Wtorek, 10 grudnia 2019 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-01-04, 13:58 Tatiana Adonis

Bydgoscy politycy PiS mówią "nie" politycznej agresji

Bydgoscy politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią: "nie" politycznej agresji. Poseł Łukasz Schreiber i europoseł Kosma Złotowski podpisali deklarację przeciw mowie nienawiści.
Chcą by tekst, którego są pomysłodawcami, podpisali również inni parlamentarzyści w regionie, a także prezydenci miast czy radni. Także innych opcji politycznych.

Deklaracja to efekt m.in. dewastacji wejścia do biura parlamentarzystów PiS w Nakle.

- Język dzisiejszej debaty publicznej jest bardzo ostry, pada wiele wyzwisk a mało faktów, to powoduje, że rośnie napięcie. Stąd nasze działania - mówią politycy PiS.

22 stycznia w Bydgoszczy politycy PiS chcą zorganizować spotkanie, podczas którego każdy, kto będzie chciał, będzie mógł publicznie podpisać się pod deklaracją. Do osób, które do miasta nad Brdą nie dotrą, tekst zostanie wysłany.

A wśród czterech zasad kultury publicznej Łukasz Schreiber i Kosma Złotowski wymieniają:

- wzajemny szacunek, czyli "nie" dla wyzwisk, "nie" dla poniżania, "tak" dla godności osobistej;
- prawda a nie fakty, czyli "nie" dla kłamstwa i manipulacji;
- poszanowanie życia prywatnego;
- dystans wobec emocji, czyli zdecydowane piętnowanie wszelkich przejawów nienawiści i agresji w przestrzeni publicznej.
Bydgoscy politycy PiS mówią "nie" politycznej agresji (Popołudnie z nami

Wiadomości lokalne

2019-12-10, godz. 14:39 „Przekleństwo cara Iwana” - spotkanie z Maciejem Jastrzębskim Maciej Jastrzębski - dziennikarz Polskiego Radia, autor książek o Rosji spotka się z czytelnikami w Centrum Kultury Browar B we Włocławku » więcej 2019-12-10, godz. 14:10 Młodzi występują dla chorych dzieci. „To dla nich festiwal obdarowania miłością i radością” Wolontariusze  z bydgoskiej  Bursy nr 1 przygotowali przedświąteczne spotkanie w Szpitalu Dziecięcym. Wystąpili dla chorych dzieci już po raz 20. » więcej 2019-12-10, godz. 13:25 Pośrednicy między ludźmi i wymiarem sprawiedliwości. Ślubowanie ławników Ich praca jest tak samo odpowiedzialna i trudna, jak praca sędziów. 142 ławników złożyło dziś ślubowanie w bydgoskim Sądzie Okręgowym. » więcej 2019-12-10, godz. 12:45 Dzieciaki kończą rowerową sztafetę dookoła świata. Przystanek w Bydgoszczy [wideo] Rowerowa sztafeta dookoła świata kończy się w sobotę w Gdańsku. Ostatnie etapy prowadzą między innymi przez nasz region, dziś uczestnicy nocowali w Bydgoszczy. » więcej 2019-12-10, godz. 11:51 Prezydent Grudziądza: Robimy wszystko, by ratować szpital i by miasto mogło się rozwijać Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, który był dziś gościem 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK uważa, że oddłużenie szpitala w Grudziądzu jest warunkiem, by ... » więcej 2019-12-10, godz. 11:14 Więzienie w zawieszeniu dla byłego rektora UTP, przewodniczącej samorządu i szefa ochrony Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wymierzył we wtorek kary więzienia w zawieszeniu dla trojga oskarżonych w procesie ws. tragicznej śmierci trojga studentów podczas o ... » więcej 2019-12-10, godz. 10:41 Na prostej drodze, podczas wyprzedzania, potrącił rowerzystę. Mężczyzna nie żyje Tragicznie zakończył się poniedziałkowy wypadek drogowy w Szpetalu Górnym (powiat włocławski), w którym potrącony został rowerzysta. Mężczyzna na skutek odnie ... » więcej 2019-12-10, godz. 10:23 Ośrodek "Mateusz" w Toruniu będzie wzorem dla innych, resocjalizujących więźniów Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę z toruńskim Ośrodkiem 'Mateusz' w celu nowelizacji przepisów dotyczących resocjalizacji i readaptacji więźn ... » więcej 2019-12-10, godz. 08:16 Górny taras łączy się z resztą Bydgoszczy, co łączy się ze zmianami w rozkładzie jazdy! Specjalna linia mikołajkowa już 6 grudnia jeździła nową trasą. Od 12 grudnia regularne linie zawiozą pasażerów na Kapuściska, Glinki i Wyżyny. Jest tylko jesz ... » więcej 2019-12-10, godz. 07:05 Na wieki wieków...znicz. Włocławianie dzielą się lampkami, zamiast je wyrzucać Na włocławskich cmentarzach pojawiły się regały na zużyte znicze, które można ponownie wykorzystać. Dwa stanęły na cmentarzu przy Alei Chopina, jeden w Pińcza ... » więcej
1234567