Piątek, 27 listopada 2020 r.   Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-01-04, 13:58 Tatiana Adonis

Bydgoscy politycy PiS mówią "nie" politycznej agresji

Bydgoscy politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią: "nie" politycznej agresji. Poseł Łukasz Schreiber i europoseł Kosma Złotowski podpisali deklarację przeciw mowie nienawiści.
Chcą by tekst, którego są pomysłodawcami, podpisali również inni parlamentarzyści w regionie, a także prezydenci miast czy radni. Także innych opcji politycznych.

Deklaracja to efekt m.in. dewastacji wejścia do biura parlamentarzystów PiS w Nakle.

- Język dzisiejszej debaty publicznej jest bardzo ostry, pada wiele wyzwisk a mało faktów, to powoduje, że rośnie napięcie. Stąd nasze działania - mówią politycy PiS.

22 stycznia w Bydgoszczy politycy PiS chcą zorganizować spotkanie, podczas którego każdy, kto będzie chciał, będzie mógł publicznie podpisać się pod deklaracją. Do osób, które do miasta nad Brdą nie dotrą, tekst zostanie wysłany.

A wśród czterech zasad kultury publicznej Łukasz Schreiber i Kosma Złotowski wymieniają:

- wzajemny szacunek, czyli "nie" dla wyzwisk, "nie" dla poniżania, "tak" dla godności osobistej;
- prawda a nie fakty, czyli "nie" dla kłamstwa i manipulacji;
- poszanowanie życia prywatnego;
- dystans wobec emocji, czyli zdecydowane piętnowanie wszelkich przejawów nienawiści i agresji w przestrzeni publicznej.
Bydgoscy politycy PiS mówią "nie" politycznej agresji (Popołudnie z nami

Wiadomości lokalne

2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej 2020-11-27, godz. 15:07 Co się dzieje z mostami i wiaduktami w Bydgoszczy? Badania na Trasie Uniwersyteckiej [wideo] Przez most na trasie uniwersyteckiej w Bydgoszczy samochody osobowe mogą przejeżdżać bezpiecznie - poinformował Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komu ... » więcej 2020-11-27, godz. 13:05 Możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych także w karetce - Testy antygenowe na obecność koronawirusa trafią do ratowników medycznych w najbliższych dniach - powiedział Polskiemu Radiu PiK Krzysztof Wiśniewski - rzec ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:07 Inwestycja w Grudziądzu. Remont drogi oraz mostu na Trynce W ramach inwestycji wybudowano most przez rzekę Trynkę, ścieżkę rowerową i zatokę autobusową, droga zyskała również nowe oświetlenie. » więcej 2020-11-27, godz. 11:20 Narkotyki w domu i w samochodzie, a 30-latek już w areszcie Pół kilograma narkotyków przejęte przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. » więcej 2020-11-27, godz. 09:54 Dwie osoby w areszcie w związku z pożarem pod Unisławiem Dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie pożaru składowiska opon w Raciniewie koło Unisławia. » więcej 2020-11-27, godz. 08:43 Poseł Lewicy w obronie osiedlowych klubów w Inowrocławiu. Protestują też mieszkańcy Poseł Krzysztof Gawkowski uważa, że decyzja o zamknięciu trzech osiedlowych placówek w Inowrocławiu jest błędem. Parlamentarzysta zwrócił się o wsparcie do mi ... » więcej 2020-11-27, godz. 07:18 Wizyta w ZUS-ie bez wychodzenia z domu. To e-wizyta! E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i bezpiecznej formy kontaktu skorzystało blis ... » więcej
1234567