Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2017-01-16, 12:55 Robert Erdmann

Sąd umorzył postępowanie przewodniczący Solidarności kontra poseł Olszewski

Warszawski sąd umorzył postępowanie, jakie przeciw bydgoskiemu posłowi PO Pawłowi Olszewskiemu skierował w trybie karnym przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.
Poseł Olszewski żałuje, że nie można było do końca wyjaśnić wszelkich wątpliwości. Rzecznik związku Marek Lewandowski zapowiada jednak, że będzie okazja, bo przygotowywany jest pozew cywilny.

Poseł Olszewski podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Bydgoszczy powiedział, że umorzenie sprawy nie do końca go satysfakcjonuje.

Rzecznik prasowy związku Marek Lewandowski wyjaśnia, że sprawa została umorzona z powodu przedawnienia.

Lider Solidarności poczuł się zniesławiony następującymi słowami posła, które ten wypowiedział pod koniec kampanii wyborczej w telewizyjnym studiu w 2015 r. :"W momencie, kiedy Lech Wałęsa była aresztowany i internowany Piotr Duda bynajmniej był po nieco innej stronie barykady oraz w momencie kiedy Lech Wałęsa był aresztowany i internowany Piotr Duda nie miał tej cywilnej odwagi, żeby odmówić pacyfikowania robotników, którzy strajkowali."

Poseł Olszewski poinformował ponadto, że skierował sprawy przeciwko posłowi PiS Markowi Suskiemu oraz marszałkowi Ryszardowi Terleckiemu. W tym przypadku chodzi o przepychanki w Sejmie 16 grudnia 2016 r.
Warszawski sąd umorzył postępowanie przewodniczący Solidarności kontra poseł Olszewski (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-29, godz. 20:49 Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest branży gastronomicznej. Otwarcia restauracji i barów domagali się przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy w czwartek protestowali na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest miał fo ... » więcej 2020-10-29, godz. 19:54 Dodatek zagrożeniowy dla wszystkich i dodatkowy personel - żadania pracowników DPS w Toruniu Podwyżek wynagrodzenia dla całej załogi, a nie tylko dla osób narażonych na bezpośredni kontakt z koronawirusem, żądają pracownicy Domu Pomocy Społecznej w To ... » więcej 2020-10-29, godz. 18:20 Z bydgoskiego schroniska: jest kolejne wydanie świetnej książki o zwierzętach To książka dla dzieci i nauczycieli - tak o publikacji wydanej przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt mówi jego szefowa, Izabella Szolginia. - Można ją trakt ... » więcej 2020-10-29, godz. 17:10 Włamanie na Twittera poseł Joanny Borowiak z PiS: - To nie są moje wpisy Ktoś włamał się na twitterowe konto poseł Joanny Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni pojawiają się tam treści wspierające strajk kobiet. - Wszyst ... » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Kto pokonał koronawirusa, może swoją siłę dać innym, przekazując osocze! Kolejny apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, tak, jak liczba chorych. - Jest potrzebne do ratowania pacjentów cho ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:44 Włocławscy radni apelują o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Radni PiS nie głosowali Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji włocławskiej rady miasta wywołał apel o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Uchwałę w sprawie jego przyjęcia wpr ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:07 Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przyp ... » więcej 2020-10-29, godz. 13:09 Czarny protest: proboszcz z Czernikowa groził z bronią w ręku... Jest oświadczenie kurii Zarzut kierowana gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał dziś (29.10.) proboszcz parafii z Czernikowa pod Toruniem. Do incydentu doszło podczas protest ... » więcej 2020-10-29, godz. 12:19 Poseł Myrcha o orzeczeniu TK: - PiS będzie się chciało z tego wycofać - W obozie rządzącym widać strach. Fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaskoczyła Prawo i Sprawiedliwość - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radi ... » więcej 2020-10-29, godz. 10:08 Coraz mniej osób wypożycza rowery miejskie. Ubyło 60 procent cyklistów W przyszłym roku system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnegio będzie funkcjonował w sposób pomostowy. Co to oznacza? Wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Z ... » więcej
1234567