Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-01-16, 12:55 Robert Erdmann

Sąd umorzył postępowanie przewodniczący Solidarności kontra poseł Olszewski

Warszawski sąd umorzył postępowanie, jakie przeciw bydgoskiemu posłowi PO Pawłowi Olszewskiemu skierował w trybie karnym przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.
Poseł Olszewski żałuje, że nie można było do końca wyjaśnić wszelkich wątpliwości. Rzecznik związku Marek Lewandowski zapowiada jednak, że będzie okazja, bo przygotowywany jest pozew cywilny.

Poseł Olszewski podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Bydgoszczy powiedział, że umorzenie sprawy nie do końca go satysfakcjonuje.

Rzecznik prasowy związku Marek Lewandowski wyjaśnia, że sprawa została umorzona z powodu przedawnienia.

Lider Solidarności poczuł się zniesławiony następującymi słowami posła, które ten wypowiedział pod koniec kampanii wyborczej w telewizyjnym studiu w 2015 r. :"W momencie, kiedy Lech Wałęsa była aresztowany i internowany Piotr Duda bynajmniej był po nieco innej stronie barykady oraz w momencie kiedy Lech Wałęsa był aresztowany i internowany Piotr Duda nie miał tej cywilnej odwagi, żeby odmówić pacyfikowania robotników, którzy strajkowali."

Poseł Olszewski poinformował ponadto, że skierował sprawy przeciwko posłowi PiS Markowi Suskiemu oraz marszałkowi Ryszardowi Terleckiemu. W tym przypadku chodzi o przepychanki w Sejmie 16 grudnia 2016 r.
Warszawski sąd umorzył postępowanie przewodniczący Solidarności kontra poseł Olszewski (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 13:45 Sępólno Krajeńskie z mianem „Miasta dobrego życia". To trzeba sprawdzić! Polski Instytut Ekonomiczny ogłosił wyniki rankingu jakości życia, w którym Sępólno Krajeńskie okrzyknięte zostało „Miastem dobrego życia'. Oceniano miasta li ... » więcej 2020-01-29, godz. 12:45 Ogień w kamienicy w Gniewkowie. Obrażenia, poparzenia, zatrucie dymem Dwie osoby trafiły do szpitala po pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Paderewskiego w Gniewkowie. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2020-01-29, godz. 11:46 Koalicyjne roszady w bydgoskiej radzie miasta. Ireneusz Nitkiewicz odchodzi Zmiana w prezydium bydgoskiej Rady Miasta. Ze stanowiska wiceprzewodniczącego zrezygnował Ireneusz Nitkiewicz. Dlaczego to zrobił? » więcej 2020-01-29, godz. 10:26 Anna Gembicka w Radiu PiK: - Turystyka uzdrowiskowa może ożywić region Dawny basen solankowy w Ciechocinku ma szansę znowu przyciągać kuracjuszy. Starania o odnowienie niszczejącego od lat obiektu - zapowiedziała na naszej anteni ... » więcej 2020-01-29, godz. 10:15 Władze szpitala w Świeciu uspokajają: nikt w tej lecznicy nie choruje na koronawirusa 55 - letni mężczyzna mieszkaniec Chełmna, który trafił tam kilka dni temu sam zgłosił się do lecznicy, bo miał objawy grypy. Wcześniej wrócił z Australii, mia ... » więcej 2020-01-29, godz. 09:41 Starówka to nie wszystko. Warto zajrzeć za winkiel, wejść po schódkach - z tą książką! Powstał nowy subiektywny przewodnik po Bydgoszczy zatytułowany „Za winklem, po schódkach”, a w nim miejsca nieoczywiste, nieco ukryte, pierwsza liga miejskieg ... » więcej 2020-01-29, godz. 07:55 „Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profil ... » więcej 2020-01-29, godz. 06:30 Poseł Piotr Król szefem podkomisji stałej ds. transportu drogowego Bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król został przewodniczącym podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogow ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:15 Co dalej z portem multimodalnym w Emilianowie? Wojewoda odpowiada Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski w sprawie powstania portu multimodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą. „Express Bydgoski” napisa ... » więcej 2020-01-28, godz. 18:35 Sądowa batalia o uniewinnienie wójta gminy Warlubie Wójt Warlubia walczy o uniewinnienie. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna. To pokłosie wyroku świeckiego sądu z czerwca 2019 roku, ... » więcej
1234567