Środa, 20 listopada 2019 r.   Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-07-23, 18:53 Andrzej Krystek

Co z dworcem autobusowym w Inowrocławiu?

Brak dworca autobusowego, to nie tylko problem dla mieszkańców Inowrocławia, ale też dla kuracjuszy. Fot. zrzut ekranu/google.maps
Brak dworca autobusowego, to nie tylko problem dla mieszkańców Inowrocławia, ale też dla kuracjuszy. Fot. zrzut ekranu/google.maps
Inowrocław - piąte co do wielkości miasto na Kujawach i Pomorzu, stolica Kujaw Zachodnich i kurort - od dłuższego czasu nie posiada dworca autobusowego z prawdziwego znaczenia. Ten właśnie problem zasygnalizował jeden ze Słuchaczy Polskiego Radia PiK.
- Inowrocław ma prawie 80 000 mieszkańców. Od 3 lat obserwuję totalną degradację dworca autobusowego, którego już chyba nie ma. Dojazd czy wyjazd z Inowrocławia jest tragiczny. W środku miasta trzeba "przeskakiwać" z ulicy na ulicę. Żeby tak duże miasto nie miało dworca autobusowego, to jest żenujące - skarży się nasz Słuchacz. Wyjaśnieniem sprawy zajął się Andrzej Krystek.

W tym miejscu jest quasi dworzec, który pełni funkcję przystanku autobusowego i w tym zakresie się nic nie zmieni, ponieważ sprzedawane tereny nie należą do Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego, tylko do Kujawsko-pomorskiego Funduszu Pożyczkowego (...) Spółka, która musi działać na podstawie rachunku ekonomicznego, zorganizowała punkt przystankowy na bazie pozostałych swoich nieruchomości. Przez Urząd Miasta sprzedawany jest obszar, który nie należy dzisiaj do spółki - mówi Magdalena Mike-Gęsicka z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w rozmowie z Andrzejem Krystkiem.

Brak dworca autobusowego, to jednak nie tylko problem dla mieszkańców Inowrocławia, ale też dla kuracjuszy, którzy przyjeżdżają do uzdrowiska.

- Miasto Inowrocław zdaje sobie sprawę z problemu jakim jest brak dworca. Dworzec autobusowy jest położony na terenie nienależącym do miasta, nie mamy bezpośredniego wpływu na to, co tam się dzieje. Na razie dawny dworzec autobusowy nie został całkowicie zlikwidowany, ale nie jest udostępniony (...) Nie jest to komfortowa sytuacja dla nas, ale staramy się sobie jakoś z nią radzić i kierować też turystów do miejsca, gdzie mogą skorzystać i dojechać z przystanku do uzdrowiska - mówi Adriana Herrmann, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Inowrocławiu.
Jakie są losy dworca autobusowego w Inowrocławiu? (Popołudnie z nami)
Inowrocław
Interwencja

Wiadomości lokalne

2019-11-19, godz. 20:20 Lądowisko dla dronów kontra samosiejki. UTP ma problem Spór na linii Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy - Urząd Miasta w Bydgoszczy. Chodzi o lądowisko dla dronów. Przeszkodą w powstaniu inwestycji ma być kil ... » więcej 2019-11-19, godz. 19:20 Co zmienia się i zmieni w bydgoskim Starym Fordonie? Spacer z prezydentem miasta Na spacer z prezydentem Bydgoszczy wybrali się we wtorek po południu mieszkańcy Starego Fordonu, radni, przedstawiciele rady osiedla i tamtejszych stowarzysze ... » więcej 2019-11-19, godz. 18:15 Centrum przesiadkowe i akademia przedszkolaka. Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem Nowe miejsca w przedszkolach, modernizacja świetlic wiejskich oraz instalowanie na domach urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii... Takie projekt ... » więcej 2019-11-19, godz. 16:05 Kto zostanie twarzą bydgoskiego UTP? Casting tylko dla studentów Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy szuka twarzy uczelni, ale nie wśród modelek i modeli. To ma być twarz studentki lub studenta. » więcej 2019-11-19, godz. 15:30 Sprawa upadłości Domaru. Janusz S. na ławie oskarżonych Jeden z najbogatszych bydgoszczan stanął przed sądem. Janusz S. jest oskarżony o wyprowadzenie 35 mln zł z upadającego 10 lat temu Domaru. Nie przyznał się do ... » więcej 2019-11-19, godz. 14:51 Radosław Sikorski nie wystartuje w prawyborach prezydenckich PO Były szef MSZ, były marszałek Sejmu, europoseł PO Radosław Sikorski ogłosił, że nie wystartuje w prawyborach prezydenckich, jakie organizuje jego ugrupowanie. ... » więcej 2019-11-19, godz. 14:10 Więcej za śmieci, pięć pojemników do segregowania. I kary dla opornych Od nowego roku bydgoszczanie zapłacą więcej za śmieci. Cena ma wzrosnąć z 13 do 22 złotych za osobę. Odpady trafiać będą do pięciu, a nie jak do tej pory, czt ... » więcej 2019-11-19, godz. 13:22 Kobieta w bieliźnie wspina się po kratach. Afera policyjna we Włocławku Policjanci z Włocławka nagrali w komendzie kobietę w samej bieliźnie. Film trafił do Internetu, a funkcjonariusze zostali zawieszeni. » więcej 2019-11-19, godz. 12:49 Szlam z resztkami zwierząt wywożony z wdeckiego parku do utylizacji Po naszej poniedziałkowej interwencji, szlam z resztkami zwierząt, zalegający na łące w Zgorzałym Moście we Wdeckim Parku Krajobrazowym, jest usuwany. » więcej 2019-11-19, godz. 11:59 Aktor Jan Nowicki na znaczku pocztowym. Taki prezent od miasta Kowal Honorowy obywatel Kowala - aktor Jan Nowicki - otrzymał od miasta wyjątkowy prezent z okazji swoich 80. urodzin - znaczek pocztowy z własną podobizną. » więcej
1234567