Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.   Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-05-19, 11:56 Polska Agencja Prasowa

Grzegorz Schetyna: kto wygrywa w Kujawsko-Pomorskiem, ten bierze władzę w całym kraju

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Kto wygrywa w Kujawsko-Pomorskiem, ten wygrywa w całym kraju; region będzie jedną z najważniejszych aren starcia o wolne samorządy - mówili podczas konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w Toruniu liderzy PO - Grzegorz Schetyna i Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer.
"Jesteśmy razem. Jest Koalicja Obywatelska, bo wybory samorządowe są ważne. One są trzy lata po wyborach parlamentarnych i będą pierwszym sygnałem, w jaki sposób Polacy oceniają +złą zmianę+. Wygrywaliśmy w Kujawsko-Pomorskiem, jako środowisko we wszystkich wyborach samorządowych, wyrośliśmy z samorządu. Mocno podkreślamy, że te wybory są wyborami o wszystko" - mówił w sobotę w Toruniu Schetyna.

Podkreślał, że najbliższe wybory mają pokazać, że opozycja wyciąga wnioski, słyszy, co mówią ludzie na demonstracjach. "Wielokrotnie mówili nam, że musimy być razem, żeby wygrać wybory. Samorząd jest ważny - dlatego znaleźliśmy płaszczyznę porozumienia. Koalicja Obywatelska jest zbiorem wartości, które wspólnie wyznajemy i chcemy ich w Polsce bronić" - zaznaczył lider PO.

Według Schetyny, w Polsce wzrasta wiara w zmiany przeprowadzane przez porozumienie PO i Nowoczesnej. "Trzeba odsunąć to, co dzieli obie partie, a szukać tego, co łączy".

"To województwo, ten region jeszcze szczególny. Ono zawsze decyduje o tym, kto wygrywa w Polsce. Kto wygrywa w Kujawsko-Pomorskiem, ten bierze całą władzę. Cieszę się, że są z nami prezydenci Grudziądza i Włocławka, a także rodzinna reprezentacja z Inowrocławia (poseł PO Krzysztof Brejza - syn prezydenta Inowrocławia Ryszarda). Dzisiaj jesteśmy w Toruniu i Bydgoszczy, ale będziemy też w Grudziądzu, Inowrocławiu, we Włocławku. Musimy być razem, żeby obronić samorząd" - ocenił Schetyna.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wskazała, że woj. kujawsko-pomorskie będzie jedną z najważniejszych aren starcia o wolne samorządy.

"To w samorządzie mogą być realizowane inicjatywy, które nie mogą być realizowane na poziomie ogólnopolskim. Samorząd dba o to, żeby miasta było wolne od smogu, dba o niepełnosprawnych. Ta walka jest szczególnie ważna, bo idziemy razem, budujemy pewną współpracę. Drużyna Nowoczesnej zawsze była otwarta na współpracę partnerską. To nie jest czas na solistów, ale pracę zespołową. Działanie partnerskie pozwala nam wierzyć, że te wybory mogą zakończyć się zwycięstwem" - mówiła.

Podkreśliła, że w woj. kujawsko-pomorskim trzeba wypracować jeszcze model współpracy pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem, która dotychczas była trudna.

"Zwyciężymy, jeżeli w to uwierzymy. Jestem przekonana że zwyciężymy" - zakończyła szefowa Nowoczesnej. (PAP)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-27, godz. 13:54 Wyjeżdżamy, bo jesteśmy mobilni i odważni. Tak zmienia się region Mieszkańcy większych miast regionu wyjeżdżają - to jeden z wniosków płynących ze statystyk dotyczących 2019 r. Coraz więcej też osób w wieku 60 plus zakłada s ... » więcej 2020-01-27, godz. 12:53 Nie bij mnie, kochaj mnie! Akcja przeciw przemocy wobec dzieci we Włocławku Włocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizował akcję przeciw przemocy wobec dzieci. W mieście pojawiły się pluszowe misie z hasłem „Nie b ... » więcej 2020-01-27, godz. 12:03 Ponad 200 zarzutów, 24 oskarżonych. Początek procesu gangu „Lewatywy" Przed Sądem Okręgowym w Toruniu rozpoczął się proces bydgoskiej grupy przestępczej, kierowanej przez Henryka L., pseudonim 'Lewatywa'. » więcej 2020-01-27, godz. 10:59 Prof. Sajna: Reforma sądownictwa w Polsce przypomina „film grozy" - Nikt nie wyjaśnia ludziom problemu. W każdym przypadku chodzi tylko o pokazanie, że jedna strona jest dobra, a druga zła - tak o kryzysie, związanym z refor ... » więcej 2020-01-26, godz. 19:00 Kino Pomorzanin znów chce być kinem. Do szczęścia brakuje dużego ekranu! Po kilkunastu latach do bydgoskiego „Pomorzanina' ma wrócić wielkoformatowy ekran projekcyjny. Jest plan, by jeszcze w tym roku w dawnym kinie przy ul. Gdańsk ... » więcej 2020-01-26, godz. 18:45 Dary z Bydgoszczy dotarły na granicę Białorusi. A tam ważenie, pytanie, cofanie... Drobiazgowa lustracja członków konwoju, ważenie bagażu, wreszcie decyzja o cofnięciu części darów z granicy. Powód? Nadwaga! Bydgoski konwój pomocy Polakom na ... » więcej 2020-01-26, godz. 17:38 Edukacja w 1920 roku to była heroiczna praca. Co się zmieniło sto lat później? Związek Nauczycielstwa Polskiego w Toruniu świętuje jubileusz 100 - lecia działalności. Podczas uroczystej gali na toruńskich Jordankach 95 osób odebrało meda ... » więcej 2020-01-26, godz. 15:45 Maturzyści międzywojnia i wojny - jacy byli, o czym marzyli, jak poukładały się ich losy? [galeria] Bydgoskich maturzystów z lat 1920 - 1939 wspominano w niedzielę (26.01.) w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy. Konferencja im poświęcona zorganizowana ... » więcej 2020-01-26, godz. 14:30 Pożyczki pogrążyły klientów - sąd pogrąży oszustów. „Skarbiec" na wokandzie Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia dotyczący przestępstw w związku z działalnością Polskiej Korporacji Finansowej „SKARBIEC ... » więcej 2020-01-26, godz. 13:18 Konsorcjum jak farbowany lis. Surowa kara UOKiK za zmowę przetargową Sześciu przedsiębiorców, zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, „dogadało się' w sprawie wspólnego świadczenia usług lotniczych. Chodziło o zrzut s ... » więcej
1234567