Czwartek, 01 października 2020 r.   Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2017-04-12, 13:45 Maciej Wilkowski

Michał Stasiński opuszcza .Nowoczesną

"Nie widzę już żadnych szans, by w ramach .Nowoczesnej pozostawać w zgodzie z moimi zasadami i wartościami" - napisał w oświadczeniu poseł Michał Stasiński. Fot. archiwum PR PiK
"Nie widzę już żadnych szans, by w ramach .Nowoczesnej pozostawać w zgodzie z moimi zasadami i wartościami" - napisał w oświadczeniu poseł Michał Stasiński. Fot. archiwum PR PiK
Bydgoski poseł Michał Stasiński opuszcza .Nowoczesną, o czym poinformował w przesłanym do Polskiego Radia PiK oświadczeniu.
W treści oświadczenia Michała Stasińskiego czytamy m.in., że dziś o 12:30 bydgoski poseł złożył stosowną rezygnację u przewodniczącego Klubu Parlamentarnego .Nowoczesnej. Jednocześnie Michał Stasiński informuje, że wstępuje do Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

"Nie mogę już dłużej firmować i brać odpowiedzialność za sposób działania partii, jej strategię, decyzje i wypowiedzi lidera w wielu najistotniejszych kwestiach" - napisał w oświadczeniu bydgoski poseł Michał Stasiński.

Swoją decyzję uzasadnia tym, że - tu cytat: "(...) nie widzę już żadnych szans, by w ramach .Nowoczesnej pozostawać w zgodzie z moimi zasadami i wartościami."

Partyjna koleżanka Stasińskiego, toruńska posłanka Joanna Scheuring-Wielgus powiedziała Polskiemu Radiu PiK, że spodziewała się tej decyzji.

Lider bydgoskich struktur Platformy Obywatelskiej, poseł Paweł Olszewski nie kryje zadowolenia z tego, że jego partia ma w regionie jednego parlamentarzystę więcej. Decyzję posła Michała Stasińskiego nazywa "powrotem do korzeni".

Oprócz posła Michała Stasińskiego, z członkostwa w .Nowoczesne zrezygnowało dziś trzech innych parlamentarzystów (Marta Golbik, Joanna Augustynowska i Grzegorz Furgo).
Bydgoski poseł Michał Stasiński opuszcza .Nowoczesną. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-01, godz. 08:05 Nowoczesny sąd powstaje we Włocławku. Wmurowano kamień węgielny We Włocławku podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego. » więcej 2020-09-30, godz. 20:56 Bez lip jest lipa! Protest przeciwko wycince drzew w Toruniu Nie zgadzamy się na wycięcie lip przy ulicy Żwirki i Wigury w Toruniu - mówią członkowie Rady Osiedla Chełmińskie Przedmieście. » więcej 2020-09-30, godz. 18:56 Bydgoszcz muzycznie kreatywna? Postara się to udowodnić! Bydgoszcz będzie aplikować do listy „miast kreatywnych” UNESCO, w dziedzinie muzyki - poinformował prezydent miasta Rafał Bruski, w czasie konferencji prasowe ... » więcej 2020-09-30, godz. 17:51 Umowa podpisana. W Toruniu będą autobusy elektryczne Toruń wkracza w nową erę komunikacji miejskiej. 30 września 2020 r. miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisało umowy na zakup sześciu au ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:57 Co uprawiasz, co hodujesz? Trwa Powszechny Spis Rolny. Jest obowiązkowy! Co generalnie uprawiają rolnicy, jakie zwierzęta hodują, jakie mają gospodarstwa i czego potrzebują, jakiego wsparcia, pomocy w polityce państwa oraz Unii Eur ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:49 Siedem szkół z regionu zamkniętych, 40 ma lekcje zdalne. Przez epidemię Koronawirus w kujawsko- pomorskich szkołach: rośnie liczba placówek, którym pandemia reorganizuje plan zajęć. » więcej 2020-09-30, godz. 15:47 Nieoficjalnie: Jest decyzja ws. finansowania budowy Centrum Camerimage w Toruniu - Jestem spokojny o przyszłość tej inwestycji - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezydent Torunia. » więcej 2020-09-30, godz. 14:47 Odznaczenie prezydenta RP dla prof. Polaka! Tymczasem UMK nie zmienia decyzji Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Wojciecha Polaka. Odznaczenie zostało przyznane toruńskiemu naukowcowi ... » więcej 2020-09-30, godz. 14:06 Tylko dwa wolne respiratory dla chorych na Covid-19 w szpitalu w Grudziądzu - W naszym szpitalu, który obecnie działa na II i III poziomie, czyli jako zakaźny i wielospecjalistyczny, mamy obecnie dwa wolne miejsce pod respiratorem dla ... » więcej 2020-09-30, godz. 13:11 Starosta sępoleński zakażony koronawirusem. 20 osób z urzędu na kwarantannie Jarosław Tadych dowiedział się w środę, że choruje na Covid-19. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim jest czynne w ograniczonym zakresie, bo część pracow ... » więcej
1234567