Środa, 24 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2013-10-07, 15:40 Monika Siwak-Waloszewska

NFZ wprowadza zmiany w kwestii drobnych interwencji medycznych

Coraz więcej drobnych zabiegów medycznych jest wykonywanych w poradniach a nie w szpitalach. To efekt zmian, które wprowadza NFZ.
Chodzi o drobne interwencje, typu wyjęcie ciała obcego z ucha. Najwięcej przesunięć z opieki szpitalnej do ambulatoryjnej dotyczy procedur urologicznych - poinformowała Jolanta Szydłowska z NFZ w Bydgoszczy. Lekarze rodzinni mają przeprowadzać dokładniejsze wywiady z pacjentami, dzięki czemu szybciej będzie można wykryć m.in. raka.

NFZ przygotował projekt zarządzenia, które ma wejść w życie od nowego roku. Ma być m.in. więcej tzw. badań patronażowych, czyli wizyt położnych u najmłodszych dzieci. Mają one przychodzić także w 3., 4. i 9. miesiącu życia dziecka.

Przesunięcia finansowe są wynikiem weryfikacji lliczby ubezpieczonych możliwej dzięki systemowi e-WUŚ. W naszym województwie na czerwono - czyli jako nieuprawnieni - wyświetlają się nazwiska około 8 procent pacjentów. To nieco więcej niż średnio w Polsce - mówi zastępczyni dyrektora kujawsko-pomorskiego NFZ, Elżbieta Kasprowicz

Nawet jeśli system pokaże, że pacjent jest nieuprawniony, może skorzystać z porady lekarza - wystarczy, że pacjent napisze oświadczenie, iż jest ubezpieczony.

Uwagi do proponowanych zmian w POZ można zgłaszać do 11 października.
Drobne zabiegi wykonywane w poradniach a nie w szpitalach, to niektóre ze zmian wprowadzanych przez NFZ. Materiał Moniki Siwak-Waloszewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-04-24, godz. 16:15 Matura? W większości szkół w regionie wciąż pisana jest palcem po wodzie... W szkołach, w których nie odbyła się rada pedagogiczna klasyfikująca uczniów do matury, decyzję o dopuszczeniu młodzieży do egzaminu dojrzałości podejmie dyre ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:45 Kandydat PiS do Europarlamentu. "Ma pomysł i program dla regionu" - Jest młody i operatywny, takich ludzi nam potrzeba - mówiła o Marcinie Wrońskim, kandydacie do Parlamentu Europejskiego poseł Porozumienia Jarosława Gowina ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:51 „Flisak” popłynie przez Wisłę. Vouchery na zakup rowerów dla laureatów konkursu „Flisak” to nazwa jednostki promowej, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Imię dla ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:28 W zamachach zginęli ich bliscy. Msza św. z udziałem studentów ze Sri Lanki Duszpasterstwo Akademickie 'Martyria' w Bydgoszczy zaprasza na Mszę św. w intencji ofiar zamachów na Sri Lance. Będą na niej obecni młodzi z tego państwa, stu ... » więcej 2019-04-24, godz. 12:53 Kilogramy narkotyków trzymał w mieszkaniu i na działce [zdjęcia, wideo] Kilka kilogramów narkotyków znaleźli policjanci u 26-letniego bydgoszczanina. Grozi mu do 10 lat więzienia » więcej 2019-04-24, godz. 12:14 Daniel w pułapce, z siatką owiniętą wokół szyi. Uwolnili go policjanci [wideo] W wielkanocną niedzielę policjanci z Grudziądza mieli nietypową interwencję. Uwolnili daniela, który utkwił w siatce ogrodzeniowej i nie mógł się wydostać. » więcej 2019-04-24, godz. 11:47 Sławomir Wittkowicz: Rząd powinien dawno uruchomić "plan B" w sprawie matur Wolny Związek Zawodowy Solidarność-Oświata, działający przy Forum Związków Zawodowych podjął decyzję o kontynuowaniu strajku nauczycieli. Przewodniczący związ ... » więcej 2019-04-24, godz. 10:47 Matura 2019: gdzie świadectwa gotowe, a gdzie ciągle czekają na radę kwalifikacyjną Rady klasyfikacyjnej odbyły się w 25 ze 185 strajkujących techników i liceów w woj. kujawsko-pomorskim. - Na dziś i jutro zaplanowane są rady pedagogiczne w s ... » więcej 2019-04-24, godz. 08:05 Zbiorniki retencyjne i nowoczesne kurtyny. Wodne inwestycje w Bydgoszczy Dziewięć zbiorników retencyjnych, które będą gromadzić nadmiar wody deszczowej, zostanie wybudowanych na terenie Bydgoszczy. Miasto zakupiło też nowoczesne ku ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:31 Przejścia dla pieszych zostaną oświetlone. W mieście będzie bezpieczniej Bydgoszcz inwestuje w bezpieczeństwo. Miasto planuje doświetlić co najmniej 20 przejść dla pieszych. » więcej
1234567