Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-07-24, 13:53 Robert Erdmann/Redakcja

Poseł Olszewski kontra poseł Król o drodze S10

Trasa S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem w tej perspektywie unijnej nie powstanie - twierdzi bydgoski poseł PO Paweł Olszewski. Jego zdaniem to wina parlamentarzystów PiS.
- Pomimo szumnych zapowiedzi pana posła Króla z ministrem Szmitem, że jest wszystko ładnie i pięknie, dziś okazuje się, że król jest nagi. Droga S10 została de facto sprowadzona na pozycje, które w żadnym momencie tej perspektywy unijnej i programu budowy dróg krajowych nie zostanie zrealizowana. To posłowie PiS ponoszą osobistą odpowiedzialność - powiedział poseł Paweł Olszewski.

- Trasa S10 między Bydgoszczą a Toruniem będzie budowana - odpowiada bydgoski poseł PiS Piotr Król. Parlamentarzysta przypomina, że za rządów PO-PSL Bydgoszcz nie doczekała się ani metra autostrady, czy trasy ekspresowej.

- My budujemy S5, a ten odcinek drogi S10 oczywiście będzie budowany. Pragnę przypomnieć, że te inwestycje, które mają podane daty w planie rządowym, część z nich będzie budowana w tzw. partnerstwie publiczno-prywatnym, więc te kwoty, które są przypisane do tych inwestycji zostaną przekazane na inne m.in. na S10 i pragnę też przypomnieć w planie jest także odcinek Bydgoszcz-Piła, o którym nie mówiono a o który zabiegaliśmy. Fakty udowodnią prawdę i tyle - powiedział poseł Piotr Król.

Zdaniem posła Króla atak posła Olszewskiego to reakcja na nieobecność parlamentarzystów PO w czasie czwartkowego, ważnego dla Bydgoszczy, głosowania ws. poprawki lokalizującej w mieście Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.

Odnosząc się do zapowiedzi prezydenta RP zawetowania ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS poseł PO Paweł Olszewski podziękował prezydentowi za tę decyzję. Zadeklarował też, że Platforma przyjmie prezydencką propozycję rozmów na temat reformy sądownictwa.

Poseł PiS Piotr Król zapowiedzi zawetowania ustaw komentować nie chciał.
Poseł Olszewski kontra poseł Król o drodze S10 (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 12:45 Ogień w kamienicy w Gniewkowie. Obrażenia, poparzenia, zatrucie dymem Dwie osoby trafiły do szpitala po pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Paderewskiego w Gniewkowie. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2020-01-29, godz. 11:46 Koalicyjne roszady w bydgoskiej radzie miasta. Ireneusz Nitkiewicz odchodzi Zmiana w prezydium bydgoskiej Rady Miasta. Ze stanowiska wiceprzewodniczącego zrezygnował Ireneusz Nitkiewicz. Dlaczego to zrobił? » więcej 2020-01-29, godz. 10:26 Anna Gembicka w Radiu PiK: - Turystyka uzdrowiskowa może ożywić region Dawny basen solankowy w Ciechocinku ma szansę znowu przyciągać kuracjuszy. Starania o odnowienie niszczejącego od lat obiektu - zapowiedziała na naszej anteni ... » więcej 2020-01-29, godz. 10:15 Władze szpitala w Świeciu uspokajają: nikt w tej lecznicy nie choruje na koronawirusa 55 - letni mężczyzna mieszkaniec Chełmna, który trafił tam kilka dni temu sam zgłosił się do lecznicy, bo miał objawy grypy. Wcześniej wrócił z Australii, mia ... » więcej 2020-01-29, godz. 09:41 Starówka to nie wszystko. Warto zajrzeć za winkiel, wejść po schódkach - z tą książką! Powstał nowy subiektywny przewodnik po Bydgoszczy zatytułowany „Za winklem, po schódkach”, a w nim miejsca nieoczywiste, nieco ukryte, pierwsza liga miejskieg ... » więcej 2020-01-29, godz. 07:55 „Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profil ... » więcej 2020-01-29, godz. 06:30 Poseł Piotr Król szefem podkomisji stałej ds. transportu drogowego Bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król został przewodniczącym podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogow ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:15 Co dalej z portem multimodalnym w Emilianowie? Wojewoda odpowiada Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski w sprawie powstania portu multimodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą. „Express Bydgoski” napisa ... » więcej 2020-01-28, godz. 18:35 Sądowa batalia o uniewinnienie wójta gminy Warlubie Wójt Warlubia walczy o uniewinnienie. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna. To pokłosie wyroku świeckiego sądu z czerwca 2019 roku, ... » więcej 2020-01-28, godz. 17:20 Naukowcy z UMK, UKW i UTP w komitetach naukowych Polskiej Akademii Nauk Bydgoscy i toruńscy naukowcy członkami nowo wybranych komitetów Polskiej Akademii Nauk. W 77 zespołach naukowych PAN na kadencję 2020-2023 znalazło się 65 ucz ... » więcej
1234567