja w Bydgoszczy Najlepsi onkolodzy i kardiolodzy z całej Polski przyjechali do Bydgoszczy. W Centrum Onkologii trwa naukowa konferencja pod tytułem 'Kardiologia a leczenie on ... » więcej 2018-12-14, godz. 17:43 SOR w Bizielu zmodernizowany. Czas na remont kolejnych oddziałów Oddział ratunkowy w bydgoskim szpitalu Biziela już po remoncie. SOR zyskał też nowy sprzęt. Placówka realizuje też kolejne inwestycje. » więcej 2018-12-14, godz. 16:39 Omal nie zatruła się czadem. Teraz jej bezpieczeństwa będzie strzec czujka Grudziądzcy strażacy podarowali czujkę czadu młodej kobiecie, która kilka dni temu podtruła się tlenkiem węgla. » więcej 2018-12-14, godz. 15:45 Woli wynajmować lokal od miasta niż być radnym? Podmiana radnego My Toruń Maciej Karczewski nie jest już toruńskim radnym. Jedynego przedstawiciela opozycyjnego do władz miasta komitetu My Toruń zastąpi w radzie Józef Wierniewski, b ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:27 Będzie rozbudowa i termomodernizacja szkół w gminie Śliwice Gmina Śliwice otrzymała z rezerwy wojewody zwiększenie dotacji w wysokości 500 tys. złotych na realizację inwestycji oświatowych. Dziś wojewoda Mikołaj Bogdan ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:22 Opłaca się być prymusem! Stypendyści premiera spotkali się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Uczniowie z najwyższą średnią w szkole spotkali się dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. To stypendyści premiera. » więcej 2018-12-14, godz. 12:12 Dzieciom w szpitalu będzie raźniej na święta! Pomogą przedsiębiorcy Przedsiębiorcy z Bydgoszczy uatrakcyjnią świetlicę w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała zbiórkę zabawek, ksi ... » więcej
1234567