Piątek, 19 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-10-09, 16:43 Michał Zaręba

Toruński Rower Miejski z reklamą kontrowersyjnej firmy

Katarzyna Palgan i Artur Eichhorst z Partii Razem z pismem domagającym się usunięcia reklamy kontrowersyjnej firmy. Fot. nadesłane
Katarzyna Palgan i Artur Eichhorst z Partii Razem z pismem domagającym się usunięcia reklamy kontrowersyjnej firmy. Fot. nadesłane
Na pojazdach Toruńskiego Roweru Miejskiego spotkać można reklamę kontrowersyjnej firmy. Fot. nadesłane
Na pojazdach Toruńskiego Roweru Miejskiego spotkać można reklamę kontrowersyjnej firmy. Fot. nadesłane
Jedna z firm reklamujących się poprzez Toruński Rower Miejski jest "agresywnie działającym parabankiem" stosującą lichwiarskie metody - uważają działacze Partii Razem i apelują do urzędników o jej usunięcie.
W 2015 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wymierzył włocławskiej firmie Nobilon karę w wysokości 66 tysięcy złotych za niedozwoloną agresywną praktykę rynkową.

Chociaż sprawa nie jest prawomocnie zakończona, Tomasz Markiewka z Partii Razem tłumaczy, że działalność firmy jest podejrzana.

W przypadku opóźnienia w spłacie kredytu, klienci kontrowersyjnej firmy byli zobowiązywani do spotkania z pożyczkodawcą, pod groźbą kary umownej.

"Operator Toruńskiego Roweru Miejskiego usunie reklamę" – przekazała Polskiemu Radiu PiK Anna Kulbicka Tondel, rzecznik prezydenta Torunia.

Polskie Radio PiK poprosiło o komentarz firmę z Włocławka. Jak dotąd odpowiedzi nie ma.

Czy przygotowywane przez unijne władze przepisy dotyczące jednolitego rynku mogą zaszkodzić polskim firmom transportowym? Chodzi m.in o zasady delegowania pracowników.
Mówi Tomasz Markiewka z Partii Razem tłumaczy, że działalność firmy jest podejrzana (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 08:55 Prof. Tomasz Drewa został przyjęty do Bractwa Kaphornowców Naukowiec opłynął przylądek Horn 8 marca 2018 roku na niemieckim jachcie Sarah W. Vorwerk. Bractwo, które przyjęło profesora do swojego grona, zrzesza śmiałkó ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:04 Chcesz pomóc? Możesz dołożyć się do budowy Domu Nestora w Toruniu Fundusze na budowę całodobowego Domu Nestora zbiera toruńska Fundacja 'Łączymy Pokolenia'. » więcej 2019-04-19, godz. 07:11 Masz nietypowe odpady? Zawieź je do nowych, bydgoskich PSZOK-ów! Trzy nowoczesne PSZOKI czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstały w Bydgoszczy. » więcej 2019-04-18, godz. 21:22 We Włocławku też problemy z maturami. Brakuje egzaminatorów Nawet jeśli w strajkujących szkołach zbiorą się rady pedagogiczne i przeprowadzą kwalifikację uczniów, to i tak trzeba będzie rozstrzygnąć problem komisji egz ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:32 Katarzyna Lubnauer w Bydgoszczy: Za Nową Piątkę PiS zapłacimy wszyscy - Ten rząd nie traktuje poważnie nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według niej rząd nie chce rozwiązać problemu nauczy ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:37 To życie, a nie film. Jest akt oskarżenia w sprawie słynnego operatora Amerykański operator, który podczas zeszłorocznego Camerimage w Bydgoszczy pobił ratownika medycznego i szarpał się z policjantami stanie wkrótce przed sądem. » więcej 2019-04-18, godz. 16:17 W toruńskich placówkach oświatowych strajkuje 949 osób, a na zwolnieniach jest 450! Co z maturami? Po świętach zbiorą się rady pedagogiczne w toruńskich szkołach w sprawie klasyfikacji uczniów przed maturą. Dotychczasowe próby zakończyły się niepowiedzeniem. » więcej 2019-04-18, godz. 14:55 Pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i wyłudzenie prawie miliona zł Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali w Toruniu pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i o wyłud ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:05 Wojskowy liczył na seks z nastolatką. Wyrok w zawieszeniu Pułkownik Robert O. - były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu skazany za składanie propozycji seksualnych 14-latce. Sąd w Grudziądzu o ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:09 „Flisak” popłynie przez Wisłę. Konkurs zakończony, nazwa dla promu wybrana „Flisak” to nazwa jednostki promowej, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Imię dla ... » więcej
1234567