Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-06-28, 12:02 Kamila Zroślak/Robert Erdmann/ Redakcja

Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy

W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
Rada Nadzorcza Portu Lotniczego w Bydgoszczy głosowała propozycję dodania określenia "Toruń" do nazwy lotniska. Choć stosunek głosów wyniósł 4:2, wymaganej większości nie uzyskano.
Podwójna nazwa Portu Lotniczego Bydgoszcz Toruń miała być konsekwencją dokapitalizowania spółki przez Toruń kwotą 5 mln zł. Zdaniem pomysłodawców miała zwiększyć rozpoznawalność lotniska wśród potencjalnych pasażerów.

Po posiedzeniu Rady Nadzorczej PLB jej przewodniczący Rady Olgierd Sobkowski poinformował, że czterech członków rady głosowało "za", dwóch "przeciwko".

- Dodatkowe środki pozwolą na dalszy rozwój portu - dodał Olgierd Sobkowski.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zwołał w tej sprawie konferencję prasową. W jej trakcie poinformował, że ani uchwały, ani rekomendacji Rada Nadzorcza PLB nie przyjęła, bo nie mogła.

- Uchwały nie uzyskały wymaganej większości, aby weszły w życie, bo zgodnie ze statutem Rada Nadzorcza podejmuje decyzje większości 5 głosów na sześciu obecnych. Skoro dwóch przedstawicieli Bydgoszczy zagłosowało przeciw to znaczy, że te uchwały nie uzyskały wymaganego poparcia i nie zostały przyjęte - zaznaczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

-Spodziewam się i tak dalszych działań w tym zakresie. To jest coś, co nie powinno mieć miejsca, wzbudza niepotrzebne emocje, stąd m.in. wystąpiłem do wszystkich rezprezentujący miasto parlamentarzystów, radnych województwa z apelem o obronę dobrego imienia Bydgoszczy, z apelem do marszałka województwa, aby takich działań nie podejmował. Apel został wręczony dziś rano, ale nie miał żadnego wpływu na decyzję podejmowane przez Radę Nadzorczą, marszałek ten apel zignorował - powiedział Rafał Bruski.

Prezydent Bruski zwrócił uwagę, że o zmianie nazwy można rozmawiać, ale w odpowiedniej formie, nie z pozycji siły.

- To decyzje biznesowe i wrażliwe społeczne w mieście. Powinny być na wielu płaszczyznach oceniane - dodał.
Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-29, godz. 20:49 Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest branży gastronomicznej. Otwarcia restauracji i barów domagali się przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy w czwartek protestowali na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest miał fo ... » więcej 2020-10-29, godz. 19:54 Dodatek zagrożeniowy dla wszystkich i dodatkowy personel - żadania pracowników DPS w Toruniu Podwyżek wynagrodzenia dla całej załogi, a nie tylko dla osób narażonych na bezpośredni kontakt z koronawirusem, żądają pracownicy Domu Pomocy Społecznej w To ... » więcej 2020-10-29, godz. 18:20 Z bydgoskiego schroniska: jest kolejne wydanie świetnej książki o zwierzętach To książka dla dzieci i nauczycieli - tak o publikacji wydanej przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt mówi jego szefowa, Izabella Szolginia. - Można ją trakt ... » więcej 2020-10-29, godz. 17:10 Włamanie na Twittera poseł Joanny Borowiak z PiS: - To nie są moje wpisy Ktoś włamał się na twitterowe konto poseł Joanny Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni pojawiają się tam treści wspierające strajk kobiet. - Wszyst ... » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Kto pokonał koronawirusa, może swoją siłę dać innym, przekazując osocze! Kolejny apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, tak, jak liczba chorych. - Jest potrzebne do ratowania pacjentów cho ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:44 Włocławscy radni apelują o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Radni PiS nie głosowali Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji włocławskiej rady miasta wywołał apel o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Uchwałę w sprawie jego przyjęcia wpr ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:07 Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przyp ... » więcej 2020-10-29, godz. 13:09 Czarny protest: proboszcz z Czernikowa groził z bronią w ręku... Jest oświadczenie kurii Zarzut kierowana gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał dziś (29.10.) proboszcz parafii z Czernikowa pod Toruniem. Do incydentu doszło podczas protest ... » więcej 2020-10-29, godz. 12:19 Poseł Myrcha o orzeczeniu TK: - PiS będzie się chciało z tego wycofać - W obozie rządzącym widać strach. Fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaskoczyła Prawo i Sprawiedliwość - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radi ... » więcej 2020-10-29, godz. 10:08 Coraz mniej osób wypożycza rowery miejskie. Ubyło 60 procent cyklistów W przyszłym roku system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnegio będzie funkcjonował w sposób pomostowy. Co to oznacza? Wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Z ... » więcej
1234567