Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2017-07-15, 15:08 Tatiana Adonis/Redakcja

Wewnątrz Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy - wycieczka szlakiem TeH20

Grupa bydgoszczan miała okazję zajrzeć do Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Grupa bydgoszczan miała okazję zajrzeć do Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Grupa bydgoszczan miała okazję zajrzeć do Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy. Obiekt przy ul. Nakielskiej częścią Szlaku TeH2O. Znajduje się na nim 15 obiektów, związanych z przemysłem, rzemiosłem i wodą. Zazwyczaj są to miejsca, których na co dzień oglądać nie można.
Miłośnicy przemysłowej historii Bydgoszczy poznali w sobotę historię Fabryki Obrabiarek do Drewna oraz sekrety hali produkcyjnej.

Zainteresowanych po obiekcie oprowadzał Piotr Zieliński - wieloletni pracownik fabryki.

Fabryka Obrabiarek do Drewna to najstarsze czynne bydgoskie przedsiębiorstwo. Założona w 1865 roku przez Carla Blumwego fabryka jest także najstarszą w Polsce firmą w swojej branży.

FOD ma w planach wyprowadzkę z miasta do podbydgoskich Niw.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, jako administrator szlaku TeH2O chciałoby, aby zakład nadal się na nim znajdował. Niewykluczone, że na przemysłowej mapie będą funkcjonowały obecna i przyszła siedziba fabryki.
Zainteresowanych po obiekcie oprowadzał Piotr Zieliński - wieloletni pracownik fabryki.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-11-26, godz. 20:15 Toruń premiuje najlepszych absolwentów UMK. I to mieszkaniami! Pięcioro absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odebrało klucze do mieszkań. To nagroda za dobre wyniki w nauce. To już 6. edycja miejskiego pr ... » więcej 2020-11-26, godz. 17:50 Finał Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Fart”. Gala w internecie „Wiara i rozum” - takie było hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Fart”, zorganizowanego przez Fundację „Wiatrak” w ... » więcej 2020-11-26, godz. 16:38 Inowrocławski tramwaj odzyskał swój blask! Tramwajowy wagon, który od dekady stoi na ul. Św. Ducha w bliskim sąsiedztwie inowrocławskiego rynku znów wygląda jak nowy. W założeniu ma on stanowić atrakcj ... » więcej 2020-11-26, godz. 14:46 Tu jeździ się wolno. Tempo 30 na dwudziestu ulicach w centrum Włocławka Ważna informacja dla kierowców z Włocławka. W piątek (27 listopada) w centrum miasta zacznie obowiązywać strefa Tempo 30. Na dwudziestu ulicach w Śródmieściu ... » więcej 2020-11-26, godz. 14:02 Prezydentowi Inowrocławia nie podoba się, że wojewoda zmienił nazwę ulicy Zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta zapowiedział prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Ma to związek z decyzją wojewody, który tzw. zarządzeniem zastępc ... » więcej 2020-11-26, godz. 13:05 Notariusze czekają na pytania! Bezpłatne konsultacje w sobotę (28 listopada) Notariusze - także w regionie Kujaw i Pomorza - organizują w listopadzie dzień otwarty. - Liczymy na wiele pytań - mówi Lech Borzemski z Krajowej Rady Notaria ... » więcej 2020-11-26, godz. 12:18 Radni proszą o pomoc dla szpitala w Grudziądzu. List do marszałka Całbeckiego Grudziądzcy radni jednym głosem  proszą  marszałka o pomoc dla specjalistycznego szpitala w Grudziądzu.  Przewodniczący wszystkich klubów wspólnie ponad podzi ... » więcej 2020-11-26, godz. 11:31 Prof. Świątkowski: Stwórzmy wydział medyczny na bazie bydgoskiego UKW - Obecnie jest dobry moment na zmianę sytuacji i powstanie wydziału lekarskiego w Bydgoszczy - uważa prof. Maciej Świątkowski. Bydgoski radny, który był gości ... » więcej 2020-11-26, godz. 10:07 Wifi dla mieszkańców Tucholi. Nowe miejsca z darmowym dostępem do sieci Już nie tylko na rynku mieszkańcy Tucholi będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu. W mieście pojawiły się cztery nowe lokalizacje. Wszystko dzięki unijne ... » więcej 2020-11-25, godz. 21:29 Uważają, że policja jest brutalna. Protestowali w Toruniu Stop brutalności policji! Stop wyprowadzaniu Polski z Unii! - to główne hasła protestów, które odbyły się w Toruniu pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i kilka m ... » więcej
1234567