Czwartek, 17 stycznia 2019 r.   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-06-11, 13:39 Marek Ledwosiński

Włocławek podzielony przez keczup

Od lewej: szef PiS we Włocławku Jarosław Chmielewski i szef włocławskiej Solidarności Janusz Dębczyński. Fot. Marek Ledwosiński
Od lewej: szef PiS we Włocławku Jarosław Chmielewski i szef włocławskiej Solidarności Janusz Dębczyński. Fot. Marek Ledwosiński
Prawo i Sprawiedliwość ma pretensje do prezydenta Włocławka o to, że ten promuje firmy spoza miasta, a nie wspiera przedsiębiorstw działających we Włocławku. Tematem spornym jest keczup.
Urząd Miasta włączył się w kampanię reklamową firmy z Łowicza, która kilka lat temu kupiła recepturę, prawo do nazwy i logo słynnego keczupu "Włocławek", niegdyś produkowanego właśnie we Włocławku. Kampania reklamowa przewiduje cykl wydarzeń, których głównym bohaterem będzie właśnie keczup "Włocławek". Chodzi m.in. o coroczny festiwal grilowania, który miałby odbywać się we Włocławku, zaś promowanym produktem byłby keczup "Włocławek" od kilku lat produkowany w Łowiczu.

Problem polega na tym, że we Włocławku działa firma podległa toruńskiej spółce "Polski Cukier", która również produkuje keczup, lecz nie "Włocławski", a "Dworski".

Lider struktur PiS w mieście, Jarosław Chmielewski zwołał konferencję prasową pod siedzibą producentów keczupu "Dworskiego" i zaapelował do prezydenta Marka Wojtkowskiego, by zaprzestał promocji keczupu "Włocławskiego".

Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski wyjaśnia, że wybór keczupu pozostawia samym smakoszom grilla. Intencją Ratusza była zaś wyłącznie promocja miasta, z którym keczup "Włocławek" kojarzony jest od dziesięcioleci.
Lider PiS we Włocławku Jarosław Chmielewski apeluje do prezydenta miasta, by zaprzestał promocji keczupu "Włocławskiego". (Popołudnie z nami)
Włocławek

Wiadomości lokalne

2019-01-17, godz. 17:27 Łagodna zima w Bydgoszczy. Budżet drogowców szybko nie topnieje Ponad milion złotych wydano do tej pory w Bydgoszczy na akcję zimowego utrzymania miasta. Drogowcy przyznają, że na razie zima obchodzi się z miejskim budżete ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:44 Przerwana praca inowrocławskich urzędników. Niebezpieczeństwa nie było Policyjni pirotechnicy nie znaleźli w Urzędzie Miasta w Inowrocławiu bomby, która - według anonimowego autora maila - miała zostać podłożona w jednej z toalet ... » więcej 2019-01-17, godz. 13:17 Całodobowy gabinet ginekologiczny? Ratusz: Czekamy na konkrety Działacze Nowoczesnej w Bydgoszczy chcieliby, aby w mieście funkcjonował całodobowy gabinet ginekologiczny. Pomysł sondowali w Internecie. » więcej 2019-01-17, godz. 12:30 Bójka przed kręgielnią. 38-latek nie żyje, oskarżony niczego nie pamięta Zarzut spowodowania ciężkich uszkodzeń ciała ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 41-letni mieszkaniec Chełmży Sławomir L., który w nocy z 12 na 13 stycznia miał ... » więcej 2019-01-17, godz. 11:35 Żydowicz prosi marszałka o pilne spotkanie. Chce zapytać o kasę na Camerimage Marek Żydowicz, szef Festiwalu Camerimage chce się pilnie spotkać z marszałkiem województwa. Zamierza zapytać Piotra Całbeckiego, czy województwo jest gotowe ... » więcej 2019-01-17, godz. 10:04 Dr Osiński: Piłsudski nie był tu popularny, bo mieliśmy "swoich Józefów" - W Bydgoszczy i Toruniu pamięć o odzyskaniu niepodległości oraz o powrocie do macierzy wiązała się z nazwiskami generałów Józefa Dowbor-Muśnickiego i generał ... » więcej 2019-01-17, godz. 08:00 Stop mowie nienawiści. Po feriach specjalne lekcje w bydgoskich szkołach W związku z tragicznymi wydarzeniami, do których doszło w Gdańsku, w bydgoskich szkołach po feriach prowadzone będą specjalne zajęcia poświęcone tolerancji i ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:00 Marszałkowski Bal Dobroczynny już niebawem. Gdzie trafi wsparcie? [wideo] Koszulka z autografem Kamila Stocha i fartuch kuchenny z podpisem Roberta Makłowicza - to niektóre gadżety, jakie będzie można wylicytować podczas IX Marszałk ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:30 Manifestacja "Włocławek murem za Owsiakiem". Czy szef WOŚP zmieni zdanie? Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zachęca włocławian do udziału w niedzielnej manifestacji, która ma nakłonić Jerzego Owsiaka, by nie rezygnował z kierowan ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:30 Rafał Bruski: Nie można pobłażać takim sytuacjom. Skarga na umorzenie śledztwa ws. "politycznych aktów zgonu" Prezydent Bydgoszczy zaskarży decyzję gdańskiej prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie 'politycznych aktów zgonu' wystawionych w 2017 r. przez Młodzież Ws ... » więcej
1234567