Czwartek, 20 lutego 2020 r.   Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-06-15, 22:12 Redakcja, na bazie informacji z KWP w Bydgoszczy

Odzyskali samochód zanim właściciel dowiedział się, że go stracił [film]

Kryminalni z KWP Bydgoszczy zatrzymali w Grudziądzu 35-letnią kobietę jej 46-letniego męża odpowiedzialnych za kradzież samochodu. Fot. KWP w Bydgoszczy
Kryminalni z KWP Bydgoszczy zatrzymali w Grudziądzu 35-letnią kobietę jej 46-letniego męża odpowiedzialnych za kradzież samochodu. Fot. KWP w Bydgoszczy
Krótko po dokonaniu przestępstwa kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy odzyskali skradziony samochód i zatrzymali podejrzewane o włamanie, a także kradzież małżeństwo. Policjanci zadziałali tak szybko, że nieświadomy niczego pokrzywdzony właściciel od nich dowiedział się o sprawie.
Sprawcy usłyszeli już zarzuty, ale nie jest wykluczone, że odpowiedzą także za inne tego typu przestępstwa, do których doszło na terenie kilku województw.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uzyskali informację, że spod bloku w jednej z miejscowości gminy Ryńsk w powiecie wąbrzeskim, zostało skradzione audi A4. Pod osłoną nocy z 12 na 13 czerwca sprawcy włamali się do samochodu i odjechali. Policjanci wiedzieli, że trzeba działać szybko i ustalili, dokąd może zostać zawiezione auto. Przygotowali zasadzkę i wczesnym rankiem 13 czerwca, na terenie kompleksu garaży w pobliżu jednego z bloków w Grudziądzu zatrzymali najpierw 35-letnią kobietę, a chwilę później jej 46-letniego męża, który kierował skradzionym audi.

Oboje trafili do aresztu. Jeszcze tego samego dnia małżeństwo usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem.

Decyzją prokuratora 35-latka została objęta policyjnym dozorem i zobowiązana do poręczenia majątkowego. Los jej męża rozstrzygnie się dzisiaj w sądzie. Policjanci i prokurator wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

Z policyjnych ustaleń wynika, że to nie jedyne przestępstwo na ich koncie. Niewykluczone, że podobne tego typu kradzieże, do których doszło w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim są ich autorstwa. Jak wynika ze zgromadzonych dowodów łupem złodziei zawsze padały auta starsze rocznikowo, ale dobrze wyposażone, w bogatszej wersji, a tym samym o wyższej wartości.

Dzięki kryminalnym, którzy profesjonalnie i błyskawicznie zadziałali właściciel odzyskał swój samochód, którego tym razem sprawcy nie zdążyli podzielić na części.

Małżeństwu grozi do 10 lat więzienia.

Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 20:39 Chciał, by Grudziądz miał w logo Kopernika. Upamiętnienie Jerzego Szwarca Grudziądz świętował w środę 547. urodziny Mikołaja Kopernika. Z tej okazji  w Planetarium odsłonięto tablicę pamięci Jerzego Szwarca, wielkiego propagatora as ... » więcej 2020-02-19, godz. 19:29 Nie udzielili pomocy, porzucili ciało w polu. Wyroki dla kierowcy i pasażera 13 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - taki wyrok usłyszał dziś Rafał B. za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i nieudzielenie pomoc ... » więcej 2020-02-19, godz. 18:45 Gowin do naukowców w Toruniu: Bez was nie wygramy przyszłości dla Polski - Nowe święto to nie tylko celebrowanie przeszłości — powiedział podczas Gali Nauki Polskiej w Toruniu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jaro ... » więcej 2020-02-19, godz. 16:31 Rodzice w Trzemiętowie protestują. Nie zgadzają się na likwidację szkoły „Będziemy bronić naszej szkoły”, „Nasze dzieci to nie mebel”, „Stop likwidacji” - między innymi z takimi hasłami protestowali dziś przed Urzędem Gminy w Sicie ... » więcej 2020-02-19, godz. 15:37 Podczas Święta UMK zainaugurowano obchody 75. rocznicy powstania uczelni Środowe Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurowało tegoroczne obchody 75. rocznicy powstania uczelni. W trakcie akademii w auli UMK wyróż ... » więcej 2020-02-19, godz. 14:35 Bezinteresownie pomagają potrzebującym. Taka jest nasza młodzież! Kleje do płytek, gładzie, białą farbę i rękawice robocze pilnie potrzebne do remontów mieszkań potrzebujących bydgoszczan. » więcej 2020-02-19, godz. 13:32 Więcej dla stulatków. Nowa stawka świadczenia honorowego od marca Prawie 300 złotych więcej dla stulatków. Honorowe świadczenie z ZUS otrzymuje w naszym województwie 117 osób. » więcej 2020-02-19, godz. 12:36 W tym sezonie mniej chorych na grypę. Dlaczego? Choć przychodnie pełne pacjentów z objawami grypowymi nie ma mowy o wzroście zachorowań. Przeciwnie! Z danym Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że o ... » więcej 2020-02-19, godz. 11:34 Kiedy udostępniony zostanie kolejny fragment drogi S5 w naszym regionie? W piątek będzie można jeździć częścią kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w naszym regionie - poinformował o tym Urząd Miejski w Szubinie. To jednak nie je ... » więcej 2020-02-19, godz. 10:32 O krok od tragedii. Młody kierowca stracił prawo jazdy O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto w wyniku niedostosowania prędkości, dachowało. Policjanci z ... » więcej
1234567