Sobota, 20 października 2018 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-06-11, 13:39 Marek Ledwosiński

Włocławek podzielony przez keczup

Od lewej: szef PiS we Włocławku Jarosław Chmielewski i szef włocławskiej Solidarności Janusz Dębczyński. Fot. Marek Ledwosiński
Od lewej: szef PiS we Włocławku Jarosław Chmielewski i szef włocławskiej Solidarności Janusz Dębczyński. Fot. Marek Ledwosiński
Prawo i Sprawiedliwość ma pretensje do prezydenta Włocławka o to, że ten promuje firmy spoza miasta, a nie wspiera przedsiębiorstw działających we Włocławku. Tematem spornym jest keczup.
Urząd Miasta włączył się w kampanię reklamową firmy z Łowicza, która kilka lat temu kupiła recepturę, prawo do nazwy i logo słynnego keczupu "Włocławek", niegdyś produkowanego właśnie we Włocławku. Kampania reklamowa przewiduje cykl wydarzeń, których głównym bohaterem będzie właśnie keczup "Włocławek". Chodzi m.in. o coroczny festiwal grilowania, który miałby odbywać się we Włocławku, zaś promowanym produktem byłby keczup "Włocławek" od kilku lat produkowany w Łowiczu.

Problem polega na tym, że we Włocławku działa firma podległa toruńskiej spółce "Polski Cukier", która również produkuje keczup, lecz nie "Włocławski", a "Dworski".

Lider struktur PiS w mieście, Jarosław Chmielewski zwołał konferencję prasową pod siedzibą producentów keczupu "Dworskiego" i zaapelował do prezydenta Marka Wojtkowskiego, by zaprzestał promocji keczupu "Włocławskiego".

Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski wyjaśnia, że wybór keczupu pozostawia samym smakoszom grilla. Intencją Ratusza była zaś wyłącznie promocja miasta, z którym keczup "Włocławek" kojarzony jest od dziesięcioleci.
Lider PiS we Włocławku Jarosław Chmielewski apeluje do prezydenta miasta, by zaprzestał promocji keczupu "Włocławskiego". (Popołudnie z nami)
Włocławek

Wiadomości lokalne

2018-10-19, godz. 21:35 Mecenas Hambura krytykuje werdykt Trybunału Sprawiedliwości UE 'To źle wybrany czas. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ingeruje w kampanię wyborczą w Polsce' - powiedział Radiu PiK mecenas Stefan Hambura. Przypom ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:55 Sławomir Mentzen podsumował swoje wyborcze postulaty Kandydat na prezydenta Torunia Sławomir Mentzen podsumował kampanię wyborczą. Podczas briefingu przypomniał swoje najważniejsze postulaty. » więcej 2018-10-19, godz. 20:40 Tomasz Latos podsumował kampanię wyborczą - To była trudna i brudna kampania - mówił o atakach pod swoim adresem kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Polityk pods ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:28 Zablokowana droga krajowa nr 10 w Nakle nad Notecią 3 samochody osobowe zderzyły się w Nakle nad Notecią. Jeden z nich zapalił się. Droga krajowa nr 10 na odcinku Nakło - Piła jest zablokowana. » więcej 2018-10-19, godz. 20:19 Rafał Bruski podsumował kampanię wyborczą Ubiegający się o reelekcję prezydent Bydgoszczy podsumował kampanię wyborczą.- To są bardzo ważne wybory - mówił Rafał Bruski. » więcej 2018-10-19, godz. 19:43 Blok wyborczy "Postaw na Włocławek" zakończył kampanię wyborczą Blok wyborczy 'Postaw na Włocławek' oficjalnie zakończył kampanię wyborczą. Lider komitetu i kandydat na prezydenta, Jacek Kuźniewicz, jest przekonany o sukce ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:13 Paweł Skutecki z Kukiz'15 podsumowuje kampanię i zachęca do udziału w wyborach Komitet ugrupowania Kukiz '15 z Bydgoszczy podsumował kampanię. Walczący o prezydencki fotel poseł Paweł Skutecki oraz kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku Woje ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:45 Włocławscy radni przyjęli Deklarację Niepodległości z okazji 100-lecia jej odzyskania Włocławscy radni podpisali miejską deklarację niepodległości. We Włocławku się dziś uroczysta sesja Rady Miasta honorująca 100-lecie odzyskania przez Polskę n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:26 Posłowie PiS Król i Kozanecka: wygrana Bruskiego oznacza sprowadzenie do Bydgoszczy imigrantów Posłowie Piotr Król i Ewa Kozanecka twierdzą, że ponowny wybór Rafała Bruskiego na prezydenta Bydgoszczy oznacza sprowadzenie do miasta imigrantów. » więcej 2018-10-19, godz. 17:18 Minister Przedsiębiorczości i Technologii poparła w Toruniu kandydatów Porozumienia Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz poparła dziś w Toruniu kandydatów Porozumienia do Rady Miasta i Powiatu oraz Sejmiku Województwa. ... » więcej
1234567