Wtorek, 14 lipca 2020 r.   Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
relaks
2016-06-28, 12:02 Kamila Zroślak/Robert Erdmann/ Redakcja

Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy

W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
Rada Nadzorcza Portu Lotniczego w Bydgoszczy głosowała propozycję dodania określenia "Toruń" do nazwy lotniska. Choć stosunek głosów wyniósł 4:2, wymaganej większości nie uzyskano.
Podwójna nazwa Portu Lotniczego Bydgoszcz Toruń miała być konsekwencją dokapitalizowania spółki przez Toruń kwotą 5 mln zł. Zdaniem pomysłodawców miała zwiększyć rozpoznawalność lotniska wśród potencjalnych pasażerów.

Po posiedzeniu Rady Nadzorczej PLB jej przewodniczący Rady Olgierd Sobkowski poinformował, że czterech członków rady głosowało "za", dwóch "przeciwko".

- Dodatkowe środki pozwolą na dalszy rozwój portu - dodał Olgierd Sobkowski.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zwołał w tej sprawie konferencję prasową. W jej trakcie poinformował, że ani uchwały, ani rekomendacji Rada Nadzorcza PLB nie przyjęła, bo nie mogła.

- Uchwały nie uzyskały wymaganej większości, aby weszły w życie, bo zgodnie ze statutem Rada Nadzorcza podejmuje decyzje większości 5 głosów na sześciu obecnych. Skoro dwóch przedstawicieli Bydgoszczy zagłosowało przeciw to znaczy, że te uchwały nie uzyskały wymaganego poparcia i nie zostały przyjęte - zaznaczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

-Spodziewam się i tak dalszych działań w tym zakresie. To jest coś, co nie powinno mieć miejsca, wzbudza niepotrzebne emocje, stąd m.in. wystąpiłem do wszystkich rezprezentujący miasto parlamentarzystów, radnych województwa z apelem o obronę dobrego imienia Bydgoszczy, z apelem do marszałka województwa, aby takich działań nie podejmował. Apel został wręczony dziś rano, ale nie miał żadnego wpływu na decyzję podejmowane przez Radę Nadzorczą, marszałek ten apel zignorował - powiedział Rafał Bruski.

Prezydent Bruski zwrócił uwagę, że o zmianie nazwy można rozmawiać, ale w odpowiedniej formie, nie z pozycji siły.

- To decyzje biznesowe i wrażliwe społeczne w mieście. Powinny być na wielu płaszczyznach oceniane - dodał.
Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-07-14, godz. 20:09 Finał mógł być tragiczny, szczęśliwie obyło się bez ofiar Do groźnego wypadku doszło w Bydgoszczy na skrzyżowaniu ulic Bielickiej i Solskiego. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Uderzenie było tak silne, że ... » więcej 2020-07-14, godz. 20:00 Kary rosną, rozmowy trwają, a śmieci zalegają. Co będzie gdy upał dołoży swoje? Szczury, smród i brud - bydgoszczanie wciąż skarżą się na „Komunalnika”. 14 lipca o sytuacji śmieciowej w mieście rozmawiali podczas spotkania na bydgoskim Ok ... » więcej 2020-07-14, godz. 19:00 Trzy miesiące aresztu dla nietrzeźwego sprawcy śmiertelnego wypadku Sąd Rejonowy w Mogilnie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla nietrzeźwego sprawcy wypadku, w którym zginął pieszy. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2020-07-14, godz. 17:00 Senator z honorową prezesurą - wyróżnienie zobowiązuje! Tytuł honorowego prezesa Stowarzyszenia Radnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego odebrał w Jabłonowie Pomorskim senator Ryszard Bober. » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Była duża frekwencja w wyborach - będą marszałkowskie bonusy! Miasta i gminy na Kujawach i Pomorzu, w których w II turze wyborów prezydenckich odnotowano największą frekwencję, otrzymają od Urzędu Marszałkowskiego w Toru ... » więcej 2020-07-14, godz. 15:07 Do gminy Sadki wrócił posterunek policji. Mieszkańcy o to prosili (zdjęcia+film) Pachnie jeszcze świeżą farbą, ma świetne wyposażenie, a na parkingu stoi elegancki radiowóz. Odnowiony posterunek policji od dziś będzie służył mieszkańcom gm ... » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Ta gmina w czasie wyborów pękła na pół. Na szczęście połówki bardzo się szanują 1854 wskazania na Andrzeja Dudę i dokładnie tyle samo na Rafała Trzaskowskiego. Tak w niedzielę 12 lipca głosowali mieszkańcy Łubianki. Podtoruńska gmina to j ... » więcej 2020-07-14, godz. 12:57 Jak słodko! Miodobranie na dachu Urzędu Marszałkowskiego! [zdjęcia, wideo] Nektar z pasieki w centrum Torunia zebrali Tadeusz Dusa, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy oraz marszałek Piotr Całbecki. A na słodkie życie mieszkańców ... » więcej 2020-07-14, godz. 10:57 W bydgoskim Porcie Lotniczym rozbił się samolot! Zginęli szkoleniowiec i kursantka [zdjęcia] Na pasie startowym Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy rozbił się mały samolot. Po uderzeniu w ziemię awionetka stanęła w płomieniac ... » więcej 2020-07-14, godz. 10:26 Rozmowa Dnia o dwóch wizjach państwa i głębokim wewnętrznym sporze - Nasz konflikt polityczny jest głęboki i wielowymiarowy - ocenia poseł Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość), który był dziś gościem Rozmowy Dnia Polsk ... » więcej
1234567