Sobota, 25 maja 2019 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2013-10-07, 14:52 Adriana Andrzejewska

Dyskusja nad przyszłością bydgoskiego portu lotniczego

Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na promocję województwa w liniach lotniczych. Fot. PLB
Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na promocję województwa w liniach lotniczych. Fot. PLB
W jakim kierunku powinien iść bydgoski port lotniczy? O tym dyskutowali
toruńscy biznesmeni w ramach Loży Business Centre Club.
Zdaniem Marka Kaliszka, kanclerza toruńskiej loży BCC, w bydgoskim porcie brakuje
krótkich lotów.

Na podstawie obowiązującej umowy, LOT utrzyma połączenia z Bydgoszczy do Warszawy tylko do końca listopada. Urząd Marszałkowski ogłosił już przetarg na promocję województwa w liniach lotniczych. Mogą się do niego zgłaszać przewoźnicy, którzy zapewnią bydgoskiemu portowi 18 połączeń w tygodniu z lotniskiem obsługującym powyżej 8 milionów pasażerów rocznie.

Urząd chce także, by pasażerowie mieli możliwość przesiadki w docelowym porcie lotniczym, bez konieczności drugiej odprawy osobistej i bagażowej.

"Lotnisko stara się, by siatka połączeń była dla pasażerów jak najbardziej optymalna" - zapewnia Tomasz Moraczewski, prezes portu lotniczego w Bydgoszczy.

Przewoźnik, który wygra przetarg, będzie obsługiwał połączenia między 1 grudnia tego roku a 29 marca 2014 roku.
Bydgoski Port Lotniczy stara się, by siatka połączeń była dla pasażerów jak najbardziej optymalna. Materiał Adriany Andrzejewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-05-24, godz. 21:05 Chcesz chronić klimat? Przejdź na wegetarianizm! Przekonują działacze fundacji „Viva!” Kilkaset 10-litrowych wiader do wody stanęło na Starym Rynku w Bydgoszczy. Była to część happeningu pod hasłem „Chroń Ziemię swoją dietą”. » więcej 2019-05-24, godz. 20:35 By serce było jak dzwon. Konferencja kardiologiczna w Toruniu Minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w zorganizowanej w Toruniu XXX Jubileuszowej Konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologiczn ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:08 Awaria wodociągu w Inowrocławiu. Objazd drogi nr 25 Brak wody dla okolicznych mieszkańców i utrudnienia komunikacyjne to skutek awarii wodociągu na ul. Toruńskiej. » więcej 2019-05-24, godz. 19:20 Wszystko o OZE. IV Bydgoski Dzień Czystej Energii Zorganizowany na pl. Teatralnym IV Bydgoski Dzień Czystej Energii był okazją do poszerzenia wiedzy na temat źródeł energii odnawialnej (OZE). Dla młodzieży i ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Prezes miejskiej spółki winny fałszerstwa dokumentów Sąd Rejonowy w Toruniu uznał prezesa miejskiej spółki Toruńska Infrastruktura Sportowa winnym fałszerstwa dokumentów, które dodatkowo użył w konkursie na to s ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:41 Marsz Witolda Pileckiego w sobotę w Bydgoszczy. Poprzedził go happening Happening poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu odbył się na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, o ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:29 Wyrok dla byłego policjanta oskarżonego o gwałt w komendzie Sąd Rejonowy w Brodnicy skazał byłego policjanta Krzysztofa G. na 2,5 roku więzienia za seksualne „nadużycie stosunku zależności”. Zakazał też pracy przez 15 ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:56 Przemysław Przybylski: Apeluję o udział w wyborach i proszę o głos Apelował do wzięcia udziału w wyborach i dziękował za poparcie - Przemysław Przybylski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości p ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:33 Lewica Razem: Chcemy wyrównać standardy. Polskie do europejskich Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, budowa mieszkań, skrócenie tygodnia pracy i wydłużenie urlopów, leki za darmo - to między innymi główne postulaty, ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:18 Wanda Nowicka: Dzięki Wiośnie nowe tematy w debacie publicznej Prawa kobiet, ekologia czy świeckie państwo - to tematy, które przedstawicielom Wiosny udało się wprowadzić do debaty publicznej - powiedziała Wanda Nowicka, ... » więcej
1234567