Poniedziałek, 09 grudnia 2019 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-08-23, 15:48 Robert Erdmann

Mikołaj Bogdanowicz podziękował walczącym ze skutkami nawałnicy

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł PiS Piotr Król otworzyli wyremontowany budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Tucholi. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł PiS Piotr Król otworzyli wyremontowany budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Tucholi. Fot. Lech Przybyliński
Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w sesji Rady Powiatu TucholskiegoFot. Lech Przybyliński
Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w sesji Rady Powiatu TucholskiegoFot. Lech Przybyliński
Wojsko pomaga w usuwaniu skutków nawałnicy w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojsko pomaga w usuwaniu skutków nawałnicy w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z wizytą u strażaków OSP w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z wizytą u strażaków OSP w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
24 sierpnia poznamy szczegóły dotyczące pomocy kujawsko-pomorskim rolnikom, których uprawy i gospodarstwa ucierpiały w wyniku nawałnicy - zapowiedział to w Tucholi wojewoda kujawsko-pomorski.
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dziękował mieszkańcom, strażakom i samorządowcom za działania podczas zagrożenia żywiołem.

Bohaterami pierwszych godzin walki ze skutkami nawałnicy byli właśnie mieszkańcy i strażacy - zarówno zawodowi oraz ochotnicy, jak choćby Michał Wałdoch, strażak-ochotnik z Raciąża.

Spotkanie ze strażakami było jednym z punktów wizyty wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w powiecie tucholskim. Przedstawiciel rządu wziął też udział w sesji Rady Powiatu Tucholskiego, przekazał promesy MSWiA na odbudowę dróg zniszczonych w 2012 r.

Jednak to nie tamten żywioł, ale skutki ostatniej nawałnicy skupiły uwagę wszystkich. Wojewoda zadeklarował, że pieniądze na odbudowę domów są. W niektórych przypadkach, gdy zniszczenia są wielkie, może jednak zabraknąć czasu przed zimą. Mikołaj Bogdanowicz zapowiedział pomoc rządu dla rolników.

"O tym, jak wyglądała noc z nawałnicą w powiecie tucholskim obrazują wydarzenia związane z tamtejszym szpitalem" - mówił starosta tucholski, Michał Mróz.

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski dementował z kolei informacje, jakoby część mieszkańców próbowała wykorzystać dramat dla zarobku.

Obecny na miejscu poseł PiS Piotr Król zadeklarował pomoc w zakupie wyprawek szkolnych.

Wcześniej w Tucholi wojewoda oraz poseł otworzyli wyremontowany Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny. Jak podkreślali to zasługa posła Tomasza Latosa. "Przed remontem obiekt nie był w najlepszym stanie" - mówią pracownicy wyremontowanej instytucji.
W trakcie wizyty w Tucholi, Mikołaj Bogdanowicz podziękował walczącym ze skutkami nawałnicy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-12-08, godz. 22:32 Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta RP [aktualizacja] Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta Polski. W Bydgoszczy sympatycy głosowali dziś na 1 z 9 polityków, którzy chcą reprezentować ugrupowanie w wyborac ... » więcej 2019-12-08, godz. 21:13 Kochamy świąteczne jarmarki! Kolejny odbył się w bydgoskim Wiatraku W bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II odbył się kolejny jarmark bożonarodzeniowy. » więcej 2019-12-08, godz. 20:05 „Nasze dobre” czyli targi samych pysznych rzeczy! Czego tam nie było? „Nasze dobre” to Targi Żywności Lokalnej zorganizowane jako kontynuacja konkursu Gazety Pomorskiej pod nazwą „Nasze dobre”. » więcej 2019-12-08, godz. 18:34 Święta na ludowo? Takie ozdoby warto mieć w domu! Około 90 twórców ludowych z całej Polski i niemal wszystkich regionów kraju oraz z zagranicy, prezentowało swoje prace rękodzielnicze na Kiermaszu przedświąte ... » więcej 2019-12-08, godz. 16:55 Postanowili pomóc choremu Kubie na sportowo. Zorganizowali turniej piłkarski Magia świąt i mistrzowskie emocje w zespole szkół nr 9 w Bydgoszczy. Dziś odbył się tam turniej o puchar poseł Ewy Kozaneckiej. » więcej 2019-12-08, godz. 15:34 Off–Roadowe ho ho ho!!! Świetna akcja! A wszystko dla dzieciaków! [wideo] Sanie to już przeżytek - dziś św. Mikołaj przesiadł się do samochodu terenowego i miał jedną misję - zdobyć pieniądze na wypoczynek dla dzieci z domu dziecka. » więcej 2019-12-08, godz. 14:34 Zrób dzieciom radość darując pluszaka lub przybory szkolne Zabawki, maskotki, przybory szkolne i słodycze. Wszystko to można przynosić w ramach akcji „Za każdy uśmiech dziecka”, która odbywa się w Toruniu. » więcej 2019-12-08, godz. 12:24 Groźny wypadek w Gościeradzu. Rowerzysta w szpitalu Na drodze krajowej nr 25 w Gościeradzu doszło do wypadku. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Gdy znalazł się na ścieżce rowerowej uderzył w prawidłowo ... » więcej 2019-12-08, godz. 11:31 Rozbudowa Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Nowa przestrzeń przy ul. Gdańskiej Ostatnie prace konstrukcyjne wykonywane są przy nowej części Muzeum Okręgowego. Wykonywane jest zadaszenie. Nowa przestrzeń pozwoli wprowadzić szereg nowych f ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:04 "Chcemy uratować ich od niesłusznej kary". Maraton Pisania Listów w Toruniu Torunianie stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Włączyli się w Międzynarodowy Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. » więcej
1234567