Czwartek, 09 lipca 2020 r.   Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
jazda
2017-07-12, 14:47 Damian Klich/KWP w Bydgoszczy

Zabójstwo w okolicach bydgoskiego dworca PKP

W okolicy dworca kolejowego Bydgoszcz Główna dokonano napaści z użyciem noża. Pchnięty nożem 24-letni mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Został ugodzony trzykrotnie w szyję i klatkę piersiową.
Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności śmierci 24-letniego bydgoszczanina. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony sprzed dworca PKP Bydgoszcz-Główna do szpitala. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby.

12 lipca ok. godz. 1:30 dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał od lekarza informację o zgonie mężczyzny w szpitalu. Z relacji lekarza wynikało, że pacjent miał obrażenia mogące przyczynić się do jego śmierci. Najprawdopodobniej zostały one zadane przez inną osobę.

Sprawą natychmiast zajęli się śródmiejscy policjanci. Z zebranych informacji wynikało, że godzinę wcześniej pacjent został przywieziony przez załogę pogotowia ratunkowego sprzed dworca PKP Bydgoszcz-Główna. Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Bydgoszczy.

Pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili rysopis osób, które mogły mieć związek ze śmiercią bydgoszczanina. Przed godziną 3:00 miejski monitoring zauważył podejrzewanych na przystanku MZK przy ulicy Zygmunta Augusta.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, mundurowi zatrzymali trzy osoby. Przy 27-letnim mężczyźnie zabezpieczyli ostre narzędzie. Zatrzymani mężczyźni w wieku 27 i 22 lata oraz 22-letnia kobieta, zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zatrzymani mężczyźni byli pijani, w ich organizmach stwierdzono blisko dwa promile alkoholu. W organizmie kobiety stwierdzono ponad pół promila alkoholu. Obecnie śledczy z bydgoskiego Śródmieścia pod nadzorem prokuratora gromadzą w tej sprawie materiał dowodowy.

Najprawdopodobniej jedna z osób zatrzymanych znała się z 24-letnią ofiarą. Sprawcy za zabójstwo grozi nawet dożywocie.
24-letni mężczyzna zginął od ciosu nożem koło dworca PKP w Bydgoszczy. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-07-08, godz. 21:00 Ważny temat: niepełnosprawni - kto się nimi zajmie po śmierci opiekunów? Jak skutecznie pomóc osobom niepełnosprawnym? W jaki sposób mądrze zabezpieczyć ich przyszłość? Na naszej antenie mówił na ten temat podczas wizyty w Bydgoszc ... » więcej 2020-07-08, godz. 20:15 Gdzie grzebać zwierzęta? Włocławscy społecznicy wskazują os. Kazimierza Wielkiego We Włocławku miłośnicy czworonogów starają się o zrealizowanie tego celu od półtora roku. Problemem jest jednak lokalizacja. Na propozycję Krzywej Góry zaprot ... » więcej 2020-07-08, godz. 19:21 Głosowanie się opłaca. Gminy z dostaną bonusy za wysoką frekwencję - Nie mamy tak pokaźnych promes, jakie wręczają samorządowcom przedstawiciele rządu, ale o czeki na 20 tys zł też warto powalczyć - mówił w Toruniu marszałek ... » więcej 2020-07-08, godz. 17:10 Rafał Trzaskowski w Radziczu: - Rolników trzeba traktować jak przedsiębiorców Współpracę z rządem i walkę o jak największe unijne dopłaty dla rolników oraz stworzenie funduszu klęskowego, jeśli wygra wybory - obiecywał na spotkaniu w Ra ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Duma Ciechocinka zrzuciła "kieckę"! Od pół wieku nie było tak dużego remontu tężni [wideo, zdjęcia] Najdłuższe w Europie tężnie są właśnie odświeżane. Nową tarninę przywiezie około 180 tirów. Rewitalizacja symbolu Ciechocinka pochłonie 22 mln zł, z czego 15 ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:04 Łączy dwie części gminy, ułatwia życie ludziom. Nowa droga w gminie Koneck Na ten remont czekali mieszkańcy - 4,5-kilometrowy odcinek drogi otwarto uroczyście w Kolonii Straszewskiej, w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-07-08, godz. 15:02 Policja z Bydgoszczy i Poznania wpadła na trop złodziei samochodów [zdjęcia, wideo] Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z poznańskimi policjantami zatrzymali dwie osoby zamieszane w przestępczość samochodową. 41 i ... » więcej 2020-07-08, godz. 13:12 „Prezydent Warszawy pozbył się problemu”. Odpady z Czajki zagrożeniem dla regionu Co z bombą ekologiczną, którą zafundowała m.in. naszemu regionowi warszawska oczyszczalnia Czajka? Pytała dziś na polu koło Wójcina bydgoska poseł PiS Ewa Koz ... » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Poseł Myrcha: Polska polityka potrzebuje zupełnie nowego otwarcia [rozmowa] - Rafał Trzaskowski nie boi się używać słów, że jest niesiony nową falą, także w polskim społeczeństwie, które oczekuje nowego rozdziału, nie odcinając się oc ... » więcej 2020-07-08, godz. 09:42 Zderzenie ciężarówki z cysterną, naczepa w poprzek jezdni. Wypadek na „dziesiątce" Dwa samochody ciężarowe zderzyły się w środę po godz. 7.00 w Przyłubiu na drodze krajowej na 10 (Bydgoszcz-Toruń). Cysterna wypadła z drogi, a zestaw z naczep ... » więcej
1234567