Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-10-09, 16:43 Michał Zaręba

Toruński Rower Miejski z reklamą kontrowersyjnej firmy

Katarzyna Palgan i Artur Eichhorst z Partii Razem z pismem domagającym się usunięcia reklamy kontrowersyjnej firmy. Fot. nadesłane
Katarzyna Palgan i Artur Eichhorst z Partii Razem z pismem domagającym się usunięcia reklamy kontrowersyjnej firmy. Fot. nadesłane
Na pojazdach Toruńskiego Roweru Miejskiego spotkać można reklamę kontrowersyjnej firmy. Fot. nadesłane
Na pojazdach Toruńskiego Roweru Miejskiego spotkać można reklamę kontrowersyjnej firmy. Fot. nadesłane
Jedna z firm reklamujących się poprzez Toruński Rower Miejski jest "agresywnie działającym parabankiem" stosującą lichwiarskie metody - uważają działacze Partii Razem i apelują do urzędników o jej usunięcie.
W 2015 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wymierzył włocławskiej firmie Nobilon karę w wysokości 66 tysięcy złotych za niedozwoloną agresywną praktykę rynkową.

Chociaż sprawa nie jest prawomocnie zakończona, Tomasz Markiewka z Partii Razem tłumaczy, że działalność firmy jest podejrzana.

W przypadku opóźnienia w spłacie kredytu, klienci kontrowersyjnej firmy byli zobowiązywani do spotkania z pożyczkodawcą, pod groźbą kary umownej.

"Operator Toruńskiego Roweru Miejskiego usunie reklamę" – przekazała Polskiemu Radiu PiK Anna Kulbicka Tondel, rzecznik prezydenta Torunia.

Polskie Radio PiK poprosiło o komentarz firmę z Włocławka. Jak dotąd odpowiedzi nie ma.

Czy przygotowywane przez unijne władze przepisy dotyczące jednolitego rynku mogą zaszkodzić polskim firmom transportowym? Chodzi m.in o zasady delegowania pracowników.
Mówi Tomasz Markiewka z Partii Razem tłumaczy, że działalność firmy jest podejrzana (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej
1234567