Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-01-04, 16:57 Tatiana Adonis/Redakcja

Szpital im. Biziela w Bydgoszczy szuka specjalistów

Kłopoty w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. 12 z 18 specjalistów nie podpisało do tej pory kontraktów. Pacjentki mają obawy, dyrekcja lecznicy uspokaja, a lekarze w oświadczeniu dla mediów mówią o braku rozmów z szefostwem.
Jedna z pacjentek chciałaby, aby planowany zabieg cesarskiego cięcia dokonał jej lekarz prowadzący, który do tej pory pracował w szpitalu i ma do niego zaufanie. Może być z tym jednak problem, bo większość specjalistów w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy nie podpisała kontraktów.

Dyrekcja placówki uspokaja.

- Od Nowego Roku przyjęliśmy ponad 20 porodów, część z nich odbyła się poprzez cesarskie cięcie. Pracujemy normalnie. Na dziś nie ma obaw o obsadę, pytanie na ile ten stan może trwać. Na razie jesteśmy wydolni - powiedział prof. Marek Grabiec, szef kliniki.

Lekarze nie chcą się wypowiadać do mikrofonu. Tłumaczą, że się boją. Nieoficjalnie mówią, że nie zgadzają się między innymi na nieograniczoną liczbę dyżurów, a w wydanym dla mediów oświadczeniu podkreślają, że wbrew temu, co twierdzi dyrekcja szpitala nie domagają się wyłącznie podwyżek wynagrodzeń, ale przede wszystkim rozmów na temat organizacji pracy i zasad wykonywania kontraktów.

- Rozmów nie unikamy, ale żaden z 12 lekarzy nie złożył oferty. Faktem jest to, że ta grupa kolegów - asystentów powołała swojego pełnomocnika, który miałby negocjować ze szpitalem warunki ich zatrudnienia. Spotkania się odbyły i dotyczyły tylko i wyłącznie kwestii płacowych. Szpital zna swoje możliwości płac a oczekiwania były bardzo wygórowane. Nie można rozmawiać o kwestiach organizacyjnych, kiedy nie są oni osobami zatrudnionymi w klinice - powiedział dr Zbigniew Sobociński, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala im. Biziela w Bydgoszczy.

- Pacjentki nigdy w tym szpitalu nie będą zagrożone - podkreśla dyr. Sobociński.

Dyrekcja szpitala chce ogłosić kolejny konkurs licząc na to, że specjaliści wreszcie się znajdą.
Szpital im. Biziela w Bydgoszczy szuka specjalistów (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-09-18, godz. 06:15 Ważna pomoc dla chorych niesamodzielnych, ale także ich rodzin Chorobie Alzheimera poświęcona będzie 22. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej, która w środę rozpocznie się w Toruniu. » więcej 2019-09-17, godz. 21:30 Kim jest coach? Profesjonalista, ale nie zawód „Po pierwsze człowiek. Mosty zamiast murów” - to hasło I Ogólnopolskiej Konferencji Izby Coachingu. Spotkanie zorganizowane zostało na Uniwersytecie Kazimierz ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:45 Anonimy i pogróżki - reperkusje decyzji rektora. UMK nie wyklucza zawiadomienia prokuratury Anonimowe listy, maile i telefony z pogróżkami odbiera Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mają związek z ostatnią decyzją władz uczelni. Rektor UMK na ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:15 Zieloni o swoi programie. Piotr Malich startuje z listy Koalicji Obywatelskiej Zielona wizja przyszłości to solidarność, demokracja i ekologia - poinformowali przedstawiciele partii Zieloni. Swój program wyborczy przedstawił w Bydgoszczy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:18 Schetyna: kto wygrywa wybory w kujawsko-pomorskim, wygrywa w całym kraju Kto wygrywa wybory w województwie kujawsko-pomorskim, wygrywa w całym kraju - ocenił w Toruniu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Dodał, że Koal ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Tego nie da się zapomnieć! Wspomnienia Sybiraków Bydgoscy Sybiracy wspominali 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i masową wywózkę Polaków na Sybir. W bydlęcych wagonach ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:17 Terminal kolejowo-drogowy w Emilianowie pod Bydgoszczą: porozumienie podpisane Ważny krok w kierunku utworzenia w Emilianowie koło Bydgoszczy nowoczesnego terminala kolejowo-drogowego. Porozumienie podpisali w Brzozie przedstawiciele gmi ... » więcej 2019-09-17, godz. 15:20 Kandydaci SLD pytają o los wojskowych emerytów i rencistów oraz o bazę wojsk USA w Grudziądzu Los wojskowych emerytów i rencistów jest zagrożony - powiedział w Grudziądzu Robert Kwiatkowski - lider na liście KW Sojusz Lewicy Demokratycznej w okręgu tor ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:35 Tańsze paliwo, winiety zamiast bramek na autostradach. Konfederacja dla kierowców Zniesienie akcyzy na paliwo, wprowadzenie winiet na autostradach i więcej miejsc parkingowych w miastach - to wyborcze propozycje Konfederacji, adresowane do ... » więcej 2019-09-17, godz. 13:45 Wsparcie dla artystów i organizacji pozarządowych. Radny i senator wspólnie - Chciałbym, aby jeden procent z CIT-u przedsiębiorcy oddawali na zakup dzieł sztuki - mówi senator Andrzej Kobiak z PO. Z kolei Ireneusz Nitkiewicz zapowiada ... » więcej
1234567