Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w porywach do 85 km/h.
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w porywach do 85 km/h.
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w porywach do 85 km/h.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-07-04, 17:08 Marek Ledwosiński/Redakcja

PO cofnęła rekomendację dla Rafała Sobolewskiego na wiceprzewodniczącego RM we Włocławku

Rafał Sobolewski utraci stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Włocławka. Domaga się tego jego własna partia - Platforma Obywatelska.
Wiadomość potwierdziła Ewa Szczepańska - szefowa klubu radnych PO w samorządzie Włocławka.

- Zarząd PO postanowił cofnąć rekomendację na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rafałowi Sobolewskiemu. Przyczyny cofnięcia rekomendacji to brak odpowiedzialności za stanowisko, które zajmuje, nieobecność na ważnych sesjach Rady Miasta, na komisjach, dyżurach radnych, brak kontaktu z mieszkańcami, innymi radnymi PO, bardzo wiele czynników, które spowodowały, że taka decyzja została podjęta - powiedziała Ewa Szczepańska.

Sobolewski to ważna postać w szeregach Platformy Obywatelskiej na Kujawach. Jest szefem włocławskiego przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego. Cofnięcie rekomendacji zaakceptował jednak Tomasz Lenz lider PO w Kujawsko-Pomorskiem.

We Włocławku Platforma współrządzi Ratuszem w koalicji z SLD. Jej wniosek o usunięcie Sobolewskiego z pewnością zdobędzie większość. Platformie, w ramach koalicji, niezmiennie przysługuje stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Według nieoficjalnych wiadomości otrzyma je Ewa Szczepańska.

Z samym Rafałem Sobolewskim, mimo starań, nie udało się nam skontaktować.
O powodach cofnięcia rekomendacji mówi Ewa Szczepańska - szefowa klubu radnych PO w samorządzie Włocławka
Włocławek

Wiadomości lokalne

2019-04-23, godz. 14:27 Elektryczne, ale pedałować trzeba. Nowoczesne rowery dla strażników miejskich [wideo] Strażnicy miejscy ze Świecia nad Wisłą przesiedli się z auta na rowery. Dwa nowe elektryczne jednoślady mają pomóc mundurowym w patrolowaniu gminy. » więcej 2019-04-23, godz. 13:42 Mniej wypadków, więcej ofiar. Bilans świątecznego weekendu Kujawsko-pomorscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach w regionie. Przez cztery dni na Kujawach i Pomorzu doszło do 5 wypadków, w których 3 os ... » więcej 2019-04-23, godz. 12:55 Wiec wsparcia dla strajkujących nauczycieli w Toruniu 'Nie ma szkoły bez nauczycieli' i 'Wolność, równość, edukacja' - to niektóre hasła, jakie skandowane były pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związek ... » więcej 2019-04-23, godz. 11:58 Dachowanie na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy Na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. Nikt nie ucierpiał. » więcej 2019-04-23, godz. 10:50 Prezes CKK Jordanki urażony słowami kandydata na prezydenta Torunia. Złożył sądowy pozew Prezes Centrum Kulturalno Kongresowego Jordanki w Toruniu Grzegorz Grabowski pozwał Sławomira Mentzena za słowa z kampanii wyborczej z jesieni 2018 r. Walcząc ... » więcej 2019-04-23, godz. 09:43 Senator Kobiak o postaci Leona Janty - Połczyńskiego Upamiętnienie postaci Leona Janty-Połczyńskiego, działacza niepodległościowego i pięciokrotnego ministra rolnictwa w latach trzydziestych XX wieku oraz organi ... » więcej 2019-04-22, godz. 17:32 Waglewscy, Moniuszko i zupa europejska. Majówka na Wyspie Młyńskiej [program] W długi majowy weekend bydgoszczanie nie będą się nudzić. Dla pozostających w mieście przygotowano wiele atrakcji. Sceną dla wszystkich wydarzeń będzie Wyspa ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 Nowe żłobki i kluby malucha. Ponad 31 mln zł na opiekę nad dziećmi z regionu Dofinansowanie na  utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 będzie można uzyskać w naszym regionie. Na początku maja rusza nabór wniosków w konkur ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:15 Biegnij dla Marcina! 8-latek jest bardzo chory i potrzebuje pomocy Kilkaset tysięcy złotych - tyle ma kosztować eksperymentalne leczenie Marcinka z Bydgoszczy. U chłopca stwierdzono glejaka pnia mózgu. » więcej 2019-04-22, godz. 10:58 Dinozaury, wielkie pająki i karuzele. Park Rozrywki w Myślęcinku rozpoczyna sezon W Wielkanocny Poniedziałek po zimowej przerwie otwarty został kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat w bydgoskim Myślęcinku. » więcej
1234567