Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2017-08-23, 15:48 Robert Erdmann

Mikołaj Bogdanowicz podziękował walczącym ze skutkami nawałnicy

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł PiS Piotr Król otworzyli wyremontowany budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Tucholi. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł PiS Piotr Król otworzyli wyremontowany budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Tucholi. Fot. Lech Przybyliński
Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w sesji Rady Powiatu TucholskiegoFot. Lech Przybyliński
Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w sesji Rady Powiatu TucholskiegoFot. Lech Przybyliński
Wojsko pomaga w usuwaniu skutków nawałnicy w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojsko pomaga w usuwaniu skutków nawałnicy w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z wizytą u strażaków OSP w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z wizytą u strażaków OSP w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
24 sierpnia poznamy szczegóły dotyczące pomocy kujawsko-pomorskim rolnikom, których uprawy i gospodarstwa ucierpiały w wyniku nawałnicy - zapowiedział to w Tucholi wojewoda kujawsko-pomorski.
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dziękował mieszkańcom, strażakom i samorządowcom za działania podczas zagrożenia żywiołem.

Bohaterami pierwszych godzin walki ze skutkami nawałnicy byli właśnie mieszkańcy i strażacy - zarówno zawodowi oraz ochotnicy, jak choćby Michał Wałdoch, strażak-ochotnik z Raciąża.

Spotkanie ze strażakami było jednym z punktów wizyty wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w powiecie tucholskim. Przedstawiciel rządu wziął też udział w sesji Rady Powiatu Tucholskiego, przekazał promesy MSWiA na odbudowę dróg zniszczonych w 2012 r.

Jednak to nie tamten żywioł, ale skutki ostatniej nawałnicy skupiły uwagę wszystkich. Wojewoda zadeklarował, że pieniądze na odbudowę domów są. W niektórych przypadkach, gdy zniszczenia są wielkie, może jednak zabraknąć czasu przed zimą. Mikołaj Bogdanowicz zapowiedział pomoc rządu dla rolników.

"O tym, jak wyglądała noc z nawałnicą w powiecie tucholskim obrazują wydarzenia związane z tamtejszym szpitalem" - mówił starosta tucholski, Michał Mróz.

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski dementował z kolei informacje, jakoby część mieszkańców próbowała wykorzystać dramat dla zarobku.

Obecny na miejscu poseł PiS Piotr Król zadeklarował pomoc w zakupie wyprawek szkolnych.

Wcześniej w Tucholi wojewoda oraz poseł otworzyli wyremontowany Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny. Jak podkreślali to zasługa posła Tomasza Latosa. "Przed remontem obiekt nie był w najlepszym stanie" - mówią pracownicy wyremontowanej instytucji.
W trakcie wizyty w Tucholi, Mikołaj Bogdanowicz podziękował walczącym ze skutkami nawałnicy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-11-25, godz. 21:29 Uważają, że policja jest brutalna. Protestowali w Toruniu Stop brutalności policji! Stop wyprowadzaniu Polski z Unii! - to główne hasła protestów, które odbyły się w Toruniu pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i kilka m ... » więcej 2020-11-25, godz. 21:23 Zmiana patrona ulicy w Inowrocławiu. Tadeusz Chęsy zamiast Iwana Alejnika Zarządzenie zastępcze w sprawie zmiany nazwy ulicy na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu zostało opublikowane w środę w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pom ... » więcej 2020-11-25, godz. 20:39 Stan Wiaduktów Warszawskich w Bydgoszczy. Jest aż tak źle? Mocno zniszczone Wiadukty Warszawskie są na bieżąco monitorowane - zapewnia prezydent Bydgoszczy. » więcej 2020-11-25, godz. 19:34 Mniej za wywóz śmieci w Bydgoszczy? To nie takie proste Bydgoscy radni dostosowali do ustawy stawki za odpady komunalne dla niezamieszkałych nieruchomości. Np. za zmieszane śmieci w 120 litrowym pojemniku - opłata ... » więcej 2020-11-25, godz. 18:30 W regionie wolnych 916 łóżek covidowych i 60 respiratorów W województwie kujawsko-pomorskim wolnych jest 916 łóżek covidowych i 60 respiratorów - poinformował w środę urząd wojewódzki w Bydgoszczy. Ostatniej doby w r ... » więcej 2020-11-25, godz. 17:39 Kłopotek na kłopoty? Znany polityk chce być wójtem Warlubia Złotych gór nie obiecuje, rewolucji nie zamierza robić, ale, jak twierdzi, jest dobrym kandydatem na włodarza gminy. » więcej 2020-11-25, godz. 16:21 Kolejna grupa poszkodowana przez pandemię: taksówkarze [wideo, zdjęcia] Kolumna kilkudziesięciu pojazdów taxi przejechała w środę w południe głównymi ulicami Bydgoszczy. Przed siedzibą PiS na ul. Gdańskiej taksówkarze ustawili tru ... » więcej 2020-11-25, godz. 12:57 Nowe budynki, tramwaj między kamienicami. Bydgoskie Bocianowo się zmienia Plan odnowy jednej z najbardziej zniszczonych bydgoskich dzielnic - Bocianowa obejrzeli bydgoscy radni podczas trwającej zdalnej sesji . Mają być tam domy i p ... » więcej 2020-11-25, godz. 11:08 Zbigniew Gryglas: Pracujemy nad logistyką szczepień, ruszą pod koniec stycznia [rozmowa] - Szpitale tymczasowe to obiekty zapasowe, musimy je posiadać. Rząd zrobi wszystko, by Polacy mieli dostęp do szczepionki - mówił Zbigniew Gryglas — podsekret ... » więcej 2020-11-25, godz. 09:15 5 tys. szczepionek przeciw grypie m.in. dla seniorów i podopiecznych DPS-ów Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu w środę (25 listopada) rozpocznie szczepienia przeciwko grypie. W ramach miejskiego programu z darmowych szczepi ... » więcej
1234567