Wtorek, 12 listopada 2019 r.   Imieniny: Renaty, Witolda, Jozafata
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2016-06-28, 12:02 Kamila Zroślak/Robert Erdmann/ Redakcja

Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy

W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
Rada Nadzorcza Portu Lotniczego w Bydgoszczy głosowała propozycję dodania określenia "Toruń" do nazwy lotniska. Choć stosunek głosów wyniósł 4:2, wymaganej większości nie uzyskano.
Podwójna nazwa Portu Lotniczego Bydgoszcz Toruń miała być konsekwencją dokapitalizowania spółki przez Toruń kwotą 5 mln zł. Zdaniem pomysłodawców miała zwiększyć rozpoznawalność lotniska wśród potencjalnych pasażerów.

Po posiedzeniu Rady Nadzorczej PLB jej przewodniczący Rady Olgierd Sobkowski poinformował, że czterech członków rady głosowało "za", dwóch "przeciwko".

- Dodatkowe środki pozwolą na dalszy rozwój portu - dodał Olgierd Sobkowski.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zwołał w tej sprawie konferencję prasową. W jej trakcie poinformował, że ani uchwały, ani rekomendacji Rada Nadzorcza PLB nie przyjęła, bo nie mogła.

- Uchwały nie uzyskały wymaganej większości, aby weszły w życie, bo zgodnie ze statutem Rada Nadzorcza podejmuje decyzje większości 5 głosów na sześciu obecnych. Skoro dwóch przedstawicieli Bydgoszczy zagłosowało przeciw to znaczy, że te uchwały nie uzyskały wymaganego poparcia i nie zostały przyjęte - zaznaczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

-Spodziewam się i tak dalszych działań w tym zakresie. To jest coś, co nie powinno mieć miejsca, wzbudza niepotrzebne emocje, stąd m.in. wystąpiłem do wszystkich rezprezentujący miasto parlamentarzystów, radnych województwa z apelem o obronę dobrego imienia Bydgoszczy, z apelem do marszałka województwa, aby takich działań nie podejmował. Apel został wręczony dziś rano, ale nie miał żadnego wpływu na decyzję podejmowane przez Radę Nadzorczą, marszałek ten apel zignorował - powiedział Rafał Bruski.

Prezydent Bruski zwrócił uwagę, że o zmianie nazwy można rozmawiać, ale w odpowiedniej formie, nie z pozycji siły.

- To decyzje biznesowe i wrażliwe społeczne w mieście. Powinny być na wielu płaszczyznach oceniane - dodał.
Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-12, godz. 08:03 Świąteczne dekoracje rozświetlą Bydgoszcz. Trwają przygotowania do montażu trwają przygotowania do wykonania świątecznej iluminacji miasta. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcia z rozświetlonymi anielskimi skrzydłami. Na Starym Rynk ... » więcej 2019-11-12, godz. 07:11 Stadion Polonii będzie ładniejszy. Trwa przebudowa obiektu w Bydgoszczy Trwa modernizacja stadionu Polonii, dzięki której obiekt będzie lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Cały czas trwają prace budowlane przy budowie ... » więcej 2019-11-11, godz. 21:43 Prezydent Andrzej Duda w Rypinie. Było przemówienie i śpiewanie pieśni patriotycznych [wideo] Prezydent na placu przy Nowym Rynku pojawił się kilka minut po 20.00. W wystąpieniu dziękował za zaproszenie i mówił o tym, jak ważne jest dla niego to spotka ... » więcej 2019-11-11, godz. 15:01 Kujawsko-pomorskie też świętowało! Uroczystości, marsze, rajdy, a nawet porządkowanie! W całym regionie odbyły się uroczystości i akcje patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. » więcej 2019-11-11, godz. 13:33 Czy w czołgu jest ciasno? Można przekonać się w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy Wejście do czołgu T-72 i hałbicy „Goździk” to - jak zwykle w Święto Niepodległości - atrakcje Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-11, godz. 11:44 Prof. Radosław Sojak: Dobrze, że spieramy się o historię, wtedy ona „żyje”! [sonda] Coraz więcej Polaków odczuwa dumę ze swojego kraju, a toczone wokół historii spory polityczne nie są tylko polską specyfiką - tak w Rozmowie dnia Polskiego Ra ... » więcej 2019-11-11, godz. 08:56 Wystrzel się w powietrze z katapulty. Dzień otwarty w grudziądzkiej Cytadeli Zwiedzanie z przewodnikiem Rawelinu, Majdanu czy basenu trzeciego to tylko nieliczne z atrakcji przygotowane z okazji dnia otwartego Grudziądzkiej Cytadeli. X ... » więcej 2019-11-11, godz. 07:15 Msze św., pikniki patriotyczne i biegi. Święto Niepodległości w regionie Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości odbędą się w poniedziałek (11 listopada) m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu czy Włocławku. Zapraszają na nie ... » więcej 2019-11-10, godz. 20:05 Zderzenie czterech aut na S5. Jedna osoba nie żyje, ośmioro rannych, w tym troje dzieci Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło na drodze S5 w miejscowości Cotoń. Samochody osobowe zderzyły się na czasowo oddanym do użytku fragmencie dro ... » więcej 2019-11-10, godz. 19:00 Zobacz Merkurego na tle słońca! Wyjątkowe zjawisko na niebie 11 listopada 11 listopada mamy okazję ujrzeć wielką rzadkość na niebie: tranzyt Merkurego na tle tarczy Słońca. Pierwsza planeta Układu Słonecznego ukaże się na tle słonec ... » więcej
1234567