Wtorek, 11 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-07-23, 18:53 Andrzej Krystek

Co z dworcem autobusowym w Inowrocławiu?

Brak dworca autobusowego, to nie tylko problem dla mieszkańców Inowrocławia, ale też dla kuracjuszy. Fot. zrzut ekranu/google.maps
Brak dworca autobusowego, to nie tylko problem dla mieszkańców Inowrocławia, ale też dla kuracjuszy. Fot. zrzut ekranu/google.maps
Inowrocław - piąte co do wielkości miasto na Kujawach i Pomorzu, stolica Kujaw Zachodnich i kurort - od dłuższego czasu nie posiada dworca autobusowego z prawdziwego znaczenia. Ten właśnie problem zasygnalizował jeden ze Słuchaczy Polskiego Radia PiK.
- Inowrocław ma prawie 80 000 mieszkańców. Od 3 lat obserwuję totalną degradację dworca autobusowego, którego już chyba nie ma. Dojazd czy wyjazd z Inowrocławia jest tragiczny. W środku miasta trzeba "przeskakiwać" z ulicy na ulicę. Żeby tak duże miasto nie miało dworca autobusowego, to jest żenujące - skarży się nasz Słuchacz. Wyjaśnieniem sprawy zajął się Andrzej Krystek.

W tym miejscu jest quasi dworzec, który pełni funkcję przystanku autobusowego i w tym zakresie się nic nie zmieni, ponieważ sprzedawane tereny nie należą do Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego, tylko do Kujawsko-pomorskiego Funduszu Pożyczkowego (...) Spółka, która musi działać na podstawie rachunku ekonomicznego, zorganizowała punkt przystankowy na bazie pozostałych swoich nieruchomości. Przez Urząd Miasta sprzedawany jest obszar, który nie należy dzisiaj do spółki - mówi Magdalena Mike-Gęsicka z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w rozmowie z Andrzejem Krystkiem.

Brak dworca autobusowego, to jednak nie tylko problem dla mieszkańców Inowrocławia, ale też dla kuracjuszy, którzy przyjeżdżają do uzdrowiska.

- Miasto Inowrocław zdaje sobie sprawę z problemu jakim jest brak dworca. Dworzec autobusowy jest położony na terenie nienależącym do miasta, nie mamy bezpośredniego wpływu na to, co tam się dzieje. Na razie dawny dworzec autobusowy nie został całkowicie zlikwidowany, ale nie jest udostępniony (...) Nie jest to komfortowa sytuacja dla nas, ale staramy się sobie jakoś z nią radzić i kierować też turystów do miejsca, gdzie mogą skorzystać i dojechać z przystanku do uzdrowiska - mówi Adriana Herrmann, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Inowrocławiu.
Jakie są losy dworca autobusowego w Inowrocławiu? (Popołudnie z nami)
Inowrocław
Interwencja

Wiadomości lokalne

2020-08-11, godz. 15:14 Skradziona szarfa Polonii wróciła na wystawę! Skradziona w lipcu szarfa za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku powróciła na wystawę „90 lat Bydgoskiego Sportu Żużlowego”. » więcej 2020-08-11, godz. 14:15 Deszcz pada, a właściciele dachów muszą płacić i to słono! Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych muszą zapłacić proboszczowie bydgoskich parafii w ramach tak zwanego podatku od wód opadowych. » więcej 2020-08-11, godz. 13:08 Szyją maseczki, ale zorganizowały też warsztaty dla dzieciaków. Powstają piękne pluszaki Wcześniej szyły maseczki teraz szyją z dziećmi pluszaki. Grupa społeczna Kociewianki Szyją Maseczki zorganizowała dzisiaj w Laskowicach koło Świecia warsztaty ... » więcej 2020-08-11, godz. 12:14 Wyniki matur w Internecie. Zaświadczenia do odbioru w szkole Absolwenci szkół ponadpodstawowych poznali dziś wyniki matur. Mogli je sprawdzić przez Internet. Wystarczyło wejść na stronę odpowiedniej Okręgowej Komisji Eg ... » więcej 2020-08-11, godz. 08:03 ProNatura: animacja dla dzieci, dla dorosłych film o przetwarzaniu śmieci [wideo] Jak pracuje bydgoska ekoelektrociepłownia? Można to sprawdzić nie wychodząc z domu. Bydgoska firm ProNatura przygotowała nowe filmy - pierwszy pokazuje, jak p ... » więcej 2020-08-10, godz. 18:36 Dobra nowina dla rowerzystów: w mieście będzie więcej ścieżek Bydgoszcz nie zamierza rezygnować z drogowych inwestycji na potrzeby miłośników dwóch kółek. Ratusz podał lokalizacje nowych tras dla cyklistów. » więcej 2020-08-10, godz. 17:40 Kopał, wyzywał, groził - ratownicy medyczni na celowniku agresora Policjanci z Nakła zatrzymali 50-latka podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. » więcej 2020-08-10, godz. 16:30 Co z Białorusią? Mówi Paweł Juszkiewicz z Torunia - obywatel tego kraju - Sytuacja na Białorusi jest dramatyczna - tak ostatnie wydarzenia skomentował dla Polskiego Radia PiK Paweł Juszkiewicz, od kilkunastu lat mieszkający w Toru ... » więcej 2020-08-10, godz. 13:26 Podróżuj komunikacją miejską! W Toruniu zachęcają do tego Katarzyna Żak i Adrian Miedziński Aktorka, muzyk, koszykarz i żużlowiec - znani torunianie zachęcają mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. » więcej 2020-08-10, godz. 12:20 Policjanci z Bydgoszczy zlikwidowali w Warszawie nielegalną wytwórnię leków [wideo] Funkcjonariusze bydgoskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Warszawie 28-latka podejrzewanego o produkcję i sprzedaż w sieci fałszywy ... » więcej
1234567