Piątek, 06 grudnia 2019 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-04-02, 12:55 Marcin Doliński

W Borach Tucholskich nie pojawiły się rysie ;)

W Polsce ryś jest rzadkością. Szacuje się, że w naszym kraju żyje około 300 osobników. Fot. pl.wikipedia.org
W Polsce ryś jest rzadkością. Szacuje się, że w naszym kraju żyje około 300 osobników. Fot. pl.wikipedia.org
"Obecność pary największych europejskich kotów odnotowała jedna z tzw. "fotopułapek" zainstalowanych we Wdeckim Parku Krajobrazowym" - informacja o zwierzętach nie była prawdziwa :)
W Polsce ryś jest rzadkością. Szacuje się, że w naszym kraju żyje około 300 osobników. W Borach Tucholskich te piękne i rzadkie zwierzęta uchwyciła "fotopułapka" zamontowana niedaleko źródełka, gdzie zbierają się inne dzikie zwierzęta.

"Wielki szok, bo okazało się, że mamy rysia i to prawdopodobnie niejednego. Ślady wskazują, że były prawdopodobnie dwa. Myślę, że jest to dobry znak zwiększającej się z roku na rok populacji tego pięknego zwierzęcia w Polsce. Niesamowita sytuacja, bo tak naprawdę rysie z tych terenów zniknęły w okresie międzywojennym i jest to ogromna sensacja dla nas. Staramy się teraz wejść w kontakt z ośrodkiem naukowym, który pomógłby nam te piękne zwierzęta lepiej poznać" - mówi dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego, Daniel Siewert.

Uwaga! Rysie nie mieszkają we Wdeckim Parku Krajobrazowym - podana przez nas 1 kwietnia informacja była żartem z okazji Prima Aprilis ;) Na razie ten piękny kot żyje tylko w Karpatach i na terenie Polski Północno-Wschodniej.
Mówi dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego, Daniel Siewert
Tuchola

Wiadomości lokalne

2019-12-06, godz. 12:39 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:13 Wygraj biżuterię YES na Gwiazdkę. Świąteczny konkurs w Polskim Radiu PiK Pięknie zastawiony stół, w tle lśniąca choinka, pod którą - masa prezentów. My też lubimy ten świąteczny obrazek. Chcesz podarować biżuterię na święta, a może ... » więcej 2019-12-06, godz. 10:19 Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym Tragedia wydarzyła się w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. W wypadku zginął Janusz Dzięcioł. » więcej 2019-12-06, godz. 09:38 Posłowie ponownie zajmą się projektem ws. utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Sejm ponownie zajmie się obywatelskim projektem ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Pierwsze czytanie zaplanowano na najbliższe posiedze ... » więcej 2019-12-06, godz. 08:21 Mikołajki z Polskim Radiem PiK. Mnóstwo prezentów dla dzieci z Cerkwicy Małej [zdjęcia, wideo] Wielka góra prezentów urosła w naszej bydgoskiej siedzibie. Wszystkie przekazaliśmy dzieciakom z Domu Dziecka w Cerkwicy Małej, które dziś zaprosiliśmy na Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 07:03 Przedświąteczny kiermasz w ZUS. Zyskali niepełnosprawni Ten kiermasz to przykład, jak lokalne instytucje mogą wspierać swoich sąsiadów. W siedzibie Zakładu Ubezpieczeń w bydgoskim Fordonie odbył się kiermasz świąte ... » więcej 2019-12-05, godz. 22:34 Jeszcze 8 miesięcy prac i będzie można pływać! I nie tylko! Symboliczna wiecha zawisła dziś na budowie basenu przy ul. Bażyńskich w Toruniu. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z przebudowanego całkowicie obiektu w grudni ... » więcej 2019-12-05, godz. 21:32 Zorganizowano aukcję by pomóc bydgoskiemu klubowi Visła Blisko 17 tysięcy złotych zebrano podczas aukcji na rzecz siatkarskiego klubu Visła. W Bydgoskim Centrum Sztuki pod młotek poszły: rzeźby i obrazy, ale też pa ... » więcej 2019-12-05, godz. 19:23 Poznaliśmy pierwszego kandydata na stanowisko rektora UMK. Kto to? Prof. Andrzej Sokala z Wydziału Prawa i Administracji UMK ogłosił start w wyborach rektorskich. Stawia na harmonijny i zrównoważony rozwój całej uczelni, częś ... » więcej 2019-12-05, godz. 18:32 Podziękujmy wolontariuszom! Dzisiaj ich święto! [wideo] Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w wielu miejscach regionu odbywają się targi wolontariatu. Na przykład w Bydgoszczy, w siedzibie Organiz ... » więcej
1234567