Piątek, 24 stycznia 2020 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-02-25, 10:46 Redakcja na postawie Policji

Policja: nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych

Policja w całym regionie sprawdza pustostany, w których moga przebywać bezdomni. Fot. KPP Golub-Dobrzyń
Policja w całym regionie sprawdza pustostany, w których moga przebywać bezdomni. Fot. KPP Golub-Dobrzyń
Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych i informujmy o nich dzwoniąc pod numery: 997 lub 112 - apelują policjanci. Przez kilka najbliższych nocy temperatura na Pomorzu i Kujawach będzie spadać nawet do -20 stopni. W ciągu dnia będzie wynosić -9.
Dłuższe przebywanie bez ogrzewania w takich warunkach grozi śmiercią. Zwracajmy uwagę nie tylko na bezdomnych, którzy przebywają na zewnątrz czy w opuszczonych budynkach, ale na każdą osobę, która siedzi, leży lub wolno porusza się gdzieś na mrozie. Wezwijmy policję lub straż, by trafiła w ciepłe miejsce. M.in. golubsko-dobrzyńscy policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne - pustostany, altany, dworce, klatki schodowe.

Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje, by zakładać na siebie w kilka warstw odzieży, chronić ręce, nogi i twarze przed odmrożeniami, smarować dzieci odpowiednim kremem, zakładać dodatkowe, nie uciskające skarpety. W razie odmrożeń 1. stopnia, czyli bladej, żółtawej, a potem zaczerwienionej skóry, stopniowo ogrzewać ją zanurzając najpierw w chłodnej, a następnie coraz cieplejszej wodzie. W przypadku sinofioletowych plam, pęcherzy i ran, założyć opatrunek i zgłosić się do lekarza. Szczególnie powinny uważać osoby po spożyciu alkoholu, który daje fałszywe poczucie ciepła. Organizm z promilami szybciej się wychładza.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-01-24, godz. 10:07 Tomasz Latos: - Nie będzie spokoju ani przed wyborami prezydenckimi, ani po nich Poseł Tomasz Latos, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, ocenia, że w sprawie reformy sądownictwa należy się obawiać, iż sytuacja w najbliższym ... » więcej 2020-01-24, godz. 09:12 Generał Elżbieta Zawacka w zupełnie innym świetle - dzięki pieniądzom z licytacji Ponad 55 tys. zł zabrano podczas Balu 100-lecia w Toruniu podczas licytacji na rzecz Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej - przekazał prezydent Michał Zaleski. Po ... » więcej 2020-01-24, godz. 08:15 Kolejny problem bydgoskiego Łęgnowa: woda zalewa piwnice i grunty Problem dotyczy terenów pozachemowskich. - Ludzie chodzą jak po gąbce - alarmuje Sebastian Grysiak, przewodniczący Rady Osiedla Łęgnowo-Wieś. - Taka sytuacja ... » więcej 2020-01-24, godz. 07:35 Jaśniej znaczy bezpieczniej. Słuchacze pytają o oświetlenie bydgoskich ulic Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest oświetlenie uliczne. Szczególnie o tej porze roku. I na problemy związan ... » więcej 2020-01-24, godz. 06:13 Ratownicy medyczni kontra włocławski szpital. Chodzi o 2 zł za godzinę Ratownicy medyczni z Włocławka walczą o wyższe zarobki. Części z nich 31 stycznia kończą się umowy z miejscowym szpitalem. Od 1 lutego chcieliby zarabiać 26 z ... » więcej 2020-01-23, godz. 21:14 Dary trafią niebawem do Polaków na Białorusi Jedzenie, polskie książki i filmy zostaną zawiezione z Bydgoszczy na Białoruś. Spod biura Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy wyjedzie samochód z transportem ... » więcej 2020-01-23, godz. 20:15 Robert Biedroń: Miastom takim jak Włocławek potrzebne jest wsparcie rządu Kandydat Lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami Włocławka. Mówił między innymi o tym, że miastom średniej wielkości, które dużo str ... » więcej 2020-01-23, godz. 19:02 Protest przeciwko nowelizacji ustaw sądowych. Pod pomnikiem Kopernika w Toruniu Flagi narodowe, Unii Europejskiej oraz transparenty z napisami „Ręce precz od sędziów” - przynieśli uczestnicy manifestacji „Kneblowanie sądów - rozwód z Euro ... » więcej 2020-01-23, godz. 18:25 Ofiara księdza pedofila domaga się odszkodowania od toruńskiej kurii Miliona złotych odszkodowania od toruńskiej kurii domaga się Mariusz Milewski - ofiara księdza pedofila Jarosława P. Duchowny prawomocnym wyrokiem sądu został ... » więcej 2020-01-23, godz. 18:05 Grudziądz uczcił 100-lecie powrotu do wolnej Polski Błękitny marsz, rekonstrukcja historyczna i uroczystości patriotyczne na rynku - tak Grudziądz świętował 100. rocznicę powrotu do Macierzy. W głównych uroczys ... » więcej
1234567