Czwartek, 21 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-09-07, 18:43 Michał Zaręba

O płatnych parkingach i pomocy dla poszkodowanych w nawałnicy na sesji RM Torunia

Toruńscy radni przyjęli nowy katalog osób i instytucji, które mogą korzystać ze zwolnień w strefie płatnego parkowania. To między innymi służby miejskie, prokuratorzy i media. Na wniosek radnych za parkowanie w Centrum będą płacić posłowie i senatorowie. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 października.
Radni PiS postanowili, że nie będą dziś wnioskować o wpisanie do strategii rozwoju Torunia budowy w mieście rzecznego portu przeładunkowego.

Według ekspertów inwestycja powinna być realizowana w okolicy Bydgoszczy i Solca Kujawskiego. Michał Jakubaszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta z PiS powiedział PR PiK, że klub nie zrezygnował ze swojego postulatu i nadal nad nim pracuje.

Prokuratura umorzyła śledztwa w sprawie tzw. afery parkingowej. Okazało się, że wykryte nieprawidłowości nie wynikały z celowego działania urzędników. Zawiadomienie do prokuratury złożył Czas Mieszkańców podejrzewając, że ze zwolnień mogły korzystać osoby nieuprawnione.

Radni postanowili, że 50 tys. zł z budżetu miasta trafi do Gostycyna - gminy, która ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy. Pieniądze zostaną wykorzystane na odbudowę przedszkola.

100 tys poszkodowanym w naszym województwie dadzą też toruńskie spółki miejskie. Ponadto radni zgodzili się dołożyć 10 mln zł do budowy hali tenisowej przy Szosie Chełmińskiej i rozbudowy Szpitala Miejskiego.

Medalem „Za Zasługi dla Miasta Torunia” radni uhonorowali prof Stanisława Dembińskiego, fizyka, pierwszego demokratycznie wybranego rektora UMK. Odznaczenie zostanie wręczone na ostatniej w tym roku, uroczystej sesji rady miasta.
Mówi Sylwia Kowalska, przewodnicząca opozycyjnego klubu Czas Mieszkańców.
Mówi Marcin Czyżniewski, przewodniczący rady miasta.

Wiadomości lokalne

2019-11-21, godz. 16:23 Gminie Sadki nie po drodze z Metropolią Bydgoską Gmina Sadki nie jest już częścią Metropolii Bydgoskiej. Zdaniem wójta Dariusza Gryniewicza, gmina nie odnosiła żadnych korzyści z przynależności do stowarzysz ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:11 Gdzie leży „Piąty ocean”? W Świeciu! Rozpoczął się tam festiwal podróżników W Świeciu rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”. Przez trzy dni miłośnicy przygody będą opowiadać o swoich małych i większych podróżac ... » więcej 2019-11-21, godz. 15:08 Jak eksperci oceniają rynek nieruchomości w Bydgoszczy? Nie jest źle „Bydgoszcz da się lubić - uwarunkowania i perspektywy rynku nieruchomości” - to konferencja, która odbyła się dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicz ... » więcej 2019-11-21, godz. 14:13 Dopalacze i pestycydy pod lupą w Bydgoszczy. Otwarto nowe laboratorium Dobrzy specjaliści i najlepszy w Polsce sprzęt - w Bydgoszczy otwarto Laboratorium Chemiczne, w którym badane będą dopalacze i pestycydy oraz Krajowe Laborato ... » więcej 2019-11-21, godz. 13:07 Łukasz Schreiber będzie kierował Komitetem Stałym Rady Ministrów, Michał Dworczyk szefem Kancelarii Premiera Premier Mateusz Morawiecki powołał w czwartek kierownictwo KPRM, szefem kancelarii został ponownie Michał Dworczyk, poseł PiS Krzysztof Kubów - szefem gabinet ... » więcej 2019-11-21, godz. 12:12 Budżet Grudziądza z wielomilionowym deficytem. Naprawdę wielkim! Budżet Grudziądza na kolejny rok gotowy. W dokumencie zapisano rekordowy w historii miasta deficyt - ponad 300 milionów złotych. » więcej 2019-11-21, godz. 11:04 Radosław Sikorski: Unii Europejskiej potrzebna jest armia Europoseł Radosław Sikorski, który był dziś gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że Unii Europejskiej potrzebna jest armia, bo państwa członkowski ... » więcej 2019-11-21, godz. 08:49 Wypadek na DK25 w Tryszczynie. Droga była zablokowana [aktualizacja] Do zdarzenia doszło na wiadukcie nad budowaną drogą ekspresową S5. » więcej 2019-11-21, godz. 08:02 Kujawy dla seniorów. Agencja z Krakowa: Ten region przyciągnie turystów 50 plus Kujawy powinny stać się zagłębiem 'srebrnej turystyki', czyli turystyki adresowanej do seniorów. Tak wynika z projektu strategii promocyjnej, opracowanej dla ... » więcej 2019-11-20, godz. 20:34 "Człowiek nie rodzi się homoseksualistą". Medyczna środa na Collegium Medicum UMK Co zrobić kiedy dziecko urodzi się homoseksualne? - Nie jest to możliwe, ponieważ taki gen nie istnieje - mówił prof. dr hab. Tomasz Grzybowski na Collegium M ... » więcej
1234567