Wtorek, 19 marca 2019 r.   Imieniny: Józefa, Bogdana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-01-04, 16:57 Tatiana Adonis/Redakcja

Szpital im. Biziela w Bydgoszczy szuka specjalistów

Kłopoty w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. 12 z 18 specjalistów nie podpisało do tej pory kontraktów. Pacjentki mają obawy, dyrekcja lecznicy uspokaja, a lekarze w oświadczeniu dla mediów mówią o braku rozmów z szefostwem.
Jedna z pacjentek chciałaby, aby planowany zabieg cesarskiego cięcia dokonał jej lekarz prowadzący, który do tej pory pracował w szpitalu i ma do niego zaufanie. Może być z tym jednak problem, bo większość specjalistów w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy nie podpisała kontraktów.

Dyrekcja placówki uspokaja.

- Od Nowego Roku przyjęliśmy ponad 20 porodów, część z nich odbyła się poprzez cesarskie cięcie. Pracujemy normalnie. Na dziś nie ma obaw o obsadę, pytanie na ile ten stan może trwać. Na razie jesteśmy wydolni - powiedział prof. Marek Grabiec, szef kliniki.

Lekarze nie chcą się wypowiadać do mikrofonu. Tłumaczą, że się boją. Nieoficjalnie mówią, że nie zgadzają się między innymi na nieograniczoną liczbę dyżurów, a w wydanym dla mediów oświadczeniu podkreślają, że wbrew temu, co twierdzi dyrekcja szpitala nie domagają się wyłącznie podwyżek wynagrodzeń, ale przede wszystkim rozmów na temat organizacji pracy i zasad wykonywania kontraktów.

- Rozmów nie unikamy, ale żaden z 12 lekarzy nie złożył oferty. Faktem jest to, że ta grupa kolegów - asystentów powołała swojego pełnomocnika, który miałby negocjować ze szpitalem warunki ich zatrudnienia. Spotkania się odbyły i dotyczyły tylko i wyłącznie kwestii płacowych. Szpital zna swoje możliwości płac a oczekiwania były bardzo wygórowane. Nie można rozmawiać o kwestiach organizacyjnych, kiedy nie są oni osobami zatrudnionymi w klinice - powiedział dr Zbigniew Sobociński, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala im. Biziela w Bydgoszczy.

- Pacjentki nigdy w tym szpitalu nie będą zagrożone - podkreśla dyr. Sobociński.

Dyrekcja szpitala chce ogłosić kolejny konkurs licząc na to, że specjaliści wreszcie się znajdą.
Szpital im. Biziela w Bydgoszczy szuka specjalistów (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-03-19, godz. 17:10 Tamtego miasta już nie ma, ale jest Roman Sidorkiewicz z doskonałą pamięcią i z pasją! W środę (20.03.), o godz. 18, w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy rozpocznie się promocja drugiej części słynnej książki 'Bydgoszcz - mój fyrtel', która j ... » więcej 2019-03-19, godz. 16:20 Kto powinien decydować o programie edukacji seksualnej w szkołach? Oto głos w sprawie - Protestujemy przeciw wprowadzaniu karty LGBT plus do szkół i placówek wychowawczych - pisze w liście otwartym do władz Bydgoszczy i regionu, Krzysztof Drozd ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:34 Niezwykły flash mob na dworcu PKP! Pasażerowie zaskoczeni. Artyści też! [video] Wielka muzyczna improwizacja była uwieńczeniem trwającego przez dwa dni w Bydgoszczy Konkursu Perkusistów Wojska Polskiego. Zaczęło się o godz. 13.10, od wyst ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:15 Małe-wielkie owady w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu Wierzchołówka-muchówka mierzy 1 cm, ale na zdjęciu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu ma pół metra. » więcej 2019-03-19, godz. 14:21 Grudziądz ma wreszcie skarbnika! To Tomasz Szczechowski Po prawie 6 miesiącach Grudziądz będzie miał skarbnika. Prezydent zdecydował, że zostanie nim bankowiec Tomasz Szczechowski. » więcej 2019-03-19, godz. 13:15 100 lat płk. dr. Jana Czyżewicza. Była feta! Niezwykła uroczystość we włocławskim Ratuszu. Setne urodziny pułkownika dr. Jana Czyżewicza. » więcej 2019-03-19, godz. 12:14 Minister Jerzy Kwieciński o badaniach i rozwoju oraz poziomie aktywności zawodowej W Polsce wzrastają wydatki na badania i rozwój - w tym prywatnych firm. O najnowszych danych w porannej Rozmowie dnia PR PiK mówił minister inwestycji i rozwo ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:13 Do Włoch po umiejętności. Propozycja dla młodych bezrobotnych To propozycja dla tych którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu 'Z mobilnością we Włoszech'. » więcej 2019-03-19, godz. 10:09 Pożar w bloku w Fordonie. Potrzebna pomoc dla pogorzelców! Stracili wszystko... Pożar mieszkania w bydgoskim Fordonie. Jedna osoba zatruła się dymem. Ogień pojawił się na piątym piętrze bloku przy ulicy Monte Cassino. » więcej 2019-03-19, godz. 09:00 Po nitce do kłębka. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 44-letniego mieszkańca Torunia! Policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z tragiczną bójką przed barem z kebabami w centrum Torunia. Znane są też wyniki sekcji zwłok zmarłego 44-latka. » więcej
1234567