Czwartek, 27 lutego 2020 r.   Imieniny: Gabriela, Anastazji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2016-06-28, 12:02 Kamila Zroślak/Robert Erdmann/ Redakcja

Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy

W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
Rada Nadzorcza Portu Lotniczego w Bydgoszczy głosowała propozycję dodania określenia "Toruń" do nazwy lotniska. Choć stosunek głosów wyniósł 4:2, wymaganej większości nie uzyskano.
Podwójna nazwa Portu Lotniczego Bydgoszcz Toruń miała być konsekwencją dokapitalizowania spółki przez Toruń kwotą 5 mln zł. Zdaniem pomysłodawców miała zwiększyć rozpoznawalność lotniska wśród potencjalnych pasażerów.

Po posiedzeniu Rady Nadzorczej PLB jej przewodniczący Rady Olgierd Sobkowski poinformował, że czterech członków rady głosowało "za", dwóch "przeciwko".

- Dodatkowe środki pozwolą na dalszy rozwój portu - dodał Olgierd Sobkowski.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zwołał w tej sprawie konferencję prasową. W jej trakcie poinformował, że ani uchwały, ani rekomendacji Rada Nadzorcza PLB nie przyjęła, bo nie mogła.

- Uchwały nie uzyskały wymaganej większości, aby weszły w życie, bo zgodnie ze statutem Rada Nadzorcza podejmuje decyzje większości 5 głosów na sześciu obecnych. Skoro dwóch przedstawicieli Bydgoszczy zagłosowało przeciw to znaczy, że te uchwały nie uzyskały wymaganego poparcia i nie zostały przyjęte - zaznaczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

-Spodziewam się i tak dalszych działań w tym zakresie. To jest coś, co nie powinno mieć miejsca, wzbudza niepotrzebne emocje, stąd m.in. wystąpiłem do wszystkich rezprezentujący miasto parlamentarzystów, radnych województwa z apelem o obronę dobrego imienia Bydgoszczy, z apelem do marszałka województwa, aby takich działań nie podejmował. Apel został wręczony dziś rano, ale nie miał żadnego wpływu na decyzję podejmowane przez Radę Nadzorczą, marszałek ten apel zignorował - powiedział Rafał Bruski.

Prezydent Bruski zwrócił uwagę, że o zmianie nazwy można rozmawiać, ale w odpowiedniej formie, nie z pozycji siły.

- To decyzje biznesowe i wrażliwe społeczne w mieście. Powinny być na wielu płaszczyznach oceniane - dodał.
Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-02-27, godz. 19:30 Podrobione kluczyki i piloty aut znanych marek odkryła - w sklepie - policja Ponad 3 tysiące sztuk podrobionych kluczyków od aut różnych marek zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. Podróbk ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:30 Niepubliczne Przedszkole „Alf" w Bydgoszczy zostanie zlikwidowane Do końca lipca podopieczni placówki muszą opuścić budynek przy ul. Przy Zamczysku 1. Wg Urzędu Miasta budynek jest stary, brzydki i już dawno zaplanowano jego ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:17 Pożar kamienicy w Inowrocławiu. Jest już kluczowa opinia biegłych Śledztwo w sprawie śmierci przed czterema miesiąca kobiety i jej trzech córeczek w pożarze kamienicy w Inowrocławiu wkroczyło w końcową fazę. - Otrzymaliśmy k ... » więcej 2020-02-27, godz. 16:45 Kampania Roberta Biedronia w Bydgoszczy: kandydat ma już swój pierwszy baner Baner wyborczy Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta RP, zawisł w Bydgoszczy. - To inauguracja kampanii wizerunkowej naszego kandydata - mówili po ... » więcej 2020-02-27, godz. 16:25 „Pierzchajcie odmęty historii!”. Urzędnicy zmierzyli się z dyktandem Agnieszka Niwińska ze Starostwa Powiatowego w Toruniu najlepiej poradziła sobie z dyktandem, jakie z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego odbyło się w Urzęd ... » więcej 2020-02-27, godz. 15:50 Spowodował wypadek, w którym zginęła prezes BTBS. Wyrok w zawieszeniu Rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - to kara na jaką skazał bydgoski sąd sprawcę wypadku, w którym zginęł ... » więcej 2020-02-27, godz. 14:55 Grudziądzcy radni PiS o szpitalu i wzroście opłat za wywóz śmieci z działek Sytuacja Regionalnego Szpitala Specjalistycznego i wysoka cena za odbiór śmieci od działkowców zdominowały konferencję prasową grudziądzkich radnych Prawa i S ... » więcej 2020-02-27, godz. 12:50 Trener karate ze Żnina w areszcie z zarzutem zgwałcenia osoby małoletniej Jak informuje tygodnik lokalny Pałuki, znanemu żnińskiemu trenerowi karate postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego małoletniej. Na razie trafił na trzy ... » więcej 2020-02-27, godz. 11:41 Trzecia żnińska wojna o szkołę. Tym razem burmistrz wziął się za społeczną „Trójkę" Mieszkańców żnińskiego osiedla Góra zbulwersowała wiadomość o nieprzedłużeniu przez burmistrza Żnina Społecznej „Trójce' dzierżawy budynku. Szkoła mieści się ... » więcej 2020-02-27, godz. 10:15 Kontrowersyjna decyzja większości bydgoskich radnych budzi silne emocje Jarosław Wenderlich — minister i jednocześnie szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w bydgoskiej radzie miasta był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia P ... » więcej
1234567