Sobota, 20 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-09-07, 18:43 Michał Zaręba

O płatnych parkingach i pomocy dla poszkodowanych w nawałnicy na sesji RM Torunia

Toruńscy radni przyjęli nowy katalog osób i instytucji, które mogą korzystać ze zwolnień w strefie płatnego parkowania. To między innymi służby miejskie, prokuratorzy i media. Na wniosek radnych za parkowanie w Centrum będą płacić posłowie i senatorowie. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 października.
Radni PiS postanowili, że nie będą dziś wnioskować o wpisanie do strategii rozwoju Torunia budowy w mieście rzecznego portu przeładunkowego.

Według ekspertów inwestycja powinna być realizowana w okolicy Bydgoszczy i Solca Kujawskiego. Michał Jakubaszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta z PiS powiedział PR PiK, że klub nie zrezygnował ze swojego postulatu i nadal nad nim pracuje.

Prokuratura umorzyła śledztwa w sprawie tzw. afery parkingowej. Okazało się, że wykryte nieprawidłowości nie wynikały z celowego działania urzędników. Zawiadomienie do prokuratury złożył Czas Mieszkańców podejrzewając, że ze zwolnień mogły korzystać osoby nieuprawnione.

Radni postanowili, że 50 tys. zł z budżetu miasta trafi do Gostycyna - gminy, która ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy. Pieniądze zostaną wykorzystane na odbudowę przedszkola.

100 tys poszkodowanym w naszym województwie dadzą też toruńskie spółki miejskie. Ponadto radni zgodzili się dołożyć 10 mln zł do budowy hali tenisowej przy Szosie Chełmińskiej i rozbudowy Szpitala Miejskiego.

Medalem „Za Zasługi dla Miasta Torunia” radni uhonorowali prof Stanisława Dembińskiego, fizyka, pierwszego demokratycznie wybranego rektora UMK. Odznaczenie zostanie wręczone na ostatniej w tym roku, uroczystej sesji rady miasta.
Mówi Sylwia Kowalska, przewodnicząca opozycyjnego klubu Czas Mieszkańców.
Mówi Marcin Czyżniewski, przewodniczący rady miasta.

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 19:44 Paliły się trawy i trzcinowiska w gminie Kruszwica 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar traw i trzcinowisk w miejscowości Grodztwo w gminie Kruszwica. Ogień objął około 400 metrów kwadratowych terenu. » więcej 2019-04-19, godz. 18:25 Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:14 Kieszonkowcy nie mają świąt! Warto też zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem Kujawsko-pomorscy policjanci przygotowali poradnik o tym, jak bezpiecznie zrobić zakupy i nie dać się okraść w centrum handlowym, na dworcu czy przystanku. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Praca, praca, praca, a później: święta, święta! [wideo] Sprzątnie mieszkań i zakupy. Tak wyglądają ostatnie przygotowania przed świętami wielkanocnymi. Z mieszkańcami Torunia rozmawiał w Wielki Piątek nasz reporter. » więcej 2019-04-19, godz. 13:42 Nie będzie wypłaty, będą nagrody? Bydgoszcz chce zapłacić nauczycielom Za zajęcia dodatkowe i jako nagrody - w takiej formie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski planuje przekazać pieniądze nauczycielom za czas strajku. Zgodnie z pr ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:18 Tak się kiedyś pościło. I biło... w ramach pokuty wielkopostnej! Toruńskie Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało aranżacje świąteczne w chałupach na terenie skansenu. Wystawy ilustrują przygotowania do świąt , tradycj ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:53 W roli głównej: pirat drogowy. Śledziła go policyjna kamera Pędził ponad sto kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowca opla został zatrzymany w Złotnikach koło Żnina. 36 - latek ponad dwukrotnie przekroczył ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:34 Specjaliści od przedmiotów z duszą. Czy wielki biznes to kupi? Chodzi o to, by duże firmy zainteresowały się drobną wytwórczością ludzi niepełnosprawnych - o tym rozmawiano podczas piątkowego posiedzenia Komisji Przedsięb ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:58 Jedni strajkują, inni - dla protestujących - spacerują Reakcje na strajk nauczycieli? Wsparcie. W czwartek nauczyciele spotkali się w centrum Bydgoszczy, by dodać sił swoim związkowcom, z kolei w Toruniu - dla nau ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:22 Terytorialsi pamiętają o weteranach AK, czyli akcja "Paczka dla bohatera" (galeria) Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” tuż przed świętami Wielkanocnymi w odwiedzili weteran ... » więcej
1234567