Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-07-04, 17:08 Marek Ledwosiński/Redakcja

PO cofnęła rekomendację dla Rafała Sobolewskiego na wiceprzewodniczącego RM we Włocławku

Rafał Sobolewski utraci stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Włocławka. Domaga się tego jego własna partia - Platforma Obywatelska.
Wiadomość potwierdziła Ewa Szczepańska - szefowa klubu radnych PO w samorządzie Włocławka.

- Zarząd PO postanowił cofnąć rekomendację na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rafałowi Sobolewskiemu. Przyczyny cofnięcia rekomendacji to brak odpowiedzialności za stanowisko, które zajmuje, nieobecność na ważnych sesjach Rady Miasta, na komisjach, dyżurach radnych, brak kontaktu z mieszkańcami, innymi radnymi PO, bardzo wiele czynników, które spowodowały, że taka decyzja została podjęta - powiedziała Ewa Szczepańska.

Sobolewski to ważna postać w szeregach Platformy Obywatelskiej na Kujawach. Jest szefem włocławskiego przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego. Cofnięcie rekomendacji zaakceptował jednak Tomasz Lenz lider PO w Kujawsko-Pomorskiem.

We Włocławku Platforma współrządzi Ratuszem w koalicji z SLD. Jej wniosek o usunięcie Sobolewskiego z pewnością zdobędzie większość. Platformie, w ramach koalicji, niezmiennie przysługuje stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Według nieoficjalnych wiadomości otrzyma je Ewa Szczepańska.

Z samym Rafałem Sobolewskim, mimo starań, nie udało się nam skontaktować.
O powodach cofnięcia rekomendacji mówi Ewa Szczepańska - szefowa klubu radnych PO w samorządzie Włocławka
Włocławek

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej
1234567