Środa, 23 września 2020 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-05-12, 15:58 Maciej Wilkowski

Poseł PO pyta o uniwersytet medyczny, ministerstwo odpowiada

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiedziało na interpelację bydgoskiego posła w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.
Paweł Olszewski z PO pytał m.in. o to jakie jest w tej sprawie stanowisko ministerstwa oraz o spotkania z zainteresowanymi uczelnią stronami, czyli np. władzami miasta, Collegium Medicum UMK i przedstawicielami Komitetu Obywatelskiego, który przygotował projekt ustawy powołującej medyczna uczelnię.

Posłowi odpowiedział Aleksander Tomasz Bobko - sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W swoim piśmie adresowanym do Marszałka Sejmu napisał m.in., że "wydzielanie z istniejących struktur (...) nowych uczelni jest zdecydowanie wbrew przyjętym trendom konsolidacji". Zdaniem ministerstwa "powinny być wspierane takie działania, które będą stymulowały, a nie opóźniały proces konsolidacji uczelni w Polsce.

Ministerstwo nie wyklucza spotkań w sprawie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, ale podkreśla jednocześnie, że teraz "kluczowe rozstrzygnięcia" zapadną w parlamencie.

Poseł Paweł Olszewski po otrzymaniu tej odpowiedzi zaapelował do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu bydgoskiego o podjęcie skutecznych działań, których celem będzie utworzenie w Bydgoszczy uczelni medycznej na bazie Collegium Medicum .

Wiadomości lokalne

2020-09-23, godz. 08:42 Nowe autografy pojawią się na ul. Długiej. Kto zostanie uhonorowany w tym roku? Profesor Aleksander Araszkiewicz, Marek Gotowski oraz - we wspólnym wyróżnieniu - dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski zostali ... » więcej 2020-09-23, godz. 08:03 Nowe samochody trafiły do komend miejskich i powiatowych w regionie 24 nowe samochody osobowe zostały przekazane kujawsko-pomorskim policjantom. Trafiły one do 19 komend miejskich i powiatowych w regionie. » więcej 2020-09-23, godz. 07:05 Przywłaszczył zabytkową bombardę i będzie miał kłopoty Kryminalni z Torunia ustalili kto w trakcie prowadzenia robót remontowych prowadzonych na terenie Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny ... » więcej 2020-09-22, godz. 18:34 Tańsze mieszkania dla inowrocławian? Podpisano porozumienie W Inowrocławiu mogą powstać lokale z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś prezydent Inowrocławia i prezes Kraj ... » więcej 2020-09-22, godz. 16:33 Poseł Robert Kwiatkowski o „Piątce dla zwierząt”: ta ustawa nie doprowadzi do przedterminowych wyborów „Przyszedł czas na zmiany” - tak o przyjętej przez Sejm „Piątce dla zwierząt” mówił w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski. » więcej 2020-09-22, godz. 14:35 Wszystko o Pracowniczych Programach Kapitałowych. Konferencja w Bydgoszczy Zatrudnieni na Kujawach i Pomorzu chętniej niż z innych regionów przystępują do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Właśnie o takim oszczędzaniu na emeryturę d ... » więcej 2020-09-22, godz. 13:55 Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych. » więcej 2020-09-22, godz. 13:28 Podejrzany o rozbój na dworcu. Rozpoznajesz go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście apelują o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie oraz zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpozna ... » więcej 2020-09-22, godz. 12:57 Zieloni o zieleni w Toruniu. Wzorem ogrody fasadowe z Holandii [wizualizacje] Zielone dachy na starówce, drzewa w donicach na ulicy Szerokiej i żywopłoty wyłapujące spaliny przy ruchliwych drogach. To część propozycji toruńskich społecz ... » więcej 2020-09-22, godz. 11:59 Radny Szymański interpeluje do prezydenta Inowrocławia Trzeba doceniać sukcesy naukowe uczniów - tak uważa Dobromir Szymański inowrocławski radny Porozumienia. W interpelacji do prezydenta miasta Ryszarda Brejzy p ... » więcej
1234567