Czwartek, 23 stycznia 2020 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-07-21, 12:23 Michał Zaręba/Polska Agencja Prasowa

41-latek aresztowany na trzy miesiące ws. strzelaniny

Toruński sąd zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 41-letniego torunianina Tomasza S., który miał uczestniczyć we wtorkowej strzelaninie w tym mieście. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. Drugi zatrzymany - 22-latek - został zwolniony.
Strzelanina miała miejsce we wtorek ok. południa. Świadkowie przekazali informacje o strzałach oraz dwóch pojazdach, które przemieszczały się z dużą prędkością. Mieli też widzieć jedną osobę, która uciekła w stronę ulicy Krasińskiego. Do podobnego zdarzenia miało dojść już wcześniej w innej części Torunia, w sobotę. Policja i prokuratura dla dobra prowadzonego śledztwa nie przekazują więcej informacji w tej sprawie, jak również nie łączą do tej pory obu wydarzeń.

"Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Uznał, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez tego mężczyznę oraz obawa matactwa z jego strony. 41-latkowi grozi także surowa kara, stąd sąd podzielił w pełni argumenty prokuratury" - powiedział PAP rzecznik prokuratury okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.

Wcześniej mężczyźnie postawiono zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób na skutek użycia broni palnej w środku dnia na jednym z ruchliwym skrzyżowań. Grozi za to kara do 8 lat więzienia. Do zdarzenia doszło we wtorek u zbiegu ulic Matejki i Mickiewicza. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie nastąpiły we wtorkowe popołudnie. W środę zatrzymano w związku z tą sprawą także 26-letniego mieszkańca Torunia, który nadal ma status zatrzymanego.

Śledczy nie chcą mówić o motywach tych zajść, gdyż mogłoby to mieć, ich zdaniem, negatywny wpływ na dobro śledztwa. (PAP)
Mówi Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratora Okręgowego w Toruniu
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 20:54 Więził, bił, zgwałcił. Oskarżono go o usiłowanie zabójstwa. Nie przyznaje się do winy O usiłowanie zabójstwa partnerki oskarżyła Adriana K. Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Jak ustalili śledczy w nocy z 7 na 8 czerwca w Chełmży mężczyzna pokłóci ... » więcej 2020-01-22, godz. 19:32 Wilk w owczej skórze? Nieoficjalnie: podpalacz był strażakiem Podpalacz z Mąkowarska w rękach policji. Koronowscy funkcjonariusze aresztowali 21-latka, który podpalał stodoły i pustostany. » więcej 2020-01-22, godz. 17:32 Kolejne miejsce w Bydgoszczy przypominające o powrocie miasta do Macierzy Tablicę poświęconą pamięci generała Józefa Dowbor-Muśnickiego odsłonięto w środę w Bydgoszczy na gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. » więcej 2020-01-22, godz. 16:29 Grudziądz: najpierw wzniosła uroczystość, później twarda rzeczywistość Grudziądzcy radni i zaproszeni goście uczcili dzisiaj powrót Grudziądza do Macierzy. W ratuszu zakończyła się uroczysta nadzwyczajna sesja rady miasta. » więcej 2020-01-22, godz. 15:39 Nowe mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych wybudowali w Toruniu 48 mieszkań czeka na seniorów i osoby niepełnosprawne w Toruniu. Nowe lokale przy ulicy ul. Watzenrodego wybudowało Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społeczn ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:45 Matematyka bez tajemnic, zwiedzanie uczelni. UTP otwiera drzwi [zdjęcia, wideo] Topnienie gwoździ, prymitywne zboża czy wiatrak holograficzny - o tym m.in. młodzi ludzie dowiedzieli się w środę na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczy ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:04 Ukradł dwie monety warte 9 tys. złotych. Pościg za złodziejem w Bydgoszczy 27-letni mężczyzna został zatrzymany w Bydgoszczy za kradzież dwóch monet wartych 9 tysięcy złotych. Złodzieja dopadł policjant po służbie. » więcej 2020-01-22, godz. 13:09 Meble, łóżka, telewizory! Wyprzedaż w dawnym hotelu Brda [zdjęcia] Nieistniejący już Hotel Brda wyprzedaje swoje wyposażenie, czyli szafy, fotele, łóżka, telewizory i inne przedmioty z 200 pokojów. » więcej 2020-01-22, godz. 12:11 Podali trzylatkowi tabletki nasenne, dziecko zmarło. Zarzuty dla matki i Daniela B. Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ kończy śledztwo przeciwko Katarzynie F. i Danielowi B. o umyślne spowodowanie śmierci 3-letniego synka kobiety Jakuba M. ... » więcej 2020-01-22, godz. 11:40 Posłanka Iwona Michałek: Przede mną nowe projekty i nowe wyzwania - Będę się zajmowała departamentem pomocy i integracji społecznej oraz departamentem pomocy społecznej - zapowiada Iwona Michałek. Posłanka Porozumienia Jaros ... » więcej
1234567