Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-06-08, 13:04 Marek Ledwosiński/Redakcja

PiS krytykuje prezydenta Włocławka za politykę mieszkaniową

- Chcemy realnych działań, które przełożą się na rozwiązanie problemów z mieszkalnictwem - mówi Jarosław Chmielewski
- Chcemy realnych działań, które przełożą się na rozwiązanie problemów z mieszkalnictwem - mówi Jarosław Chmielewski
Lokalni działacze PiS-u zarzucają włocławskiemu ratuszowi, że wybrał złą drogę budowy mieszkań. - Rozwiązaniem problemów dotyczących mieszkalnictwa jest rządowy program "Mieszkanie Plus" - uważają.
Prezydent Włocławka chce, aby miejskie mieszkania budowała specjalna komunalna spółka. Tymczasem lider PiS-u we Włocławku - Jarosław Chmielewski, stwierdził na konferencji prasowej, że to system za drogi i niewydolny. Lepszym projektem, jego zdaniem, jest rządowy program "Mieszkanie Plus".

- Chcemy realnych działań, które przełożą się na rozwiązanie problemów z mieszkalnictwem, a nie markowania działań, których efektem jest tylko sprawianie wrażenia, że coś się robi - mówi Jarosław Chmielewski. - Trzeba pamiętać, że władza wykonawcza to prezydent miasta. My jako radni stymulujemy pewne działania, natomiast wyonawcą i składającym dokumenty do Warszawy jest właśnie prezydent - tłumaczy. - Niestety, jak widać, nie czuje on problemu i nic w tej kwestii nie robi - dodaje.

Włocławski ratusz na razie sprawy nie komentuje.
Mówi Jarosław Chmielewski, lider PiS we Włocławku. (Popołudnie z nami)
Włocławek

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 18:45 Gowin do naukowców w Toruniu: Bez was nie wygramy przyszłości dla Polski - Nowe święto to nie tylko celebrowanie przeszłości — powiedział podczas Gali Nauki Polskiej w Toruniu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jaro ... » więcej 2020-02-19, godz. 16:31 Rodzice w Trzemiętowie protestują. Nie zgadzają się na likwidację szkoły „Będziemy bronić naszej szkoły”, „Nasze dzieci to nie mebel”, „Stop likwidacji” - między innymi z takimi hasłami protestowali dziś przed Urzędem Gminy w Sicie ... » więcej 2020-02-19, godz. 15:37 Podczas Święta UMK zainaugurowano obchody 75. rocznicy powstania uczelni Środowe Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurowało tegoroczne obchody 75. rocznicy powstania uczelni. W trakcie akademii w auli UMK wyróż ... » więcej 2020-02-19, godz. 14:35 Bezinteresownie pomagają potrzebującym. Taka jest nasza młodzież! Kleje do płytek, gładzie, białą farbę i rękawice robocze pilnie potrzebne do remontów mieszkań potrzebujących bydgoszczan. » więcej 2020-02-19, godz. 13:32 Więcej dla stulatków. Nowa stawka świadczenia honorowego od marca Prawie 300 złotych więcej dla stulatków. Honorowe świadczenie z ZUS otrzymuje w naszym województwie 117 osób. » więcej 2020-02-19, godz. 12:36 W tym sezonie mniej chorych na grypę. Dlaczego? Choć przychodnie pełne pacjentów z objawami grypowymi nie ma mowy o wzroście zachorowań. Przeciwnie! Z danym Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że o ... » więcej 2020-02-19, godz. 11:34 Kiedy udostępniony zostanie kolejny fragment drogi S5 w naszym regionie? W piątek będzie można jeździć częścią kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w naszym regionie - poinformował o tym Urząd Miejski w Szubinie. To jednak nie je ... » więcej 2020-02-19, godz. 10:32 O krok od tragedii. Młody kierowca stracił prawo jazdy O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto w wyniku niedostosowania prędkości, dachowało. Policjanci z ... » więcej 2020-02-19, godz. 09:34 Najlepszy patron dla nowego, polskiego święta: Mikołaj Kopernik Mikołaj Kopernik to badacz, którego wkład w rozwój światowej nauki trudno przecenić, dlatego będzie doskonałym patronem nowego święta - Dnia Nauki Polskiej - ... » więcej 2020-02-19, godz. 08:22 Grudziądzkie Wodociągi pozostaną spółką miasta. Ostateczną decyzję podejmą radni Udziały w grudziądzkich Wodociągach nie trafią w prywatne ręce. Samorząd wycofał się z pomysłu sprzedaży części majątku spółki, aby zdobyć dodatkowe pieniądze ... » więcej
1234567